Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

strapco13
17. jún 2010

mne maleho doniesli v staroruzovej farbe...kazdy sa ma pytal, ze ako sa vola dcerka..tak som vysvetlovala, ze Matej..a potom som ho radsej prezliekla

anduca
17. jún 2010

miki,
30. júna? dúfam, že vtedy tam budem aj ja 🙂

sonita
17. jún 2010

@miki060707 -dakujem,hej možno mne sa vnich velmi lúbil a je to moja oblúbená farba 😀

sonita
17. jún 2010

@miki060707 -tak ja ti držím palce nech vydržíte aspon do júla teraz aspon nie su také teplá že by si to nezvládla a chcela by si to mať radčej zasebou. 😝 😀

sonita
17. jún 2010

@strapco13 -no mne by ani to nevadilo keby ho doniesli aj v ružovej 😀 😀 😀 bola som strašne prekvapená ked mi ho doniesli v dupačkách a to už bola radosť lebo také som ani nečakala. 😝 ináč kde mám fotku že môj malý je lietadielko tak presne je v ružovom a mne to vôbec ani nevadí no pravda je vtom len doma ale aj tak
@anduca --tebe sa to ale blíži jaj to je dobre prajem ti to aby si to už toho 30 mala zasebou 😉

manika77
18. jún 2010

@sonita krasnucke babo 😵

mne maleho doniesli raz zabaleneho v plienke a on to doslova nenavidel ani perinku sme nemali lebo tam len vrestal a pistal 😨

miki060707
18. jún 2010

@manika77 inak aj mne malu priniesli previazanú v plienku som pozerala jak puk, reku, či nemaju svoje oblečenie, ale bolo dosť horko, júl, tak sa stále slnila, aby nemala žltačku a aj nemala 🙂 ale tentokrát si zbalim aj niejaké oblečko pre krpca...

miki060707
18. jún 2010

@anduca ahooj, tak ja si myslim, že ty vtedy budeš už na šestonedelí, nie??? 🙂

sonita
18. jún 2010

@manika77 -dakujem ,vážne vrešťal chudáčik.
@miki060707 -jak ti je dobre,že malá nemala žltačku môj mal ale asi slabú ked nás pustili domou z nemocky.A doma bol už potom celý žltý a slniečka nikde ale teraz ešte má ale už len slabšiu pred 2týždnami mu brali z hlavičky krv a ešte mal 90 neviem čoho a má byť 20,tak ešte tak na budúci týžden pôjdeme lebo povedala že mu ešte raz pozrú tak budem zvedavá.CHudáčik ☹ zase bude plakať ostošesť ale aj musí že vraj vtedy mu viac tečie krv ☹

sonita
18. jún 2010

baby ináč v plienke 😒 a to aj vtedy ich zjapli do ruky ako by to bola perinka 😕 ????

miki060707
18. jún 2010

no mne malu dali do tej plienky a ešte aj do perinky, ale doktorka bola veľmi milá a povedala, aby som čo najviac slnila a slnila.....
možno aj mi budeme mať žltačku, švagrina ma dvoch chalanom a mali obidvaja a teraz čakáme chlapca, tak možno aj on bude mať, no šak uvidime....

sonita
18. jún 2010

@miki060707 -ináč ani moja dcérka nemala a teraz synček hej obidve tehotenstvá boli celkom iné 😝

manika77
18. jún 2010

baby my sme mali taku zltacku ze sme tam boli devat dni ☹ a sme sli aj so zltackou domov 😖

sonita
18. jún 2010

@manika77 -no hej vidíš to ťa len tak vyhodia pred tím dokedy malo dieťa žltačku ani nepustili nikoho domou a dnes sa tešia že ideš domou

anduca
18. jún 2010

ahojte,
no, možno už vtedy budem na šestonedelí 🙂 možno 🙂 doki hovoril, že maličká sa neponáhľa... úplne som zatvorená, hlavička je nad sponou, mojenko váži okolo 2,5 kg. asi nepríde pred termínom.
včera sme boli na exkurzii na pôrodnej sále a šestonedelí 🙂 videli sme aj drobčekov 🙂 ja mám dobrý pocit z tej návštevy :D

mata1001
18. jún 2010

ahojte baby...pred tt rodila moja kamoska a ta veru nema dobre skusenosti s oddelenim...zevraj sa o nu vobec nestarali tak ako by mali,ked sa nieco opytala,tak jej len odvrkli...no nepotesila ma...ale kolko ludi tolko chuti ako sa vravi... ☹ ☹ ☹

strapco13
18. jún 2010

mata...tak to ma asi ojedinelu zlu skusenost, dufam...sestricky su tam strasne mile, nielen ku mne boli
ale bola tam akurat spoluobcanka tmavsej pleti..a vysvetlovali jej pekne vsetko..
mne opakovane pomahali s prilozenim, ked som potrebovala postrazit maleho /bola som sama na izbe, nie na nadstandardke/, tak nebol problem
ono rodicka je v podstate zdrava zena, ktora by sa mala vediet postarat sama o seba 😉

manika77
18. jún 2010

nechcela som to pisat aby som vas nestrasila ale ked ste uz otom zacali tak ja mam otrasnu skusenost so sestrickami ☹ boli totalne neochtne stale sa len hadali kto kedy bude sluzit...prilozenie nam vobec neukazali ked sme sa daco spytali tak sa tvarili ze ich unavujeme,, maly bol uplakanejsi bola tam zamnou prave kamoska ked mi ho priniesla zhodou okolnosti porodna sestra na materskej a sestricka mi maleho doslova smarila do positielky s tym ze furt reve a mam si ho ukludnit ..asi tolko k mojej skusenosti s ga sestrickami 😔 sla som domov uplne vynervovana

sonita
18. jún 2010

@mata1001 -no ani ja som nebola spokojná ja som tam rodila cisárskym pred 6 týždnami a malého tiež naučili na dudel lebo on bol vzadu tri dni.Niektoré boli dobré sestričky tie vysvetlili ale to sa musíš opýtať ale niektorých sa nič nedalo ani opýtať

sonita
18. jún 2010

jaj a ešte vôbec sa mi nepáčilo to že pri posteli niesu tie skrinky,lebo ja ked som už mohla troška piť tak som nemala kde dať pohár a ani flašku to som ešte ani chodiť nevedela,otrasné to bolo vtedy.A aj to sa mi nepáčilo že nemali pri postelách aspon tie čo sú po cisárskom tie zvončeky ked si kričala tak to nepočuli či ani nechceli a vlastne ani silu kričať som nemala.

evitkamalicka
19. jún 2010

@sonita a kedy si mohla pit po cisarskom?

sonita
19. jún 2010

@evitkamalicka -po cisárskom som mohla piť ked som mala prdíky 😀 😀 😀 ,len zatím

evitkamalicka
19. jún 2010

@sonita hm takze stale je to po starom, ja som bola smedna jak hrom 2 dni, v niektorych inych nemocniciach sa moze aj hned preto sa pytam ci nahodou to uz aj tam nieje inac

manika77
19. jún 2010

tak v tomto je normalny porod lepsi..ja ked som porodila hneedd po tych dvoch hodkach som sa poriadne nazvachala este na porodnej sale som voalala tatovi nech mi donesie rozky a liptovsku salamu 😀

sonita
19. jún 2010

@evitkamalicka -takže po starom 😝
@manika77 -jaj ani nehovor ked si spomeniem že som nemohla jesť tak mnam mnam 😀 Jaj a predstavte si ako snami vybabrali aj s kamoškou čo sme boli na izbe,bol tretí den ráno sme sa spýtali či máme ranajky a sestrička že nie až obed o 10 hod nám povedia že prečo sme neboli na ranajkách že sme mali puding z piškotami a bielu kávu to nás šlak išiel trafiť hladné ako vlk a v bruchu diera.Potom nám ešte aj na izbu doniesla tá sestrička obed aj večeru,lebo ona povedala že nemáme ranajky potvora jedna.A keby sme na druhý den na ranajky nevideli ako to tam chodí tak asi nás to netrápi až tak že sme nejedli predstavte si však aj meno tam máte a tá sestrička to vedela že sme sa pýtali a sra.. na nás však nech hladujú myslela si však ešte musia schudnúť ☹ 😀 😝

sonita
19. jún 2010

ináč obed bol dobrý ale málo bola som stále hladná😀 .To ináč bola nedela hned som volala mm nech mi donesie miláčik,termix ale nie kakaový plus piškoty no on mi neveril že môžem jesť ale potom uveril no ale vyčkať ich ked prídu do 15 to bola hrôza 😝 skôr nemohli lebo sme ok:Dun.Streda ☹ a tak som musela vydržať

evitkamalicka
20. jún 2010

tak mne teda jedlo vobec nechybalo, ja ked som uz aj mohla jest, tak som bola len raz ci dvakrat, manzel mi doniesol detsku vyzivu, ale ani to som nezjedla az jednu, proste vobec som nebola hladna a nemala som chut

mata1001
20. jún 2010

caute baby...no ako vas citam.... 😠 😠 😠 nie je to ružove v tejto nemocke...ale musime vydrzat no nie?

aliska19
20. jún 2010

ahojte!no ja som bola maximalne spokojna. sestricky boli ochotne a kedykolvek aj v noci prisli,aby mi prilozili bábo.az na jednu mladu,kt.doniesla flasku a dovidenia,..jedlo bolo o nicom a hlavne nevhodne"pre kojace maminy,ale vydrzali sme🙂a tie skrinky su naozaj zle polozene. Inak da sa su aj horsie co som pocula napr.DS

anduca
20. jún 2010

@aliska19
ahoj, kedy si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre