Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mezike
20. máj 2013

@bashka super, som rada. Ak by moj gynekolog nezdielal moj nazor (čo si myslím, že asi ho presvedčím 😝 😀 ) tak viem, že stači len pohladať iného porodnika. Cisársky odmietam, ak naozaj nebude nevyhnutný. Mám z prvého dosť veľkú traumu, ešte jeden mi nechýba 😅

mezike
20. máj 2013

@bashka mozem sa opytat este, kto bol tvoj porodnik?

bashka
21. máj 2013

@mezike Dr. Vaško 🙂

buci
21. máj 2013

@aristokratka Plienky (pampersky resp. čo budes používať) Ti vyberu z tasky az ked ta daju na izbu po pôrode. Tam na izbe je prebalovaci pult a tam ich daju. Takze budes pouzivat tie co si kupila 🙂 A látkove plienky nemusis vytahovat, to daju. Len si pre istu zober a nechaj v taške. Nic Ti nezoberu tak uplne prec 😉 Pocula som take, že ked oblečies dietatko do svojho oblečenia, tak sa môže stať, že ho donesu v inom. To sa aj mne stalo. Takže kým si v H tak používaj ich oblečenie, pre istotu. Samozrejme do tašky si zabal pre istotu aj svoje oblečko. 🙂 Ak náhodou budeš musieť obliecť dieťatko do svojho, a zoberu maleho/malú na vizitu preč, tak ich upozorni, že má na sebe svoje šaty. A keď ho prinesu naspät, tak skontroluj v čom je oblečené 😉 To len taká rada - na čo nezabudnúť 😎

denide
21. máj 2013

ahojte baby aj ja budem v augutste rodit v galante len sa neviem rozhodnúť pre lekára rozmýšlala som velmi nad dr. havránkom, nanho som počula aj dobré aj zlé ak by som rodial cisárskym tak by som šla za ním počula som že to robí dosť často a baby s ním boli po cisárskom spokojné, aj nad dr. vaškom čo mi teraz trošku pokazila mezike lebo nanho som čítala tu na fóre len dobre veci tak ja už fakt neviem, poradte mi hlavne baby čo tam už rodili aký sú tí lekári pri vizitách atd. 1 dieťa som rodila v anglicku tak očakávam že to určite nebude to isté, v ang. som bola s pôrodom veľmi spokojná, Ďakujem za pomoc

trish31
21. máj 2013

@denide a teraz nemas svojho lekara,ze by ta aj odrodil?Mas tu vela nazorov na lekarov z GA,pokial ja viem,tak primarne su s tymi lekarmi zeny spokojne.NAjdu sa aj zle reakcie,ale to sa najde vsade.Ja som na vizite zazila myslim ze vsetkych okrem MUDr.Barana(ten neviem ci este chodi/nechodi na vizity),a vsetci boli fajn podla mna,ja som teda bola najviac spokojna s MUDr.Havrankom,MUDr.Babisovou,MUDr.Janicekom,MUDr.Vaskom.U nich by som si teda aj v pohode odrodila,ak by moj MUDr.Havranek nestihol prist 😉

trish31
21. máj 2013

@buci co?To preco ja si obleciem babatko a oni mi ho donesu v inom?To co je 😅 Mne zas baby radili pouzivat moje oblecenie,lebo kamoska mala skusenost ze sa jej babatko z toho ich oblecka kompletne vyhadzalo 😠

trish31
21. máj 2013

@denide oprava,vsetci boli OK az na primara...skoda sa vyjadrit

denide
21. máj 2013

@trish31 ďakujem za odpoved, ja chodim k dr. Laluhovi do šale a ten nerodí, takže si na toto musím vybrať niekoho iného, a je to dosť ťažké bez toho aby som ho nepoznala len podla kritérií od báb, asi pôjdem k dr. havránkovi u každého by som musela platiť tak dúfam že budem spokojná, ešte som na tom oddelení ani nebola, tuším posledný mesiac sa tam musí chodiť na ozvy či čo, v ang. to bolo uplne iné tak hladám info o všetkom,

trish31
21. máj 2013

@denide tak to neviem ako sa to riesi ked mas ineho lekara ze kedy musis prejst k inemu ak chces aby ta odrodil,tak ja som prisla z Kanady a lekara som nemala(resp.mala ale v BA a tam sa mi nechcelo dochadzat),a po prilete som skoncila v GA nemocnici koli krvacaniu,slusne som sa spytala Havranka po vizite ci by ma mohol vziat k sebe,vobec s tym nemal problem,nerobil caviky okolo toho a potom ma uz chodil pozerat akoby som k nemu chodila odjakziva,to som u neho este nemala ani dohodu podpisanu ani nic.Ja som s nim velmi spokojna,ziadne otravene pohlady ked tam pridem s nejakym problemom,venuje sa zatial na 100%.A co so, citala baby co u neho rodili tak su spokojne.

Ale to nie len s nim,naozaj co som tu citala,su velmi spokojne s MUDr.Janicekom napriklad,ma tu aj vlastnu temu

denide
21. máj 2013

@trish31 ďakujem ti, aj kamoška mala ženského v BA a ten jej poradil nech si nájde niekoho bližšie ak by do BA z GA nestíhala atd. tak ona mala tiež zajednaného havránka a bola spokojná, tak dúfam že aj ja budem, len to je také dovolenkové obdobie aj toho sa bojím aby náhodou akurát začiatkom augusta nemal dovolenku, začnem to riešiť asi mesiac pred pôrodom to hádam stačí alebo ten môj mi povie že teraz musíte chodiť do nemocnice kde budete rodiť atd. dúfam že to nebude neskoro, a vy ste už nastálo na slovensku alebo si sem došla len porodiť? ja som prvú chcela určite rodiť v ang. čo som sa načítala tie príbehy mamičiek o prístupe lekárov k nim atd. tak som nerozmýšlala, a prišli sme sem ked mala malá 3 mesiace už nastálo

trish31
21. máj 2013

@denide no ja som sem prisla porodit,lebo ja este nemam schvalene zdravotne poistenie v CA a mna by to velmi draho vyslo cele tehotenstvo,a velmi draho myslim okolo 15 tisic dolarov.Ale ja som rada ze som tu nakolko mne sa tam zdravotna starostlivost nepaci vobec,rodenie s midwifes nie je moj sialok kavy 😀

buci
21. máj 2013

@trish31 No mne sa to raz stalo za cely týžden. Sestrička odniesla malého na oddelenie okupať ho. Mal svoju košielku na sebe a priniesla mi ho v inom. Ale teraz si spomínam - to bolo preto, že náhodou namočila našu košielku tak dali nemocničné na neho. No a zabudla tu moju doniest naspäť. Ale na izbe si hned spomenula, tak odbehla pre to a priniesla. Ale známej sa stalo to, že odniesli malého na vizitu vo svojom a v inom ho priniesli. Tak hladali po celom oddeleni šaty. Ale to že sa dieťatko vyhádže sa stáva podla mna zdriedkavo. Uvidis - skusis.... neviem.... Ale ak by sa nevyhádzalo, tak by som dávala nemocničné. Už aj z toho hladiska, že ogrcká šaty, tak musis vymenit... tak tam môžes mať cely svoj šatník. Chapes čo chcem povedať 😎

buci
21. máj 2013

@denide Lekári pri vizitách? Pondelok - stredu a piatok ráno je aj malá vizita aj velka. Ostatné dni len mala vizita. Mala vizita vyzerá asi tak, že príde len tvoj izbový lekár (ktorý Ťa aj prijímal) ráno - kukne ranu, bruško, spýta sa či je všetko ok. Ja som mala príjemnú izbovú, takže pohoda. Večer sa staví službukonajúci lekár - ale ten sa len spýta či je ok všetko - nekuká nič. A na velku vizitu chodia asi štyria lekári, sestričky zo 600nedelia, sestričky z detského. Na velkej vizite je samozrejme aj primár ktorý s izbovým lekárom konzultuje stav pacientky a tiež sa pýta na tvoj stav a kukne ako sa hojíš. Tá velka vizita sa dá prežiť aj napriek množstvu tých ludi ktorí sú okolo. No pozerať sa pozera len primar 😉 nie je to až tak hrozné. Treba k tomu pristupovať tak, že sú to lekári a sú tam na to aby pomohli 🙂

trish31
21. máj 2013

@buci chapem...ja si do nemocky ani nejake nove oblecenie pre neho nevezmem,vsak bude cely zgrckany,zamliekovany... 😀

denide
21. máj 2013

@buci ďakujem, no tie obzeračky veľmi nemusím, a na tie ozvy sa kam chodí nevieš? tam hore? ani neviem ktoré to je poschodie 😀 ty si u koho rodila bola si spokojná? videla som tu na predchádzajúcich stranách zoznam vecí do nemocnice okrem toho netreba nič? asi sa začnem pomaličky baliť,

buci
21. máj 2013

@denide Treba isť na 10.poschodie za vyťahmi - ľavá strana - gynekologické ambulancie. Na pravej strane je pôrodnica - tam až vtedy keď pôjdes rodiť. Ja som rodila u MUDr. Vaška (je to aj moj lekar) - som si ho zajednala. U neho som rodila aj prvú dcérku. Ja som s ním maximálne spokojná. Bol uplne super pri pôrode. A aj pred pôrodom sa mi venoval. Tie veci - myslím, že som tam všetko uviedla - dúfam. Tie najdôležitejšie veci sú tam a ak niečo budes potom potrebovať, tak Ti prinesú dodatočne 😉

denide
21. máj 2013

@buci dakujem ti, tak som zase nerozhodná či vaško alebo havránek, možno bude mať 1 z nich akurát dovolenku a bude po dileme 😀

aristokratka
21. máj 2013

@denide ja idem rodiť do ga len kvôli tomu že je tam vasko... Termín mám tiež dovolenkový a ked som sa ho dávnejšie pýtala či sa niekde chystá povedal že na dovolenky skoro vôbec nechodí. Mám na neho len dobre referencie vraj ak ho máš zajednaneho a on vie že sa blíži termín atď tak ti je k dispozícii a ráta s tým že mu budeš volať tak ti neurobí to že si vypne mobil napr alebo odíde na mesiac do kanady.

sissika
21. máj 2013

@denide ja som rodila pred 2 rokmi u Mudr. Janicka a bola som velmi spokojna

trish31
21. máj 2013

@aristokratka mojej kamoske sa stalo ze volala jednemu lekarovi a on v Egypte 😀

denide
21. máj 2013

@aristokratka
@sissika , ďakujem baby vy mi to vôbec neuľachčujete, ja už fakt neviem možno ani zajednať by som si nemusela len dúfať, že to na mňa nepríde ked tam bude ten primár 😀 a tuším ščastný je menej oblúbený, ved uvidím mám nato ešte taký mesiac podľa mňa,

buci
21. máj 2013

@denide no na primara by som sa ani ja netešila ☹ v jednej chvíli je nepríjmný, ked sa s ním rozprávas, tak pozera na plafón, v druhej chvili Ta pochvali a upokojí, že vsetko bude ok.... Nevyznala som sa v nom, ked som bola v H, no prvý dojem - bol otrasný ☹

trish31
21. máj 2013

@buci
@denide primara by som urcite nechcela vyfasovat k porodu

sissika
21. máj 2013

@denide ten scasny je primar 😀

buci
21. máj 2013

inak - je tam jedna doktorka - vola sa Klementová. Má dlhe špinavo blond vlasy a stále v cope. Taká drobná. Bola moja izbová. Nelakajte sa, ked uvidite, že na pečiatke má "lekár bez špecializácie". Robí si práve atestáciu. A je velmi príjemná, milá, dá sa s ňou pokecať, pýtať sa, ak niečomu nerozumieš. Ju viem len chváliť. 🙂 Pozdravujem - ak toto vidí 😀

sissika
21. máj 2013

@buci uz spravila, ci?

buci
21. máj 2013

@sissika ked som tam bola v aprili, tak este neskoncila. Neviem kolko má ešte pred sebou do konca 😖

trish31
21. máj 2013

@buci ano,ona bola velmi zlata

aristokratka
21. máj 2013

@trish31 ze dakujem 🙂 ja som bola u Vaska min rok medzi sviatkami a aj to sa mi zdoveril ze dufa ze ziadna jeho pacientka nezacne rodit lebo si nakupil nejake petardy ci co 😀 z toho usudzujem ze to nebude ten typ co ta necha v stychu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre