Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lenoc
24. aug 2009

Moni, aj ja som dakde čítala, že bábo v brušku 90% dňa prespí. Ale stále som neprišla na to, ktorých 90% dňa to je, lebo náš krpec je tiež hore skoro furt, aspoň ja mám ten pocit.

Ja mám nachystané pre krpca z nemocky takú súpravičku - dlhoruk. body, ponožtičky, dupky, kabátik, + deka na zakrytie vo vajíčku. Inak všetci z rodiny (svokra, mama, švqgriná aj neter) sa so mnou "hádajú", že prečo chcem krpca niesť domov v autosedačke a nie v perinke a vo vaničke z kočíka.

darla
24. aug 2009

lenoc, tak to sme na tom asi rovnako. tiez som chvilu rozmyslala, ci ho dam do zavinovacky a do vanicky alebo iba do vajca a pripadne prikryjem dekou. ale dlho som nevahala a vyhralo vajicko 😉 a mozes tym mamam a ostatnym povedat, ze vajicko je schvaleny typ autosedacky, kdezto hlboka vanicka je schvalena iba u niektorych vyrobcov, ta vanicka musi mat uchyty na pas. my taku sice mame, ale podla mna ta vanicka je vacsia a nemotornejsia 😒

pipinka82
24. aug 2009

baby pohodlnejšia je autosedačka ved je pre krpcov robená nič sa im nestane 😀 a len nebudte ako iné príklad: mna ked prepúštali domov bolo asi 28 stup. teplo ale fúkal vietor to si pametám no nie velký ale bol a hlavne tam pri nemocke,no a k pointe......... 2 babenky prepustili so mnou domov a stretli sme sa aj vo výtahu 😅 a nechcite vediet v čom mali bábetká !!!!!!!!!!!!!! 😝 😅 no jedna mala klasickú perinku, bábo malo štrikovaný kompletík ako za starej éry a ešte perinka zabalená v deke a prehodená cez hlavu tenšia prikrívka 😝 a druhá mala v perinke naobliekané mimčo ako keby mrzlo a ešte s larisou prikryté 😅 no a ja som šla len s autosedačkou a bol v telplákovej súprave s čiapočkou a capačkamy a ešte oni na mna kukali že či mi nešibe xixiix 😀 no nieviem komu znás šiblo 😀

svetluska4
25. aug 2009

Ahoj kocky, o par tyzdnov bude aj zo mna mamina. Termin podla vypoctu mam na 20. Sep. a podla pohybov malinkeho na 15. sept. Najde sa tu babenka co je na tom podobne ako my?
Inak mam dohodnuteho Dr. Vaska a som s nim zatial spokojna. Dohodli sme sa aj na odbere pupoc. krvi pre maleho. Tak dufam ze vsetko dobre dopadne.
Chcem sa spytat ci ste kazda chodila v poslednom mesiaci do nemocky kvoli sledovaniu oziev babatka. Ja som teraz v 36. tyzdni a este ma nikam neposielaju.

darla
25. aug 2009

svetluska, ja uz 2 tyzdne chodim do nemocky, takze pravdepodobne uz coskoro zacnes aj ty. dnes som bola znova na kontrole, ziadna zmena stale, malemu sa fakt nejak nechce von 😀 o tyzden vo stvrtok uz mam termin... v stredu na kontrolu, tak uvidime. svetluska, mozno sa este stretneme, ak budem prenasat 😉

lenoc
25. aug 2009

Darla, vďaka, niečo v tom zmysle som im aj povedala (okrem iných dôvodov). Veď keby to malo tomu drobcovi nejako škodiť, tak to hádam nevyrábajú aj pre novorodencov. Aj tak ho predsa nebudem do troch alebo koľkých mesiacov prevážať v aute vždy vo vaničke.
U koho si bola na kontrole?
Jeej, máš krásny termín, vtedy má náš budúci tato narodky.

Svetluška, ja mám termín podľa MS na 15. septembra. 😵 máte krásne meno pre drobca, aj my sme dlho chceli Samka, ale nakoniec zvíťazil Maroško.
Kamoška chodí k Vaškovi, aj na pôrod s ním bola dohodnutá (malý sa narodil pred 2tt) a ona nechodila do nemocnice posledný mesiac, ale iba ku nemu do ambulancie do Šale.

rose86
25. aug 2009

darla ked si ta tam v stredu nechaju tak sa asi uvidime na vzdycharni 😀

pipinka82
25. aug 2009

jeej babenky ako vám v dobrom závidím aj ja by som chcela byt teraz vo vašej situácii no jasne až po pôrode 😀 mat pri sebe to umočené pomačkané krásne mimčo 😉 dnes som si kuk naše videá z nemocky a z pôrodu a aj som si trocha poplakala 😀 😝 velmi rychlo to ubehne 😅 😎

Držím palčeky nech je všetko o.k. 😉

pipinka82
25. aug 2009

Lenoc 😉 meno Maroško je po tatovi??? 😎

lenoc
25. aug 2009

pipi, neboj, ved sa este dockas raz,ked ryanko trosku odrastie a rozhodnete sa, ze je ten spravny cas 😉

niee, tato je stefan

manika77
25. aug 2009

baby ale prve je prve 😀

pipinka82
25. aug 2009

súhlasím s manikou 😀 to už bude trocha iné 😀 😉 ale jasne že taktiež krásne a sa teším noplánujeme ešte jedno ale uvidíme že kedy 😀 😉

Jaj lenoc tak ste sa len pre toto meno rozhodli 😉 ja že po tatovi bude 😉 😎

pipinka82
26. aug 2009

Rose86 😉 dík za IP 😉 si zlatá 😉

Robko je tiež zlatunký blondáčik ako môj!!!!!! naši herci 😉 a onedlho budeš mat krásnu princezničku 😎 držím palčeky 😎

rose86
27. aug 2009

pipinka dakujeme 🙂 len dufam ze bude vsetko ok a mala bude zdravucka

csikike
27. aug 2009

ahojte baby, chcem sa vas opytat, robili vam v 36tt ultrazvuk?
lebo mne nie, a nezda sa mi to, najblizsie mam ist do GA na 10te posch ale az 8.9. co sa mi zda dost neskoro vzhladom nato, ze ma stale boli brucho, moj lekar mi po 5tt co som bola u neho naposledy dnes povedal, ze este sa neotvaram a to bolo vsetko... sa mi to zda trocha striedme konstatovanie a ked som mu povedala, ze ma bolie brucho, tak vraj to je ku konci tehu OK... tak neviem 😖

manika77
27. aug 2009

ahoj csikike mne robili ultrazvuk v 36 tt lebo to som bola posledny krat v ambulancii a potom sme chdoili na poradnu sice k nemu ale do nemocky...ja som mala tiez bolesti tvrdlo mi brusko tak mi nasadil magnezium a kazal pomenej chodit kedze mi vravel ze marko je malicky a bude malicky tak som sa bala...noo ale nakoniec mal marko 4300 gramov 😀 ..tak skus ist na pohotovost nejak pobede ak si myslis ze je to vaznejsie..tam ti spravia aj ultrazvuk...aj vysetria 😉

csikike
27. aug 2009

manika, dakujem,
aj ja som dnes bola posledny krat u mojho a nic sa nekonalo...
no na pohotovost to este nie je, tolko vydrzim, len vazne som si chcela byt ista, ze je mala v poriadku, ako je otocena, ci budem riskovat normalny porod alebo sa mam s niekym dohodnut na CS 😕

ajkaag
27. aug 2009

Ahojte baburky, chystam sa tiez ist rodit do galanty (samozrejme ze dufam ze az za nejakych 12 tyzdnov 😉 ) ale chcem sa spytat, ci ste niektora chodili alebo chodite na nejake cvicenie alebo pripravu v Galante alebo ste boli pozriet porodnicu? Mojho prveho sarkana som rodila pred jedenastimi rokmi v Sali, takze by soom nieco take aj prijala, len sa akosi fuuurt neviem rozhybat. Takze ak niektora mate skusenosti, dajte prosim vediet kujeeeeeeeeem 😉

pipinka82
27. aug 2009

Csicsike 😉 netuším prečo ti nespravil ultrazvuk 😖 mne ho tiež na posledy robil 36tt a mne ani netvrdlo a ani ma nebolelo bruško tak nechápem!!!! 😒 Mala si sa ho nato spítat!! A ako často máš bolesti?? sú to podla teba poslíčkovia len??..........No Neviem netuším čo v tejto situácii robit hm??!!! 🙄 Ja som potom po poslednom ultraz.tiež chodila hore na 10 posch.a tam ma už len z dola vyšetroval a taktiež som sa neotvárala a ani po termíne ja som prenášala 8 dní po termíne a nič a nakoniec sme sa dohodli pre cs.. 😝 Ja na tvojom mieste by som mu asi zavolala a spítala sa ho že kedy ti chce spravit poslední ultraz. a dohodnút sa sním 😉 ved na tom nič nieje nemôže sa hnvat a nič povedat je to jeho práca a musí pochopit že tehotná žena má strach so všetkého čo sa týka miminka 😉 😎 tak skús 😎

pipinka82
27. aug 2009

Rose 😉 neboj všetko bude o.k. 😉 nemysli na nič zlého teš sa že budeš mat babulku a bud kludná aby aj mimčo bolo o.k. 😉 ja ti aj závidím v dobrom 😀 aj ja by som druhé chela babulku aby som mala do páru ako ty 😀 😀

držím všetkým tehulkám palčeky 😎 😎

zuzkap203
27. aug 2009

ahojte tehulky. ja som tu nova. tiež sa chystam rodit v Galante. už som tam rodila pred 4r bola som spokojna. teraz mam ist 2 sep na poradnu ale asi si ma tam už nechaju. Chcem sa opytat rodila niektora zvas už cisarsk? čo je lepšie pod plnou alebo polovičnou narkozou. dakujem.

csikike
27. aug 2009

pipi, on, on ide na dovcu, tak preto to asi odflakol 😖

rose86
27. aug 2009

zuzka ja idem 2.9. na cisarak. uz na druhy. ale co je lepsie, ci celkova alebo spinalna ti poviem az potom lebo prvy som mala v celkovej anesteze a teraz budem mat spinalnu.

manika77
27. aug 2009

zuzka preco cisarak?

pipinka82
27. aug 2009

Jaj no ale to ho neospravedlnuje 😠 skúsila si volat???? 😉

Zuzka 😉 😉 ja som mala spinálku pri Sc no neviem, ale asi ak budem musiet mat druhý krát SC tak pojdem do anestézie určite 😉 mne spinálka nerobila moc dobre 3 dni ma nenormálne bolela hlava museli mi dat infúziu na bolest a potom to zabralo a v ten den ked ti telo začína ožívat po spinálke mrnčia strašne nohy a je to hnusný pocit necítit si polku tela teraz viem ako sa cítia ochrnutý ludia klobúk dole pred nimi ako to zvládajú....a ja som sa po spinálke nemohla pohnút 24 hod. až na druhý den ma posadili a trocha rozhýbali potom to už bolo lepšie 😉 Ale celý cisársky premna bol hrozný ak by to šlo ak to dr. dovolí a ak to pojde už pri druhom by som rada rodila spontálne 😎

No niesom fajnovka ako to tu možno vyznie ale ja mám taký pocit s toho celého 😉 vydržala som a stálo to zato 😎 držím palce 😉

siwike25
27. aug 2009

Helou kočky.Ja osobne by som išla rodit druhe tiež sc mne to vihovovalo 😀 😀 😉 .Lahnem,zaspim,vyberu,zobudim sa a už mam babetko a nie 24h rodit 😀

manika77
27. aug 2009

siwi ja by som zase isla len normalne 😉 trosku bolesti ale potom je to strasne dobre ked to babatko tam hned mas 😉

siwike25
27. aug 2009

Ja neviem ja by som len sc išla,neviem prečo ja sa bojim spontalne rodit a sc mi velmy vihovel 😀 😀

manika77
27. aug 2009

keby si rodila raz normalne tak by si sa nebala 🙂 neni to nic strasnee sak by nebolo tolko deti keby to tak bolelo 😀

tinka0812
27. aug 2009

ahojte tehulky 🙂 prave som sa sem prihla.chcela by som iba nieco k panu dr.Baranovi 😠 ten pan doktor mi odrodil 2deti,samozrejme sc.to bol este super doktor a mala som ho strasne rada!ale ked som prisla a povedala som ze cakam 3 babo tak ma hned poslal na potrat,ze ma len zo spodu umrtvia a mozem ist domov tak to ma uplne odrovnalo!a este si vypital peniaze.teraz som 28tt a dufam,ze vsetko dobre dopadne aj ked viem ze to nieje sranda mat 3sc,ale je to moje dieta!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre