Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lucka10
22. júl 2008

Jeeeeeeeeeeej hurá tak to už má za sebou. Teším sa. Včera som na ňu myslela celý čas. 🙂

siwike25
22. júl 2008

Jej aj ja sa pridam ku gratulacii-všetko dobre! 😀 😀 😀 😀 inač včera ju tam pipinka videla ako sa trapila v krčoch,sestrička ju masirovala.V čera mal Havranek službu-určite ju on odrodil,alebo nie?

evitkamalicka
22. júl 2008

kocky kedy by bolo podla vas vhodne zbalit tasku do porodnice?

siwike25
22. júl 2008

Evitkamalicka awoj ja som sa zbalila 35tt,nikdy nevieš čo sa može stat,no nie?

evitkamalicka
22. júl 2008

siwike no ved prave nad tym rozmyslam, ze radsej mat zbalene, ved v taske sa tomu nic nestane a aspon sa potom nebudem stresovat co skor

buffinko
22. júl 2008

ja sa chystam buduci tyzden dokupit co mi este chyba a rovno sa aj zbalim. keby nahodou nedajboze... lepsie je byt pripraveny. neviem si predstavit, ze by nieco zhanal moj muz 😅 to by dopadlo. raz sa aj tam musime pobalit a aspon to budem mat z krku. mne sa uz teraz nic nechce, navyse sa mi vratili nevolnosti a dni, ked mi je akotak je malo.

evitkamalicka
22. júl 2008

buffi ja sa citim uz ako slon a to este ani nie som na konci

siwike25
22. júl 2008

Presne tak,veru dufam že sa ti to tam nepokazi,xixixxi 😀 😀 😀 😀 😀 .U koho budeš rodit v Ga?

evitkamalicka
22. júl 2008

siwike este som sa nerozhodla u koho

siwike25
22. júl 2008

Buffinko no ja som poslala z porodnice tatinka nech ide kupit odsavačku nato som ani nemyslela a aj som ju použila par krat.A doniesol, pobehal celu Ga,xixixixi 😀 😀 😀 .Ja viem ako sa citiš mne bolo od začiatku až po koniec zle a akokeby nestačilo mala so aj cukor a aj tlak vysoky.

Evitkamalicka aj ja som sa citila ako buldozer však maly mal 4280g a 55cm,vieš si sama predstavit aka som bola velky,xixixiixixix 😀 😀 😀 😀

bashka
22. júl 2008

Evitka, ja som bola taka nedockava, ze som sa v jeden pekny vecer v 34tt zbalila a na druhy den som isla lezat do nemocky...hrozil predcasny porod 😒 Polezala som si par dni a potom som sa uz bala znovu pobalit, som vedela kde vsetko mam, akurat zoznam som si strcila do tasky...nakoniec som zas zbalila v 40tt a na druhy den porodila 😵
Netreba balit skoro, este 100x budes z toho nieco potrebovat...teda tot moja rada. Hlavne mat vsetko nakupene.

Gratulujem zanetke

A k epi asi tolko, ze moze to byt super vec, ja som to ale nechcela a nelutujem, len v GA sa vazne netreba na to spoliehat ked tam neni non-stop clovek co to picha. Ale ani v inych nemocniciach...kamoska cele tehotenstvo basnila o epi a rodit dosla v noci, anesteziolog nastupoval az o 6 rano, takze ju nestihol...resp. ona sa tak na to spoliehala, ze potom porod brala dost zle...Jasne, ze to boli, ale da sa to vydrzat 🙂

Ale ktovie,mozno kym pojdete rodit vy tak aj v GA to bude mozneeee

buffinko
22. júl 2008

baby, ja sa tiez citim ako riadny slon, kopa ludi si mysli, ze cakam dvojicky 🤐 nie dost, ze grckam ako najata, ja este aj priberam!!! no hruza.

z odsavaciek som uz magor - je ich tolko, ze si neviem vybrat. niekto radi, ze je lepsie si kupit az po porode, lebo kazda je na iny problem. no a su aj nazory, ze je ju dobre mat uz v porodke. ale aku si mam kupit????

bashka - suhlasim, ze dolezite je mat vsetko doma pripravene - ale to je v podstate to iste ako byt zbalena. hocikedy sa moze stat hocico, zdravotny stav nesuvisi podla mna so zbalenou taskou, kupenymi ponoztickami v 15tt a pod.

a epi - jasne, ze sa netreba v GA na nu spoliehat, ked ju picha iba 1dr. ak bude moznost, rada vyuzijem, ak nie, porodim aj bez nej 🙂

evitkamalicka
22. júl 2008

buffinko a kolko si zatial pribrala?

buffinko
22. júl 2008

sa to tu hanbim aj napisat 😅 15kg .... z toho 7kg za 3 tyzdne 😖 ale dost zadrziavam vodu, tak spolieham, ze vsetko nie je len tuk. no a dost papam sladke, to mi pomaha pri nevolnosti.

evitkamalicka
22. júl 2008

ja mam zatial +11kg, ja som pribrala vela na zaciatku a teraz za posledne 2 mesiace mi to vychadza kilo za mesiac

siwike25
22. júl 2008

Buffinko kup si običajnu v Dm-drogerke,stoji cca 300sk a ak budeš ju potrebovet stale tak si kupiš drahšiu.Ja som to mala tak použila som ju parkrat v porodnici a doma 4x a stačila my.Hm?A ked ju budeš potrebovat v porodnici?ony tam maju jednu a ked som ju potrebovala ja tak my ju nedaly lebo ju mala ina mamička,je lepšie si zobrat svoje,no nie,?

Tu epiduralku picha anesteziolog a ten by tam mal byt stale.

Evitkamalicka ja som dost velka ženska ale cele tehotenstvo som pribrala 13kg,kym som kojila tak to išlo pekne dole ale musela som prestat kojit a vaha sa zasekla 😀 😀 😀 😀

bashka
22. júl 2008

buffinko, ja myslim, ze po porode ti staci kupit, ved dole je lekaren a tam maju...nie je iste ci ju budes potrebovat...ked nebudes mat mliecka nazvys, alebo sa ti nenaleju prsia tak ti bude zbytocna. Na tu v nemocke by som sa nespoliehala, ked tam maju jednu tak to bude furt u niekoho. Ja som bola v Sali a tam mali tiez jednu, ale niektore sestricky ju nepoziciavali s tym, ze to je sponzorsky dar...chapete??? 😕 Ale islo mi to rukou a na druhy den som mala v plane povedat mangelovi, nech mi kupi a uz nebolo treba. Alebo fakt ako vravi siwike len taku lacnu si kup...
A inac to dost v prve dni bolí s tou odsavackou, ked ti babo zuzle bradavky, mas ich riadne znicene a potom si este odsavaj odsavackou co ti ich natahuje☹ 😝 . Som vyskusala aj to, od jednej holky v porodnici, ale horror. Naozaj to rukou bolo lepsie.

Hm...ja som pribrala dokopy 7 kg a v porodnici som nechala 9. Teraz sa snazim priberat, len pri tej mojej malej to nejak nejde 😀 😀 😀

buffinko
22. júl 2008

kupim si nejaku taku lacnejsiu, keby nieco a potom uvidime.

bashka - ze sponzorsky dar 😀 😀 😀 - to akoze ju mali vo vitrinke, ze aha, takto vyzera odsavacka??? apropo - kedykolvek Ti par kg darujem. ja mam problem sa ich zbavovat odjakziva. vyhlasenia typu "snazim sa pribrat" ma irituju!!! 😝 🙂 kiez by som sa aj ja tak musela snazit...

bashka
22. júl 2008

sorry buffinko za tie kila...mna zas vies co irituje? Ze prva poznamka kazdeho koho stretnem je Ty si aka chudaaaa 😝 😝 😝 Ty nejes? Mala by si viac jest. Co si na diete?...a pod. Hlavne moja svokra to vie 😠 Mliecka mam dost, normalne fungujem...mozno keby mi chutilo sladkee?

s tou odsavackou to fakt mi povedala sestricka

zoldy
22. júl 2008

buffinko,s odsavackou sa ani netrap,mozno ju ani nebudes potrebovat,tak je to zatial zbytocna kupa...ak by aj bolo treba,nie je problem ju kedykolvek dokupit....Podla odbornych testou je najlepsia Avent,ale je draha...ale podla skusenosti mamiciek je vyborna Medela,ta sa pouzivala aj u nas v porodnici v Ruzinove,mali sme aj obycajnu aj elektricku,obe boli super...tak to je len na tebe...ale urcite by som ju nekupovala,pokial to nie je nevyhnutne...ale doporucujem do zasoby aspon jeden silikonovy klobucik,to sa ti zide....

kisska
22. júl 2008

Dievcata - s tou odsavackou mate pravdu, staci po porode. V nemocke mi pozicali Aventovu (ta je super), ale viac mi nebolo treba, potom som si aj kupila od Canpol Babies (myslim) ale je zavreta v skrini.
Inak nechcem vam kazit radost, ale za epi sa plati - spytajte sa svojho gynekologa 😉

zoldy
22. júl 2008

kisska,myslim tiez,ze sa to plati,nikdy to nebolo zadara,lebo je to nadstandard...okolo 3000 by to malo byt,ale neviem ako je to v Ga,kedze sa to nepicha kedykolvek,iba ak tam je anesteziolog...

siwike25
23. júl 2008

Kisska pred mesiacom my rodila kamoška v Ga a za epiduralku neplatila nič!!!!!!

bashka
23. júl 2008

Ja viem tiez tak, ze sa neplati. Kedysi sa neplatilo nikde, len potom sa zacalo na tom zarabat. Dokonca v Blave mi sesterka rodila pred 6 rokmi a bolo to este zadara...

lucka10
23. júl 2008

Ja si myslím tiež že sa zato platí, ale dobre vedieť, že je to zadarmo 🙂
Už aj mne sa to pomaly blíži juj 😲

evitkamalicka
23. júl 2008

no ved uvidime ci sa plati alebo nie

fitny
23. júl 2008

čaute, v Trnave sa za epi platí 2800,- a v Blave tuším okolo 3000,- a čo som chodila do GA na pôrodné cvičenie, asi o tom bola reč, že to nie je zadarmo ☹ nech nemám pravdu 😉
včera som bola na poradni a doki mi odpovedal na otázku, či mať epi, alebo nie, že mne to vôbec neodporúča, lebo čakám dvojičky a teraz sa otočili hlavičkami dole, teda zatiaľ to vyzerá na spontánny pôrod, takže pri spontánnom určite nie 😲 takže u mňa je diskusia uzatrvorená 😖

siwike25
23. júl 2008

Načo by mi klamala kamoška že neplatila zato?hm?rodila s cisarskym a bola pritom hore,normalane jej pichly epi a neplatila nič!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gween
23. júl 2008

Siwike, nechcem sa miešať do vaších diskusií, ale pri cisárskom reze sa pichá nie epidurálna, ale spinálna analgézia. je to úplne niečo iné. Anesteziológ si môže vybrať, či pre mamičku odporúči spinálnu alebo celkovú analgéziu. Čo sa týka epidurálky bude najlepšie, ak sa opýtate svojho lekára.

siwike25
23. júl 2008

Aha ja som si myslela že to sa tiež dava epi a aj ona!!!!!dakujem za infošku.Tak si to určite poplietla-takže sa asi plati 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre