Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

marika1977
29. sep 2010

@manika77 dufam ze to bude aj s nami tak 🙂 🙂 🙂 🙂 a bola si aj v nemocnici stym?mne doki povedal ze mam mekky a skrateny krcek maternice..velmi vela som kaslala,priedusky,a asi s toho je to vsetko

manika77
29. sep 2010

@marika1977 ja som bola v nemocke len na zaciatku v 8 tt..a to riadne dlho kvoli hematomu 🙄 ale potom uz nie mala som len lezat ale doma brala som magnezium dokonca jednu noc v oktorbri som mala aj kontrakcie uz..termin som mala az koncom decembra 😒 ...dobre to dopadne tak ako u nas nebooj 😉 😉 😉 😉 drzim palceky

marika1977
29. sep 2010

@manika77 dakujem 🙂 🙂 🙂

vera1132
30. sep 2010

ahoj mamini! chcem sa opytať ktoré ste rodili v nemocnici galanta, je to tam v pohode? alebo aké mate skúsenosti?
čo mam kamaratky 50% hovorí NIE ani zasvet by tam nešli a 50% že jasné, bolo tam super, sestri, doktory,...
Môžem aj váš názor? dakujem

bashka
30. sep 2010

@vera1132 vsak tu je 109 stran nazorov na galantsku nemocnicu 😉 Ale ja osobne dobru skusenost nemam...

manika77
30. sep 2010

@vera1132 presne tak ti tu odpiseme jedny chvalia ine nadavaju...ja nemam dobre skusenosti so sestrickami ale mozno to bude tym ze som tam bola cez vianoce a z toho boli nervozne ze musia byt na sviatky v robote..:-/..ale doktory celkom fajn teda az na Salskych co tam teraz chodia tych nemusim..najma Vasko mam s nim hrozne skusenosti ale su tu kocky ktore si ho chvalia..a primar galantsky no tomu bud sadnes alebo nie 😀 tak moj nazor asi takto 🙂

vera1132
30. sep 2010

@manika77 dakujem, a ja mam taký niaky termín ! že sviatkovy! ale dakujem za názor

evelin116
30. sep 2010

Ahojte, Chcela by som sa spytat na vase nazory na dr.Scasneho? Cakame babo vo februari a chystam sa u neho rodit...

kikaakik
30. sep 2010

Ahoj maminy, ktore ste rodili v Galante... Mam otazku ohladne nastrihu - v GA to robí pri porode lekar alebo sestricka? To len aby som vedela komu mam povedat, ze nech to spravia len v krajnom pripade 😝

manika77
30. sep 2010

@kikaakik robi to lekar ...ale nechcem ti brat iluzie ale mna sa nik nepytal ci moze alebo nie jednoducho to urobil a hotovo..ale je pravda ze mna este aj tak maly velmi potrhaa l

pici
30. sep 2010

@kikaakik

malokto sa pyta.. skor by som povedala ze nikoho sa nikto nepyta a prvorodiciek uz vobec nie.... aspon tak som pocula...

ppismenko
30. sep 2010

ahojte babenky,ja idem rodit do GA 19.11......chcela by som sa spytat co si mam brat ci aj vecicky pre malinkeho....dostala som zoznam od dr a tam je ze netreba a na nete som sa docitala ze treba a pre seba nepotrebujem koselu a zupan.....som z toho pomotana.....dakujem za odpovede

vavrikova
30. sep 2010

@ppismenko Ahoj jasom teras lezala v nemocke vGalante jetam vipisane cosi treba doniest proste vsetko preseba samozrejme babetko oblecu najperv do nemocenskoho potom poprvom vicikani uzsa moze prezlic do tvojich veci ja mam termin 15 oktobra uvidime cinebudeto skor zupan ti nido neda musis mat svoj koselu ti daju napourod aj potom kebisi chcela ja popourode racej svoju jeto natebe.

lussy007
30. sep 2010

@vavrikova ahoj... takze aj babätko si mozem obliect do svojho? aj perinku a deku?

strapco13
30. sep 2010

odporucam na porod pozicat si koselu od nich..a po porode sa na druhy den prezlecete uz do svojho cisteho..aspon si to nezaspinite

manika77
30. sep 2010

@lussy007 babatko si mozes obliekat aj do svojich veciciek aj nemusis to je na tebe.🙂

manika77
30. sep 2010

@lussy007 deku ti nedaju prenho perinku ti pozicaju...ja som rodila v decembri zima jak v prdeli a maleho doniesli bez ciapky len tak :-O a treskla ho do posietlky ktora bola pri okne ktore tak prefukovalo ze mne bola zima nieto malemu 😒

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 mne osobne vyhovovala ich perinka, je taka mala ako tie deturence 🙂 my ked sm eho na prve fotenie dali do nasej novej zavinovacky tak sa v nej stratil 😀 So satockami nemaju vobec problem, len je lepsie zobrat take co sa lahko vyzlecu a oblecu, aby nemali vela roboty s obliekanim pri vizite a opalovani babatiek. Ja som mala zaplateny apartman a tam ma babo krasnu postielku aj s paplonikom, takze deku som nemusela brat. Urcite zober aj rukavicky pre babo, lebo nechtiky nestrihaju, tak aby sa ti hned nedoskriabalo 😉

manika77
30. sep 2010

@svetluska4 hej lebo si mala stastie na ten apartman 😔 ale ked nemas tak sa zasobte nervami 😀

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 a myslite ze taky overalik a bodicko jej bude stacit? a teda aj im ci to bude vyhovovat? a samozrejme aj ciapocku..... 😅 ... a znacka jednorazovych plienok je tiez asi jedno alebo...?????

lussy007
30. sep 2010

@manika77 deka asi nemusi byt moc hruba ked bude mat aj perinku....

katelyn
30. sep 2010

@kikaakik myslim ze nastrih robi vzdy lekar podla situacie ale co mam aj ja osobnu skusenost aj od kamosiek co viem lepsie je absolvovat nastrih ako sa nechat roztrhat ...

a dievcata ja som rodila v januari a poviem vam ze ja som mala take neznesitelne teplo ze sa to nedalo vydrzat ja som si musela nechavat vetrat trochu okno lebo ked som nechala zatvorene dvere na izbe za chvilu tam bol vydychany vzduch a to teplo ani nehovorim...ale to je moja skusenost 😉

manika77
30. sep 2010

@lussy007 niee nemusi byt hruba ja som tam mala taku tensiu ale mysli aj nato co si das dole do postielky lebo tam je len taky matrac taky gumenny..ja som si dala doniest este jednu deku bol sice v perinke ale mi to prislo take chladne ho nato polozit 😅 taak este aj nato mysli 😉

katelyn
30. sep 2010

@manika77 to bolo take strasne? lebo ja som bola na normalnej izbe a to som tiez chcela apartman ale rodila nejaka dokina tak ho mala ona a myslela som si ze to bude des ale nebolo to az take priserne...

manika77
30. sep 2010

@katelyn a nebola si nahodou v tej izbe hned pri novorodencoch?

katelyn
30. sep 2010

@manika77 nie nie bola som na dvojke tusim...jedine co mne na celej tej nomocnici vadi je ze nemame sprchy na izbach inak myslim ze sa to da zvladnut ....

svetluska4
30. sep 2010

@katelyn no ja som bola hned po porode na normal izbe ale to sa nedalo vydrzat, dali ma na izbu rovno pod okno, bez zaluzii, dvere na balkon sa nedali otvorit a pripekalo ako besne, takze okolo obeda som bola taka upotena az som mala mokre vlasy. Ked ma manzel uvidel (a myslim ze aj zacitil) tak hned ze sa mam spytat ze ci je aprt. volny a ide sa tam. A veru aj sestricky sa inak spravali ked som presla na apartman. Napr. ja som rodila v noci na izbu ma dali rano o tretej, rano mi nikto neprisiel pomoct z postele, ani na wecko, dokonca mi ani ranajky nedoniesli, co je ich povinnost doniest ti prve jedlo na izbu, tak som si isla zobrat sama a veru som im tam skoro odpadla, ale vydrzala som to doniest na stol v izbe a bachla som sebou do postele tak som to predychala a sestricka len s usmevom, jaaaj na vas sme zabudli. No a na apratm mi jedlo museli doniest.

manika77
30. sep 2010

@katelyn noo a potom co ste mali v postielkach? nie iba matrac? taky pogumovany ? 😕 lebo my anoo :-/ a ako vravi svetluska bola to katastrofa ☹

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 ja som mala klasika bodynko a dupacky,overalcek, kosielky, ciapocky, rukavicky. Mala som tam tri - rozne oblecka a veru vyuzila som vsetky, bud sa maly prekakal alebo ogrckal 🙂 Najlepsie dupacky su take co maju cvocky medzi nozkami, tak ho vies prebalit bez toho aby si babo vyzliekala cele. To ich oblecenie je pekne ciste ale kazda maminka sa chce pochvalit , tak ked pride navsteva tak nech babo je v nomo , peknom. ja som bola tiez cela hotova ked somho mohla obliect do jeho satociek.

katelyn
30. sep 2010

@svetluska4 to je jasne ze ludom v apartmane sa spravaju lepsie ved to sa plati navyse 🙂)) ale hovorim mozno som mala stastie ale ja som nemala nejaku zlu skusenost...

@manika77 mala som aj ja taky pogumovany matrac ale mala som na nom normalne frote plachtu co tam mali oni...neviem ja som inak dost fajnova ale nebolo to az tak desne..asi je to naozaj aj o stasti 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre