Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sunflower201280
14. feb 2013

@evui ahoj! Mňa púšťali domov 2.2. a vtedy ju akurát vyhlásili. Žiadne návštevy, ale odvtedy sa to mohlo zmeniiiiiť. L

evui
14. feb 2013

@sunflower201280 Dakujem za info 🙂

sofhia
15. feb 2013

baby, viem ze trosku mimo temy, ale tu je zivsie ako v tej druhej galantskej teme, tak prosim mamicky, kt. sem chodia, tehu, kt. uz mate druhe deti, ci pripadne viacere, ake su vase skusenosti a nazory na jednotlive galantske skolky? diky moc. hlavne by ma zaujimalo, ci nemate niektora skusenost so speci stravou pre deti, dik.

katrenka111
15. feb 2013

@diduska88 mne robil sekciu ako odbornik može byt ale je strasne na prachy......a samozrejme on väcsinou len sekcie.....

katrenka111
15. feb 2013

@diduska88 ako ku mne bol celkom fajn milý, no pri sekcii som teda dost toho citila a zotavovala som sa skoro pol roka ale tak každý ma asi iný prah bolesti neviem.....no niektore ženy su po sekcii akoby nic....no pre mna to bolo utrpenie....

katrenka111
15. feb 2013

@denka435 moja VIP izby su VIP izby ja som mala zajednanu dokonca u 2 sestriciek a obsadili ich pre nejake VIP žienky..nejake zname....takže v tomto ma riadne vytocili...... 😠 😠

denka435
15. feb 2013

ja osobne mam velmi zle spomienky na dr. Barana bola som jeho pacientkou, ale v hodine 12 som od neho utiekla a dobre som urobila......a ked som rodila dceru tak tak bol aj on a jednu mamicku prehovaral v sprche, aby isla na cisarsky ze aspon sa nebude trapit a bude to mat rychlo za sebou, ale nastastie sa nedala a poslala ho niekam...mozno niektore maju dobre skusenosti s nim, ale ja urcite nie a radsej si zaplatim ineho doktora ako riskovat ze tam bude on...

katrenka111
15. feb 2013

@denka435 no ja som bola cele tehu v tom že to bude prirodzený porod aj mi tak dokonca tvrdil 4dni som prenasala, neotvarala sa a bola som na Clexanoch koli trombofilii a nakoniec mi zahlasil že idete na sekciu....nechcela som ale nakoniec ma presvedcil.....že to už nebude dobre ktovie ak by to cele dopadlo kebyže ma posle domov možno by sa to spustilo same...ale vyvolavacky by neboli pre mna vhodne tak to ukoncil takto.....neviem no.....
ale tiež asi budem hladat ineho gynekologa.....a V Galante by soma si už nechcela ....

denka435
15. feb 2013

@katrenka111 nehovorim ze ku kazdej sa sprava tak ako ja mam na neho zle spomienky. Ja ked som k nemu chodila som mala zapal vajecnikov a po dlhom lieceni a vysetreni ma chcel poslat na operaciu ze kde mi ich chcel dat von len potreboval vtedy suhlas rodicov kedze som nemala este 18, ale tak isla som k inemu doktorovi a ten ma liekmi dokazal dostat z toho a dnes mam krasnu, zdravu babulku a druhu na ceste a na neho neskutocne zle spomienky aj za jeho pristup atd....ja v Galante budem urcite rodit aj druhy krat, ale zaplatim si dr. Janička to je doktor, ktory nezanedba nic je skvely, sympaticky, mily, ochotny a hlavne kazda co u neho rodila hovori ze vdaka nemu maju pekne spomienky na porod tak som zvedava 🙂

moka
15. feb 2013

@denka435 mozem len potvrdit, na porod mam vdaka Dr. Janickovi len tie najkrajsie spomienky 🙂 Prvy porod som mala akutnu sekciu (to som rodila v TT) a som rada, ze teraz to bolo prirodzene 🙂 Iny Dr. by mi mozno automaticky "naordinoval" znova sekciu.

katrenka111
15. feb 2013

@denka435 ano možem potvrdit Janicek je zlatý chodil ma pravidelne pozerat.... 😉 kdežto ten moj ani o mna nezakopol len 1x ma bol pozret po sekcii aj to preto lebo som sa zvýjala v bolestiach.....a tiež sme mu zaplatili takže tak no.....

marikurucova
16. feb 2013

Dakujem za odpoved....

siss_sz
16. feb 2013

@marikurucova ved to sa jeho spytaj, snad ma cennik..ale proste kazdy lekar, aj ekd si jeho pacientka a volas ho ku porodu berie peniaze...
PS: ty si ste cela? 😉

marhulka13
18. feb 2013

neviete niektora, či teraz vo štvrtok ešte ordinuje dr. Ščasný? už som tam nebola skoro dva roky a neviem, ako ordinuje 😝

buci
18. feb 2013

@sofhia Moja dcéra chodí už 3. rok do škôlky na SNP Galanta. Ja som maximálne spokojná s touto škôlkou. Starajú sa pekne o deti, vzdelávajú ich na veľmi kvalitnej úrovni. Čo sa týka stravy - my keď sme tam nastúpili, malá musela držať bezlaktózovú diétu. Takže keď mali niečo mliečne na papanie, tak som to ja uvarila doma, zobrala som tam kuchárkam a oni jej to zohriali. Aj vlastné mlieko som zobrala alebo syr a tak... Vždy mi na týždeň dopredu dali jedálny lístok aby som sa vedela zariadiť. Maximálna spokojnosť! Ak máš otázky, kludne sa pýtaj. 🙂

buci
18. feb 2013

ešte by som sa chcela mamičky čakateľky opýtať - MUDr. Vaško má v Galante službu? Nemá s týmto niekto skúsenosti? Chodím k nemu do SA na poradňu, a už sa blíži termín pôrodu, tak rozmýšlam či si zajednať jeho,.. a vôbec - ako to teraz funguje? Akí sú galantskí pôrodníci? Ako je to s platením - dopredu? či po pôrode? - ak si zajednám niekoho. Nechcem dopadnúť tak, že si dopredu niekoho zaplatím, potom nestihne prísť na pôrod 😒

sofhia
18. feb 2013

@buci jeeej dakujem krasne, ked su ochotni, tak to je fajn. a nie su zle ucitelky na deti? aj maju iny program ako len ze ich vypustia vonku?

babe19
18. feb 2013

@buci potom to tu prosim napís,ak sa ti niekto ozve. ja tiez sa u neho chystam rodit-zase 🙂 pred dvoma rokmi este mal sluzby v GA,potom uz prestal. ale k porodom vraj chodi,ak si ho zajednas!

ladyzs
20. feb 2013

Ja som tiež rodila v Galante s Mudr. Zimmermanovú. Bola som spokojná aj keď prvotný dojem z nemocnice bol šok, ale inak v pohode nové sprchy, v každej izbe je postielka a prebalovací pult s umývadlom a vaničkou. Personál milý, ochotný takže my sme nemali absolútne žiadny problém.

dulkagabulka
22. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Všiminite si napriklad neuveriteľné štatistiky nástrihov v Galantskej pôrodnici
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

jaja018
22. feb 2013

Ahojte ako by riešil Dr Pasiar dlhý cyklus?

lucinka83
22. feb 2013

baby, uz zajtra burza 🙂 oplati sa prist, aj tehotnym, co si zhanaju vybavicku, kopec krasnych aj nenosenych veciciek, naozaj za super ceny, bude aj vela samopredajikyn, tak sa aj dohodnete na dalsej zlave 🙂

krasneleto
22. feb 2013

@jaja018 a to si naozaj myslis ze ti niekto odpovie ked je to otazka na neho? 😉

krasneleto
22. feb 2013

@dulkagabulka nie pre kazdeho je nastrih dovodom pre vyber porodnice....

moka
22. feb 2013

@dulkagabulka super clanok! Nastastie, aj v GA porodnici sa najde aspon jeden Dr., o ktorom viem, ze nastrihy robi len v nevyhnutnom pripade 😉

dulkagabulka
22. feb 2013

@krasneleto neviem, či si čitala članok cely, ved je prave o tom,čo pišeš

@moka
a druha časť:
http://vybrali.sme.sk/c/Su-velke-porodnice-z-NR...

krasneleto
22. feb 2013

@dulkagabulka citala... ja som to tak myslela , ze niektore zeny neriesia nastrih nenastrih ale prioritou pre vyber porodnice je nieco ine :D

klaudialip
23. feb 2013

ako je to so sprchami a zachodmi v galantskej nemocnici?su vsetky spolocne abo su na izbach?bo viem ze na niektorych su spojene dve izby kupelnou ale neviem ako je to na novorodeneckom ci poporodnom oddeleni ci ake to je?

bubula_007
23. feb 2013

@klaudialip v GA má každá izba vlastné wc, ale sprchy sú spoločné. Hoci, ja keď som rodila, bol tam taký nával, že ma strčili na izbu, kde sme boli štyri a na wc sme museli chodiť von, do tej časti, kde sa prijímali návštevy. Bolo to veľmi, veľmi nepríjemné... (na tej izbe sú normálne mamičky, čo ešte neporodili, ale vtedy boli všetky izby preplnené)

buci
25. feb 2013

ako dlho si poležíte po normálnom pôrode bez problémov v nemocnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre