Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

silvia0111
31. mar 2011

@peta1230 suhlas so siss sz 😉

dd2112
31. mar 2011

@katelyn ahoj po prečítaní Tvojho príspevku som zostala v pomykove...pretože ja chodím primárovi a zatial som spokojná,,,ved kažký má svoje dobré aj zlé dni a,ale zatial som ho nikdy nezažila v po tej negatívnej stránke....a čo sa týka že preferuje sekcie pred prirodzeným pôrodom ??to si kde počula??

afrederik
31. mar 2011

@katelyn Už je malinkej lepšie,videla som aj foto je krásna🙂)))Držme jej palčeky....

afrederik
31. mar 2011

@katelyn A my sme sa videli v jedalni?Nebola si na ockovani v bielych rifliach?Ja som bola s kocikom🙂

babe19
31. mar 2011

@katelyn jéj fakt? to si už ležala na posteli,ked ja som došla rano okolo desiatej? boli tam tri baby vtedy! 🙂 aj si ta teraz uz aj pamatam,podla fotky 🙂

peta1230
31. mar 2011

@evelin116, @katelyn caute baby takze mam za sebou prvu navstevu u primara...bola som spokojna, velmi pekne sa ku mne spraval, zrejme pre to ze som isla po znamosti takze asi vedel ako na to.....pravdupovediac, zostala som dost vystrasena po tvojej sprave katelyn.....pretoze doteraz som na Scasneho pocula len dobre a ostala som aj prekvapena...dufam ze to nebude moj pripad...od Dr. Havranka som odisla z toho dovodu ze zostal strasne na peniaze a ak si mu nezaplatila tak ti to dal aj pocitit....a to dost....tak teraz neviem ci to bola dobra volba....ale tak snad hadam ano.....a ty evelin si ako dopadla na kontrole? vsetko v poriadku????

siss_sz
31. mar 2011

@dd2112 no to je asi pravda... to skor zeny preferuju sekcie a on im "len" vyhovie... 🙂

afrederik
31. mar 2011

@peta1230 ahojky,babenky tak ja s primárom dobré skúsenosti veru nemám,nie je to síce môj lekár,ale tiež si potrpí na peniažkoch....☹

evelin116
31. mar 2011

@peta1230 pozri peta ja som tiez pocula o primarovi zle aj bratrancovej zenie tiez nieco posral a velmi ma od neho prehovarali ze nech nechodim k nemu. ale keby som mala na kazdeho dat tak nechodim nikomu lebo kazdy lekar na bohuzial aj taketo skusenosti. takeho nenajdes co nieco neposral. a ked ho mas vybaveneho po znamostiach tak sa nemas coho bat. ja som ho mala tiez vybaveneho a o to viac da na teba pozor a nemusis sa bat. zvolila si dobre. 🙂 na kotrole som nebola nemal mi kto postrazit malu a k tomu som dostala menzes ☹ takze to odkladam na neurcito zatial. a co ti povedal dr.?

evelin116
31. mar 2011

@afrederik kazdy doktor si potrpi na peniazoch a kazdy ocakava daku odmenu...vsak si ich aj zasluzi ved prinesie novy zivot na svet a taktiez da pozor na teba.

evelin116
31. mar 2011

@katelyn on je praveze velmi proti sekciam...ked nemusi tak ich neroby.

evelin116
31. mar 2011

@dd2112 suhlasim s tebou

little84
31. mar 2011

@peta1230
@suee ahojte,pozeram ze mame skoro rovnake terminy,ja som zo Šale a rodit budem pravdepodobne v Galante,tak sa tam mozno aj stretneme 🙂

afrederik
31. mar 2011

@evelin116 Ale ano mas pravdu,Bohuzial dnes to uz len tak funguje ,vsetko o peniazoch☹((,čo už...

siss_sz
31. mar 2011

@afrederik @evelin116 no ale mohlo by to ist nejakou oficialnou cestou, nie obalkami...

diwa
31. mar 2011

baby cize aj ked ste nemali niektore zazmluvneneho porodnika, dali ste potom nieco tomu, ktory vas odrodil? a ak ano, kolko? ked sa teda mozem spytat..🙂 absolutne netusim, co mam spravit.

sofhia
31. mar 2011

@peta1230 neboj sa, ja som zostala strasne vyplasena vdaka jednej znamej na galatnsku nemocnicu, ale uprimne - kolegova zena rodila v ruzinove, chodila super lekarovi, kazdu navstevu zacvakala okolo 1000 este boli Sk...a.....skoro zomrela pri porode, proste... obcas sa udeje nieco, co je medzi nebom a zemou, a mozes byt rada ze si u odbornika, u kt. si, a pan primar je urcite odbornik. jednoducho su veci mimo nas, kt. ked sa stanu je skoro jedno kde si, teda nie je to uplne jedno, a vzdy sa to lahsie hodi na niekoho, ze on to posral...ale nikdy nevies ako by to dopadlo k eby ta rodil niekto iny. dobre to dopadne, drzim palce. ja som ho mala a bola som s nim spokojna. velmi. pred porodom to vzdy bolo rychlo rychlo, problemy som nemala, tak nebolo o com...a... porod bol tiez Ok.
a co sa tyka penazi - neviem ja to beriem tak,z e som mu chcela dat tie penaize. cele tehu som mu nedavala nic, a robil mi ultrazvuk aj ked nemusel, a dosiel ma pozriet a zakecal sa s nami aj po porode v nedelu na dakych 30 min, tak... proste som to tak citila, ze mu chcem dat. a to nemame majland, je to o tom co chces. nebolo to vyslovene ze by si tie prachy vypytal.

suee
31. mar 2011

@little84 no tak nas pomaly pribuda 🙂 a ako tehulkujes?

afrederik
31. mar 2011

@siss_sz tak to teda áno,pretože takto si každý dr.vypýta kolko sa mu páči☹((,neviem ako ostat.ale dr.Havránek má vypísaný cenník pred amb.,no a myslím ,že by to tak mal mať každý dr.

afrederik
31. mar 2011

@diwa Väčšinou sa dáva 2OO-3OOeur

svetluska4
1. apr 2011

@diwa ked nemas doktora zazmluvneneho, teda vlastne objednaneho k svojmu porodu, tak preco by si mala platit? Ved ked prides a je ti jedno kto ta odrodi tak ten doktor co tam je ma sluzbu a musi tam byt a ma to hradene z tvojej zdravotky. Na rozdiel od zazmluvneneho lekara ktory tym ze si ho zazmluvnis musi ratat s tym ze to moze byt kedykolvek a on pride aj v ramci svojho osobneho volna.
Je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne, pre mna osobne to bolo lepsie ze som tam mala svojho doktora, predsa len to je znama tvar a on lepsie pozna situaciu (polohu dietatka, komplikacie pocas tehu a pod.)

ivi163
1. apr 2011

Moja cerstva skusenost z porodnice GA: Rodila som spontanne u doktora Janicka. Chodila som k nemu do poradne,aj som si ho dohodla na porod. Akurat mal v tu dobu aj sluzbu,cize sme ho nemuseli volat ale aj tak sme mu dali peniaze. Dr. Janicek je podla mna najlepsi v GA,lepsieho si nemozete zelat. Odbornostou sa vyrovna primarovi a navyse je ovela viac milsi,empaticky,starostlivy,trpezlivy. Primar musi mat dobru naladu a musite si proste osobnostne sadnut.Zazila som ho aj v nie dobrej nalade a pride mi arogantny. Co sa tyka personalu... mam pocit ze sestricky z novorodeneckeho nespolupracuju s tymi zo sestonedelia.Okrem dvoch sestriciek co boli mile, ostatne boli drze az neprijemne. Najhorsie bolo ze jedna vyvracala tvrdenia druhej. Kazda mi "radila" ohladom starostlivosti o babo a ohladom dojcenia nieco ine. Uplne ma doplietli, nakoniec som pocuvala iba doktora.

diwa
1. apr 2011

@afrederik ale ja si ho zazmluvnit nechcem..myslela som vtedy, ked ho nemam zazmluvneneho a odrodi ma sluzbukonajuci lekar..to viem, ze moj si pytal 200€, keby som ho chcela mat pri porode

@svetluska4 ja som nad tym vela rozmyslala a uz som bola aj rozhodnuta, ze ho pri porode chcem, prave preto, lebo som si myslela,ze ma pozna..ale pri kazdej navsteve zistujem, ze ma nepozna vobec a uz ma to naposledy nastvalo, ked sa na mna len pozrel a skonstatoval, ze dieta je na mna prilis velke..a to nie je dobre a blabla..az kym nespravil uzv, potom zacal s tym, ze nie velke, dokonca mi zaostava a o dost..a to len preto, ze si zle pozrel, v ktorom tyzdni som..nakoniec zistil, ze zodpovedam danemu tt.. a takymito blbostami ma obstastnuje na kazdej poradni.a myslim, ze som tam nechala uz dost penazi..takze tych 200€ si viem predstavit aj v lepsich rukach.. 😉

katelyn
1. apr 2011

@dd2112 @peta1230 kocky ja som vas nechcela vyplasit ja som vam len chcela napisat ze aby ste necakali super zazrak ono je pravda ze primar je prijemny v poradni ale opytajte sa aj bab co rodili u neho no mozno je to len moja skusenost co bola zla ale je to naozaj asi tak je u kazdeho je to individualne a co janepovazujem za spravne ini ludia si chvalia ale hovorim mam kamosky co presli k nemu a potom to lutovali....
co sa tyka sekcii tak som presvedcena o tom ze ich robi rad a casto lebo 98% kamaratok co mam a je ich lekar rodili sekciou a myslim ze nepatrili do skupiny ktore to ziadali...a tie co nerodili chudence pochodili ako pochodili.... ale tak uvidite kazda mame svoje skusenosti a tie vase bude mozno pozitivne....
a co sa tyka dr. havraneka ano je na peniaze ale myslim ze ako kazdy lekar resp kazdy z nas lebo ked odvedieme nejaku robotu kazdy chce mat za to zaplatene takze sa ani necudujem a zas na druhej strane velmi ocenujem to ze sice platime u neho peniazky za vsetko ale aspon to je vidiet myslim ze aj vybava ambulancie je na velmi vysokej urovni co sa mi nestalo ani predtym a to som chodila po gynekologoch v ba ...

katelyn
1. apr 2011

@ afrederik hej videli sme sa v jedalni ja som sa pytala na malu mamaicky ze co sa stalo a zostala som tiez prekvapena ako jej nemenovany pan dr vyratal super termin....
nie nebola som na ockovani v bielych riflach mne maleho ockovali este v porodnici tak som nemusela ist....
a super tesim sa velmi z malej ze je taka silna bojovnicka 🙂))

katelyn
1. apr 2011

@babe19 nie nie ja som tam nelezala ked si prisla mna akurat hospitalizovali ako si rodila 🙂)) o 12.20 🙂)) len v jedalni sme sa potom videli ...

svetluska4
1. apr 2011

@diwa jejda, ty platis dr aj pri poradniach? fuha, tak to by si dotycny dr. mohol aj lepsie kuknut ako ktora pacientka na tom je. Ja mam super doktora, vzdy vsetko vysvetli, popozera, popyta sa, ked si nieco nepamata radsej pozrie do dokladov alebo sa priamo spyta. a vzdy ma pekne oslovi menom 🙂 . A to ma tych pacientok neurekom, je totiz doktor so skusenostami a dlhou praxou.
Inak porodnika si mozes dohodnut aj ineho ako svojho gynekologa, staci si len vybrat a potom sa s nim dohodnut. Len ked si chces vybrat tak cim skor,lebo ako pozeram tak termincek mas za dverami 😉

diwa
1. apr 2011

@svetluska4 no ved prave, ze platim..ja ho tu nechcem rozoberat, vela babam vyhovuje, co som tu citala 🙂 a prave to ma stve, ze od zaciatku tehu co k nemu chodim,, tak som tam nechala uz pekne peniaze a veru by mohol mat aj iny pristup.a mne praveze malokedy sam povie..niekedy v strede tehu som ho upozornila, ze by mal skontrolovat ulozenie placenty..a najprv ze naco, ale ked som na tom trvala, tak potom to pozrel a zacal panikarit, ze mam placentu len 1cm od VB..takze tak 🙂 uz teraz nebudem zajednavat nikoho..mozno budem mat to stastie a akurat bude mat sluzbu Jancik, ked ho baby tolko ospevuju 🙂

babe19
1. apr 2011

@ivi163 nenarodila sa ti náhodou dcérka??? 🙂 @katelyn aha,rozumiem 🙂 dufam,ze je vsetko v poriadku u vas,bábatko rastie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre