Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

denide
28. júl 2013

@roxy a co bolo podla teba na porode najhorsie alebo najbolestivejsie? to si bola na sale len s manzelom a raz za cas dosiel nejaky lekar a pozrel ta zase vas nechali osamote ci tam bola stale nejaka sestra? inak aky boli ostatny lekari co sa chodili na teba pozerat v pohode neboli niektory taky odmerany alebo az neprijemny? dakujem za odpoved

roxy
28. júl 2013

@denide najhorsie bolo jednoznačne vytlačenie hlavičky....proste fyzika nepustí.cez taký otvor, taká veľká hlava prechádzala ozaj ťažko, ale potom zbytok už len vykĺzol.placentu som ani necítila ked isla von a šitie bolo len nepríjemné, nebolo to bolestivé.ale to som mu prízvukovala nech mi to umrtví...
boli sme v tej "vzdychárni" s mužom a sem tam prišla sestrička sa spýtať či niečo nepotrebujem alebo ako sa mám, ako pokračujeme. mala som štastie v tom, že som tam bola už od "včera" tak ma ráno hneď šupli na takú kvázi "súkromnú izbu" tie ostatné boli spriechodné. na jednej ležali dve baby (tam bola aj sprcha pre všetky), na druhej bola sama kočka, tam boli tie fit lopty a wcko a ja som bola v tejto "súkromnej" bola tam postel, kreslo, stoličky. ja som si tam doniesla fit loptu, na tej mi bolo najlepšie.postel ostala nedotknutá, ležať sa mi nedalo.
doktori boli všetci zlatý a milý až na jedného. asi by som nemala menovať ale už viac krát sa tu spomínalo, že je k pacientkam nepríjemný. ku mne síce nepríjemný nebol ale neprehovoril ku mne ani slovo.komunikoval len so sestričkami a tie mi potom odovzdali "odkaz" čo pán doktor chce.
kludne sa pýtaj co ta zaujíma, ak si spomeniem rada odpoviem. 😉

michala11111
28. júl 2013

@sissika a tak vieš zisťujem si info 😀

lussy007
29. júl 2013

@roxy Tak to gratulujem. Krásne miery. Malú som rodila tiež bez epi. Pôrod sa dal vydržať. Len to trvalo dlho lebo som ju už nevládala vytlačiť. Dva krát som musela dole z tej oooobrovskej kozy v tych bolestiach. Ale všetko dopadlo dobre a malá mala 3600 a 50cm. Tak preto sa trošku obávam. Aj by som chcela aby tam manžel bol so mnou ale on pri pôrode nechce byť 😖 . Snáď ho ukecám aspoň na tú vzdycháreň. Pri malej ho za mnou pustili na sálu na tie dve hoďky tak snáď nám vyjdu aj takto v ústrety 😉

roxy
29. júl 2013

@lussy007 urcite ano.ja som tam bola s muzom a pustili za mnou moju mamu este na tie dve hodky.

lussy007
29. júl 2013

@roxy Chcela by som. Práve tam by sa mi zišla jeho podpora. Na sále by som ho sotva vnímala 😅

roxy
29. júl 2013

@lussy007 ja som pocas tych dvoch hodin asi stale len telefonovala a mama a mm tiez 😉 som stresovala co tam budem robit dve hodiny a tak ryxhlo mi to ubehlo...ale sestricka mi vravi ze "spite trochu" no to isto.neviem kto by tam zaspal 😀

lussy007
29. júl 2013

@roxy Vieš že by som možno aj zaspala keby tam nebol muž s mojou mamou? a ešte keby mi nezvonil stále telefón 😉

denide
29. júl 2013

@lulux83 @eribac @trish31@michala11111 caute baby, tak dneska som tam volala o 9 to som ju tam uz nestihla vraj operuje mala som zavolat o 13tej, samozrejme 30 minut v kuse obsadene a ked som sa dovolala a ma prepojili tak to tam hore nikto nedvihal, pred chvilkou som skusala a vraj oni robia len do 13tej, mam zavolat zajtra 😠 tak to sa mozem spytat aj v stredu ked tam uz osobne budem len minuly tyzden som tam nikoho nevedela zase najst o 12.30 ked som skoncila na vysetreniach, ja to asi ani nestihnem 😝

trish31
29. júl 2013

@denide ked tam mas cestu skus sa spytat teda ak tam niekto bude 😅

eribac
29. júl 2013

@denide ja už asi kašlem na to, snáď to nejako zvládnem. 😒

eribac
29. júl 2013

@roxy a malý mohol byť s tebou celé dve hodiny na sále? Pupočnú šnúru nechali dotepať alebo hneď ju prerezali?

babe19
30. júl 2013

@eribac ahoj,ja som rodila pred mesiacom a ihned po porode mi dieta dali na prsnik a potom aj zobrali.rodila som o 13tej a doniesli mi ju večer o 20tej aby som ju nakojila a o pol 12tej zase zobrali aby som sa vyspala.na druhy den ráno od 5tej som uz potom bola s malou az kym sme nesli domov 🙂 nam pupocnu snuru nechali dotepat 🙂

eribac
30. júl 2013

@babe19 dúfam, že keď ich poprosím, bude môcť malý ostať so mnou hneď od narodenia 😒

babe19
30. júl 2013

@eribac hm asi nie,kedze oni robia hned aj vysetrenia,potom podla toho sa vyhodnotí apgar skore a to je tusím predpis. a este maminka si musí oddychnut! neboj sa,tych par hodín vydrzis a potom uz neustale bude s tebou babatko. sice rano pred vizitou ich zoberu tiez,ale to nie na dlho 🙂

denide
30. júl 2013

@eribac mne sa tiez nelubi, ze takto beru dieta prec, pri prvej robili vsetky vysetrenia hned vedla mna takze som na nu aj videla, a to kym ma po cisarskom pozasivali ale potom bola v kuse somnou ale iny kraj iny mrav ako sa hovori 😢

trish31
31. júl 2013

@eribac myslim ze v GA nemocnici babatko najprv vezmu...a mysli,ze aj budeme mat robit co same so sebou po porode,oni ho zatial vysetria a potom uz bude len s tebou...

denide
1. aug 2013

baby tam sa vobec clovek nevie dovolat, volam tam 6x denne rano o 9 je vraj hned na operacke a poobede ked mi povedia zavolat znova tak to tam bud nikto nedviha alebo je uz dr. doma, ked som skoncila na poradni a hladala ju tak bola niekde na poliklinike ale tam som ju teda vobec nevedela najst, ☹

eribac
5. aug 2013

@denide dovolala si sa tam nakoniec? Napíš,ak by si porodila, zážitky.... držím palčeky, nech ti všetko dobre dopadne 😉

eribac
5. aug 2013

@babe19 však tie vyšetrenia môžu urobiť aj pri mne 😠

babe19
5. aug 2013

@eribac to je sice pravda,ale to su predpisy,hlavne pan primar je zasadovy. ☹

denide
5. aug 2013

@eribac ahoj nie nedovolala som sa par krat ma zle prepojili alebo to nikto nedviha uz si na tej ustredni mozu o mne mysliet v kuse tam volam, ak by som neodpovedala na upozornenia alebo IP tak potom rodim lebo som tu kazdy den, tento tyzden budem mat poslednu poradnu a potom ak stale nic tak v pondelok nastup na vyvolavacku aspon tak mi povedala lekarka u ktorej som bola naposledy, lenze teraz v stredu ma mat uz sluzbu pan dr. Janicek tak som zvedava co povie 😀

denide
5. aug 2013

@babe19 ake predpisy to ho musia 3 hodiny vysetrovat? pri prvej to bolo max 30min. nepamatam si presne, ale najprv dali malu mne pofotili sme a az potom ju zobrali max. na 30 minut, potom v kuse somnou sice vadcsinu 1. noci plakala / narodila sa o 22.07/ ale clovek je rad ze po 9 mesiacoch ma dieta pri sebe a nie abyho videla po 6 hodinach ako moja svagrina v TT dufam ze v GA to nebude tak dlho trvat urcite im tam budem vyzvanat nech ho uz donesu ved keby nieco tak zazvonim na sestru nech dobehne keby sa mi nieco nezdalo nie? 😠

babe19
5. aug 2013

@denide neviem...ja som rodila aj pred dvoma rokmi,aj vtedy tak robili.vsak skusis,zavisí aj od sestry.ja som sa tiez nesmierne tesila na dieta,hlavne po dlhom snazeni,no ale po porode troska si oddychnut bolo fajn.telo si tiez potrebuje oddychnut kvoli babatku aby si mala mliecko potom 😉

denide
5. aug 2013

@babe19 , 1. dieta som nemala na slovensku, tu sa neviem kolko v priemere caka ako to je v Galante ale par hodin to urcite bude,

eribac
6. aug 2013

@babe19 skús si prečítať v augustovej Mama a ja o bondingu po pôrode. Veľmi zaujímavý článok a presne o tom nám rozprávala aj @dulkagabulka na predpôrodnej príprave. Síce bez dieťatka si "možno" niektorá oddýchne, ale prevažne detičky sú nervózne, lebo tam nikoho nepoznajú okrem maminy a maminy sú nervózne, čo sa deje s ich miminom a preto vylučujú viac stresových hormónov ako oxitocínu, ktorý je potrebný na pôrod placenty a správny rozbeh dojčenia. Ten vzťah s mimim sa vytvára už na pôrodnej sále a ked ti ho dovezú po xy hodinách, tak len zíraš, či je to tvoje... Neviem,budem si bojovať za to, aby bol malý so mnou.

eribac
6. aug 2013

@denide prečo ti už chcú dávať vyvolávačku v 41 tt? Veď sa to môže rozbehnúť aj samé. Asi ešte ani otvorená nie si, že? Máš nejakých poslíčkov?

babe19
6. aug 2013

@eribac ok,potom napís ci sa ti podarilo... 😉

denide
6. aug 2013

@eribac neviem lekarka mi na poradni povedala, ze potom sa musi uz lezat v nemocnici po 41 tyzdni, ale zajtra idem uz dr. Janickovi som zvedava co mi povie on

denide
6. aug 2013

@eribac inak nic mi nie je, niekedy citim take pichnutie tam dole, ale kebyze nemam brucho tak ani neviem, ze som tehotna, a pritom chodim, varim, vysavam je pravda, ze potom sa citim akoby ma slo seknut v krizoch ale inak v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre