Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lulux83
9. júl 2013

@eribac nie nie, v pohode staci buduci tyzden ;) Hadam si mala nezmysli prist na svet velmi skor 🙂

denide
9. júl 2013

@lulux83 ahoj ty chodis ku ktoremu lekarovi? u neho budes aj rodit?

eribac
9. júl 2013

@lulux83 😀 Hádam nie.

eribac
9. júl 2013

@denide myslím, že v cudzine pôrody bežia inak ako u nás. Ja asi tú epi nebudem riskovať, nejako to len vydržím. 😉

trish31
9. júl 2013

@denide Ja by som na tu epiduralku školenie šla

denide
9. júl 2013

@trish31 ved ked pojdeme na tu prehliadku buduci tyzden tak sa spytam kde to je a kedy, mozno aj zajtra nejakeho lekara ak budu normalny na tej kontrole, dufam ze to este stihnem strasne rychlo mi teraz leti ten cas

lulux83
9. júl 2013

@denide ja chodim k havrankovi a rada by som u neho rodila...

trish31
9. júl 2013

@denide ok daj vediet 🙂

michala11111
10. júl 2013

@trish31 Ahoj a to existuje nejaké školenie keď chceš epidurálku???

trish31
10. júl 2013

@michala11111 ja neviem,to tu @denide spomenula....

michala11111
10. júl 2013

@denide Ahoj ty myslíš že existuje nejaké školenie na epidurálku v Galante? aj vieš o tom niečo že čo sa tam rieši, akože výhody a nevýhody???
Keby niečo také je tak to by som veru chcela ísť

denide
10. júl 2013

@michala11111 ja som o tom skoleni alebo co to je tiez len tu citala dneska som sa pytala sestricky v nemocnici a skolenie vraj nie je len sa treba dohodnut s nejakou pani doktorkou ale meno si uz nepamatam, ved ked pojdeme na prehliadku ak sa vydari tak tam sa spytame, tieto sestricky mi nevedeli nic povedat, na nastenke mali napisane ze stoji 150 eur mimo sluzby 180 a nejake drobne, aj ceny lekara k porodu a anesteziologa tam mali vypisane v sluzbe a mimo sluzby

trish31
10. júl 2013

@denide len tie cenniky su tam vraj len tak na okrasu a realne ceny su vraj ine

lussy007
13. júl 2013

Ahojte... neviete mi náhodou poradiť čo so sebou do pôrodnice? Keď som čakala dcérku tak sa tu objavil taký super link kde na tom zozname neboli žiadne zbytočnosti a všetko som využila ale neviem to tu nájsť a už na to nemám ani nervy 😠 . Ďakujeeeem

buci
13. júl 2013

@lussy007
Čo si zobrať do pôrodnice v Galante? Tu je zoznam (ktorý platil v apríli 2013) podľa mojich skúseností.
- popôrodné vložky SAMU (aspoň 2 balenia) je potrebné zabaliť na vrch kufra, pýtajú si to hneď pred pôrodom.
- Normálne vložky – vysoko savé
- Hygienické podložky (tiež na vrch kufra cca 5 kusov) je dobré použiť pod seba na posteli
- Nočná košeľa na pôrod
- Nočné košele (po pôrode) so zapínaním vpredu aspoň 4 + župan
- Podprsenka na kojenie, nohavičky, ponožky
- Papierové vreckovky
- Toaletný papier si určite zober
- Príbory a pohár, servítky
- Zubná pasta + kefka, hrebeň, šampón
- Mydlo pre seba alebo čo používaš
- Vložky do podprsenky
- Osuška + malý uteráčik
- Klystír – informuj sa u svojho lekára. Ja som si dala predpísať YAL – je to dvojbalenie po 60 ml. Keď nezobereš, tak v nemocnici do teba nalejú asi 1,5 litra klystiru. Radím – zobrať si.
- šľapky do sprchy + papuče
- Plienky pre dieťa
- Látkové plienky (nemusíš – ale len pre istotu 3 ks, ak budeš potrebovať prinesú za tebou ďalšie)
- Veľká látková plienka – osuška - určite
- Vlhké utierky, krém na zadoček (rybia masť alebo Sudokrem), dezinfekčný prostriedok na pupček
- Vatové tampóny na pupček poskytne nemocnica
- Detské mydlo, kefka na vlasy
- Zavinovačku nemusíš – dajú v nemocnici. Ja som brala pre istotu, ale nepoužila som svoju
- Rukavičky ak by malo dieťatko dlhé nechty
- Oblečenie pre dieťatko nemusíš – dajú v nemocnici. Ale pre pocit istoty (brala som) si zober nejaké 3 košielky.
- Teplomer
- DOKLADY: Tehotenská knižka, občiansky preukaz, zdravotný preukaz, kópia sobášneho listu alebo prehlásenie o otcovstve z matriky, meno pediatra pre dieťatko
- Mobil + nabíjačka
- Pripraviť si oblečenie na odchod domov aj pre dieťa aj pre seba – to Ti prinesú za Tebou.

lussy007
13. júl 2013

@buci ďakujem... 😉 vyčerpávajúca odpoveď.... super tak na pár vecí som už aj zabudla od môjho pôrodu

babe19
14. júl 2013

🙂 mne ani teraz ani pred dvoma rokmi nedavali klystir.. 🙂 chvala bohu sa nestala "nehoda" na porodnej sále 😀 pytali sa ma iba na to kedy som bola na wc-ku 🙂

denide
15. júl 2013

@eribac nevolali ti nahodou ohladom tej navstevy nemocnice?

eribac
15. júl 2013

@denide ne, ale ja som jej volala. Trošku sa to skomplikovalo, lebo ide ležať do nemocnice, takže obhliadka v nedohladne. Však mi sľúbila, že sa opýta svojej kamošky vrchnej sestry, či by nás neposprevádzala a dá mi vedieť.

eribac
15. júl 2013

@lulux83
@denide Tak, čo sa obhliadky týka, môžeme tam skočiť v tento týždeň ktorýkoľvek deň. Najlepšie im to vyhovuje zajtra medzi 13-14hod., len ja zajtra nemôžem. V tomto čase hociktorý deň by nás sprevádzala staničná sestra zo šestonedelia. Kedy vám to vyhovuje?

denide
15. júl 2013

@eribac mne asi v stredu vtedy idem na kontrolu a aj minule som tam bola do nejakej 12tej tu hodinu tam uz posedim

eribac
15. júl 2013

@denide ok, ešte počkáme na @lulux83, aby sa vyjadrila. Ja si musím ešte zabezpečiť aftíčko. Zajtra sateda dohodneme.

denide
15. júl 2013

@eribac ok, dufam, ze sa to podari

lulux83
16. júl 2013

@denide
@eribac ahojte, tusim som vam to zabrzdila ;) streda mi tiez vyhovuje 🙂

eribac
16. júl 2013

@lulux83
@denide baby, mne do toho niečo prišlo náhle, ja v tento týždeň nebudem môcť vôbec. ☹ ☹ ☹ Tak som tam chcela ísť. Nevadí však mi potom napíšete....Pokojne tam chodte, medzi 13-14 hod. tam bude staničná sestra zo šestonedelia pani Irenka Bagojová. Ona vás povodí. Ona o vás bude vedieť, povedzte, že idete od pani Takácsovej. Len sa mi prosím opýtajte, či akceptujú pôrodné plány a to, keď žena nechce nástrih hrádze a oxitocín. Či to robia rutinne a nehladia na požiadavky rodičky. Ďakujééééém 😉

lulux83
16. júl 2013

@eribac snad nezabudneme na nic ;)
@denide kedy to tebe vyhovuje? stretneme sa napr. o stvrt na 2 pred nemocnicou?

denide
16. júl 2013

@lulux83 ja tam budem na kontrole uz od 9.30, stretnime sa na 10 poschodi pred vchodom, hadam sa spozname 🙂 ty prides aj s muzom aby som vedela, ze si to ty

lulux83
16. júl 2013

@denide nie nie, budem sama, mozno este s jednou kockou ;) a cas moze byt? tych 13:15?

denide
16. júl 2013

@lulux83 jasne hore vas pockam, zoberem si tam knihu a budem tam citat, lahko ma podla toho najdes, asi tam budem jedina sediet 🙂

eribac
17. júl 2013

@denide
@lulux83 ahojte, no ako bolo? Čo ste sa dozvedeli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre