Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mandula
27. sep 2009

ahoj csikike 🙂 🙂 🙂 blahozelam aj Tebe k malej Hanke. A luskacik uz porodila???? No tak to ma podrz, preto sa teda neozyva. Booze, to je super, gratulujem jej 🙂 Asi jej to umyvanie okien pomohlo 😀
Tak babenky a uz som ostala sama. Uz ste mi vsetky porodili a ja stale cakam. Mojmu Petkovi je v brusku asi veeelmi dobre. Dufam, ze uz do konca buduceho tyzdna porodim, aj ja uz ho chcem drzat v naruci 😉

svetluska4
27. sep 2009

ahojky
mandula, apartman je tam len jeden, a ked je obsadeny tak ta daju na normal izbu. apartman sa rezervovat dopredu neda. najlepsie je sa spytat hned ako prides na prijem . ja som mala stastie , v sobotu od tial jedna kocka odisla a my sme rodili v nedelu rano, tak sa este nestihol obsadit. Inak za aprt. sa plati 500 za noc, v nemocnici si ta podrzia, ak je vsetko OK 4 dni, cize sa plati 2000 sk, co si myslimje celkom fajn cena.

svetluska4
27. sep 2009

Gratulujem luskacikovi k babenku, 🙂 tisko zavidim super lahky porod 😅 ale prajem taky kazdej babulke.
Csikike, my sme sa asi minuli v nemocke, mna pustali vo stvrtok na obed. skoda, mohli sme pokecat 😉

mandula
27. sep 2009

svetluska, jaaaj tam je len jeden apartman? No tak nevadi, ak bude obsadeny, tak pojdem na normal izbu. To bude v poho - ja som prisposobiva 🙂
Dnes nemam velmi dobry den. Stale myslim na mojho priatela, ktory ma opustil. Zacinam mat strach ci to zvladnem. Boze baby, ja vam tak tisko zavidim, ze ste mali za kym prist. Tak moc som snivala o rodine. Moj vztah uplne stroskotal. Este stale si davam nadej, ze to sa spravi, ked sa maly narodi. Ze ho to zlomi a on bez nas nebude chciet zit, ale co ak nie? Boze, keby som tak vedela carovat. Keby tak vedel, ako ho milujem a ze mi je moc smutno. Povedala som si, nebudem mu pisat, lebo keby som aj napisala, odpoved nepride a to boli este viac. Jeho zaujima len maly. Aspon ze to. Ale dokedy?
Jaaaj, vidite? Najvyssi cas porodit. Nech uz nemusim mat taketo myslienky 🙂

csicsike
28. sep 2009

Ahojte,ja mam4 deti.2 som rodila v Dun.Strede.Tam je ako v base 😝 .1 som rodila v Sali,ale ta už dnes nefunguje.Tam nebolo zlé až na jednu staru sestricku,ktorá bola strašne neznesitelná.A v Galante,myslím si,tam to bolo najlepšie.Ale všetko zavisí aj od doktora.Všetky som rodila u jedného.

rose86
28. sep 2009

pipinka hej aj ja by som chcela to fischer vibrujuce. akurat si ho drazim na mimiaukciach. tak som zvedava na kolko stupne cena 😀

svetluska4
28. sep 2009

Ahojte,
Mandula, netrap sa nad tym svojim chlapom a tes sa z babatka. psyhika vela robi, a ked si smutna ty aj babo je smutne. Pekne urob velky nadych a vydych a nahod usmev. ja viem ze to je teraz tazke ale ver tomu ze ked malinky pride na svet vsetka laska v tebe sa sustredi na neho a aj to s tvojim priatelom budes vnimat uplne inak.
Jednoducho pride tenpocit ze ten malinky cloviecik je uplne zavisly od teba a on ta bude milovat bez vyhrad. A tatko? no co, treba mu ukazat ze nie je az taky nenahraditelny, ukaz mu ze bez neho to ide celkom fajn, ono niektori chlapi su taki, chcu mat to co nemozu. My zeny sme silnejsie ako chlapi, preto nam ta vyssia moc dala ten dar priviest na svet maleho cloviecika, a to chlap nikdy nezazije a nevie ake to je silne puto.
Takze zazen tie skarede myslienky, a usmev 😀 . Nie nadarmo sa hovori , kazde zlo je na nieco dobre. A ty to zlo uz mas za sebou .

mandula
28. sep 2009

svetluska, si strasne zlata. Velmi ma Tvoje slova povzbudili, dakujem. Vcerajsok bol pre mna smutny aj kvoli tomu, ze sa ludia okolo mna dozvedeli, ze som sa rozhodla dat malemu priezvisko po otcovi. Boli prekvapeni, vraj si to nezasluzi. Ale ja som mu chcela len dat sancu. Nam som chcela dat sancu. Povedala som si, ak sa do roka nic nezmeni, tak to priezvisko zmenim a maly bude uz len moj. Niektori si mozno povedia, ved ten maly nie je nastroj, ale ja som to tak citila a ked som bola na matrike vedla mojho priatela, jednoducho som to priezvisko vyslovila. Tym so sa vcera trosku trapila. Ale kaslem na to. Jednoducho som sa tak rozhodla, ked to nepojde, vratim to cele spät, bude sa volat po mne a nikdy nemusi vediet, ze som bola tak naivna. Myslis, ze som urobila chybu, Svetluska? Prosim, napis mi to, nech uz je tvoja odpoved akakolvek. Potrebujem vediet aj cudzieho nazor, ale pravdivy.
Dakujem. A dakujem este raz aj za to povzbudenie, pomaha mi to 🙂

rose86
28. sep 2009

mandula aj ja by som dala deckam priezvysko po otcovi aj kebyze spolu niesme a aj kebyze sa volam inac. neviem preco, nemam na to nejaky konkretny dovod ale púproste by som to tak urobila 🙂

svetluska4
28. sep 2009

Mandula, podla mna si spravila dobre. Ono nech sa stalo medzi vami dosplekami cokolvek, maly je aj jeho. A priatel ho predsa nezaprel, a urcite sa na neho tesi a bude ho mat rad. Keby to bolo naopak ,tak si to nezasluzi.
Ale ono ked je chlap normalny, tak mu to skor imponuje, ver tomu ze bude hrdy ze ma syna, a aj keby sa to s vami dvoma nenapravilo, maleho bude mat rad a to je to hlavne. uvidis, ked maly pride, priority sa zmenia a to najdolezitejsie bude to co je dobre pre maleho.
Podla mna aj z pravneho hladiska,keby nastali problemy tak je to aj lepsie. Pozeram sudnu sien 😀 tak zbieram rozumy.

mandula
28. sep 2009

baby, dakujem. som rada, ze aspon niekto si mysli, to co ja 🙂 ja dufam, ze to vsetko dobre dopadne a ze to priezvisko nikdy lutovat nebudem. Len nech sa maly uz narodi.
Dnes som bola na kontrole u doktora ale povedal, ze som este zatvorena, takze budeme cakat. Termin mam 5.10, to je buduci pondelok. Tak dufam, ze dovtedy porodim, uz by som velmi chcela 🙂
svetluska - aj ja sledujem tu sudnu sien, je to dobra relacia, tiez zbieram rozumy 😀

lenoc
28. sep 2009

Ahoj baby, tak náš vaibuk spinká a ja vám konečne píšem, zbežne som si pozrela, čo ste "nakecali", tak som vedela, že vám kersty písala, že už máme bábo. Ďakujem za gratulácie.
Musím trošku poopraviť Maroškove miery - malý mal 53cm a 4850g( nie 4800, to mi povedal Havránek, keď ma prišiel pozrieť na izbu a už som ho ako-tak bola schopná vnímať) ale veď 50g hre-dole. Rodila som nakoniec predsa cisárskym ako bolo aj naplánované (som aj rada, veď pri takom mackovi), v pondelok pôrod a v piatok sme už išli domov, ďalší pondelok vybrať steh...
Bavili sme sa tu raz o "peknej jazve", tak už naozaj verím, že taká existje, bo aj ja mám peknú jazvu, je to šité tým vnútorným stehom, tak jazva je len tenučká čiara.

Malý je zlatučký, v nemocnici som ho aj musela budi´t na kojenie, čo bol taký spachtoš (no mal aj slabšiu žltačku, tak to bolo asi aj tým), no teraz vydrží tak dve hodinky hore, pár krát sa dokonca stalo, že bol hore od piatej poobede do deviatej večer, ale to býva aj taký mrzutý vtedy. V noci však našťastie pekne spinká(klop-klop, bodaj by mu to aj vydržalo),len ho prebalím, nakojím a spinká ďalej.

manika77
28. sep 2009

lenoc gratulujem a tak to bolo stastie ze si rodila nakoniec cisarskym 😉 tak nech malinky rastie a vela papa a nech je zdravy a aj ty samozrejme 🙂

mandula
28. sep 2009

lenoc, vitaj opät medzi nami 🙂 Este raz gratulujem k "valibukovi" 🙂 nech ste obaja zdravi
vidis, tak nakoniec som tu uz len ja neporodila ☹ Kazdy den cakam, nech uz to pride, tak snad do nedele uz aj ja napisem, je to tu 😀

luskacik
29. sep 2009

Ahojte baby, práve sme prišli domov 😀 Veľmi sa teším, že už to máme za sebou. Máme krásnu a zdravú Natálku 😀

mandula
29. sep 2009

Luskacik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ani nevies, ako velmi sa tesim, ze si napisala. Tak ty si ma nechala samu 😀 ale nie, to je len sranda samozrejme. Som strasne rada, ze to mas za sebou, ze mas uz doma malinkatu Natalku a ze ste v poriadku. Citala som, ze si mala super lahky porod, tesim sa. To asi tie okna. Napis, ako a kedy to na Teba prislo a ako bolo v nemocnici, horim zvedavostou. Ale hlavne....BLAHOZELAM 🙂 Normalne mam slzy v ociach.

luskacik
29. sep 2009

Mandula, tiež si myslím, že mi k pôrodu dopomohli tie okná a okrem toho veľa iných blbostí čo som deň predtým robila... Išla som ráno do poradne a bola som otvorená na 4cm, tak som si išla domov pre tašky a šup naspäť. Strašne rýchlo to celé prebehlo - cca 5 hodín a malá bola na svete... Ani teraz tomu neverím, že už to mám za sebou. Predstavovala som si to omnoho horšie 😅 Ale možno som mala len šťastie.
No, určite to zvládneš aj ty, a dopadneš rovnako dobre a možno aj lepšie. A v nemocnici bolo super, ja sa nemôžem sťažovať, neušla sa mi jedine tá nadštandarná izba. Dokonca aj strava bola v pohode, toho som sa strašne bála, ale mala som aj tie keksíky, perníky a atď. ako doplnok k tej strave takže dalo sa. Sestričky boli tiež super, keď si v niečom nebudeš istá, kľudne sa ich pýtaj. Ja som ich priam bombardovala otázkami o bábätku a všetko mi vysvetlili. Majú tam teraz neskutočný nátresk, všetky izby plné, každý deň prepúšťajú domov a zároveň im toľko príde aj nových... nezávidím im to.
Už si určite v poradníku (v prvej päťke) čo tam príde rodiť 😀 Potom prejdú cca 4 dni a už sem napíšeš, že to máš za sebou... 😀 A začneme si dopisovať v nejakom novom fóre, napr. že "už mám bábätko a čo s ním teraz ☹ , pomôžte!" Tak sa poponáhľaj, potrebujem konzultovať... 🙂

mandula
29. sep 2009

tak to je super, ze Ti to tak prebehlo. Ja ked do konca tyzdna nic, tak v pondelok idem znova do poradne a to uz dufam, ze mi povie - domov pre tasky a sup do nemocky 🙂 ale ja sa budem snazit porodit do pondelka. Okna su uz umyte, ale ja nieco vymyslim, neboj 😀
tak, budem sa ponahlat a hned budeme konzultovat 😉

pipinka82
29. sep 2009

Baby blahoželám k malinkým anjelikom 😉 všetko dobré prajeme 😎

Už sa nám rozrastáte 😀 super ved nemusíte menit forum poradíme vám ved je nás tu zopár mamičiek a prešli sme si už tým kojením , prdíkmy a podobne 😎 😉 užite si miminká je to skvelí pocit a hlavne rychlo rastú ubehne to ako voda tak si užívajte všetky dni strávené spolu 😀

pipinka82
29. sep 2009

Mandula si na rade 😉 ale chlapci sa asi moc neponáhlajú na svet ako môj asi by bol dodnes v brušku 😀

mandula
29. sep 2009

ahoj pipinka, to mi ani nehovor, ja musim nieco vymysliet, ako to zmenit 😀 ale asi mi neostava nic ine, len cakat do pondelka. Ale tento pondelok mi povedal lekar - zatvorena, krcok ma tak 1cm. Myslis, ze sa to moze do pondelka zmenit na otvorena, ideme rodit? Povedz ze ano 😕

manika77
29. sep 2009

mandula ono to moze prist aj zajtra 😉

manika77
29. sep 2009

ja uz som sa 39 tt ani nedockala maly uz bol vonku 😀 tak ti to nezavidim...ale neboj pride to...aspon vidis ako mu tam je super u miminky sa citi bezpecne 😉

mandula
30. sep 2009

booozem manika, keby si tak mala pravdu a prislo to uz dnes, ale maly je dnes mooc kludny na to, aby isiel von, takze si myslim, ze mam zase jeden den pred sebou. Asi sa mu u mna naozaj velmi paci, bodaj by sa mu nepacilo, ked jem same dobrotky a vela oddychujeme 🙂 Vsak neboj, dnes to roztocim, prave sa chystam, ze si pustim hudbu a trocha si zacvicim 😀 mozno ho troska popozeniem. Len hlavne aby som si sebe nepopohnala svalovku ako hrom 😀

rose86
30. sep 2009

luskacik gratulujem. aj nasa mala byt natalka no potom sme to zmenili 😀

csikike dakujeme za boticky 😉

pipinka82
30. sep 2009

Mandula 😉 tvoj malí je ako môj .... a stým krčkom si na tom rovnako ako ja 😀

Ja som išla rodit 40+5tt dni a to s CS lebo som sa vôbec neotvárala a po temíne som bola 5 dní 😝 u mna príroda asi zlihala kebyže mám čakat na nu ešte dnes som tehotná asi 😀 😀 😀

Ale nechcem ta týmto vystrašit bodaj by si nemala to čo ja a malí by sa vypítal už dnes von 😎 😉 no určite ti držím palce ved viem čo prežívaš v 40tt to neni už nič príjemného ešte že niesú horúčavy ako som mala ja 😅 tak neprežen to stým cvičením aby si nemala svalovku a vládala rodit 😀 😉 drž sa 😎

svetluska4
30. sep 2009

Ahoj kocky, vsera som bola off, boli sme na ockovani TBC a maly bol vecer cely nesvoj a v noci buntosil, lebo sa mu zastavili prdiky, tak sme zaspali az nad ranom. Inak nasa prva nekludna noc 😎 . No dnes sme tto uz nejak rozbehali a teraz uz haja v postielke.

Maminky, vsetkym gratulujem k babatkam, nech ste zdravi a dobrucky

Mandula, no ja som chodievala na poradnu vzdy vo stvrtok a na poslednej pred porodom mi tiez doki povedal ze krcok je tak na 1-1.5 cm ale ze otvorena nie som, ale ze to je makke pripravene, ze to moze byt kedykolvek. No a v sobotu vecer sme uz startovali do nemocky. Inak v piatok predtym som sa rozhdla troska okopat egrese a ribezle (4 kricky dokopy), mozno ze to pomohlo 😀

pipinka82
30. sep 2009

Baby mám na predaj pre miminká niečo suprové kuk link
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mandula
30. sep 2009

svetluska, ahoj 🙂 uz som si aj hovorila ze Ta maly asi tak zamestnava, ze ani nestihas pisat 🙂
presne aj mne povedal v pondelok zatvorena a krcok 1cm, ale ze vsetko mäkke a pripravene. Termin mam v pondelok a v pondelok vlastne aj poradnu. Velmi si zelam, aby som najneskor v nedelu bezala do porodnice. Dnes som troska cvicila. Zajtra musim vymysliet nieco ine, asi nieco poumyvam - myslim kupelku alebo podlahy 😀 mozno to trosku popozeniem. Ale vcera v noci som mala uz vazne tlaky, aj teraz ich mam - ja dufam, ze to uz su velky poslovia a uz to vazne prichadza 😉

pipinka - len aby som nebola ako ty, mozno priroda zlyha znova 😀 Tiez sa tak citim, ze maly si vobec neuvedomuje, ze je CAS, on si asi mysli, ze tam bude uz stale 😀

evitkamalicka
1. okt 2009

Ahoj kocky,
tak to snad ani nie je pravda, nas maly ma dnes uz 1 rok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre