Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ika33
30. júl 2010

timinka - nemáš za čo, MUDr. Vaško je ale zo Šale a v nemocnici v GA máva služby a chodí tam aj každú stredu, teda aspoň tak viem, ale na gyn. odd. v GA na 10 poschodí sa lekáry striedajú. Každý deň je tam niekto iný. Presne neviem ako to majú teraz podelené ale keď si tam zavoláš určite ti sestričky povedia.
Ja keďže chodím k MUDr. Vaškovi nemusím chodiť do GA v ten posledný mesiac ale baby čo chodili k iným gyn. v Šali, tak tie chodili a to si už teda buď vyberieš ty alebo ti odporučí tvoj gyn. a v GA sa dohodneš. Baby to robia vedšinou tak, že sa potom s tým lekárom aj dohodnú, aby bol pri pôrode. Ale ako píše desmodka aj nemusíš. Samozrejme lekáry majú podelené služby ale to vždy inak si myslím, takže tým by som sa asi neriadila. 🙂

svetluska4
30. júl 2010

jooj kocky a este som zabudla, pri prijem sa vas budu pytat aj na meno pediatra kde budete chodit s malym, tak si ho dopredu dohodnite. Staci behnut k detskemu a spytat sa ci si vase babo vezme do opatery. Nam vtedy nasa detska dokyna dala svoju vizitku a bolo vsetko ok. 😉

manika77
30. júl 2010

@timinka3 ak budes rodit normalne tak sa da s lekarom tiez dohodnut ze ked ta to chyti ta pride odrodit aj o polnoci jednoducho mu zavolas a mas ho tam 😉 ja by som nesla len tak ze niekto ma odrodi... 😒

sonita
1. aug 2010

ako vraví manika ani ja by som nešla tak rodiť že ani ho nepoznám radčej som si zaplatila tích 200 euro a viem u koho rodím

svetluska4
1. aug 2010

tak tak, podla mna je to riziko ist rodit s niekym kto ta vidi prvy krat a nepozna tvoj stav. Mne bol maly otoceny tvarou hore, co je podla mojho dokyho mensia komplikacia, lebo sa vtedy neda dobre tlacit a doky musi byt priprabveny ze by musel pouzit kieste alebo vakuovku. My sme nastastie taketo nepotrebovali. Ale moj doky vedel ze je babo zle natocene lebo 2 dni pred porodom mi robil UTZ, no a ked mi robili prijem nic tak nerobili akurat monitor a aj to im nevysiel lebo tym ze bolo babo otocene tak tlaky boli na chrbticu a nie na brusko. Takze ja inak ako s dohodnutym dokym by som nesla.

evitkamalicka
1. aug 2010

ahojte,
tak sme doma, chytila som nadstandard a nemozem si stazovat ani na pristup sestriciek, lekarov atd, vsetci boli super

ika33
1. aug 2010

Ahojte.
Evitka - vitaj doma. A ešte raz gratulujem. Ako dlho si rodila? A aké to bolo?

Ja som dnes nejako unavená ale je nedeľa, tak oddychujeme aj s manželom. 🙂

evitkamalicka
1. aug 2010

@ika33 mala som planovany cisarsky az na piatok 30.7. ale v utorok na poradni si ma tam dr. nechal, lebo som mala vyssi tlak a cisarsky bol uz v stredu

lussy007
1. aug 2010

@evitkamalicka gratulujem je nadherna 😉

ika33
1. aug 2010

evitkamalicka - jéj jasne ja som zabudla, že si išla cisárskym. Malinká je krásna 😵

evitkamalicka
1. aug 2010

baby je to chlapcek 😅

lussy007
1. aug 2010

@evitkamalicka jeeeeeeeeeeeeejda prepac... ja som bola uplne v tom ze dievcatko 😅

miki060707
2. aug 2010

@evitkamalicka gratulujemeee a ja že, čo už ste doma, ved ked si mala v piatok rodiť, takže aj ty v stredu a rodil ťa janiček, ne? ja si tiež veru nemôžem sťažovať na personál...
malý je náááádherný, došli ste v nedelu????
bolo to lepšie ako pri prvom, nie???

evitkamalicka
2. aug 2010

@miki060707 ano rodil ma mlady Janicek a je fakt skvely, chodil za mnou na izbu kazdu chvilu ked mohol a to som nedala nikomu ani cent....ano pustili nas v nedelu, tak uz aspon dnesne narodky stravim domka

miki060707
2. aug 2010

jeeeeej, ty máš narodky, tak to si dostala ten najkrajší darček, gratulujemeeeee 🙂
aj si platila za izbu niečo, no ja tiež som nikomu nedala ani cent, ani neviem, či čakali, bohvie...

miki060707
2. aug 2010

@evitkamalicka kolko vážil a meral malinky????

evitkamalicka
2. aug 2010

@miki060707 ze dakujem....platila som za 5 noci 98,75€ takze to vychadza necelych 20€ na noc

evitkamalicka
2. aug 2010

@miki060707 malinky mal presne take miery ako ja ked som sa narodila, 3000g a 49cm

miki060707
2. aug 2010

@evitkamalicka a kojiš, lebo nám to nešla, nebolo mlieko, sestričky kázali kupiť umele, lebo som tam nemala, aby mi malinky nechudol, a som si ho davala k sebe a on nervozny a hladny a ked sa prisal tak ťahal a potom rev od hladu, tak som to zvdala, s dcérou som takto fungovala 3 mesiace a mleko sa nevytvorilo, teraz tam mam niejaké tri kvapky, ked si silno stlačim, ja som tak natom, že som to mala ešte vydržať a možno by sa vytvorilo aj odsávačku som si kupila a čo najviac som odsala z oboch desinku a to je straašne malo..

miki060707
2. aug 2010

@evitkamalicka aj náš mal tri kilečka a 50cm

evitkamalicka
2. aug 2010

@miki060707 kojim, v nemocke bolo mliecka troska menej, ale akurat teraz v noci sa mi riadne pustilo, takze aj odsavam, aby som nedostala zapal, lebo maly nestiha tolko papat

miki060707
2. aug 2010

@evitkamalicka tak to ti závidim, sa ti dobre teda pustilo, ale pekne si to uživaj....
a evi, ked malý odrastie z oblečka, tak budeš už predávať veci, nie? ja si tiež už nebudem odkladať...

evitkamalicka
2. aug 2010

@miki060707 sa cudujem, lebo pri Adamkovi som mliecko nemala, ale on sa nechcel prisat, naopak Oli taha ako divy....ja som uz aj nejake oblecko po prvom predala, co nevyuzijem teraz a po druhom tiez budem

ika33
2. aug 2010

Evitka - prepáč, ja som nevedela čo máš mať a keď lussy napísla, že gratuluje a malá je krásna, tak som teda myslela, že je to dievčatko. Tak, aby som to napravila MALÝ je hrozne moc zlatý 😉
Evitka a s Janičekom si bola dohodnutá na pôrod? Či len vyšla na neho služba.
Miki a ty si rodila tiež u Janičeka?

evitkamalicka
2. aug 2010

@ika33 nebola som dohodnuta, ale kedze som u neho bola na tych poslednych 2 poradniach tak to automaticky robil on a okrem toho tam bol cely cas co som bola v nemocke takmer nonstop aj v noci, nechapem ako este dokazal fungovat a operovat

lussy007
2. aug 2010

@evitkamalicka Ahoj a pred tym si chodila k inemu doktorovi???

miki060707
2. aug 2010

@ika33 ja som chodila celé tehu k MUDr. Baránovi a on mi nakázal, že mam dojsť 7.7 na prijem kôli plánovanej sekcii....on sa ma nepýtal, či chcem uňho rodiť, alebo či mam niekoho iného...

evitkamalicka
2. aug 2010

@lussy007 ja inac chodim k dr. tu v Šali, len pred porodom sa chodi do nemocky kde budes rodit

nika30
2. aug 2010

ahojte ja by som sa chcela spítať aký personál je v Galante, totiž som počula všeličo 😒

evitkamalicka
2. aug 2010

@nika30 ja som bola nad mieru spokojna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre