Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

kisska
28. mar 2008

Ahojte babulky, tak som zase na chvilku 😉
yanou - mozes navstevy aj na izbe, vlastne nie je velmi kde inde byt... na chodbe je zima 😉

kisska
28. mar 2008

Uva - to vazne, ze nevedia, co bude za mesiac? Ja som prave od primara pocula nieco take, ze musi rozsirit oddelenie, lebo zacina mat vela rodiciek a uz sa niekedy nevedia zmestit 😝
to, ze su rizikovky spolu s maminami je naozaj tak, ale ako som si vsimla (ked som tam bola ja), tak sa snazili "tematicky" ich podelit do izieb. Akurat sa stretavali v jedalni...
To o sprchach a wecku asi nie je o GA, lebo tam mas WC na izbe spolu so susedmi a sprchy su vedla sesterskej izby, takze maximalne tam mozes pocut "koniky", ak je mamina na monitore... porodna sala je na opacnom konci chodby oddelene od novorodeneckeho a sesto. Jedine ked lezis na vzdycharni mozes pocut porod, ktory bezi na sale... tie postele su blizko, ale to mas len tesne pred porodom...

mexx - ze pozdravujem kamosku. Musela byt silna "tlacenka", lebo nadstandart sa pre "normalne" neda objednat dopredu. Teda aspon tak nam tvrdili. A ta izba je naozaj super. Skusim dat aspon foto maleho v postielke do albumu... Inak moj prvy dojem ked som prisla do arealu tiez nebol bohvieaky, ale ked ti tam daju skvele babenko, tak na prvom dojme az tak nezalezi a sestricky(az na jednu smenu) s doktormi su tam naozaj skveli 😀

uva
30. mar 2008

kisska- to o nemocnici som pisala o šalskej nie Ga, Bashka tam ležala a spominala nam to v aprilovkách 🙂
a inak ako sa mate? drobček v pohode? už by som ja moju chcela mat domenka 🙂

yanou a odkial presne si? ja byvam tiež mimo GA a len mesiac dozadu som tam prešla dokimu. nechodila som na žiadne prípravy ani cvičenia u nás take neni a potom ma doki hodil na PN tak len ležim a nikam nechodím 🙂 , skoro 😅

yanou
30. mar 2008

uva ja som zo Serede, povodne som sa rozhodovala medzi Ga nemocnicou a TT, ale som si povedala, ze nebudem zbytocne spekulovat 😉
vidim ze nie som sama, co len doma sedi 😀 si ma normalne potesila, len ja sa zacinam obavat toho, ze aky budem mat potom porod 😢

kisska
30. mar 2008

uva ahoj - no prave som po pohodovom vikende absolvovala bojovu dvojhodinku, ked maly plakal a plakal a nevedeli sme z coho - napapany, prebaleny, omojkany... akurat mal trochu tvrde brusko, ale ani kopkanie, ani masaz, ani teplomer nepomohli... tak sme sa nakoniec okupkali a je klud... ale som hotova. Co som dva dni oddychovala, lebo bola babka pestovat vnuca (maleho som videla len na krmenie 😕 ), tak nas dvoch aj s drahym dokazal drobec vystavit za necele dve hodky... tak odpadavam 😒

uva
31. mar 2008

dobre ránko tehulky a maminy 🙂
vyzerá to dnes zase na pekný den, ja som sa konečne jednu noc vyspala, neviem čím to bolo sposobene, že mala celkom v pohode ani ma neokopávala,aj na boku ma nechala ležat,mala som bombonieru s likerom žeby zabrala😀

yanou- ja som z Paty takže žiadne extra možnosti na dedine 🙂 neboj porod bude v pohode, ja idem cisarskym tak naštastie kondička mi nebude chýbat, lebo sa teraz zadýcham už pri vystupovani z auta 😀
ty máš nakazane iba ležat? ja som mala na začiatku,aj som ležala poctivo ale teraz sa už aj prejdem po dvore alebo do obchodu.
ja som tiež uvažovala kam, ale ved to je jedno všetko sa da vydržat hlavne nech su drobci ok, nie? a myslím, že už aj v GA trochu pokročili tak to nebude až taka hroza 🙂 zvládneme. dam ti vediet ked tam nakuknem aky dojem som mala.

kisska- to si Adamko asi dobehol aby si vedela, že ho máš ked si si vegetila celý víkend😀 a to sa tak rád kúpe, že ho to ukludnilo? ale aspon už viete čo na neho zaberá 🙂 nie je náhodou znamenie rybky 🙂 no neviem čo my budeme praktizovat na toho nášho barana- býka 😅

yanou
1. apr 2008

uva nemam nakazane lezat ani nic podobne, neni som na rizikovom, vsetko zatial prebieha bez problemov 😉 len som doma, nechodim do prace tak sa len povalujem 🙂 ale tak zasa ja chodim aj na prechadzky a tak, len zasa kazdy den sa mi nechce, hlavne ked pocasie nepraje 😒 zato tentokrat pekne vyslo pocasie, treba si ho este rychlo vychutnat 😵 a pravdu povediac uz ani velmi nevladzem, po chvilke sa zadycham a hrozne ma potom vecer bolia nohy a krize, takze uz to nechcem prehanat 😖
Presne tak, je jedno aka porodnica hlavne nech vsetko dobre dopadne a nech sa uz vytesujeme z nasich malych princezniciek 😅

elenita
3. apr 2008

Ahojte babulky! Davno som tu nebola, lebo som lezala v nemocke.......v galantskej, kde budem aj rodit 🙂
Ja som od zaciatku na PN, na rizikovom, cakame dvojciatka...
kisska, potesila si ma s pozitivnymi referenciami, len ten spinal ma trosku sklamal, lebo ak by bol nutny cisarsky, chcem ist len tak...a pri spinale ocko tiez nemoze byt?
No ale mozno bude aj CRplanovany, tak by sme sa hadam vedeli dohodnut.....
Inak, ja by som mala rodit u primara, to je aj moj gynekolog, ja som spokojna....

sonenschein
3. apr 2008

aj ja chcem ist do GA, ale moj gynekolog je v dusle takze si pockam na toho kto bude mat sluzbu, zda sa mi zbytocne niekoho zazmluvnit hlavne nakladne ved dobry su vsetci v GA ci nie?

zuzka_cz
4. apr 2008

No ja neviem, či je ešte v GA dr. jančík, ale ak áno, a vymákneš ho, tak na 80% má vypité 😖 Ja keď som tam bola, tak rodili sestry,taký bol opitý 😝

yanou
5. apr 2008

zuzka_cz a teba rodil dr. jancik?
hmm vidim, ze teda sa mam na co tesit ☹

elenita
6. apr 2008

No, s Jancikom mam osobnu skusenost.............je to tak, ako tvrdi zuzka........inak bol a aj je uznavany odbornik, len sa mu stala nejaka tragedia v rodine a tak to nejako nezvlada s pitim.................. 😖 Ked je fit, najde si aj na tehulku cas, porozprava sa, povysvetluje, ale bohuzial, ako vravela zuzka.............casto to s alkoholom dost prezenie a to je potom otras...

sonenschein
7. apr 2008

☹ to vazne, nepoznam v GA nikoho ale uz sa teraz bojim 😔
dufam ze manzelik nebude v kamione ale somnou, ved mi to odrodime aj sami 😀

yanou
7. apr 2008

este sa chcem spytat, tie ktore ste tam rodili, prosim vas ktora z vas si dala epidural?
A tie ktore sa tam chystate rodit, uvazujete nad nou?

sonenschein myslim, ze kazda z nas sa svojim sposobom boji, ale vsetky musime verit, ze to dobre dopadne 😉

sonenschein
8. apr 2008

ahoj, to hej aj ja dufam a verim ze manzel bude pri mne a stihneme sklbit jeho dovcu s porodom 😅

ja by som chcela epidural ale urcite stym neratam na 100 % aby som potom nebola nemilo prekvapena 😲

sonenschein
8. apr 2008

ale tebe sa to uz celkom blizi yanou nie 😉 drzim palce 😵

yanou
8. apr 2008

sonenschein budem drzat palce, aby tvoj manzel nezmenskal porod a prichod svojho potomka na svet 😉
...ved ani ja s tym epiduralom neratam na 100% len tak dufam, ze ak by bolo uz zle tak mi pomoze si trosku ten porod aj uzit a nie len predychavat 😅
uf ani nehovor, neviem ci sa mam uz tesit, alebo stresovat 😖 zatial je to 1:1 😉

bellasandra
10. apr 2008

No veru suhlasím tu s nazormi na Jančika- nie na 80percent vypité ale na 99- k nemu íst rodít- to znamená bud sestra alebo on- stýlom ze ta nasstrihne od hora az dole.
🙄
Ja som si preto dohovorila svoju lekárku- lebo som nechcela riskovat.

😔

bellasandra
10. apr 2008

a este co sa týka sestričiek , ja som snimi velmi dobreé skusenosti nemala- nie som pritom ziadna fajnovka 😒

bashka
10. apr 2008

Juuuuuuj, bellasandra, ale si ich teraz dobre vyplasila, s tym nastrihom 😝 😝 😝
Ale zase dobre, ze si napisala. Ja tam v GA nepoznam nikoho a zato mi je divne tam ist, aj ked som tam bola na exkurzii a stav oddelenia je lepsi ako v Sali, ale tu aspon uz aky taky prehlad mam o doktoroch a sestrickach.

yanou
10. apr 2008

oj no dakujem pekne, bojim, bojim ☹

yanou
10. apr 2008

uva a s tebou co je, ze si tu tolko nebola? Nebodaj si ma stihla predbehnut a uz to mas za sebou? 😉

emilia86
10. apr 2008

baby,neprehanajte to s dr. jančíkom, čo bolo v minulosti, neplatí už teraz. Je v 100 perc.stave, mna odrodil on a to som rodila koncom panvovym a porodila som chlapceka. Málo by sa našlo takych pôrodnikov, ktorí by to dokazali urobit bez cisarskeho, lebo urobit cisarsky rez v dnešnej dobe nie je žiadne umenie. Umenie je vediet sa poradit aj s komplikáciami, preto ja považujem dr. jančíka (okrem mňa aj mnoho iných ľudí, ktorí ho osobne poznajú) za špičkového odborníka.

bashka
11. apr 2008

Yanou,Uva uz porodila. 8.4. o 16.50, 49cm, 2900g, cisarskym 🙂 🙂 🙂

bellasandra
11. apr 2008

Emilia- ja sa osobne poznam s jeho dcerou a jeho svagrom- ver mi, ze v poho nei je.
Ja tu nechcem nikoho vyplasit, ale u neho clovej nikdy nevie.
A co sa týka nastrihu, kamaratka rodila v ga v januari.....nástrih povedala, ze nechce - rodil ju Sčasný pekne sa sním dohodla. ze len v prípade fakt potreby 😉
Takze sa netreba bát, treba sa pekne porozpravat,a ujasnit si , ze čo a ako . 😎

yanou
11. apr 2008

bashka dakujem za info 😉
takze ta to uz ma konecne za sebou, to je super, jej blahzelam teda takto k prirastku, a to sme sa chceli v Ga stretnut 🙂
A nevies preco tak skoro rodila?

bashka
11. apr 2008

Yanou, odtiekla jej voda len tak bez pripravy, zrazu, tak isla rovno rodit, ale preco mala cisarsky? 😕 Nemala zle otocene babo? Nepamatas?

yanou
13. apr 2008

bashka, hej nieco sa aj mne zda, ze malinka sa jej nechcela otocit, tak preto mala planovany cisarsky... ved teoreticky by uz mohla byt aj doma 😉 hadam sa je vsetko ok

bashka
13. apr 2008

Vraj uz ich dnes pustili, takze coskoro tu bude 🙂

mareli
13. apr 2008

tak ja som 1.marca rodila v ga u primara scasneho. mala som zaplateny apartman, odporucam, ak ma niekto tu moznost, pretoze to bolo naozaj ako hotel s vlastnou kupelnou a postielkou pre babo aj s baldachynom, a prebalovacim pultom s vanickou (tv a radio a chldnicka tiez). v tej izbe som sa citila naozaj dobre, bola som spokojna.
sestricky z novorodeneckeho su uzasne a mile, poradia a pomozu s babom.
a pan primar scasny je uzasny porodnik a odbornik, ja spominam na porod len v dobrom. porodna sala je nova s polohovatelnym kreslom.
dalsie babo pojdem rodit urcite znovu k panovi primarovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre