Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

macus
10. dec 2008

ahoj ja viem že to zvládli iní tak by som to mala aj ja ale predsa prvý krát je to iné. a trošku sa trápim aj z toho že nepriberám. prvé 4 mesiace som schudla 10 kg a pribrala som naspäť len 3 kg a už som v 27 týždni.

petruci6
11. dec 2008

macka23 ved nemusis odolavat jedlam,konecne mozeme priberat a zvalit to na tehu,teraz ta nebude nikto kontrolovat aku mas liniu 😉
ja ked uz budem doma s malou,tak uz nebudem moct jest vsetky tie dobroty,ked budem kojit,tak jem vsetko kym mozem teraz 🙂

macus to nic,ze nepriberas,babatko si berie z teba ziviny,este priberies posl 2mes sa to rozbehne,neboj 🙂

petruci6
11. dec 2008

baby ako je to s nadstandartom v GA??

plati sa vopred,alebo az ked idete domov? / co by bolo logicke,lebo neviem ako dlho tam budem/ a moze otecko prespat na tej izbe s vami?
lebo viem,ze v BA sa da,aby aj otecko tam spal

gween
11. dec 2008

petrus- všetko je tak , ako píšeš! 🙂 Platí sa pri odchode a otecko môže byť s mamičkou a s dieťatkom na izbe. 😅

petruci6
11. dec 2008

aj v noci tam moze prespat???

😅

petruci6
11. dec 2008

to by bolo super, uz len aby bol volny 😀

gween
11. dec 2008

No, to je ten hlavný problém! 😠

petruci6
11. dec 2008

skoda,ze je len jeden ☹

bubatinko
11. dec 2008

ahojko Petruci ako sa ti dari?? uz to mas za par .... inak ten apartman pravy je len jeden ale je tam este jedna izba ktora je tiez ako apartman ta je na konci chodby vedla novorodeneckeho.... ja som bola na izbe vedla len WC je spolocne pre dve izby a nema sprchu ale otecko tam moze byt tiez je tam aj telka a drevena postielka s baldachynom .... my sme mali WC spolocne s tou izbou a babenka tam mala normalne aj maminu jednu noc aj manzela druhu noc takze celkom fajn az na tu toaletu ale to sa da prezit....

macus
11. dec 2008

ahojte ja viem aspoň dúfam že priberiem síce teraz sa cítim akurát na nič dostala som chrípku, tečie mi z nosa a hrdlo ma bolí neviem ani prehĺtať normálne. mohli by ste mi poradiť niečo dobré okrem čaju lebo s toho mi je zle. Ďakujem pekne.

petruci6
11. dec 2008

ahojky macus,

ja mam tiez pocit,ze na mna nieco lezie,ale zatial nemam ani horucku ani kasel,len ma bolia vsetky svaly v tele a som hrozne unavena

v tehu sa moze iba paralen na horucku,alebo homeopatikum Oscillococcinum na chripku

bubatinko to si ma potesila,dufam,ze sa mi ujde aspon ta druha izba 🙂

ako sa ma malicky? kocikujete?

macus
11. dec 2008

Ďakujem ti za radu petruci, tebe sa to už blíži závidím ti. 🙂

bubatinko
11. dec 2008

mne na hrdlo dala Dr Bioparox anibiotika ked som bola tehu tiez som nemohla nic jest pit koli bolesti mandle poriadne zvacsene... lokalne atb sa mozu aj vtehu... a mozes si dat aj sirup s Echinaceou ja beriem teraz aj ked kojim odsuhlasene aj detskou aj mojou dr...

petruci no ked sa da tak chodime vonku ale Filipko ma nieco s ockami stale mu ich musim cistit a kvapkat ophtalmo septonex ale akosi nezabera tak asi pojdeme na ocne pre atb kvapky.... inak je zlatucky iba spinkat sa mu nechce ale to je v pohode zatial vladzem :o) aj ked stihat dve deti je poriadna fuska od pol piatej rano do cca 22,30 na nohach da zabrat ....

petruci6
12. dec 2008

tak to ti verim,take malicke deti daju zabrat,ale na druhej strane je lepsie,ked neni medzi nimii velky vekovy rozdiel
zachvilku sa ti budu same hrat a ty si mozes porobit svoje

co ma z ockami? dostal nejaky prievan?

macus
12. dec 2008

ďakujem za dobrú radu bubatinko. niečo už vymyslím.

bubatinko
12. dec 2008

neviem zatial co s nimi ma viem ze deticky to po narodeni zvyknu mavat ale Filip to uz ma skoro tri tyzdne myslim ze s prievanu to nebude .... citala som na nete vraj to moze byt nepriechodny kanalik abo zapal spojiviek a na ten treba atb kvapky a potom to zvykne prejst rychlo

no ano daju mi zabrat ale je to uzasne ked ich vidim spolu ....

dnes si Filip dal zabrat bol hore od pol siestej a zaspal o jednej vobec sa mu nechcelo ist spinkat ma dolezitu pracu pozerat co robi Sebinko ako sa hra no skvele je to teraz mi spi aj Sebi tak si vychutnavam chvilu pokoja 😀 ... len skoda ze Sebi sa moze kazdu chvilu uz zobudit takze to asi dlho nepotrva tento pokoj....

zatial sa mi majte buduce mamulky moje 😉

petruci6
12. dec 2008

hlavne nech sa vylieci,tie kvapky mu urcite pomozu
v porodnici to nemal? nevedeli mu uz vtedy na to nieco dat?

evitkamalicka
12. dec 2008

ahojte maminky a skoromaminky...co noveho?

petruci6
12. dec 2008

ahoj evit, u nas zatial nic nove 😀

evitkamalicka
12. dec 2008

petru ani sa este nezacinas otvarat?

petruci6
12. dec 2008

nie ☹

siwike25
12. dec 2008

Bubatinko aj moj maly mal tak isto zapalene očka,taky vytok a stašne zlepene očka,že?tiež cca4 tyž.,daly mu nato kvapky alebo mast už si nepametam ale prešlo mu to chvala bohu,keby nie tak mu to maly prepichovat ☹ .Ale od tich kvapiek mu to určite prejde neboj.Mne hovorila doktorka že to chitil pri porode(cisarskom) nejaka infekcia 😉 ,držim palce.Ozaj pekny kočik maš čo to je za značku?ak smiem vediet? 😉
Petruci6 už sa ti to pekne krati,držim palce 😉

bubatinko
12. dec 2008

petruci nie v porodke to nemal zacalo sa mu to na ockach robit tyzden po narodeni vtedy nam na to dala dr kvapky ale to zatial nezabralo vtedy hovorila ze to moze trvat aj 10 dni kym to prejde ale nepreslo tak asi jej poviem nech nas s tym posle na ocne ak to sama nenavrhne....

miskai
12. dec 2008

ahojte...
chcela by som sa spýtať niektorej maminy, čo chodila k dr. havránkovi a mala ho vybaveného ku pôrodu, mohli by ste sa mi ozvať na IP?

andela1
12. dec 2008

halooo miskai!ja ze iba nazrem a ty tu 😉 tosom zvedava ktora tiez chodi ku havranekovi 🙂

petruci6
12. dec 2008

dakujem siwike 😵

siwike25
12. dec 2008

miskai ahoj ja chodim havranekovy a aj som unho rodila.Ak chceš niečo vediet kludne sa spitaj alebo posli IP 😀

bubatinko
13. dec 2008

siwike uff si ma potesila ze to tvojmu preslo tak dufam ze aj nam to prejde o tom prepichovani som citala na nete no dufam ze sa mu vyhneme....

kocik mam znacky Nurse 😉

petruci6
14. dec 2008

baby neviete ake dni ma kt dr sluzbu? alebo je to vzdy ine?
nebudem asi "zazmluvnovat" nikoho,tak aby som vedela,kto tam prave je a bola na to pripravena 😀

macka23
14. dec 2008

petru,

neviem, ale mam pocit, ze je to vzdy ine, mozno niektori sluzia len urcite dni, ale nemyslim si.
Preco sa pytas? Kedy sa tam chystas? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre