Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

deticky123
4. sep 2011

ja som bola na liekoch pri vsetkych troch detoch,chemia mi udrziavala deticky vovnutri 😀 ,a ked uz sme boli vsetci pripraveni,tak som vysadila lieky a na druhy den som uz kojila 😀 ,takze ak pojdeme na stvrte,pravdepodobne to bude ten isty pripad a zvolim si den ked budeme sluzit 😉 ale preco aj vtedy platit,mi nejde do hlavy...

pici
4. sep 2011

@deticky123 ked prides do sluzby neplatis nic lebo ta rodi sluzbukonajuci lekar.

babe19
5. sep 2011

@svetluska4 ma uplnu pravdu podla mna tiez chcu vyradit odtial salianskych lekarov,vsak kto tam má este sluzbu?! nikto - ani MUDr.Vaško,ani MUDr.Trajanov a ani MUDr.Zimmermanova :( Je to skoda,lebo naozaj to máme najblizsie,my by sme tiez mali radsej tu nemocku v SA ako stale tam chodit /ked uz len aj na pohotovosť/ 🙂
co sa tyka "vyvolaného porodu" tiez som bola tak ako @svetluska4 mne tiez dali injekcie a o hodinu a pol bol maly na svete 🙂 nelutujem!!!! 100x lepsie ako cisársky rez si tiez myslim 😉

micurka
5. sep 2011

No babenky, tak som späť. Môja princezniča ako to aj babe19 písala sa narodila 12.8.2011 o 1:35 s mierami 3020 g a 51 cm. Bol to prirodzený ale ťažký pôrod. A dlhý. ale nelutujem, že som nešla na cisársky, len kvôli bezpečiu dieťatka by som asi nabudúce šla na cisársky. Kedže tento nebol hladký. Ale mohla ma oslabiť aj horúčka, ktorú som v ten deň mala. Rodila som v nemocnici v GA a musím povedať, že neviem, či budem voliť druhý krát túto nemocnicu. Pôrodnícky personál v pohodičke, ale na novorodeneckom boli sestričky, ktoré sa chovali fakt nepekne. Pár dní som aj preplakala a to nie som nejaká netýkavka.. No ale čo už. Treba na to zabudnúť. Hlavná vec, že sme doma, že máme 3 týždne a rastieme.

pici
5. sep 2011

@micurka gratulujem k malinkej.. u koho si rodila? a co boli drze? napis viac ak mas chut...

deticky123
5. sep 2011

@pici no vsak ano,porodim ked bude moj lekar v sluzbe 😉 asi pred tyzdnom rodila moja znama,nemala nikoho zazmluvneneho,takze neplatila nic a bola spokojna so sluzbami 🙂 no rodila stvrte dieta,neriesila zbytocnosti okolo porodu,lebo vie ze vseeeeetko sa zacina po odchode z nemocky 🙂

pici
5. sep 2011

@deticky123 tak vtedy jasne ze nikomu nic neplatis... len ci sa to da tak aj naplanovat ze kedy ides , co?

deticky123
5. sep 2011

@pici ja som mala to stastie v nestasti,lieky mi udrziavali deticky v brusku,tak som si vedela presne naplanovat datum,den v aky som chcela porodit,vysadila som lieky a na druhy den som sa uz otvarala,vsetky 3 v 38tt. vzdy mi hrozil predcasny porod,vidis ako ta chemia funguje,no uvidime ked bude stvrte babo 😉

pici
5. sep 2011

@deticky123 a planujes aj stvrte? to je super :D no ty si veru mala to "stastie" ze si si to takto vedela naplanovat :D

libka1
6. sep 2011

@svetluska4 no ja to radsej necham na prirodu, stale jej verim viac ako tabletkam... nie je to o tom ze sa ho bojim, ale nevydim dovod dieta z bruska vyhanat kym na to nie su naozaj padne dovody (tym myslim zdravotne), dovody typu ze o mesiac chcem ist na ples a nehodilo by sa mi rodit az o 2 tyzdne neuznavam 😅

svetluska4
6. sep 2011

tak babenky, dnes som bola u dr. na kontrole a kukla som ten cennik. Takje to tam takto:
Cena za vyber porodnika cez prac. dobu : 250 E (z toho pre lekara 170E), mimo prac. doby je to 320 E (pre porodnika 210E)
EPI - cez prac. dobu 150E (z toho pre anestez. 100E) mimo prac. doby 187,50E (pre anestez. 125E)
na cenniku je uvedeny aj poplatok za vyber operatera a aj za vyber anesteziologa.

Z tohto mi vyplyva ze ak ma doktor taxu za porod 200E tak mu uz platit netreba lebo to vlastne dostane v tych celkovych peniazkoch ,lenmi stale neje do hlavy ake ma nemocka naklady nad ramec tejto sumy, ked sa jedna iba o zazmluvnenie lekara.

svetluska4
6. sep 2011

@libka1 mas pravdu ,taketo rodenie z nejakeho sukromneho dovodu lebo sa mi to nehodi nie je na mieste. Ja som mala porod vyvolavany na termin cize babo bolo uz pripravene. Ja som sa tak rozhodla lebo som uz mala doma jedneho stuplika a to som s amusela zariadit vopred, vybavit strazenie, pripravit papanicky dopredu a tak. Ale je to rozhodnutie kazdej rodicky ako chce rodit. Ja len z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze sa vyvolavania netreba bat. Ono mozno prvy porod tot ak vnimate ze to je katastrofa, ale nie. U mna prvy porod spontany bol horsi ako druhy vyvolavany 😉

libka1
6. sep 2011

@svetluska4 mame tiez podobnu situaciu ako ty, takze tiez rozmyslam nad tym ako poriesit druhe dieta... uvidim ako sa to vyvinie, a vyvolat porod na termin je samozrejme uplne ine ako tie vselijake divoke dovody co som uz pocula 😖 niekedy mi az rozum stoji ako su ludia dokazu vsetko prisposobit neberuc ohlad na nasledky ☹
ten cennik no neviem - ked uz mas platit tak by mohli mat aspon jednotnu sumu pre prac. dobu aj mimopracovnu, mi to pride divne ze ta niekto potresta vyssou cenou lebo zacnes rodit nie do 4 ale az vecer 😝

deticky123
6. sep 2011

@pici stvrte bolo na ceste,ale prisla som on v 10tt mi robili kyret,teraz by malo mozno aj 1mesiac 😢 ,ale zvladli sme to,museli sme,nase deti to nevedia,velmi by boli smutne ☹ ,teraz sa mame dobre,doma opatrujem deticky,niekedy nas je aj 7 deti tak som spokojna,ale veru myslim na to babo aj,takze neskor by som este chcela,mozno 1 rok este pockame,kym pojde najmladsi do skoly a moze prist dalsi clen-clenka,a zvladnej aj opatrovanie 🙂 🙂 🙂

buffinko
6. sep 2011

no ale tak napríklad - počas pracovnej doby za pichnutie epidurálu pre anesteziológa 100 eur???? ako chápem mimo pracovnej doby, je to jeho voľný čas, ktorý by mal byť zaplatený, ale počas pracovnej doby? 😕

a len pre porovnanie, cena v Košiciach a to je veľkosťou trošku iné mesto ako malinká Galanta: výber pôrodníka (jedno kedy) 166eur, epidurál 85eur.....
celkovo, čo som počula, tak epidurál vyjde v priemere 85-100eur na Slovensku. (nerátam Blavu) a je jedno či rodíte cez víkend alebo v noci.

a aké má nemocnica nad rámec výdavky? žiadne, ale je to možnosť zarobiť...inak by bolo možno celkom zaujímavé vidieť takú faktúru za pôrod, ktorú posiela nemocnica poisťovni...možno by sme sa sami divili, čo všetko nám akože poskytli a si aj vyúčtovali....

deticky123
6. sep 2011

a co ak sa v polovicke porodu konci smena doktorovi? dokonci ma alebo ma poda druhemu? 😀

strapco13
6. sep 2011

@deticky123 ziaden Dr pocas operacie, porodu, ci vysetrenia pacienta nezdvihne a neodide..navyse pochybujem, ze pocas porodu ma cas sledovat hodinky,,a porod ta konecna faza je rychla..cize keby aj volal dalsieho dr, tak kym by ten prisiel, tak je po porode
ale to ze prides cez den a vysetri ta jeden lekar, prijme, pocas "vzdychania" sa moze stat ze tam nebude, ci odide domov, lebo mu padla...lebo ved to sa neda odhadnut presne, ci porodi zena do hodiny alebo 10 hodin..a aj dr ma svoju rodinu a potrebuje si oddychnut..cize moze odist a porod necha na sluzbukonajuceho...pokial teda nie si s dr dohodnuta, vtedy ostava az do konca
ale pocas tlacenia neodide ziaden dr

svetluska4
6. sep 2011

@deticky123 no pokial to je pocas prvej doby porodnej, myslim to meneneie sluzieb, tak samoska ta preberie iny sluzbu konajuci lekar, ak je topocas druhej doby, teda tlacenie na sale tak ta uz "dokonci" ten prvy doktor a samoska tretia doba tiez moze byt hodena na druheho lekara. Skratka moze sa stat zena kazdu dobu mozes mat ineho lekara 😀 paradicka kazdemu sa odhalovat 🙂
Inak aj velke vizity su trocha netaktne bo sa musis odhalit pred celym kolegiom, co je veru trochu neprijemne. Ja som sa raz odvazila pozriet tym doktorom do tvare a veru boli zlati odvratili tvar ked vrchna odhrnula paplon. Kuk urobi llen sluzbukonajuci dr a primar. 😉

strapco13
6. sep 2011

@libka1 preto je iny cennik cez den a iny vecer, lebo ak mas dohodnuteho konkretneho dr, ten musi prist z domu, on tam nie , cize bud ho v noci zobudia, alebo sa nestihne najest..alebo je vyruseny pri sexe 😅 ...cize sa musi najprv dosta do roboty, cize su v tom zaratane aj cestovne nahrady, plus nadcasy a pod
ono viem ze z pohladu rodicky to nie je fer..ale aj zdravotaci maju svoje prava
tym sa nevyjadrujem k vyske cien..len k systemu preco je vtedy tolko a inokedy tolko

deticky123
6. sep 2011

@svetluska4 ja len vlastne ked zacnem rodit s nezazmluvnenym dr ale mojim oblubenym,ci ma necha inemu ked mu konci sluzba,aj ked mam dozadu mozno hodinku 😉

libka1
6. sep 2011

@strapco13 no ale ani cez den tam vzdy vsetci lekari nie su, ci ano? a vtedy ked ho vyrusia pri sexe tak mu staci menej? ci zle som to pochopila?

pici
6. sep 2011

ale babule.. zase trosku moc kombinujeme nie? hadam dr. neodide od porodu, ze papa mamicka majte sa fajn, mne padla, idem do bufetu na kavu a domov a vy si tu rodte ako chcete :D

strapco13
6. sep 2011

@libka1 ale vychadza sa z toho..ze zriadovatel nemocky stanovil pracovnu dobu od-do, preto je to rozdelene
nemocnicny zamestanci su pocas svojej pracovnej doby v robote, cize v nemocke, pokial nie su na dovolenk ci PN, rovnako to plati aj pre externych dr..len ty maju urcene dni podla uvazku a dohody s nemockou
a pocas pracovnej doby by teoreticky nemali mat sex 😉 a ak maju..je to na vlastne riziko vyrusenia 😅 😀 😀 😀

strapco13
6. sep 2011

@deticky123 zavisi od lekara..nakolko si jeho oblubena ty...mlady vacsinou ostanu, ale neda sa dopredu povedat ci to bude hodka alebo nie
teraz co som rodila tak ma dr pozrel, ze ide si dat kavu este a o 15 min rodime..odisel a volala som ho spat, lebo mala sa rozhodla ist hned na vec, do 5 min bola vonku, ledva si dr stacil dat rukavice
celkovo moje bolesti trvali dokopy 15 min, cize 7 kontrakcii, dovtedy nepravidelne slabe tvrdnutie bruska 😵

libka1
6. sep 2011

@strapco13 skoda ze zriadovatel mojho porodu neurcil tiez porodnu dobu presne podla zriadovatela nemocnice a mozno zacnem rodit v noci 😀 v podstate mi je ten cennik fuk, kedze si lekara zajednavat nehodlam, budem tam mat muza a ak nebude obsadene tak si radsej zaplatim nadstandard... taketo vselijake cenniky mi ale pridu ako jeden velky podraz na pacientov, kedze aj ja mam svoje prava takisto ako lekar a navyse od nich nechcem nic zadarmo ani nic nestandardne, chcem len aby ma niekto odrodil co najlepsie a je smutne, ze zato aby som naozaj dostala kvalitne sluzby by som si mala doplatit 😉 , uz 15 rokov odvadzam do poistovne a myslim ze velmi slusne ciastky z ktorych vystane este aj na druhych 😉 a ked sa mi ma z toho nieco vratit, kedze za poslednych neviem kolko rokov som lekara videla len ked som bola tehotna tak na mna niekto vytasi takyto cennik 😅 pod uroven...

strapco13
6. sep 2011

@libka1 ty ale neplatis lekarovi za pracu, ale za to, ze pride k tebe v ktorukolvek dennu ci nocnu hodinu a ked ma viac nahromadenych pacientok, tak sa moze stat, ze svoju rodinu tyzden neuvidi a okrem teba a ma aj svoju robotu, ostatne pacienky...cize ten poplatok nie je o tom, aby ma odrodil lepsie..ale aby ti bol k dispozicii 24 hodin 7 dni v tyzdni..a to nemozes chciet od niekoho zadara..a ze si nemocka za to zuctuje, to je o tom, ze vlastne prenajme danemu Dr svoje priestory..ak by nemali takuto dohodu, alebo by mal dr svoj privatny priestor isla by cela suma jemu
preto je stale moznost prist a odrodi ta DR co je v sluzbe...najlepsie ako vie, oni sa nezahravaju zo zivotom lebo neboli zazmluvneny

deticky123
6. sep 2011

@strapco13 aj moje vsetky tri porody boli take,kontrakcie sice boli aj niekolko hodin,ale bolesti len asi 20 min a pri poslednom porode ani ziadne bolesti,az som sa hambila,len 2 tazke konrakcie 1 minutove a maleho som vytlacila na 1 sup,kazdej zelam take porody 😉 😉

svetluska4
6. sep 2011

@strapco13 mozno budes vediet, zaujimalo byma, ked si pisala ze nemock asi tymi zvysnimi peniazkami kompenzuje najom priestoru pre pacientkou zazmluvnenho lekara, ze co potom vyuctuje nemocnica na zdravotnu poistovnu? V takom pripade by mali uctovat len asistenciu sestry, sici material a hospitalizaciu. Ved vsetko ostatne si stiahli kes. Jednoznacne bola by z toho pekna matematika 😀

strapco13
6. sep 2011

@svetluska4 na zdravotnu poistovnu idu standarne lieky, sici material, sterilizacia nastrojov, obvazovy material, infuzne supravy, sterilne oblecenie, proste to co by pouzil hociktory lekar...ale ono to zavisi od zmluvy s konkretnou postovnou ake ma podmienky..cokolvek co je nadstandardpodla tej zmluvy je vlastne stiahnute z tej sumy uhradenej pacienkou ...cize aj to ze si pacientka napr nezela ziadne lieky, ziadny nastrih, ziadne sitie pri malych ranach a pod 😅 ...az sa zmeni system v zdravotnictve a system porodov tak sa bude platit len cisto za vykony a nie za to, ze lekar to necha na rodicku ak si to ta zela

svetluska4
6. sep 2011

@strapco13 no ved to kedy sa uz konecne zmeni tento system. Preco je taky velky problem zriadit nieco normalne a umerne k dobe? Ked som bola vo francuzsku , kamoska co tam zije akurat cakala babo. Kazdu navstevu lekara si pekne zacvakala kes ale kym dosla od doktora domov tak uz jej poistovna poslala na ucet peniazky podla vykonu a zmluvy a neskor jej doslo aj vyuctovanie.
Si myslim ze aj u nas by to bolo mozne vsak pomaly sa na internet pripojime sprepacenim aj na zachode 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre