Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

eribac
6. aug 2013

@denide No ja som tiež zvedavá, lebo mne sa vyrátať tt moc nedali, tak ja som v rozmedzí 34 - 36tt. (menzes som mala raz za štvrť roka), tak by som bola zvedavá ako budú vedieť, či už prenášam... Ja nie som moc za vyvolávačky. Však u Janíčka by som rada rodila aj ja 🙂 Však sa s ním dohodni, ked už to má byť plánované 😉 Potom napíš, ako si dopadla.

dulkagabulka
6. aug 2013

@babe19 skús si vyhľadať niečo o "zlatej hodinke"
je to jedinečný čas po pôrode, ktorý sa už nikdy nezopakuje..tak pre teba,ako aj pre babatko
@eribac ako sa mate?

eribac
6. aug 2013

@denide ja sa cítim presne tak isto, upratujem o dušu ešte, len potom som ako zbitý pes 🙂

eribac
6. aug 2013

@dulkagabulka akoby som ani tehulka nebola 🙂 Sem tam sa mi upchá nos, ale to asi z toho tepla, bazén to však vždy istí a zrejme aj malému sa tam ľúbi, lebo vždy tam zaspí 😀

babe19
6. aug 2013

@dulkagabulka diky,ale ja to uz mam za sebou a tieto clanky ma uz nezaujímaju. ja som len napísala ako to je v GA tak tie clanky by som darmo citala. neviem preco sa to neda pochopit,nepísem,ze ja by som to tak nikdy nechcela,pytali sa ako to je tam,tak som iba odpovedala. beriete ma tusím ako keby som bola proti či čo,hoci to tak nie je. kazda mama sa teší babatku,urcite kazda ju chce mat ihned pri sebe ale ked sa neda,tak sa neda.tak treba ist tam rodit,kde sa to ihned da! a to nie v zlom písem! proste tu je to tak: porodís,babo odnesu a donesu ho po par hodinach a mozno uz len rano ale mama si musí "oddychnut"

siska84729
6. aug 2013

@dulkagabulka tiez som rodila v GA a nedavno veru,darmo som chcela babo mat ihned pri sebe od zaciatku,proste sa to nedalo. je to tak ako píse babe19. jasne,ze kazda chce mat dieta vedla seba ihned,ale tu sa to nedalo. max.ak napcháte vačky 😀 srandujem 🙂 ale vazne baby...darmo si tu budeme citat clanky a budeme mat predstavy,to je tam uplne ine...proste tam musis natrafit na dobru sestricku,sanitarku,lekara...ale aj tak si myslim,ze to nepojde! tych par hodín sa da vydrzat,no nie?! 5dni ste v nemocke a potom uz budete mat drobcov uz len a len vedla seba.to vas musí drzat nad vodou 🙂

dulkagabulka
6. aug 2013

@babe19 neberiem to tak, že nechcete...
podľa našich platných právnych predpisov ste to VY kto rozhoduje o ošetrovateľských postupoch a zdravotníckych výkonoch, ktoré budú aplikované na vás či vašom bábatku...
preto ak VY poviete, že si dietatko neželáte odniest, nesmú to urobiť- ani v Galante, ani nikde inde na Slovensku..v opačnom prípade porušujú viac zákonov..
máte na to ľudský i právny nárok 😉

dulkagabulka
6. aug 2013

@siska84729 chapem- žena tam neide bojovat, ale rodiť

babe19
6. aug 2013

@dulkagabulka vidis,to som nevedela :( skoda,ze toto som nevedela skor! mozno do buducna dobra rada,ale uz asi stacilo 🙂

denide
6. aug 2013

@dulkagabulka prosim ta tie predpisy by sa dali niekde najst a vytlacit, ze by som im to tam ukazala? alebo su nejake predpisy na oddeleni niekde vyvesene v kazdej nemocnici? dakujem

dulkagabulka
6. aug 2013

@denide je to Zákon o informovanom súhlase,
Zákon o rodine (tam je ustanovené, že si zákonným zástupcom dieťatka a dokonca ti ukladá POVINNOST starať sa o dietatko - to značí, že ak ti ho proti tvojej vôli odnesú (a nevykonávajú pritom živozachranujúci úkon), ak ti ho odnesu preto"lebo u nich sa to tak robi" porušujú zákon hned vo viacerých §
potom je to Charta práv pacienta
a tiež medzinárodný Dohovor o ľudských právach a biomedicíne

ak si klikneš na tie červené písmená v tomto článku, dostaneš sa na niektoré z nich
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

ostatné si môžeš vyhľadať na nete 😉

denide
6. aug 2013

@dulkagabulka dakujem ti pekne, idem si to pozriet

denide
6. aug 2013

@eribac no to kychanie mam aj ja uz asi od polovicky tehotenstva nepamatam si presne ale 50x denne si kychnem, je to neprijemne, a o tom, ze sa potim ako kon aj ked som vnutri zavreta ani nehovorim,
volala som do nemocnice kvoli dr. Janickovi, ze sa s nim dohodnem ale samozrejme som sa mu nedovolala, nebol tam a to som volala na 3 rozne miesta, ja som asi prekliata co sa dovolania niekomu tyka, ved ho zajtra uvidim snad sa dohodneme dufam

eribac
6. aug 2013

@denide on dnes robí v vo svojej ambulancii v Seredi. Skús tam alebo počkaj do zajtra. Fíha, to kýchanie musí byť nepríjemné. Ja také nemám, len keď na mňa peče slnko, tak sa mi upchá nožtek 🙂 Však už vydržíš, už je maličká o chvíľu na svete 😉

denide
6. aug 2013

@eribac od 16 do 19 je v ambulancii v seredi, ja som mu mala volat do nemocnice tak sme sa dohodli len on tam beha hore dole, uz to necham na zajtra ved hadam vydrzim, 🙂

eribac
6. aug 2013

@denide jáááj 🙂 tak ty si už s ním kámoška 🙂 Daj potom zajtra vedieť...

denide
6. aug 2013

@eribac kamosi nie sme len mi tak povedal ked som sa ho pytala ci ma odrodi, nech mu zavolam po dovolenke ked dovtedy neporodim nechcel nic slubovat ak by nestihol atd. no som zvedava co zajtra povie ci si to bude pamatat ale spolieham sa nato ze teraz toho v nemocnici nema tak vela dohodnuteho co sa porodov tyka, ved zajtra sem napisem ako sme sa dohodli

bimky
6. aug 2013

o pol piatej poobede sa narodil náš Matej🙂 3930 g a 52 cm. fotku neskôr.

denide
6. aug 2013

@bimky jaj mam tolko otazok ohladom porodu, nechali ta prenasat 2 tyzdne, kto ta rodil atd. ale zdrzim sa, gratulujem k malemu valibukovi 😵

roxy
6. aug 2013

@trish31
@babe19 baby tak to bolo že malý sa narodil, dali mi ho, chvílu sme sa kukali na seba, potom ho zobrali tety z novorodeneckého, zmerali, zvážili, očistili, zabalili, zase mi ho dali, chvílu som ho držala a potom som im ho dala nech ho zoberú.začali ma šit a teda nič príjemné to nebolo ani z bábom v náručí nič moc.potom som tam ležala tie dve hodiny.previezli ma na izbu, kázali, že si mám oddýchnut a ked sa vycikám a najem mi donesú malého.asi čakali že mi to bude dlhšie trvat.hned ako ma nechali na izbe, išla som na wcko, doniesli mi jest, nahádzala som to do seba a isla som si pýtať krpca. dali mi ho, tak sme boli spolu, ukázali mi čo s ním robit a nech skúšam prikladat aby sa rozbehlo mlieko. ale na noc som ho ešte vzala naspäť na novorodenecké.dve noci pred tým som nespala a jednoducho som potrebovala spať...ďalšiu noc sme už boli spolu a poviem vám že som oka nezažmúrila ako som sa onho bála 😉

denide
6. aug 2013

@roxy gratulujem, pride mi akoby to sitie bolo to najhorsie pocas porodu a mala si zajednaneho lekari ci? aky bol lekar? nedal ti nic pred zasivanim ci nepockal na ucinkovanie lieku?takze maleho si mohla mat hned ked to tak zobereme nie? urobili mu vysetrenia teba zasili a podla mna ak by na nich clovek tlacil tak ti maleho nechaju hned na izbe nie?lebo sme to tu troska rozoberali kedy nam male daju na izbu 😀 prepac tolko otazok, nepomozem si som zvedava

roxy
6. aug 2013

@denide mala som zajednaného lekára a bol v pohode. umrtvil mi to pred šitím aj počkal ale hned hovoril že tam sa to moc dobre umrtvit nedá. akože cítila som to, nebolo to najpríjemnejšie ale určite to bolo umrtvené lebo zas šitie od živého by som asi vreštala od bolesti. no maleho ti zoberú aspon na tie dve hodiny čo si na sále určite.potom ked si ho pýtaš hned ti ho donesú a nechajú (budú ho brat už len na vyšetrenia) tomu krpčekovi by tam podla mna aj bola zima na sále, aj mne bola...neviem, ja som bola rada, že je v teplúčku a bezpečí kým som sa ja ako tak spamätala s pôrodu.

bimky
7. aug 2013

@denide prepáč,ja som omylom sem prispela,mala som túto tému otvorenú ako poslednú a teraz to neviem vymazať☹ rodila som v Trnave🙂

eribac
8. aug 2013

@bimky prečo si sa rozhodla pre TT? Ja sa rozhodujem medzi TT a GA. Inak, gratulujem k dieťatku 😉

eribac
8. aug 2013

@roxy gratulujem k mimču 🙂

dulkagabulka
8. aug 2013

@eribac Erika , včera v TT- bonding počas celej doby na pôrodnej sále, bábatko odvážené, odmerané, ošetrené až tesne pred prevozom na šestonedelie..a šlo rovno s mamičkou tam...paráda 🙂

eribac
8. aug 2013

@dulkagabulka no teda,tak to má byť. 🙂

bimky
8. aug 2013

@eribac aj prvé bábätko som tú rodila a bola som spokojná,aj s prístupom, a celkovo. momentálne tiež píšem ešte z pôrodnice. sú tú milí a ochotní ľudia,starajú sa o nas. akurát nie som moc spokojná s tým,že som sa dotrhala,nenastrihol ma doktor, myslím,že by to bolo lepšie s nastrihom,toto veľmi boli. no nie som doktor,neviem,prečo sa tak rozhodol. aj bábätko som mala na chvíľku pri sebe po pôrode,bolo už oblečené,aj mi ho priložili, myslím,že fajn,nebanujem 🙂

denide
12. aug 2013

@trish31
@eribac caute tak uz to mame za sebou mala sa narodila 7.8 o 8.15 vazila 3200g a merala 48 cm, do nemocnice som sla s 3 minutovymi kontrakciami o 7.15 a za hodinu som ju mala von, museli ma natrihnut a mam 4 stehy, kvoli ktorim teraz neviem poriadne sediet, kludne sa ma pytajte cez IP ja som bola tiez velmi zvedava a taktiez som sa pytala mamiciek este cez IP 😀

trish31
12. aug 2013

@denide gratulujem!!!!

Idem ti pisat urcite,vela otazok mam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre