Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

trish31
14. sep 2013

@jaja018 to aj mna zaujima 🙂

denda83
17. sep 2013

Baby neviete mi dat kontakt na Mudr. Barána????? teda mam na mysli mobil...nemate niektora??? dakujem

katarinagalik
19. sep 2013

Ahojte, ja mam termin na januar, len som sa chcela opytat, ci stale plati to o epiduralke, ze ju picha iba jedna doktorka a ak tam nie je mam smolu... Da sa aj ona zajednat? lebo Epi rozhodne chcem... dik

eribac
20. sep 2013

Ahojte, viete mi povedať ako dlho nechávajú prenášať v GA? Teraz som tam ležala 3 dni a bola tam kočka, ktorej po 4 dňoch vyvolávali pôrod, čo určite nechcem.

aristokratka
20. sep 2013

@eribac ja som v 40+5 a na ten piaty den som mala ist na vyvolavanie ale zaroven som den predtym dostala aj kontrakcie takze z toho nic nebolo nakoniec- ale rozpravala som sa s jednou kockou, ktora mi hovorila ze je v 41tyzdni a jej vlastne az vtedy vyvolavali porod - ono podla mna to zavisi od tvojho porodnika ak niekoho mas resp.od toho na ako ochotneho dr na sluzbe natrafis

eribac
20. sep 2013

@aristokratka ale však si potom ešte neprenášala. Ja mám termín 21.9. a už mi rátajú 40 + 6, ako to vlastne je? Však dva týždne môže žena prenášať. Ty si mala nejaké problémy, že ti to chceli vyvolať? Aha, tak ak nemám nikoho zajednaného, tak môžem očakávať, že sa ma budú chcieť čo najskôr zbaviť ☹

eribac
20. sep 2013

@katarinagalik pokiaľ ja dobre viem, dá sa zaplatiť, aby bol pri tebe anesteziológ + si zaplatíš epi. Je to tam na chodbe vyvesené.

yoyride
24. sep 2013

Mile maminy ,
zaujimalo by ma kolko z Vas ktore v Galante rodili dali v porodnici uplatok lekarovi pripadne priamo primarovi.
Poprosim Vas posielajte mi Vase podnety na yoyride@gmail.com.
Priamo som bol svedkom , ze sa rodicka zo svojim priatelom dohovarali na dani uplatku lekarovi na gynekologycko porodnickom oddeleni v GA .
Ja som uplatok nedal a predporodna starostlivost o moju priatelku bola zo strany lekarov odflaknuta.
Vysledok katastrofa. Davam podnet na prokuraturu.

Dakujem

trish31
24. sep 2013

@yoyride zavisi co vnimas ako uplatok.Lebo vacsina lekarov ma za 24 hodinovu sluzbu normalne stanovenu taxu a mali by ju mat aj v cakarni v cenniku zverejnenu.Takze ja to ako uplatok nevnimam.

Dalej skus napisat,co znamena pre Vas odflaknuta starostlivost

buci
24. sep 2013

@yoyride ak máš dôkaz na tie úplatky tak MOŽNO pochodíš, no ak dôkazy nemáš tak sa ani nemusiš snažiť. a súhlasim s trish31.

aristokratka
25. sep 2013

@trish31 @yoyride no napr ja ked som ttam lezala jedna mamicka posielala manzela do banky nech vyberie peniaze aby jej uz po 2 dnoch vyvolavania porodu konecne urobil niekto sekciu inak do nej pchali tbl a co ja viem co ako dopadla neviem ale viem ze som ju neskor videla na chodbe po sekcii neviem ani komu dala neviem nic a mozno nakoniec ani nedala - ale toto je normalne vsade a ako aj je vsebecne zname ze galantska nemocnica ide dolu vodou...tak zial nemozno cakat zazraky

a na druhej strane taketo vsimne sa dava vsade v zdravotnictve a je to verejnym tajomstvom...inak suhlasim s trish - ak mas zajednaneho dr tak je logicke ze mu das nejake peniaze za to ze ti je 24h k dispozicii a na zavolanie ide za tebou do nemocnice ved ho tym kratis o jeho sukromny zivot a cas

trish31
25. sep 2013

@aristokratka a to je zas chyba tej mamicky.Lebo ten jej muz sa mal postavit a nie ist vybrat peniaze ale ist sa pekne krasne porozpravat s lekarom a ak treba aj na neho nakricat alebo mu razne zdoraznit ze si take chovanie nepraje.

Podla mna je vsetko o pristupe.Ta mamicka nechcela nadstandard tak nemala ist ani vytahovat peniaze.To je tak ked ludia su mudri vsade inde ale vypapulovat si nic nedokazu.

yoyride
25. sep 2013

odflaknuta starostlivost = umrtie dietata

zaza218
25. sep 2013

Ja som rodila v Galante pred troma rokmi,tiez som bola svedkom toho ze davala jedna pani peniaze,ale davala tomu lekarovi co ho mala dohodnuteho. Ja som nedala nic a nemyslim ze odflakli moju starostlivost a to som tam lezala uz mesiac pred porodom.

yoyride
25. sep 2013

.. som k dispozicii 24 hodin denne svojmu zamestnavatelovi a v pripad ak treba som k dispozicii soboty nedele
Mam za svoju pracu zaplatene a platim hypoteku ako kazdy iny nemam na uplatok
Viac ako polovicu platu mi zobere na dane stat
dalsiu polovicu z toho co mi po odvodoch ostane platim hypoteku vo VUB
Kde su dalsie naklady na zivot.
Z tych odrobiniek co mi ostane nemam na to,
aby som dzgal lekarovi do vacku za to, aby svoju robotu robil poriadne .

aristokratka
25. sep 2013

@yoyride to mi je luto a chapem tvoje rozhorcenie... práve pre toto som chcela svojho lekára, ktorý v podstate stál mimo GA nemocnicu a urobil maximum aby to dopadlo dobre a podla mna aj dopadlo.
Mne napr GA nemocnica na prijme neurobila vsetky vysetrenia - t.j. ultrazvuk mozno ten by ukázal určité veci - ktovie. Na prijme som mala stastie na primára 🙂 dost zvlástny a svojský clovek ale vyjadrovat sa k nemu nebudem kedze ho nepoznám a pocula som ludi, kt. si ho chvália ako odborníka ako aj ludí kt. na neho nadávajú kvoli tomu ze bez obalky nespravi nic.
Prajem ti aby si mal stastie a dopatral sa spravodlivosti ☹

@trish31 ano jednoznacne je...mozno manzel nebol ta pevna natura ktora si dupne a zakricí a možno ona uz bola zúfalá z toho ze sa nic nedeje. Hormony, nemocničné prostredie, bezmocnosť robia s clovekom divy.. A ten cennik, kt. si spominala je myslím vyvesený aj pri dverách kde sa chodí do GA poradne

aristokratka
25. sep 2013

@yoyride na izbe so mnou lezala mamicka, ktora lekarovi dala nemale peniaze (skoro minimalnu mzdu) za to, aby sa nasiel dovod a rodila planovane sekciou kedze nechcela ist prirodzene. Mena však nezverejnujem z pochopitelnych dovodov.

trish31
25. sep 2013

@aristokratka ten cennik neviem,ja som este v GA na poradni v nemocnici nebola a asi nepojdem,lebo moj lekar to robi vsetko u seba,len odrodit tam pojdem.Ale on ma tiez cennik v cakarni vyveseny a ma tam aj cenu za nepretrzitu 24 hodinovu sluzbu pri porode,resp.pred porodom

aristokratka
25. sep 2013

@trish31 ano presne tento cennik tam visi ako aj cena za epi nadstandardne ukony a co ja viem co este

trish31
25. sep 2013

@yoyride tak ale ty mas asi tak vedenu pracovnu zmluvu ze si k dispozicii 24 hodin denne nie?Lebo ak nie tak je to prepac len Tvoja blbost.

Ja ked chcem aby moj lekar o 3 rano mi zdvihol telefon a pocuval ma vyklepanu ze ASi rodim,ked chcem aby sa z postele zdvihol,alebo odisiel z oslavy,akcie a podobne a prisiel ma odrodit tak to zadarmo chciet nemozem.Preco by to mal robit zadarmo?Ved v nemocnici su predsa lekari.Ma ma kto odrodit.

lucinka83
1. okt 2013

v Ga Bambulkovo

krasneleto
2. okt 2013

@yoyride castokrat si laik nedokáže pripustit že niektoré veci sa v zivote deju. samozrejme nie vzdy su to veci prijemne a pochopitelne a hlada sa vinnik.... niektore veci sa stanu, aj ked si doktora zaplatis.... netreba za nestastim hladat vzdy vinnika, popripade tvrdit, ze nebol doktor zaplateny, odflakol pracu, co malo za nasledok umrtie dietata. nehovorim ze nikto nevezme peniaze. ale vezme preto, ze niekto dava.... ak neda, je jeho povinnostou postarat sa rovnako ako ked si ho k porodu zaplatim. dovolim si tvrdit, ze lekar ktorý má svoju pacientku a je zaplateny k porodu, co sa tyka cisto lekarskej prace / nehovorim o nadstandardnom chovani/ odvedie pracu rovnako ako ked je v sluzbe a rodi " cudziu" zenu. pristup je neporovnatelny, najma ak tu pacientku napriklad vobec nepozna... nechcem sa hadat ani nebudem presviedcat, ale vsetkych lekarov z ga nemocnice poznam, na kazdeho sa da nieco povedat, kazdy vie mat svoj zly den s tym ze si to niekedy odskace aj pacientka nevinnou otazkou na vizite.... co sa vsak profesionality tyka, nemozem slovo povedat.... dockala som sa pristupu od kazdeho lekara, ako keby som jeho pacientkou bola....
vasa strata ma mrzi, pokial vsak skutocne pochybyl lekar, na to je urad a z toho plynu aj dosledky...

tinnky
15. okt 2013

@katarinagalik ahoj aj ja mam termin na januar a budem rodit v galante a u dr. Janiceka. ty mas akeho doktora?

klaudika0121
16. okt 2013

ja mozem Galantu len chvaliť..hoci sa na sestonedeli malovalo,tak sme lezali na 9tom poschodi,kde neboli idealne podmienky,ale aj tak som bola spokojná..sestričky trocha nafigu niektore,ale to je normalne asi,akurat mohli trocha mne ako prvorodicke trocha viac povysvetlovat napr. ohladom dojcenia,ale nevadi,mali tam chudaci fakt velky zhon,same sekcie,porody kazdy den..rodila som u primara,perfektny porod,az mi je smutno za tym dnom,cim viac casu odvtedy prejde,tym viac mi je smutno 🙂

katarinagalik
16. okt 2013

@tinnky Ahoj , ja tiez 🙂 este nemam porodnika, tiez nad ním uvazujem, teraz chodim do Sale k dr. trajanovi, jedine co viem, ze budem mat zajednane na 100% je anesteziolog 🙂

tinnky
16. okt 2013

@katarinagalik a chces rodit cisarskym? Lebo ja urcite prirodzene, ak sa nevyskytne nejaka komplikacia

tinnky
16. okt 2013

@katarinagalik ja budem urcite rodit u Dr.Janiceka a hadam sa mi podari aj co najprirodzenejsie

katarinagalik
16. okt 2013

@tinnky prirodzene aj ja, len sa velmi bojim, takze chcem vediet, ze budem mat nachystanu EPI, on je vraj super a ked ho mas zajednaneho pocula som, ze dokaze tak rozmasirovat , že je to castokrat bez nastrihu, preto nad nim uvazujem aj ja...

trish31
16. okt 2013

@klaudika0121 ahoj prosim ta ako je to s oblecenim pre babatka?Pouzivali si svoje ci ich?

ccaro
16. okt 2013

@katarinagalik 🙂 Tak, od masirovania je to dost daleko - teda ja som ti pocitovala vselijak, len nie ako masirovanie. 🙂, ale je pravda, ze dr Janicek nenastrihuje, az vtedy, ked je to fakt nevyhnutne. To vlastne aj vysvetli pred porodom, ze uprednostnuje co najprirodzenejsi porod - teda ak vsetko prebieha OK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre