Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

strapco13
27. máj 2010

ten Yal je super..nech to predpise gynekolog..potom je o polovicu lacnejsi...mala som ho..odporucam

manika77
27. máj 2010

jjj aj ja som mala Yal a bolo to lepsie ako klasik klistir.. 😀

anduca
27. máj 2010

@strapco13
ahoj,
dík za zoznam!
na čo ten príbor? ak nemám príbor, nedajú mi jesť? možno blbá otázka...
yal si aplikuješ sama alebo ti s tým pomôžu v pôrodnici?

anduca
27. máj 2010

@manika77
ahoj!
klasický klystír obsahuje teplú vodu, od čoho sa lepšie uvoľní maternica, čo potrebuješ pri pôrode - niečo takéto som čítala...

manika77
27. máj 2010

@anduca daju ti jest aj ked nemas tak ti pozicaju 😝 ale nadseni nebudu 😀

noo neviem ja som mala pocit ze ta maternica sa uvolnila aj po yale 😖

anduca
27. máj 2010

tak tam budem musieť aj riad umývať :P
yal predávajú dvojmo? ty si spotrebovala iba jedno balenie? je to menšie množstvo ako klasický klystír, že áno?

manika77
27. máj 2010

hej yal predavaju dvojmo...mala som len jedno balenie...a mne sa zda ze to je mensie mnozstvo 🙂

strapco13
27. máj 2010

@anduca ..yal ti aplikuje setricka..potom si lahni /ak sa bude dat/..ucinok je cca za 20 min..cim dlhsie ho udrzis, tym sa lepsie precistis, je to v pohode apliokacia, rychal, nebolestiva, nie neprijemna..dávaju ho dvojmo v jednom baleni..pouziju len jednu flasticku...ta druha...bud sa dohodnu 2 kamosky alebo ostane..ja som dala známej, pred inou operaciou
príbor..jest dostanes..ono, priborov je v nemocke malo, nakolko si ich niektorí pacienti balia domov.

ozaj baby..doneste si vlastnu odsvacku..ta nemocnicna skoncila niekde doma u nejakej pacientky vraj 😝

anduca
30. máj 2010

ˇˇDakujem baby za rady, skúsenosti, dobre, že vás tu máme 😉

svetluska4
30. máj 2010

anduca, ja som u dr. vaska , aj som si ho zavolala pred 8. mesiacmi k porodu ak chces nieco vediet tak napis cez IP 😉

anduca
30. máj 2010

@svetluska4
ahoj, poslala som ti správu 🙂 dík!

sonita
30. máj 2010

ahojte-nedávno som rodila a určite toto treba pre bábätká brať čiapku,rukavičky,kabátik,deku lebo v noci je zato zima a fúka cez okná.Potom jednorázové plienky aspon jedno balenie niekdo opotrebuje viac niekdo menej,utierky mokré je to dobré aj pre mamičku,benzinalkohol-na pupočnú šnúru,vatové tyčinky tiež na pupočnú šnúru,teplomer,mydlo.Ja by som šaty pre malé nebrala ja som nemala ale ja som mala cisársky a na 3 den som len dostala celkom malého k sebe ináč mi ho nosili aj mal také oranžové dupačky na zjedenie bol v nich.A na štvrtý den nás pustili domou.

anduca
30. máj 2010

Ahoj, sonita!
ty si rodila v galante? ty si sprškovala malého alebo sestričky? mala si mydlo pre bábätko - používali ste? sestričky nepoužívali náhodou nejaký krémik? počula som, že tam dávajú nejakú kozmetiku na bábätko, chúˇˇdatká sa vyhádzajú z toho...
Gratulujem k bábätku! Máte mliečko? Nebudíte sa v noci často?

sonita
30. máj 2010

anduca-ahoj áno rodila som v Galante.Sestrička ho sprchovala ale ja som ho len jeden den videla ked mi ukazovala ako sa sprchuje,lebo dovtedy bol u nich.Áno mala som mydlo johnsons ale to ti neodporúčam kúp si mydlo baby alebo nieaké iné,lebo môj bol potom celý červení aj vyrážkový a teraz nemôžem používať mydlo len olivový olej ale mydlom ho troška umyjem ale to len medzi nohami.Už teraz má pokožku peknú tak dúfam sa mu to nevráti.Krémik som ja používala aj to si ber to som zabudla napísať ja som mala bepanthen.No mne sa tam nevyhádzal až doma bol celý červení a mal aj vyrážky ale to vždy po kúpaní viac.Dakujem pekne za gratuláciu.Máme mliečko naštastie až na tretí den som mala viac mlieka,lebo po cisárskom to ťahšie ide.No v noci máme problém nakojím ho okolo 23 a on je hore aj do 2 až 3 hodine ale aj s plačom také bolesti má asi bruško ho bolí lebo sa napína velmi aj cez den ked má prdnúť vždy vstane a zaplače ked prdne dávam mu espumisan no neviem nakolko zaberá.V noci ma nechá mm spať on je sním.Ináč mi zvykne spať aj 4,5či 6 hod no niekedy len 3 hod.

sonita
30. máj 2010

anduca-ináč ja som zato brala bepanthen krém,lebo to je dobré ako pre bábätko tak aj pre mamičku na prsia,ale som to ani nepoužívala lebo mi sestričky povedali že dobré na prsia je materské mlieko tak stím som natierala.Doma pre malého používam aj sudocrém na zadoček aj bepanthen jeden mám v obývačke a druhí v spálne.Aby sme nemuseli vždy behať pre veci. 😀

sonita
30. máj 2010

malého som naposledy krmila o 17 30 a len teraz sa začína budiť no ale zaspal okolo 19 30 hod som zvedavá dokedy bude hore v noci no idem ho prebaliť lebo ked ho ja nezobudím tak potom plače dovtedy dokím nedostane jesť.Ináč velmi lúbi na brušku spať ale len vtedy ho necháme spať tak ked sme hore aj mi.

anduca
30. máj 2010

sonita - hej, práve o johnson značke som počula, že bábätká majú od nich vyrážky. my máme mydielko bupi s lanolínom, dúfam, že to bude o.k. na zapareniny máme sudocrem. iba krém na telíčko, na líčka nemáme. neviem, či mám kúpiť nejaké krémiky, to sa potom uvidí, akú pokožku bude mať bábätko - suchú alebo normálnu. nie?
chúˇˇdatkovi bolí bruško? ☹ treba dávať pozor na denné menu mamičky (skoro nič nemôžeš jesť).
možno preto ľúbi na brušku spať, lebo mu bolí bruško a takto sa mu lepšie prdká 🙂
dobrú noc! vyspite sa! 🙂 ako sa len dá 🙂

sonita
30. máj 2010

anduca-no ja som nevedela že johnsons je taká značka,ale už viem.Určite to bude dobré mydlo čo si kúpila aj ten sudocrém to je super.Hej to uvidíš akú bude mať pokožku a môže ti poradiť detská doktorka mne ona vypísala ten olivový olej malému a som sním spokojná.Hej bolí bruško,aj dávam pozor čo zjem aj tak vidíš.Myslíme si aj mi že zato lúbi spinkať na brušku,lebo ho bolí.No zdá sa mi že dnešná noc bude ok tak dúfam a potom napíšem ako sme dopadli cez noc.pááááááááááá a dobrú noc prajem

evitkamalicka
31. máj 2010

ahojte,
my pouzivame napr. len Johnsons a nikdy sme ziadnu reakciu nemali, takze podla mna je to velmi individualne

manika77
31. máj 2010

ahojte, my sme johnsons nemohli vobec pouzivat tiez bol z toho vyrazkovy..ale poznam maminy co to pouzivaju a su spokojne asi je to tak ako pise evit je to individualne... 😉

anduca
31. máj 2010

hej, ťažko sa radí v tejto veci... uvidíme... treba experimentovať... chúˇˇdatká bábätká ☹

sonita - akú noc ste mali? 🙂

lucinka83
31. máj 2010

Ahoj, mamicky 🙂 zelam vela radosti s babatkami, aj buducimi 🙂)) aj ja sa chystam rodit v Ga porodnici u primara, chcela by som normalne, nie cisarskym. Poprosila by som o skusenosti s touto porodnicou a konkretne s primarom, ci sa da s nim dohodnut, ked napriklad nechcem nastrih, ci sa tam da rodit aj v inej polohe ako len na chrbte, napriklad v podrepe a podobne 🙂 dakujeeem :D

@anduca myslim, ze my sa pozname z cvicenia od Emi 🙂))) ako sa citis? Pomaly sa to blizi, uz by si to aj rada mala za sebou, ze?

anduca
31. máj 2010

@lucinka83
ahoj! 🙂
hej, poznáme sa 🙂
ešte chvíľku musím vydržať 🙂 aspoň 2 týždne 🙂 inak sa mám dobre, iba bruško mi tvrdne, ale to je už normálne.
v stredu sa stretneme? nevieš, akú tému budeme mať?
ja som si v stredu všetko dokúpila v lekárni, čo mi ešte chýbalo do pôrodnice 🙂

lucinka83
31. máj 2010

@anduca
tak uz sa len pobalit 🙂 jasne, este musite vydrzat, ale ubehne to velmi rychlo, uvidis 🙂 ! neviem, aku temu budeme mat v stredu, Emi nespominala. Bola si aj individualne? Vybavicku pre Leilu uz mas komplet?

anduca
31. máj 2010

@lucinka83
hej, už sa len pobaliť. dúfam, že cez víkend sa mi to podarí 🙂 nebola som individuálne, nedohodli sme sa zatiaľ, ale tú návštevu pôrodnice by som nechcela vynechať.
akurát dneska sme boli na nákupoch s otcom. moji rodičia sú takí milí, že pre maličkú chceli nejaký darček, vedeli, že postieľku a vaničku zatiaľ nemáme (sľúbili nám susedia, napokon to dali niekomu inému), tak sa oco zastavil pre mňa... už máme všetko! 🙂
ty už máš niečo nakúpené?

sonita
31. máj 2010

anduca-no dnes sme mali výbornú noc nechal nás spať náš pokladík nakojila som ho o 23 30 a vstal o 4 50 ale potom už ho bolelo bruško tak plakal masírovala som mu aj cvičila ale aj tak potom som mu zase dala o 7 hod,ale len 4 minuty a potom sa upokojil.o 8 30 zase a potom už ok. 😀evitkamalicka,- No hej každé baby inak reaguje na výrobky

sonita
31. máj 2010

majaja-mna sa pýtala sestrička či chcem klistír bolo to pól hodinu pred cisárskym a ja že nie tak ona že nemusím.Ináč a ja na to sestričke to aj pri cisárskom dávate ona že áno.A ja nato že na toto som sa tešila že aspon to nemusím prekonať,ked je cisarák a ona smiech 😀 😀 😀

evitkamalicka
31. máj 2010

sonita to fakt sa ta pytala? lebo mne pred 20 mesiacmi robili klistir automaticky, tak by bolo super keby mi teraz nemuseli

sonita
31. máj 2010

evitkamalicka-hej vážne sa ma pýtala.Som rada že som to nemusela mať 😀

sonita
31. máj 2010

Ináč možno že som mala dobrú sestričku ináč tam boli tri sestričky a tá čo sa ma pýtala aj potom neskôr prišla zamnou na izbu že ako sa máme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre