Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sjuzan77
30. jan 2012

@strapco13 vdaka 😉 a ako to tam je s pomocou, vysvetlia tam vsetko, keby boli nejake problemy so starostlivostou, ci problemy s dojcenim? toho sa bojim najviac, ci to pojde lahko, velmi by som chcela dojcit drobca co najdlhsie..

strapco13
30. jan 2012

@sjuzan77 este nemaju tie spravne info..ale zlepsuje sa to
je lepsie ak si mamicka nastuduje ceci ohladom dojcenia sama a pripravi sa, pripadne sa skontaktuj osobne s laktacnou poradkynou
nastuduj si www.mamila.sk tam najdes aj kontakty na laktacne
http://dojcenie.wordpress.com/ na oboch linkoch najdes rady ako dojcit, co je pri dojceni dolezite..pozri si aj videa a fotky

sjuzan77
30. jan 2012

@strapco13 popozeram si tie stranky, vdaka za tip 😉

aaliyah
30. jan 2012

To si ma kočky potešili a dufam že je to pravda.....uvidím čo mi ešte povie môj gynekolog v stredu na poradni.....baby a neviet mi poradit či môžem niečo od bolesti zubov,lebo mam ukrutne bolesti a už neviem čo mam od bolesti robit.....už som si myslela,že mam zapal ucha,lebo ma bolí aj ucho,aj okolie ucha,sanka a zuby príšerne,tak neviem čo to môže bit 😢 ???A dnes som bola u môjho obvodneho lekara a on mi pozeral ucho a povedal,že zapal ucha tam nemam ale že môže mat zapal sanky ☹ .....a už neviem čo mam spravit aby mi niekto pomohol ☹ ,lebo tie bolesti su strašne hrozne 😢

strapco13
30. jan 2012

@aaliyah podla popisu by to mohol byt zapal nervu..ludovo prievan..ten tvarovy nerv ma 3 vtvy..idu od ucha k celu, od ucha k nosu a od uvha k brade..prejavuje sa to bud bolestou, divnymi pocitmy alebo zmenou hybnosti podla toho ktora vetva nervu je postihnuta
asi mas postihnutu tu vetvu, co vedie do brady
pomaha aplikacia sucheho tepla /nahriaty uterak, solux, biolampa/, a analgetika..to sa spytatj svojho gyn ktre mozes..ale paralen by nemal byt problem. Lieky obsahujuce iboprofen ale nesmies, kedze si v poslednom trimestri.

aaliyah
30. jan 2012

aj ja si myslím,že to mam prievan ale nič mi nepomaha,už som si davala aj cesnak do ucha,aj zapalovala noviny do ucha,aby vytiahol prievan,aj potom vyšiel von prievan s tymi zapalenymi novinamia-velmi vela ale bolesti zubov neustupili ☹

strapco13
30. jan 2012

@aaliyah prievan je zapal nervu..na to noviny nepomozu..nimi si akurat tak mozes vyrobit fajnu popaleninu ucha
neviem, co ti to vytiahlo z ucha ale urcite nie prievan

aaliyah
30. jan 2012

a ako si môžem nahriat ten uterak? a potom si ho mam kde priložit?na sanku,kde ma bolia zuby?a kolko dní ma to bude takto boliet???

strapco13
30. jan 2012

@aaliyah bolest trva niekedy dlho, niekedy nie..staci nahriat uterak na radiatore a prilozit, tak od ucha k brade ako ide bolest

katrenka111
30. jan 2012

caute baby co sa to tu deje???? aka infekcia??? nestraste aj ja planujem rodiť v Galante aj u mojho gynekologa.....to co je za info?????

silvia545
30. jan 2012

Ahojte baby 🙂 myslím si,že to bude nejaký blud a v Galanskej nemoc.nič nieje 🙂 pred chvílou som čítala tému na Nitriansku nemocnicu a tam jedna kočka písala,že je tam rozšírená nejaká infekcia alebo to tam niekto prenáša 😒 že jej malé si odtial prinieslo infekciu očí a streptokoka na koži 😖 neodporúča mamičkám aby si tam nechávali kupat detičky a ked prídu domov majú ich vykupat v hypermangáne a,že nie sú jediny,čo si to priniesli domov 😒 tak nepochopím nejakého dr.ako zrazu zmení nazor na Galantu a posiela do Nitry 😖

siss_sz
30. jan 2012

no, nechcela som to pisat, ale mozno sa nejaky dr.nepohodol s GA nemocnicou, tak kydá... teda ak je to pravda, ze to vyslovil doktor... 😨 😖 🤐

martinaema
30. jan 2012

ahojte ja robím v GA nemocke a nič sa nedeje na novorodeneckom, na detskom mali nejakú črevnú virózu, čo tam kolovala, ale to bolo ešte pred 2-3 týždňami.

silvia545
30. jan 2012

@siss_sz ak si myslím,že je to ten dr.čo si myslím,tak sa nemusím ani čo divit 😖 lebo ten dr.každej rozpráva inak 😠

aaliyah
30. jan 2012

Silvia545,tak podla teba ako sa vola ten doktor???Baby ja vas nechcem strašit,ved aj mna to naplašilo,ja som len napísala čo mi on ten moj gynekolog povedal a je na každom čo si myslí.....

siss_sz
31. jan 2012

@aaliyah no gtakked ty neprezradis,tak @silvia545 svoje DOHADY urcite nebude hovorit... si myslim... 😉

silvia545
31. jan 2012

@siss_sz z náhodou to tu bude čítat a potom 😀 😀

siss_sz
31. jan 2012

@silvia545 ved to...

macka81
31. jan 2012

@katrenka111 Neboj moja, ved som pisala, ze sa tu nic nedeje.. oddelenie je poloprazdne, mamicky s detmi poprepustali domov, keby mali infekciu, tak ich nepustia... je tu teraz klud... cca 6-7 mamiciek s babatkami a zopar tehotnych... 😉

aaliyah
31. jan 2012

tak napíš aspon jeho inicialky,aby som vedela či je to on,ved on ta aj tak nepozna......

dida84
31. jan 2012

Baby, keby sa tam niečo dialo, tak sa tá správa veľmi rýchlo rozšíri a určite by o tom hovorili aj v tv-novinách... Čo sa týka tých zápalov očiek a streptokokov, na dieťa to môže preniesť priamo matka... Kamoške zistili streptokoka v poslednom trimestri a hneď malému nasadzovali liečbu po narodení... rodila v GA minulý rok v novembri... Ja som svoju gynekologičku tiež požiadala o kultiváciu... pre istotu... mám to negatívne... takže sa radšej aj vy dajte vyšetriť ešte pred pôrodom... nie je to sranda...

strapco13
31. jan 2012

@dida84 streptokok sa vysetruje pausalne u kazdej matky..teda mal by sa..pochybujem ze nejaky dr to riskne a nespravi vyter ..jedine ze nestihne a zena porodi skor..lebo sa robi tusim kolo 36 tt

aaliyah
31. jan 2012

Ano maš pravdu STRAPCO13,musím iba s tebou suhlasit 😉 ....aj mne teraz to robil gynekolog v 36tt.tie vyter z pošvy a bral mi ešte aj krv či nemam nahodou zražanlivost krvy a teraz čakam na vysledky......Ja som len zvedava čo mi zajtra moj gynekolog povie na poradni a trošku aj sklamana,že čo mi povedal on a čo tu čítam,že je tu niečo uplne ine......ja chcem vediet len pravdu ☹

strapco13
31. jan 2012

@aaliyah akurat som volala s detskou lekarkou z GA..maju na starosti aj novorodencov..o nicom netusia, nemaju ziadne infekcie taketo, maju uplny klud, nic nezvycajne sa tam nedeje

katrenka111
31. jan 2012

No toto je neskutočne..... nechapem ludí čo dokážu povedať taketo neoverene bludy a zastrasovať s nepravdivými informaciami.....a hlavne tehotne.....

jofik
31. jan 2012

Ahojte,ja mam termin v maji a velmi som chcela ist rodit do GA k dr.Janíčkovi ale nejak som sa zlakla tej infekcie co sa hore pise,baby dajte nejake info do maja,Dakujem

jofik
31. jan 2012

@katrenka111 To teda je neskutocne,hned som sa zlakla,verila som Galante a mate nejake info o Dr.Janíčkovi?

katrenka111
31. jan 2012

@jofik ja to iste, mam tam svojho gynekologa ktoreho chcem mat aj pri pôrode a nechcela by som rodiť niekde kde to ani nepoznam....sice v Ružinove mám na porodnici plno znamych....ale je to zo Šale dosť daleko, tak preto Galanta.....

jofik
31. jan 2012

Ja som z TT ale chcem ist konkretne k Janickovi nevies o nom nieco?

strapco13
31. jan 2012

ohladom toho poplachu kvoli infekcii ...JE TO HALUZ 😠 ☹
cele to vzniklo asi tak, ze tam bola jedna mamka s praobycajnou virozou a tu izolovali aby sa ostatne mamicky nenakazili, aminka isla v normalnom case domov, ziadny zapal pluc ani nic ine..len to zrejme niekto nafukol do obrovskych rozmerov ..overene z viacerych zdrojov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre