Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lenoc
18. aug 2009

Manika, no neviem, upratovačka tú handru pláchala aj 3x niekedy na 1 izbu, aspoň na 9. posch. teda. Ale zas je pravda, že štýl "čo je mokré, to je čisté" tam fungoval takmer stopercentne a vo wecku tie vlasy na zemi aj tesne po umývaní - asi by to fakt chcelo trochu viac námahy.
Teda, upratovať sa tam upratovalo, ale výsledok nič moc.

pipinka82
18. aug 2009

hehe no to je asi ako na vojne čo je mokré to je čisté xixi 😀 no čo už ale mne to tam aj vyhovovalo až na tú stravu 😀 po sekcii iba puding a aj ten až na 3 den 😀 a vývar zo zemiakov zahustený ako omáčka 😀 no fujha 😝

Môj drahý ked došiel zamnou v čase obeda a videl čo jem mi povedal mojenko tot musíš papat 😅 okoštoval to a skoro to vyplul hehe 😅 😝 ale ja som to zjedla ved som bola strašne hladná 😀 ale inak dalo sa 😀

manika77
18. aug 2009

noo len ked pouzie tu vodu na cele oddelenie mozno aj dve tak dakujem pekne moze plachat aj pat krat 😠 neviem mne sa GA nemocnica nepaci vobec ☹

pipinka82
18. aug 2009

Manika už som pridala niečo 😉 a kuk som aj tvoje 😉 Marko pcient 😅 bol tam taký milunký v tej postielke mojenko ubolený 😔

lupena
18. aug 2009

Lenka... umúdril. ale nakoniec som stále pn. 2x som sa chystala do roboty, ukončila si pn a v noci ma to vždy zas chytilo.. 😒 ale neberiem tragicky, že som doma. Myslela som, že sa budem nudiť, ale na to nemám čas. a ešte som aj zlenivela..🙂 ale som teraz taká spokojná, nemám žiadne stresy a tak, tak dúfam, že sa to aj na malom prejaví.. 🙂
a Ty si sa dúfam tiež už nevrátila do nemocnice. Som rada, že je vám fajn. Veď za chvíľu sa bude na Teba malinký už kukať zvonka..🙂 a Ty lekára pri pôrode nakoniec riskneš a necháš to na náhodu?

manika77
19. aug 2009

lupena nato sa nespoliehaj ze ked nemas stresy babo bude kludne ☹ aj ja som si to myslela a mam certika doma 😠

dosa
19. aug 2009

inak baby - my tu na okoli moc na vyber nemame, ale mam vyskusane porodnice trnava a galanta a mozem vam povedat, ze galanta je 100-krat lepsia - co sa tyka sestriciek, izieb, veciek a sprch. takze nejake tie prehresky voci umyvaniu dlazok by som vedela odpustit 😉

a ta strava po sekcii, ta bola taka ista ako v trnave, ale co uz si navyberame, ked sme hladne, zjeme, nie? hlad je najlepsi kuchar 😀

lupena
19. aug 2009

manika... nespolieham, ja len tajne dúfam, tak ma nechaj... 😀
dosa...oni nám možno na tajňáša pomáhajú chudnúť. Vedia, že sme pribrali, tak chcú, aby sme tak veľa nejedli a začali s chudnutím hneď... 🙂

rose86
19. aug 2009

baby ja som po cisarskom riesila stravu tak ze aby som nemusela jest tie grcky co tam robia som si doniesla detske vyzivy a to som jedla cely cas 😀

dosa
19. aug 2009

lupena - tak tak je to??? aj som sa cudovala, kde som nechala tie kila - ja som z deviatich nabratych uz sedem zhodila a ani neviem ako 😀

ked sme dostali na izbe tie novorodenecke kufriky, tak tam vnutri boli dve presnidavky a so spolubyvajucou sme sa hned do nich pustili 😀 😀 😀

lupena
19. aug 2009

jéé.. díky za tip, tak aj ja sa nabalím presnidávkami...🙂 a treba to robiť tajne, alebo môžem ich jesť aj verejne pred sestrami?... 😀
Dosa a Ty si rodila normálne, či cisárskym? u koho?

dosa
19. aug 2009

ja som rodila pred styrmi tyzdnami, cisarskym, u dr. babisovej. my sme tie presnidavky jedli radsej tajne, nevedeli sme, co by na to povedali... ale ved je to riedke, tak by nemal byt problem, ale mozno za to, ze je to ovocie - ktovie???

dosa
19. aug 2009

... a potom neskor uz sme mohli aj piskotky do toho 😀

rose86
19. aug 2009

kludne verejne 😀

lupena
19. aug 2009

ja len aby som tam neprišla ako dáky rebel s igelitkou plnou presnidávok...🙂)
ozaj baby, popraskalo vám už brucho? mne zatiľ nie.... klop, klop.... a treba si už teraz natierať niečím bradavky?

dosa
19. aug 2009

lupena - tak nech ti to vydrzi - to brucho. mne nepopraskalo vobec, ani pri jednom tehu. a to som mala pri prvej dcere 20 kilo navyse...
bradavky teraz nemusis a potom som si tiez nenatierala, sestricka nam poradila ze staci po kojeni potriet mlieckom a stacilo mi to. masticku co som si kupila som este nepouzila.

lupena
19. aug 2009

a akú mastičku si si pre istotu kúpila? či stačí kalciová masť?

dosa
19. aug 2009

mala som nachystanu taku od aventu, robila som kdesik vacsi nakup, tak som ju dostala, ale kludne ti staci aj kalciova mast z lekarne. ale hovorili na nejaku masticku - neviem ktoru - ze vraj nechuti babatkam, vraj potom nechcu pit, opytaj sa v lekarni.

babynovas
19. aug 2009

lupena, ja som používala na bradavky mastičku avent, je dosť drahá vyše 15 euro, ale fakt účinná! Za tie peniaze to stojí, lebo som myslela, že sa zbláznim, tak to bolelo... Dostať ju v každej lekárni

lupena
19. aug 2009

o.k. baby díky moc za rady...🙂

zoldy
19. aug 2009

15 eur,to je cena za znacku,ale v podtate je rovnaka ako ostatne....kalciovka je najlepsia....rozdiel v tych mastickach je iba v cene....

pipinka82
19. aug 2009

no veru to jedlo som ani ja moc neriešila ved ako píšete hlad je hlad 😀 no all inklusiv to nebol ale dalo sa 😀 😝

Ja som na bradavky používala kalciovú mast mne vyhovovala a čistila som si ich borovou vodou pred a po kojení a nemala som vôbec bolavé ani chrastičky na nich... no mala som ich dobré 😉 aspon to 😝 inak brucho mi nepopraskalo asi do 7 mes.. 😅 ale potom som velmi rychlo pribrala a brucho sa mi potrhalo takže mám strii aj na predaj xixixi 😀 a to som vyskúšala všetky možné krémiky na to určené a nič 😝 😔 asi to je aj geneticky dané a v tom nezabránime niekto má elastickejšiu kožu a iná nie a ten prípad som bola ja 😝 😅

dahlia23
19. aug 2009

ja som sa tiež nemastila, pribrala som 22 kil a strie nemám. aj som pomerne rýchlo schudla - za 3 týždne to bolo dole ani neviem ako. tak dúfam, že to bude platiť aj pri druhom. 😀

darla
19. aug 2009

rose86 - niekde si pisala, ze rodis na zaciatku septembra. mozno sa stretneme, ja mam termin na tretieho, tak uvidime, ako sa maly vypyta 😎 zatial sa neotvaram a som bez komplikacii, ak to takto pojde, mozno budem aj prenasat 😀 a mozno nie...
nejaka baba tu pisala, ze chodila k Trajanovi a odisla od neho. ja k nemu tiez chodim a som s nim spokojna. mozem vediet, preco si od neho odisla (ta kocka, ktora to pisala 😉 )?

manika77
19. aug 2009

😉 ahoj darla 🙂 ja som od neho odisla..a nebola som spokojna preto lebo ma stale bolelo brucho a nevedel co mi je ...a raz som tam prisla a povedal mi ze mam zapaleny mocovy mechur len tak bez vysetrenia tak som sa ho hned spytala ci mi to z oci cita tak som si nasla nakoniec v GA..urobil mi hned laparoskopiu a mala som tam zrasty z toho ma bolelo brucho on to proste nijak neriesil to ze mam stale bolesti a pritom vedel ze chceme babatko a ze nemam vajecnik tak je to tak naponahlo a nic 😒 proste kym nemas problem je v pohode akonahle nastane problem tak ho nevie riesit 😉 asi tolko k nemu

dahlia23
19. aug 2009

manika, tie zrasty som mala aj ja. a nedošli mi na to x rokov. až keď ma v GA ako akútny prípad otvorili, tak došli na to, kde bol pes zakopaný. ale mne na to neprišli ani 3 lekári, až tá operácia. 😒

darla
20. aug 2009

manika, k tomu sa samozrejme neviem vyjadrit, ja som taky nekomplikovany pripad, teda zatial, a dufam, ze aj ostanem 😅 takze beriem, ze sa u neho mohol stat aj taky pripad. ale pokial viem, chodia k nemu 2 prislusnicky mojej rodiny, obe maju miomy a poctivo im to sleduje... ako sa hovori, 100 ludi 100 chuti 😎 hlavne, ze si sa dala do poriadku 😉
este k tomu popraskaniu brucha - ja som pribrala 15 kg a teda brucho mi fest narastlo, asi mi vsetko slo vacsinou do neho a vraj maly bude "chlapisko" 😅 ale koza mi nastastie nepopraskala. neviem, ci je to genetikou u mna, lebo mamca teda ma po tehotenstvach riadne popraskane brucho aj prsia. alebo je to tym, ze som sa od zaciatku poctivo natierala spevnujucim mliekom. ziadne specialne pre tehotne, proste spevnujuce telove mliecka. takze tak 🙂

lenoc
20. aug 2009

Čau baby!
Moni (lupena), ja budem mať pri pôrode Havránka, tiež to nechcem riskovať. Do nemocnice som sa tiež už, chvalabohu, nemusela vrátiť. Síce ťa to vracanie ešte 2x potrápilo, ale hlavne, že to už nebolo také zlé ako vtedy. Aj ja som doma zlenivela. Už pár týždňov sa vytešujem, ako po ukončenom 37tt budem "behať", menej ležať a tak, ale pochybujem, že budem vládať a hlavne, že sa mi bude chcieť. 😀

sa tu riešil Trajanov - či chodieva k pôrodom - tak mám čerstvé info. Dnes kým sol ležala u Havránka na monitore, m uzavolala Trajanov, tak som sa ho potom spýtala, či T. chodieva k pôrodom. Tak vraj nechodieva, ale ak má nejakú pacientku, ktorá ho chce mať pri pôrode, dohodnú sa a vyvolá jej pôrod a odrodí ju vtedy, keď on slúži.

Mne to jedlo celkom chutilo (ale po cisárskom kašičky a iné mixy by mi asi tiež nebrali), len keď som po mesiaci zbadala večer pravidelný štvrtkový guláš 😝 😝 😝.

Pipi, keď som dnes pýtala v lekárni nejakú mastičku na bradavky, teta mi dala práve tú borovú vodičku, čo ty spomínaš. Že preventívne stačí natierať s tým pred kojením a po kojení, ani umývať ju netreba a že veď potom uvidím.

Dahlia, tak ty si krásne rýchlo schudla, wow, to ti môže každá len závidieť.
Ja si poctivo natieram dvakrát denne bruško a zatiaľ žiadna stria (klop-klop), ale nemyslím, že by to bolo len tým natieraním. A to som tiež pribrala hlavne do bruška.
aj náš vraj podľa posledného "merania" na uzv bude sloník 😅, Nabudúce mi bude robiť aj uzv, tak uvidíme, či sa to zmenilo.

rose86
20. aug 2009

darla dnes mi dali termin. 2.9. uz idem pod noz 😉

manika77
20. aug 2009

lenoc havranka odporucam pri porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre