Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

hippokrates
11. aug 2009

Fakt má dr.Jančík zvláštny humor, ale je najlepší odborník a má najviac skúseností

lenoc
11. aug 2009

Veru, mladý fešákk je Janíček a starý "humorista" je Jančík.
Ešte aj Gindl (bývalý primár) máva občas služby. A raz bol na večernej vizite na 9. posch. (ležala som tam mesiac) aj Perhács alebo tak nejako sa volal. Tak tipujem, že slúžieva a býva aj pri pôrodoch.

Rose, Klementová je fajn, podľa mňa je milá, zrovna ona ma prijímala a na všetko sa vypytovala, aj pri vizite, ak náhodou prišla ona na vizitu - proste som mala z nej dobrý pocit, že sa naozaj zaujíma. Akurát to prijímacie vyšetrenie (aj s tými hnusnými železami 😠) nebolo v jej podaní moc príjemné.

avicena
11. aug 2009

Denisa 87, úmrtie plodu v maternici môže nastať kedykoľvek počas tehotenstva, niekedy je predvídateľné- t.z.objavia sa určité príznaky, ktoré naznačujú, že plod je ohrozený, inokedy sú vyšetrenia v norme a napriek tomu dôjde k úmrtiu plodu . Predpokladám, že nie si oboznámená o tom, aké vyšetrenia boli robené, s akými výsledkami, či sa na základe vyšetrení dala predvídať smrť plodu, takže vyhlásenie, že keby niekto bol/ nebol býval na dovolenke / v spojení s uvedením mena doktora/ tak by dieťa žilo, sa mi zdajú značne odvážne. Zdá sa mi krajne nepravdepodobné, aby v pôrodnici nebol nikto, kto " by dieťa vybral" Mŕtvy plod sa rodí pokiaľ možno spontánne, pôrod sa vyvoláva , takže preto sa asi na narodenie dieťaťa čakalo.

rose86
11. aug 2009

takze baby zajtra si idem polezat asi na tyzden ☹ dnes som bola na poradni aj na ultrazvuku a malinka od minulej poradne (dva tyzdne) vraj vobec nenarastla a mam vraj vysoku anemiu ☹ takze idem na infuzky

binas
11. aug 2009

ahoj dievcata je super precitat vase prispevky ,rose86 drzim palce 😉

rose86
11. aug 2009

binas diky moc. snad bude vsetko ok

manika77
11. aug 2009

rose noo sak ona narastie 😉 drzime palceky

dahlia23
11. aug 2009

avicena, dávam úplne za pravdu. netreba zbytočne na niekoho útočiť. toto sa naozaj môže prihodiť a žiadny gynekológ to nemôže ovplyvniť.
známej sa to stalo asi týždeň pred pôrodom, malá sa im v brušku udusila. ☹

denisa87
11. aug 2009

no ako ja viem,ako mi to vraveli moja znama uz bola tyzden pred ako jej umrelo babo v nemocnici,ale poslali ju domov,bola v termine a aj tak jej nespravili cisarsky...no a Jancik,u neho zomrelo sesternicine babo pri porode,ozran jeden a skoro tam aj sesternica ostala,robili jej cisarsky ,no uz neskoro,az ked sa sesternica zacala dusit,ale zial babatko sa udusilo ...takze tak!

pipinka82
12. aug 2009

Bože baby čo sa všetko môže stat ☹ 😔 je to niekedy fakt kruté ako sa tá príroda zahráva s nami 😔 mna by s 10-iny brali hned na 2-ku tuším tam sú blázni nie??!! 😝 ja by som to určite nezvládla s nervamy a psychicky 😔 dojst o mimčo tesne pred termínom to je moc 😔 súcitím s vami 😒 😎

Petržalka gratulujem k malinkej 😀 a ozvi sa nám a pochvál sa s malou princezničkou 😀

avicena
12. aug 2009

Denisa 87, mojím príspevkom som chcela upozorniť na to, že pomerne často sa v tomto fóre spája konkrétne meno lekára s neovereným obvinením ,najčastejšie z druhej ruky. Treba si uvedomiť, že v SR stále platí prezumpcia neviny a pokiaľ dotyčný nie je právoplatne odsúdený alebo jeho medicínsky postup neuzná Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou za chybný, musí byť považovaný za nevinného. Z toho plynú aj určité právne dôsledky. Pokiaľ sa verejne napíše konkrétne meno lekára a pripojí sa k tomu neoverené obvinenie, môže to byť považované za poškodzovanie dobrého mena a lekár sa pokojne môže brániť. Dobré meno sa v medicíne buduje roky, na úspechy sa ľahko zabúda,akýkoľvek neúspech / a môže byť aj fiktívny,ničím neoverený,interpretovaný svojvoľne v takomto fóre/ sa vlečie s lekárom roky . Pokiaľ má niekto pocit, že lekár v jeho prípade pochybil, môže podať sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, zasadne komisia odborníkov, preskúmajú postup lekárov od A- po Z a rozhodnú, či konali správne, či sa napr. dalo predísť úmrtiu plodu alebo nie. Pokiaľ niekoho ošetruje lekár pod vplyvom návykových látok , taktiež sa môže obrátiť na uvedený úrad. Ale rozoberať tu verejne takéto ťažké obvinenia spojené s konkrétnymi menami.... to sa mi zdá naozaj trošku "silná káva". Veď rovnako by mohol lekár začať vypisovať na nete , že počul od kolegu, že tá a tá tehotná- uverejnil by konkrétne meno, nenavštevovala napr. poradne, neužívala lieky atď. a preto jej umrelo dieťa. Ako by sa asi tá žena cítila ak by si toto o nej prečítalo pol Slovenska a pritom by to možno vôbec nebola pravda?

dahlia23
12. aug 2009

deni, avicena má pravdu. ja v GA nebývam, chvíľu som tam bývala a okolo nemocnice som chodila s vetou: Radšej umriem na ulici nepoškvrnená, než ísť do tejto nemocnice. Inak som však hovorila, keď mi tam ten život zachraňovali, konkrétne na gynde a to ešte aj na silvestra večer. A hádaj, kto ma operoval? Baran! Úplne pohoda chlap. Potom som chodila Havránkovi. Môžem o ňom hovoriť len v dobrom. A potom sme sa presťahovali. Svokrovci však bývajú v GA, trávime tam každý víkend a keďže mám opäť nie celkom bezproblémové tehotenstvo, môže sa stať, že tam skončím opäť. V tej chvíli mi neostáva iné než veriť ľuďom, ktorí sú tam.
Aj iných - vyhlásenejších nemocniciach sa stávajú podobné prípady. A chybu urobí aj iná kapacita lekára. Sú to lekári, nie jasnovidci, tak už na nich nekydajte, nech sú hocijakí. 😉

denisa87
12. aug 2009

dahlia aj moja sestra rodila u Barana,aj k nemu chodi,ja som len pisala co sa stalo...neviem ci by ste sa takto vyjadrovali aj vtedy keby sa to stalo Vám alebo vasim blizkym! 😒

rose86
15. aug 2009

tak baby uz som doma. prepustena do domaceho liecenia 😀

dahlia23
15. aug 2009

deni, ak sa niečo stane blízkemu, určite to viacej mrzí. ale, bohužiaľ, nič s tým neurobíme....

petrzalkaa
15. aug 2009

Ahoj dievčatá, tak už sme so Sofinkou doma, narodila sa 7.8.09 /ukončený 37t/o 21,05 SC, mala 2650g/46cm, je z nej nádherná princeznička a som šťastná, že všetko dobre dopadlo....držím vám všetkým palčeky,myslite len na to, nech všetko dobre dopadne 😉

dosa
15. aug 2009

petrzalkaa gratulujem k malinkej sofinke, je zlatucka. a ako si to zvladla? to aj tak neskoro robia planovane sekcie? to si potom kedy isla dolu z postele?
tak uz sa len treba nechat chvilku doma obskakovat a cim skor sa dostat do formy. drzim palec 🙂

manika77
15. aug 2009

petrzalka gratulujem k princeznej len ju pekne opatruj 😉

petrzalkaa
16. aug 2009

dakujem pekne dosa aj manika 😵
zvládli sme to fajn....ten den ráno mi brali krv a mala som zvýšený bilirubín tak ma naplánovali na večer...o 22.00 som už bola hore z narkozy,hned mi priniesli malinkú do rúk popestovať, manžel mohol somnou ostať spať na izbe,tak sme do polnoci ešte pokecávali,bolo to úplne super...a na druhý den ráno mi priniesli malinkú na kojenie a okolo obeda mi sestrička pomohla na wc a potom som už vstávala sama, jasné, že s bolesťami,ale v pohode......na 4tý den nás pustili domov...malinká je zatiaľ dobručká,papá, spinká a ked je hore,tak pozerá počúva....akurát mi trochu opúchajú nohy,ale doky hovoril,že je to po operácii normál...tak snád to prejde..
dosa a ako sa má Oskarko?.rastiete?

dosa
16. aug 2009

petrzalkaa, tak to si teda dobra. nelezala si ani 24 hodin a isla si z postele. nas nechcela sestricka skor ani pustit a ked uz sme sa potom aj postavili, tak nas hned brzdila, aby sme to hned na prvy raz neprehanali 🙂

oskarko sa ma dobre, aspon myslim, keby nam tu jeho sestricka nerobila sem tam krik a nezobudila ho, tak ani neviem, ze ho mam... papa, spinka, ale uz spinka pomenej, doobeda uz byva vacsinou hore, pozera, obzera sa, skusa past ovecky a ide mu to 🙂 doktorku sme mali teraz dva tyzdne na dovolenke, tak ideme na poradnu az zajtra, tak som zvedava, ci nieco pribral, ja to tak nevidim, kedze som s nim stale, ale zda sa mi, ze licka uz ma take baculatejsie 🙂 tak vam drzime palceky, aby aj sofinka rastla pre radost 😉

rose86
17. aug 2009

baby neviete ci v galantskej porodnici prepichuju uska babatkam??

manika77
17. aug 2009

rose myslim ze to by ti asi urobila aj pediatricka ci nie?...viem ze znamej prepichovali v nemocnici ale mala to cez rodinu.. 😖

rose86
17. aug 2009

manika hej pediatricka urcite. ale vraj je to najlepsie urobit cim skorej po porode.

petruci6
17. aug 2009

do 3mes mas cas 😉

petruci6
17. aug 2009

prepichuju aj v porodnici,treba to povedat vrchnej sestre

pipinka82
17. aug 2009

Petržalka 😎 gratulujemeeeeeee 😎 opatrujte sa a skoré zotavenie po SC 😉
Malinká je na fotke zlatunká a drobunkaté zlaté miery mala 😉taký malinký batôžtek máte 😀 drobunkavá princeznička 😉
No môj malý bol oproti Sofinke 🙂 Maco 😀 😅 tak pozdravujeme krásavicu 😉 pekný týžden prajeme 😎

lenoc
18. aug 2009

Pipinka, všetko najlepšie Ryanovi k 1. narodeninkám. 😉

Baby, hlavne čo ste rodili nedávno, v GA dávajú na pôrod erárnu nočnú košeľu alebo musím mať svoju?

rose86
18. aug 2009

lenoc davaju erarnu

petrzalkaa
18. aug 2009

Dakujem dievčatá za želania 😵
dakujem dosa, vidím, že aj Oskarko je super...my sme začali trošku bruška bolenie,tak aj v noci bdieme....

pipinka, taktiež gratulujem Ryankovi k narodeninkám 😉 nech sa mu dobre darí, nech má veľa lásky a zdravíčka 🙂

rose, aj my sme si dali napichnúť v nemocnici naušničky,posledný den ked sme odchádzali a den pred tým na 24 hod ich musíš nechať zaliate v liehu a opýtaj sa sestričiek, myslím, že to robí iba jedna - Martuška

lenoc môžeš mať aj svoju ,ale dajú ti aj erárnu ked povieš....
dievčatá držím vám všetkým palčeky!!!!! 🙂

lenoc
18. aug 2009

vdaka.

petrzalka, praveze na porod by som radsej tu ich (hadam nevychytim taku s vystrihom az po pupok 😀 ) no a potom uz svoje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre