Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

zuzka_cz
18. júl 2011

@peta1230 nemusis sa nicoho bat 🙂 ja som sa pred prvym porodom nebala vobec, prave preto, ze som nevedela co ma caka.. ale ani som to neriesila.. ja by som uz najradsej mala po tom.. posledne dva dni ledva chodim..

@peta1230
@suee aj mate dohodnuteho porodnika? ci nie?

suee
19. júl 2011

@zuzka_cz ja si ho dohodnem zajtra, chodim k primarovi, tak by som rada rodila u neho 🙂

mata1001
19. júl 2011

ahojte baby neviete nahodou preco je tema ,,Richard Barán,, zmazana? dakujem

siss_sz
19. júl 2011

@mata1001 spytaj sa @pici, mozno bude vediet... ta sa mi zda, ze ona k nemu chodieva...

pici
19. júl 2011

@mata1001 tym ze v nej pisala nejaka prepinacka z viacerych nickov, neposkytovala realny obraz o tom, aky je to lekar a info boli nerelevantne, preto ju zmazali, navyse do nej nikto neprispieval od januara

mata1001
19. júl 2011

@pici aha dakujem za info...

stastickooo
20. júl 2011

Ahojte, určite sa to tu už písalo, ale čo všetko si treba nachystať do pôrodnice do galanty? Ďakujem. 🙂

zuzka_cz
20. júl 2011

@stastickooo ahoj, mne dala sestrička tento zoznam, ale chýba na ňom lieh na pupok , kozmetika pre dieťatko, digitálny teplomer a mám taký pocit, že aj príbor si treba svoj priniesť
Dokumenty: preukaz pre tehotné; preukaz o zdravotnom poistení; občiansky preukaz; sobášny list; výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite alebo z minulosti
Osobné veci: nočná košeľa (so zapínaním vpredu, inak dostaneš nemocničnú); župan; uterák; mydlo; zubná kefka a pasta; hrebeň; papuče; ponožky; voľnejšie nohavičky; materskú podprsenku; vložky do podprsenky; masť na ošetrenie bradaviek; nápoje (nesýtené minerálne vody); toaletný papier; hygienické vložky; jednorazové absorbčné podložky do postele
Pre dieťa: jednorazové plienky; vlhčené obrúsky (na utieranie zadočka)

strapco13
20. júl 2011

@stastickooo doplnila by som este @zuzka_cz ..pre dieta kompletnu kozmeticku vybavu, co chces pouzit..cize aj kremik na ritulku, nieco na umytie, mozes aj nieco na oblecenie..ak nie, oni obliekaju do kosielky
a pre seba si zober aj nieco na jedenie...teda aspon mne po kojeni vzdy vyhladlo 😀 😀 😀
a vyzbroj sa vedomostami o dojceni http://dojcenie.wordpress.com/category/odstaven...
http://www.mamila.sk/pre-matky/

stastickooo
20. júl 2011

@zuzka_cz Ďakujem 🙂

stastickooo
20. júl 2011

@strapco13 Ďakujem 🙂

micurka
20. júl 2011

Ahojte babenky! Už aj mne sa to kráti... Zajtra mám poradňu, tak uvidím, čo mi dr.povie... či mi ostáva ten 10.august. Nemá niektorá z vás skúsenosti s Dianatalom v nemocnici v GA???

novan
20. júl 2011

@suee Zuzi, držím ti moc moc palce a ked budeš rodiť u Ščasného ako píšeš určite bude všetko o.k. uvidíš, on je svetový, teda aspoň podľa mňa-môj názor 🙂 Každej by som dopriala taký pôrod ako som mala ja, ešte v ten deň som vyhlásila že kľudne môže prísť aj Nadinkyn súrodenec a to ma kamošky strašili že ved po pôrode uvidím a poviem si nikdy viac. Otvorila som sa tak rýchlo že mi nestihli pichnúť ani dohodnuté epi a primár dokonca zakázal sestričkám aby mi dali klystír, čomu som sa aj čudovala 🙂 Pôrodu som sa nebála a nečítala som pre istotu žiadne hororové témy aby ma niektoré "individuá" zbytočne nevystrašili. Drž sa a daj potom vedieť ako si dopadla, uvidíš ked budeš držať v náručí to nevinné malé stvorenie zabudneš na všetku bolesť. Aj my si doma s Tomášom hovoríme že sme boli blbý že sme nechceli skôr bábo 🙂

micurka
20. júl 2011

Kto má podobný termín pôrodu a chystá sa rodiťr do Galanty okolo 10.augusta???

deticky123
21. júl 2011

@stastickooo 🙂 zober si svoj klystir-klyzma,je to lepsie ako nemocnicna, prakticke su jednorazove nohavicky,sestricky nedoporucuju natierat bradavky kremikmi,treba vytlacit troska mliecka a roztriet po bradavke,ustocka babenka su sterilne a jeho slinky maju hojive ucinky 😉 vsetko dobre 🙂

svetluska4
21. júl 2011

@micurka mne moj dr. daval pri porode diantal, a vrelo odporucam, mala doslova vyklzla von nemusela som velmi tlacit, Bolo to fakt rychle 🙂

siss_sz
21. júl 2011

@deticky123
@stastickooo no mne praveze kremik na bradavky bolo treba, nekupila som si a odporucali mi ho potom sestricky... ale mozno zato, ze som bola prvorodicka, viacrodicky maju mozno uz zvyknutejsie bradavky..ci? 😒 ale to ti moze aj manzel dokupit, alebo rodina, ked budes potrebovat ;-.)

deticky123
21. júl 2011

@siss_sz 🙂 no neviem nedavala som si ani pri prvom,aby maly neoblizoval krem,a mne lepsie vyhovovalo pouzivat latkovu plienku namiesto prsnych vloziek,prijemne to hrialo 😉

siss_sz
21. júl 2011

@deticky123 no ale tie kremy su nejake "na jedenie" aj 😀 ze netreba utierat... no ved hovorim, uvidi jak sa jej to "rozhryzie" 😀

deticky123
21. júl 2011

@siss_sz si zlata 😀 ,vidis kolko ludi,tolko chuti,mne hovorili,ze ked aj si dam kremik,mam si pred kojenim treba umyt bradavky,ale zase voda velmi vysusuje, materske mlieko je liecive,dokonca aj do zapaleneho ocka sa moze nakvapkat materske mliecko,tak po kojeni ,nechat mliecko zasusit na bradavke 🙂 ,a ked aj babenko vypije mliecko s troskou krvi,to nevadi,potom ho vygrcka,treba len vydrzat,po tyzdni to prejde a potom uz bude dobre 🙂

siss_sz
21. júl 2011

@deticky123 to ano, hlavne je vydrzat!!! 😉

evelin116
21. júl 2011

@suee aj ja som rodila u primara atiez som bola s nim nad mieru spokojna a bol tam kvoli mne celu noc a cakal aby ma mohol odrodit..vyvolavali mi porod a mohol to ukoncit skor a mohol ist domov ale on cakal kym sa mi nespusti voda sama ale nesla a tak mi ju spustil on a bolo vsetko ok. nieco mi pichli ale nepametam sa ze co vydel ze nevladzem ani stat na nohach tak asi daky pozbudzovak..ale poviem ti ze od toho si moc nepametam co sa dialo okolo mna po porode asi tak pol dna.a som aj rada ze si nepametam lebo by som sa hanbyla co som mu natarala na sale 😅 a tiez mi nedavali klistyr hovoril ze netreba a som aj rada ze mi ho nedali lebo kym som ja porodila tak som pocula cca asi 10 porodov a skoro kazda mala klistyr a jedna dostala aj hnacku skoro rodila na wc...aj som ju lutovala ☹

deticky123
21. júl 2011

Keď žena dorazí do pôrodnice, zväčša nejde hneď na pôrodnú sálu, ale samotnému pôrodu predchádzajú rôzne prípravy. Okrem iného sa u nás ženám pred pôrodom aplikuje i klystír.

Čo to vlastne je?
Klystír asi netreba nikomu nejako zvlášť predstavovať – ide o krátku procedúru, počas ktorej rodičke zavedú do konečníka hadičku a cez ňu následne vpustia „dnu“ vodu. Výsledkom je dôkladné prečistenie čriev.

Načo sa to robí?
Klystír zrejme nepatrí medzi veľmi obľúbené procedúry pred pôrodom. Určitý význam však predsa len má. Ak sa totiž žena dôkladne nevyprázdni pred pôrodom, môže sa stať, že sa to stane pri samotnom tlačení bábätka. Ženy, ktorým sa takáto vec stala, na to spravidla nespomínajú s radosťou a hanbia sa za to. Je to však celkom prirodzené – keď žena tlačí bábätko, „vytlačí“ sa i mnoho iného. Preto je dobré vyprázdniť sa pred pôrodom.

Keď sa vám to nepáči...
Dnes však už mnohé pôrodnice rešpektujú prianie budúcich mamičiek a ak si napríklad klystír pred pôrodom neželáte, nebudú na tom trvať. Určite je ale lepšie overiť si to vopred, aby ste s personálom pôrodnice nemuseli dohadovať počas predýchavania kontrakcií...

Príroda napokon často zariadi všetko sama a pred pôrodom zažije veľa žien hnačky – je to vlastne prirodzené čistenie tela a signalizuje, že sa pôrod blíži.

Okrem toho tiež existujú aj iné možnosti klystíru. Ide najmä o špeciálny prípravok, ktorý sa dá zakúpiť v lekárňach a žena si ho dokáže aplikovať i sama, takže si klystír vlastne vykoná v pohodlí domova. Navyše, je to šetrnejší spôsob prečistenia a vyhnete sa tomu, aby vám klystír aplikovala cudzia osoba, teda sestra v pôrodnici. O tejto alternatíve vám iste viac povie váš gynekológ.

Klystír teda iste má určité opodstatnenia a u nás sa zatiaľ vo väčšine pôrodníc pred pôrodom vykonáva. V niektorých krajinách túto procedúru nerobia a aj u nás sa čoraz viac žien snaží nechať veciam skôr prirodzený priebeh, a klystír odmietajú. Máte na to plné právo, je však lepšie si vopred zistiť vo vami vybranej pôrodnici, či s tým nebudú mať problém.

deticky123
21. júl 2011

klystir nie je nic strasne,mala som ho pred vsetkymi 3 porodmi,urcite by som si to pytala keby mi ho nechceli spravit 😉 urcite ma aj lekarsky vyznam, aj pri operacii mocovych kamenov sa vykonava klystir,aby pacienti neisli na velku potrebu 1-2 dni ked maju zavedene vyvody.

pici
21. júl 2011

@deticky123 pri vsetkych operaciach sa robi klystir. ja som si pytala duplu, lebo sa mi zdalo ze to na mna neucinkuje, tak doktori boli pobaveny rano touto prihodou :D

siss_sz
22. júl 2011

presne, aj ja si klystir neviem vynachvalit😀 jednak vraj tepla voda a "napumpovane" creva pomahaju urychlit porod (dr.povedal) a jednak ked ta potom po porode pozasivaju, budes rada, ze mas par dni prazdne creva, ze nemusis ist na wc😀 ...a ako prevencia rakoviny hr.creva je to tiez dobre...🙂

pici
22. júl 2011

@siss_sz ja som si tiez nevedela vynachvalit...a aspon som pobavila okolie a bola dobra nalada 😅

silvia0111
22. júl 2011

@siss_sz no vidis, a ja ze preco som mala taky rychly porod...... 😝 tak uz viem 😀

pici
22. júl 2011

@siss_sz
@silvia0111 pre zenu je asi to aj bezpecnejsie sa vyprazdnit pred porodom, ako pocas nie? ja radsej dva klystire ako jeden pruser na sale. :D

siss_sz
22. júl 2011

@pici ved to, to... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre