Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

maca_p
30. aug 2011

@sisko78 whow, tak to si mala (teda stale mas )super. vzdy som chcela mat dvojky, no nezadarilo sa 🙂

svetluska4
31. aug 2011

@maca_p no neviem, podla mna nie je dovod davat z tej sumy nemocnici,ved naklady na porod maju hradene zo zdravotnej poistovne, a to ze sa dava lekarovi tak to je preto ze si ho zajednavam aj v case jeho osobneho volna.
Ono sa hovori ze topiai sa aj slamky chyta a veru reci idu ze GA nemocnica ide dolu vodou, lenze takmto managerskym krokom tomu asi este viac pomozu.

petrucikaa
31. aug 2011

takze info priamo od lekara- v GA v nemocnici zaviedli novy cennik, pokial si pacientka praje pri porode lekara, s ktorym je dohodnuta a ten lekar prave nema sluzbu nemocnica si za to uctuje 320 euro, pri prichode pacientky do porodnice da nemocnica pacientke podpisat zmluvu o tejto sluzbe. Kompetentny zamestnanec v sluzbe vami vybraneho lekara privola k porodu. Lekarovi samozrejme tiez budete musiet zaplatit podla jeho aktualneho cennika cca 250 euro. Plus poplatok za to, ak si prajete mat pri porode partnera a pripadne poplatok za to ak chcete byt hospitalizovana na nadstandardnej izbe. Vedenie nemocnice v GA sa nacisto pomiatlo........toto je platne priblizne od 20 augusta 2011

siss_sz
31. aug 2011

cooooooooo?! jakeee zleeeeeeeeee... to uz aby sa nerodilo, ne?

svetluska4
31. aug 2011

no a potom sa budu skrabkat za usami ako utiahnut oddelenie ked im tam nebudu chodit rodit, lebo kvoli tym ich nezmyslom radsej pojdu do DS, TT alebo NR. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

siss_sz
31. aug 2011

sak akoze ja som za priamu platbu... a pre udrzanie nemocnice - no dobre, nech z toho nieco maaa... ale platit svojmu doktorovi a este aj nemocnici... co vyrabam tie peniaze? 😠

deticky123
31. aug 2011

som sokovana 😨 😨 😨 takto sa moze stat,ze budu umelo vyvolavane porody,veru poodchadzaju im rodicky...

devu10
31. aug 2011

no pekne, tak dufam, ze kym budem chciet ist druhy krat vyuzit sluzby ga porodnice sa tam kompetentni uvedomia...............

siss_sz
31. aug 2011

@deticky123 presne to som chcela povedat... napr. Dr.Havranek ma vacsinu svojich porodov (sekxie, vyvolavacky) v Po ked ma sluzbu... tak to bude potom robitradsej asi "kazdy"... aby si ho jeho pacientky vybrali k porodu - a aby este na to aspon trochu mali lowe... 😖

deticky123
31. aug 2011

@siss_sz jaj teda aby som zacala setrit... a ked nemam zazmluvneneho lekara a odrodi ma (moj) lekar,ktory ma (akurat,nahodou) sluzbu,tak platim tiez 250 eur???

pici
31. aug 2011

@petrucikaa cozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???? to znamena ze ak dr.baran nema takyto cennik akym disponuje napriklad dr. havranek, tak platim len 320? jezis to co je za chujovinu. za co mam platit dva krat a este aj od poistovne skasnu?

pici
31. aug 2011

@siss_sz jasne ze to tak budu robit. a pojdem sa ja opytat riaditela ze to ako za co mam zaplatit nemocnici 320 ked za mna dostanu peniaze z poistovne a este mam zaplatit skoro rovnaku sumu aj lekarovi? a moj muz ma ist ako kradnut?
jasne ze kazdy si naplanuje porod tak ako to robi dr. harvranek... ved ktora zena ma 320,plus 250 plus epi a co ja viem co?

pici
31. aug 2011

@deticky123 vtedy neplatis nic. ked ta odrodi nezazmluvneny sluzbu konajuci nahodny lekar / aj keby to bol zrovna ten tvoj/ tak neplatis nic. lebo on tam vo volnom case nie je, a ty nikoho nezazmluvnujes.. z toho vychadza ta obava, ze kazdy bude rodit shodou okolnosti v den kedy ma jeho lekar sluzbu v nemocnici

maca_p
31. aug 2011

@siss_sz ved dr. H... by sa neoplatilo letiet z BA k zazmluvnenym porodom a mozno by to zopar raz aj nestihol. no uznaj 😉 ...
@svetluska4 takuto teoriu mam na jednom velmi zjednodusenom priklade, ze aj trhovnici musia za predajne miesto platit mestu poplatok, takze aj doki by mal za taketo extra nemocnici odviest resp. ta suma by mala byt prerozdelena, tak ako je to v ostatnych spitaloch. proste je to extra sluzba a za extra sa plati, ci sa to pacientke/klientke paci alebo nie... proste kto na to nema, tak si nezajedna priameho lekara.

siss_sz
1. sep 2011

@maca_p ale zas,abz sme mu neskodili, viem aj o pripadoch, kedy Dr.H "doletel" aj mimo Pondelka a mimo prac.casu... ale...asi podstatne menej casto sa mu to deje 😉
no co uz..zacnime setrit na dalsie deti, ak chceme nasich porodnikov... 😖

devu10
1. sep 2011

hej hej aj mna odrodil mimo pondelku...... a aj ostatne co poznam, ktore rodil on rodili v iny den.................... a inak ja som bola v tom, ze ak si niekto naplanuje na pondelok cisarsky alebo ze ked prenasa v 42 tt v pondelok jej to vyvola ze to je normal - akoze bez zaplatenia........

marhulka13
1. sep 2011

@devu10 myslim, ze ked pojdes rodit druhykrat, tak sa uvedomia jedine v tom, ze by mali pytat este viac 😖

svetluska4
1. sep 2011

@maca_p hm, zaujimavo vysvetlene 🙂 ale to miesto na trhu sa predsa neplati 2x 😀 A nemocnica si takto stiahne prasulky za porod aj od zdr. poistovne a este aj od mamicky, a to nie je fer. By som skor povedala ze to zavana diskriminaciou. A predsa do nemocky nemoze prist len tak hocijaky doktor aze idem pouzit vase zariadenie, musi amat uzatvorene zmluvy na vykon. Takze taketo hadzanie cifier nie je na mieste. Ked uz to chceli spoplatnit tak prosim ale nie takou sumou. Alebo nech je taka ta suma ale v tom pripade, aby doktor dostal aspon tych 70% z nej. A na druhej strane zasa GA nemocnica nie je ziadny super nadstandart aby sa pytala taka suma. No ale niekto si asi mysli ze diery v rozposte sa daju takto zaplatat 😒
Ale nechajme to tak, ono to cas aj tak sam vyriesi a veci sa pomenia.

pici
1. sep 2011

@devu10 planovana sekcia nie je zazmluvnenie

devu10
1. sep 2011

@pici cize pri planovanej sekcii neplatis ani jeden z poplatkov? lebo v podstate to sa dohodne vacsinou s lekarom kedy sluzi ..............

deticky123
1. sep 2011

@pici tak tak, ked pojdem rodit este raz 🙂 tak teda bude nahodou sluzit moj dr...ako si mozu mysliet,ze sa nebudu taketo veci robit...jaj a ked mu bude koncit smena a ja som este neporodila,tak si ma preberie iny dr? 😀

deticky123
1. sep 2011

@pici moja gynekologicka nepracuje v nemocnici,takze mna odrodi iny dr,ale bude to nahodou v ten den ked bude sluzit moj oblubeny,tolko penazi to sa neda 😨

dida84
1. sep 2011

Čaute kočky,
práve som si tu prečítala niektoré vaše príspevky... ja som rozmýšľala, že rodiť pôjdem do GA... som zo Šale a je to pre nás najbližšie, keby niečo... no ale čo tu čítam tie neskutočné poplatky, to myslíte vážne??? 😨

pici
1. sep 2011

@devu10 nemalo by sa... je to indikovane, nie tvoja roztopasnost... cize lekar tam musi byt ci chce alebo nechce....

pici
1. sep 2011

@deticky123 no ja kym pojdem rodit to bude bud uplne v prdeli alebo sa hadam spamataju, ze je to totalne odveci suma

siss_sz
1. sep 2011

@pici no..snad to bude inak ...ale co tie, co rodia teraz? brutus, nie?

siss_sz
1. sep 2011

@dida84 a komu chodis? skus sa aj svojho dr. na to spytat... nech je to z viacerych zdrojov...aj ked info o novom cenniku mame viacere..ale pre mna sok je - platit nemocked AJ doktorovi...a este take vysoke sumy... 🙄

deticky123
1. sep 2011

@pici no toto sa im neosvedci,mam pocit,ze oni si myslia,ze je to akoze nadstandard...vybrat si lekara,ale to by mali byt aj sluzby,prostredie atd ak teda chce nemocnica tolko penazi,radsej by mali spravit viac nadstandartn izieb,o tu jednu je stale zaujem,ani mne sa naposledy neusla 😉

dida84
1. sep 2011

@siss_sz chodím k dr. Zimmermannovej... no pre mňa je to tiež šok... 😠

dida84
1. sep 2011

@siss_sz mám svokru na personálnom v nemocnici... tak si to dám zistiť aj cez ňu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre