Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

yanou
15. apr 2008

jeeej sa tesiiiim aj za nu 😉
dufam, ze bude mat cas sem dobenut a nap zopar riadkov...

uva
16. apr 2008

ahojte,
yanou sorky nepočkala som ale aspon som ti to tam omrkla 😀
nebudem popisovat ako sa to udialo to je na dlhšie,ale kto je zvedavy písala som to do rizikoviek.

čo sa týka GA moje pocity su dost zmiešane 😅
na prijme bol Jančik a dal sa prežit, rodil ma primár Ščasny nakolko, moj lekar bol odcestovany, porod super, spinal som ani necitila ked mi ho pichali, počas toho mi primar rozprával ako u nas v dedine nahanal baby a kam chodili na vinko 😀
čo sa týka šestonedelia- hned prvu noc som bohužial natrafila na hroznu sestričku ešte dnes mam modriny po jej injekciach a asi hodinu po sekcii mi z celej sily skočila na brucho vraj malo krvácam, som myslela že mi maternicu vytlačila.
apartman bol obsadeny ale izba uplne v pohode, nič extra ale dalo sa,sice tam moc toho nenaspite lebo sa tam stale svieti a je tam nonstop hluk čo mi tiež príde od sestričiek bezohladne, že sa na celu chodbu nahlas debatuju a je im jedno či je polnoc alebo 5hodin rano😠
Emku mi priložili hned rano po sekcii a potom nosili na krmenie a na 3den už bola pri mne stale.
Strava dost hrozna a to nie som prieberčiva.
Pravdupovediac nechcem nikoho strašit ale ja som bola sklamana,bolo vela rodičiek a sestričky boli fakt vytažene ale aj niekedy zbytočne nepríjemne samozrejme čest vynimkám.

yanou
17. apr 2008

ahoj uva, tak teda oficialne gratulujem k malej Emke 😉 nech ste obidve zdrave a nech sa vam dari 🙂
Nooo veru nepotesila si ma tvojimi dojmami z nemocnice 😒 no co uz, hadam to tam nejako prezijem... ja som prave dnes bola u doktora a vraj mala sa este nechysta na tento svet, takze by si ma marne cakala 😀 uvidime kedy sa jej uraci poctit nas svojou pritomnostou 😉
Ak budes mat trosicku casu na zvys prosim odpoved mi na tuto otazocku: Veci a kozmetiku pre malinku si si priniesla (co sa pobytu v nemocnici tyka) vlastne, alebo ty vsetko dali?
Vopred dakujem 😉
Uzivaj si prekrasne chvile s malou Emkou 🙂

uva
18. apr 2008

ahoj yanou,
prežit prežiješ neboj, mne to tam znechutili 3 sestričky inak ostatne celkom v norme.
ja som mala nabalene všetko ale nebolo ani treba, detičky obliekaju do nemocničných vecičiek a sú celkom v pohode. kozmetiku treba priniest,ale v podstate iba mydielko alebo šampon,benzinalkohol, vlhčene servitky a plienky. inak aj plienky davali zo začiatku svoje až neskor pytali a bavlnene tiež požičaju aj odsavačku.
čo ma celkom milo prekvapilo, že skoro všetko mi dali, svoje som potrebovala len toaletny,teplomer, príbor, neskor vložky,papuče, moju kozmetiku a uterák.
a kludne sa pytaj ked ta niečo napadne.

yanou
23. apr 2008

ahoj uva,
dakujem za odpoved 🙂 to vies ja prave najviac stresujem 😀 som zvedava co mi vo stvrtok povie moj doktor, lebo nemam taky pocit, ze by sa mala chystala uz na svet 😉
som pocula, ze je teraz vela rodiciek, tak su plny a nestihaju a samozrejme sestricky su nervozne, dufam, ze kym pojdem ja sa to ako tak ukludni 😖
A co mala Emka poslucha? Urcite sa nevies od nej odlepit ako ju neustale sledujes hm? 🙂

uva
25. apr 2008

ahojky,
no tebe sa to číselko pekne zvačšilo 🙂 už by si hadam aj chcela ist čo?
no ked som bola ja v porodnici tak bolo plno, kvoli tomu nas aj puštali skor domov lebo mali plne ložka a všetko sama sekcia.
Emka je zlatunka, ked spinka 😀 ale nie, ona ani neplače len teraz mame trošku problemy s bruškom asi vetriky a tak sa sem tam natrapime, ale už som prišla na nejaky system ako jej pomoct aspon trošku tak hadam to prejde, len neviem čo budeme robit ked pojdu zubky. ked prvykrat zaplakala pri tlačeni skoro som plakala s nou 🙂

držím ti palčeky a potom daj vediet ked sa slniečko narodi.

sonenschein
7. máj 2008

Ahoj kocky, tiez by som chcela rodit v GA neviete mi poradit ak chcem Epiduralku treba aj nejake vysetrenie predtym? a kedy vlastne ked tam ani nemam lekara

emilia86
17. máj 2008

Ahoj Sonen, myslim, ze nemusis mat ziadne vysetrenie, len musi to byt nejako dopredu dohodnute s niekym, lebo Epiduralku picha zatial len pani Primarka Orlicka, takze musela by byt dosyupna aj v case porodu.
Drzim Ti palce

sonenschein
20. máj 2008

dakujem uz som jej volala a nejake stretko pred je potrebne ale to je len pohovor 😉

yanou
23. máj 2008

ahoj uva, takze uz aj ja to mam konecne za sebou 😉 nakoniec som musela ist akutnym cisarskym, kedze prisli mensie komplikacie 😒 ale tak hlavne, ze je vsetko ok a malicka je zdrava 🙂
tiez ma robil primar Scasny, mily to clovek, vesela kopa, velmi to rodickam ulahcuje 😉
A tiez ma milo prekvapila nemocnica, myslim tym svojim vybavenim a ochotnymi sestrickami, ktore pomahali ako sa len dalo, teda ak niekto neocakava neviem aky luxus 😅
Ale naozaj sestricky su v Ga velmi ochotne, vzdy pomozu a poradia, nemala som so ziadnou nijaky problem, len s tetou upratovackou, ktora vzdy len frflala na vsetko 😉
A co sa tyka toho debatovania sa sestriciek na cele oddelenie, zalezalo ktore tam prave boli, niektore boli ticho ine sa prekrikovali, ale ja som to nejako prve 3 dni ani nevnimala 😝

lucka10
29. máj 2008

Ahojte všetky, dnes som tu po prvý krát, super stránka a super téma. Tiež ma zaujíma galantská nemocnica. Termín porodu mám na 29.9.08. Vyzerá to tak, že pojdem asi do Galanty. Ktorého lekára by ste mi tam odporučili?

lelkesova
30. máj 2008

Lucka10-ja som rodila u primára a bola som maximálne spokojná,je to fajn človek 🙂 .Ja som k nemu chodila celé tehotenstvo 😉

lucka10
30. máj 2008

Neviem či to nebude problém, pretože ja som zo Šale, chodievam k inému lekárovi. Vezme ma aj primár z Galanty ak budem chcieť u neho rodiť?Kedy treba za ním ísť. Juj poraď 🙂

lelkesova
30. máj 2008

Podla mna by si už mala ísť teraz za ním,a dohodnúť sa 🙂 .Ja som k nemu chodila od začiatku tehotenstva,bola som na rizikovom,a len vdaka nemu mám krásného syna 🙂 .Určite budeš spokojná,pekny večer.

lucka10
31. máj 2008

Dík za radu 🙂

elenita
15. jún 2008

Ahojte babulky! Tak po dlhom case mozeme aj my pridat velmi cerstvy prispevok a dojmy o galantskej porodnici. Lezala som tam uz 4.krat, teraz vyse mesiaca (komplikacie v dvojickovom tehotenstve) a 6.6.sa nam tie nase babuliatka narodili. Rodila som sekciou, v spinale a som veeelmi spokojna. Porod viedol primar a asistoval mu Jancik a nemozem ani na jedneho povedat nic zle. O Jancikovi som si svojho casu tiez myslela, ze je sice odbornik, ale ma problem...vieme, akeho druhu, ale za ten mesiac, co som tam lezala, bol cely cas uplne fit a normalne som si ho oblubila, kedze vizity u nas robil hlavne on 🙂
Cela starostlivost aj na oddeleni sestonedielok aj novorodeneckom bola super a ja som velmi spokojna, tretie dieta pojdem asi tiez odrodit tam 😀

elenita
15. jún 2008

Inak mojim gynekolom je primar a tieto nadherne deticky sa mi podarilo donosit tiez hlavne vdaka nemu. A k tej spinalke, nepicha ju uz len primarka. Mne ju daval nejaky starsi pan, ale neviem meno 😀 . Precitam v sprave a pripadne napisem. Ale aj ta spinalka bola uplne presne nacasovana, bezbolestna, jednoducho super 🙂

lelkesova
15. jún 2008

Elenita-gratulujem ti s celého srdca,máš dve zdravé detičky 🙂 .Aj ja len vdaka primárovi som donosila svojho syna,tiež som si tam odležala dva mesiace,on ma aj odrodil a bola som maximálne spokojná 😉 .Zelám ti všetko dobre 🙂

sonenschein
16. jún 2008

Ahoj Elenita, blahozelam, tak uz mas deticky na svete 😵 ten cas ale rychlo leti, ja by som chcela rodit tiez v GA, dufam ze to bude coskoro a vsetko dobre dopadne 😉

sonenschein
16. jún 2008

drobci su strasne krasny 😵 😵 😵 este raz blahozelam a zelam vela zdravicka a nech vela papkaju a spinkaju 😎

buffinko
20. jún 2008

kocky, mam otazku - ktore ste priamo z Galanty- pred porodom si treba vybrat detsku lekarku, ale ja nepochadzam odtialto. poznate niekoho dobreho? poznate dr. Mullerovu alebo Szitasovu?

elenita - gratulujem ku krasnym babatkam 🙂
sonenschein - urcite onedlho pridas dalsie pozitivne info o GA porodnici, tak drzim palce, aby vsetko prebehlo rychlo a v pohodicke 😉

bashka
20. jún 2008

Sonen uz pridala malu Leu.. 🙂 vcera. Len este neviem ci v Galante, alebo v Sali.

lucka10
23. jún 2008

Som zvedavá kedy sa prihlási, už sa teším 🙂 poklebetíme 🙂

anet22
23. jún 2008

Ahojte vsetci,chcela by som od vas radu nakolko som prvorodicka a bojim sa pôrodu. A chcela by som sa poradit ze podla vas komu by som sa mala zverit, akemu lekarovi v GA pri porode. A hlavne co si tam mam zobrat lebo fakt nic netusim. Poradte mi prosim Vas

lelkesova
23. jún 2008

Ahoj anet22.Ja som rodila u primára ščasného a bola som maximálne spokojná.Dosť báb rodí aj u Havráneka.Pre bábo potrebuješ plienky,vlhčené utierky,benzin alkohol na čistenie pupčeka,menšiu deku ak by bolo chladno,na kupanie ti oni daju mydlo aj bavlnené plienky.Pre seba potrebuješ,župan,nočnú košelu ak ti príde návšteva,vložky,vložky do podprsenky,toaletný papier,uterák,tekuté mydlo,ak chceš možeš si zobrať aj podložky pod seba,papuče,pohár a príbor.Dufam že som ti pomohla,prajem ti krásny porod,neboj sa všetko bude v poriadku,určite budeš velmi spokojná 🙂 .Maju tam novu porodnú sálu,je velmi pekná 😉

bashka
24. jún 2008
kisska
24. jún 2008

aaa vidis anett, predsa je par veci, ktore som zabudla 😉 drz sa:o))

lucka10
27. jún 2008

Ahoj anet22 aj ja som prvorodička a vyzerá to tak, že budem rodiť v Galante. Sú tu super baby, ktoré Ti vo všetkom poradia. Kedy máš termín porodu?

evitkamalicka
27. jún 2008

ahojky kocky, u mna to tiez vyzera na porod v Galante, kedze Sala sa rusi

lucka10
27. jún 2008

No so Šaľou už nemožeme rátať ☹
Je to veľká škoda, nakoľko pochádzam odtiaľ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre