Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

kisska
13. feb 2010

Ahojte babulky, dakujem za gratulacie. Idem podat hlasenie 😉 SC prebehol bez problemov, spinal pichnuty absolutne perfektne - ani som nevedela, ani necitim ziadnu ranu alebo nieco podobne. Porod super, najhorsie je naozaj prvych 24 hodin, ked sa nemozete pohnut, aby nenastali bolesti - ja som sa nepohla a som bez komplikacii, len oxitocinove injekcie boleli jak svine (pich nie, len zvinovanie maternice), ale to je asi jedno, ci su bolesti pred porodom alebo po. Akurat "po" to netrva tak dlho 😉 Ale toto bolo jedine neprijemne. Po 24 hodinach som sa rovno stavala na nohy a do vecera som aj chodila. Starostlivost o mamicky aj o babenka je vyborna. Jedine, co sa mi trosku nepacilo je podpora kojenia, ktora sa trosku bije so starostlivostou o mamy (prioritou nemocnice je aby si maminy oddychli) a tak deticky automaticky dokrmuju flasou, ale ked som bola dost tvrdohlava a chodila otravovat, nech mi malu nosia aj v noci ked sa zobudi, tak to respektovali, aj ked sa im to nepacilo. Neverili, ze MM mi nabehlo na druhy den po sekcii, ale vaha ich presvedcila 😉
Takze aj prvorodickam vrelo odporucam nastudovat si co najviac o kojeni, co, ako a kedy prikladat a trvat na svojom, sestricky vas budu presviedcat, ze to nema vyznam. Nehovorim, ze by to bola tragedia, pretoze babo zacnu nosit na 2.-3. den, a vtedy sa tiez da normalne nabehnut na kojenie, ale uz mozu byt problemy, ktore treba riesit.
Inak doktori boli profici a mili vsetci bez rozdielu, ci moj osetrujuci, alebo ktokolvek mal sluzbu a sestricky tiez vychadzali v ustrety ako len vedeli. Takze drzim palce a prajem prijemne rodenie vsetkym cakatelkam 😉

sonita
14. feb 2010

ahoj kisska gratulujem.No mám otázku na teba aj ja budem rodiť v Galante,ale som z Dunajskej Stredy lenže tu by som nikdy nerodila vlastne ani by som sem nešla do nemocnice.Dcérku som rodila v 1999 v Šali tam bolo super lebo dietatko mohlo byť pri tebe.A na túto tému mám otázku dieťa nie je pri tebe?A ked si bola po cisárskom kedy si sa stretla s manželom a Adamkom?A kde?Ja budem mať tiež na 99%cisársky skrz operácie chrbtice a mojej chorobe neorologovia to chcu no ja by som chcela rodiť normálne.Ešte sme sa s mojím doktorom otom nerozprávali ešte máme na to čas,ale aj to viem že mne nemôžu dať tie injekcie ,to nedovolí moja neurologička.Ale ja by som strašne chcela vydieť bábätko hned po narodení aj ho dojčiť,už sa neviem dočkať.A dieťatko vieš vyniesť na chodbu či nie???napíšte mi niekdo niečo otom dakujem

sonita
14. feb 2010

Rodil niekdo u dR. Trajanov?

evitkamalicka
14. feb 2010

mata ja by som mala zaciatkom augusta 😉

manika77
14. feb 2010

ja som chodila k Trajanovi ale vobec som nebola spokojna...kym nieje problem je super akonahle nastane problem nevie ako ho riesit ☹ nastastie som nasla potom super dokiho ktory mi pomohol a nasla som potom dve vytuzene \\...a este som pocula ze ked sa s nim dohodnete k porodu tak pak nezdviha mobil 😒

mata1001
15. feb 2010

evitla ahoj my sme si pisali v IP pamatas?bola by som rada keby som niekoho poznala v nemocke...

evitkamalicka
15. feb 2010

mata ano pamatam 😉

kisska
15. feb 2010

sonita - ja som zrovna lezala s babenkou, ktora bola s DS, tiez dala prednost Galante, ale mala tu vybrateho porodnika 😉 . V Galante je super system, ze ked chces (a vladzes) mozes mat babo pri sebe. Moj drahy bol pri mne aj pri sekcii - teda nie priamo pri hlave, ale hned za dverami operacky, takze videl malu ako prvy pri osetrovani a chodit za mnou mohol hned. Navstevne hodiny sa velmi nedodrziavaju, takze mohol byt pri mne aj cely den 😉 akurat maleho som videla az doma, lebo som sa bala, ze by velmi plakal, keby ma videl(a ja s nim, velmi mi chybal). Nemyslim si, zeby bolo vhodne aby male deti behali po nemocnici. Ale tvoja dcerka je uz velka, takze ju tam pustia uplne v pohode.
Mne malu nosili, kym som nebola schopna chodit natolko, ze som si po nu prisla a na 3. den mi ju dali do postielky na izbu, ale keby som velmi chcela, tak ju mam aj skor. Ale myslim, ze bezpecnejsi je sposob aky maju zavedeny, lebo na izbach nemas zvonceky, takze keby sa cokolvek stalo, musis len volat na sestricku. A tych prvych par dni mas po sekcii naozaj problem sama so sebou - zmenit polohu, vstavas pomalicky, takze je super, ked ti babo donesu, nainstaluju ti ju do polohy do akej chces a ked sa babo napapa a chces si babo este nechat pri sebe, mozes a ked nie, tak si ho sestricky vezmu... 😉

sonita
15. feb 2010

dakujem kisska ja mám už vybratého pôrodníka dr.Trajanov knemu chodím do Šale-veče.Dúfam že všetko bude v poriadku ,lebo on je strašne milí.Len tu som sa pýtala a manika77 nebola sním spokojná.Takže ešte čakám na iních nech niečo napíšu ale ja som si už vybrala tak ,že myslím ,že ked ma pozná tak bude všetko ok.

monicka101210
17. feb 2010

ahojte chcela by som len napisat svoju skusenost s porodnicou v ga,rodila som 6teho feb. u havraneka , bola som velmi spokojna aj so vsetkymi sestricka.rodila som normalne vecer a na druhy den rano mi doniesli maleho a bol so mnou uz stale.trocha mi prekazala sucha vecera kazdy druhy den asi.takze ga odporucam....

strapco13
17. feb 2010

monicka..gratulujem
hej ..sucha vecera..na inu nie su peniaze...ale da sa to vydrzat, ked mas drobca pri sebe
len si vymaz tehotenstvo z pasu 😉

monicka101210
17. feb 2010

strapco ... manzel mi nosil nastastie papat 😀
dik ano uz som vymazala

strapco13
17. feb 2010

ved o tom je manzel, nie..
normalne Ti teraz zavidim..v dobrom..drzat prvykrat svoje dietatko je taaak uzasny pocit 😵 😵
ale svojho drobca teda nevymenim za nic na svete 😵 😵 😵

manika77
17. feb 2010

monicka gratulujem 😵
noo zeny a viete si predstavit tam travit vianoce 😖 ...a este aj bez maleho...lebo mal taku zltacku ze nebol ani somnou 😔

monicka101210
18. feb 2010

manika77 dakujem, no to nebolo asi prijemne ja som nemala maleho 3hodinky a uz som nevedela co so sebou iba som vykukala sestricku kedy ho donesie

sonita
18. feb 2010

monica gratulujem.Ahojte-vám bolo dobre lenže ja ked budem v nemocnici a mm doma odtial asi 45-50 km tak to budem hladná?Ked bude mať proste pobednú tak asi ťažko príde zanami aj ked viem že aspoň každý druhý deň či tretí by prišiel nás pozrieť s dcérkou,tak dúfam ked bude mať rannú či nočnú tak príde častejšie.No dúfam že sestry a brat prídu zamnou,lebo odtial to oni majú 10-15km tak sa napapám a dúfam že aspoň každý den niekdo príde zamnou.Príjemní zvyšok dňa.

monicka101210
18. feb 2010

sonita tak si radsej nieco nabal na papanie a navsteve povedz nech ti donesu veceru...

evitkamalicka
18. feb 2010

mne teda po porode absolutne nechutilo a aj to co mi doniesli z domu som nezjedla a to som bola po cisarskom, takze som prve dva dni nemohla jest vobec

monicka101210
18. feb 2010

evitka cisarskym je to uplne ine asi narocnejsie po porode nie pred, ja cez kontrakcie som myslela na to aka som hladna a smadna uz ked ma dali na izbu hodinu a pol po porode este som nemohla vstat tak mangel mi dal vsetko k ruke a uz som vecerala ...

manika77
18. feb 2010

no mne velmi chutilo papat aj po porode..ked som porodila a sil ma tak som volala nech mi donesu najest dva rozky a liptovsku salamu-j aju milulujem...tak ked ma previezli na izbu uzaj som ladovala 😀 vsak od takeho vycerpania 😝

evitkamalicka
18. feb 2010

moni nemyslim, ze by to bolo nejako extra ine, ja som sa citila po cisarskom velmi dobre, ale proste mi nechutilo jest a na obed som sla jeden jediny raz

sonita
18. feb 2010

monicka101210-dakujem,mohol ísť za tebou manžel na izbu?alebo si bola na samotke?aj ja budem rodiť v Galante. evitkamalicka-dakujem aj u mňa to vypadá že budem mať cisársky no najradšej by som rodila normálne.Komu chodíš ked si zo Śale? ja tam chodím na poradne k dr.Trajanov do Veče

monicka101210
18. feb 2010

sonita mohol ist manzel na izbu cudovala som sa tomu, nebola som na samotke

evitkamalicka
18. feb 2010

sonita ja chodim k Laluhovi a nemenila by som za nic na svete.....ja na Veci byvam 🙂

strapco13
18. feb 2010

v case navstev moze ist manzel na izbu..pokial ale pride vela ludi, tak na chodbe..aby nerusili spolubyvajuce...co je podla mna normalne

strava..no ako v nemocnici..ja som bola taka hladna, ze by som zjedla vsetko..a mala som stastie..vedla mna davali rano vegetarianku..tak som skasla jej salamu 😅

sonita
18. feb 2010

dakujem vám. evitkamalicka a nepočula si niečo o dr.Trajanov?

evitkamalicka
19. feb 2010

pocula, mala som dve kamosky co k nemu chodili, pokym im nic nebolo tak ok, ako nahle nastal problem, tak dr. nejako nebol ochotny ho riesit

manika77
19. feb 2010

sonita presne tak ako pise evitka ja som mala problem a nevedel co dalej..kym nic nieje a vsetko je ok...tak je super...ochotny ale akonahle je daky problem dava ruky prec 😔

kisska
19. feb 2010

monicka - nestretavali sme sa nahodou my dve po veceroch v sprche? 😀 (teda 2x sme sa)
Mna od hladu zachranili iba glukozove infuzky, pri nich som vobec necitila hlad, ale len co mi dokvapkali tak som bola taka hladna, ze aj kasovita strava mi bola dobra 😀 😀 😉 ale nepytajte sa ma, co to bolo... neviem. Ale na ranajky puding mozem 😉

sonita
19. feb 2010

evitkamalicka-dakujem už mi manika77 pred tím písala onom no chcela som to počuť aj od iních a teraz ma to dosť zarazilo čo bude. manika77- dakujem a teraz sa už aj bojím no neviem čo mám robiť som bezradná. Ja vám poviem,že pred časom som často nato myslela že po pôrode či pri pôrode zomriem no ako som to povedala mm a dcérke povedali že som sprostá a prestala som aj na to myslieť ako to prišlo tak aj odišlo.No teraz mi slzy tečú a neviem si rady a myslím,že počkám mm do 00 hod aj tak ho vždy počkám tak teraz mám ešte aj tému.čaute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre