Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

eribac
18. júl 2013

Mamičky, ktoré ste už rodili v GA, chcem sa sa spýtať. Mali ste napísaný pôrodný plán? Akceptovali ho?

lulux83
18. júl 2013

@eribac ahoj, bolo celkom fajn, mila teta setricka a celkovo aj dojem som mala dobry, cakala som horsie, poviem ti pravdu.... Ale nech povie este @denide
co sa tyka porodnych planov, asi by si bola prva, co im nieco take da, teda aspon tak sa tvarila teta sestricka 🙂 Ale podla mna ak im to donesies, tak sa nic nestane... ;)
Som zvedava co povie @denide ;)

eribac
18. júl 2013

@lulux83 s denide som si popísala cez poštu, nechcela sa vyjadrovať verejne. Mala rovnaký názor ako ty 🙂

denide
24. júl 2013

@eribac @lulux83 ahojte baby dneska ked som bola na poradni tak som sa priamo spytala lekarky ako to je s epi atd. lebo sme sa bavili ci nechcem rodit cisarskym som jej povedala, ze skusim normalne popripade s epi a ona mi povedala, ze to neni len tak treba ist na 5 poschodie na taky pohovor ci co to je k pani doktorke Vlnova-Fuksova, takze ak mate niektora zaujem, ze by sme sa sli za nou pozriet niektory den, aby som nesla sama, a budu to take zadne dvierka ktore nemusime pouzit ale mozme ak by sme chceli bez toho to vraj nejde

trish31
24. júl 2013

@denide daj vediet ja by som sla,zaujima ma to

denide
24. júl 2013

@trish31 ok, pozriem na internete ci najdem na nu tel. c. chvilu pockam ci sa este niekto ozve, ze by sme sli viacere a dam vediet 😀

trish31
24. júl 2013

@denide ok

michala11111
24. júl 2013

@denide aj ja by som šla, ale až bud. týžden môžem

eribac
25. júl 2013

@denide asi aj ja by som šla, i keď nad tým neuvažujem, ale pre istotu. Môžem tiež len budúci týždeň.

sissika
25. júl 2013

to čo okolo toho robia??? ja som mala epi a povedala som len svojmu lekarovi, že chcem a to bolo celé, pri pôrode prišli, pichli a platila som, keď mi vyberali ihlu ... ale tak ja som rodila pred dvoma rokmi

michala11111
25. júl 2013

@sissika Ahoj a ty si mala epi v Galante? a bola si spokojná s epi?

trish31
25. júl 2013

@denide aj ja az buduci tyzden

denide
25. júl 2013

@trish31
@michala11111
@eribac zajtra jej zavolam, nasla som ju na nete, tak sa spytam kedy by sme tam mohli skocit, mne uz hori za patami 😀

trish31
25. júl 2013

@denide no moja ty uz to mas za par 😉

lulux83
25. júl 2013

@denide ja by som sla urcite tiez... ja som sa sice pytala mojho lekara a on tvrdil, ze netreba nic take absolvovat, tak neviem ci to nie je zbytocne....

sissika
25. júl 2013

@michala11111 ano, rodila som v Galante, takze aj epi bolo tam ... nejak extra spokojna som nebola, kedze mi ju pichli dost neskoro, takze kontrakcie som si pretrpela, ale pri porode to uz bolo fajn, ani sitie som necitila

denide
26. júl 2013

ahojte, dneska tam neni ta pani doktorka, mam jej zavolat v pondelok rano tak vam potom dam vediet

eribac
26. júl 2013

@denide ok, budeme čakať, len aby si sa nám dovtedy nerozdvojila 😀
@sissika epi sa podáva už až keď ideš tlačiť bábätko, takže kontrakcie pred tým si aj tak pretrpíš, ale tie ešte silnejšie už nie. Je to tak všade, preto rozmýšlam či epi ano alebo nie.

sissika
26. júl 2013

@eribac nie, epi sa podava, ked si otvorena na 5 prstov, lenze sme boli dve na epi, a kym pichli prvej maminke (bola na 5 prstov), zatial som sa otvorila na 8, cize som sla hned rodit

michala11111
26. júl 2013

@sissika a na konci si vedela tlačiť ked si necítila tie posledné kontakcie? Totiž to som čítala ako nevýhodu epi že žena necíti kontrakcie a nevie tlačiť

sissika
26. júl 2013

@michala11111 blbost, citila som vsetko, len ta bolest bola minimalna

sissika
26. júl 2013

@michala11111 necitaj tolko, potom len stresujes 🙂

siss_sz
28. júl 2013

@michala11111 zamiesam sa trosku..ja om sice nemala epi, le kontrakcie som skoro vobec necitila... a lekar ti povie vsetko (teda mal by) - teraz tlacte, teraz staci... dychajte... vsetko by ti mali povedat... 😉

roxy
28. júl 2013

@lussy007 ahoj, ja by som doplnila @buci
oblečenie pre mimčo si určite vezmi, lebo ti ho donesú v košielke a na nožičkách bude mat len plienočku zaviazanú.ja som si ho hned prezliekala lebo som ho nevedela do toho naspäť zamotať 😉 látkové plienky ti dájú oni 7ks a ked ich zašpiníš tak ich vymenia za čisté. ja som si brala aj také tie maxi vložky čo vyrába Chicco 10kusov a bolo mi málo.radsej si vezmi tie ešte k tým SAMU vložkám, na pôrodnej sále a na prvé dni ti budú lepšie tie dlhšie. a ten YAL si isto daj predpísať, ja ked som rodila tak mali na pôrodnej sále ich YAL ale posledný dali mne. po mne rodili kočky tak použili už svoj.
a k tej EPI, baby ja som sa pôrodu bála jak čert kríža ale dalo sa to prežiť v pohode...a to som rodila 33hodín 😉

buci
28. júl 2013

@roxy nevedela zamotať - to sa mi ľúbi 😀

eribac
28. júl 2013

@sissika aha, kamoška mi hovorila, že sa to dáva, až ked ideš už rodiť.

lussy007
28. júl 2013

@roxy ďakujem 🙂 ... a rodila si teda bez epi ? Ja ani neviem ako to s nami dopadne lebo mi doki povedal že je malý o 1 1/2 tt väčší. Tak som zvedavá

roxy
28. júl 2013

@lussy007 ano rodila som bez epi. moj malý mal rovné 4kilá a 52cm. dalo sa to zvládnut.dokonca hned po porode som povedala že môže byt aj druhé 😉 ak možeš zober si zo seboz muža, vela to pomáha hlavne na psychiku. ja som sa tiež bála, že ako ho vytlačím a mm ma povzbudzoval na vzdychárni, vela sme sa aj smiali a robili si srandu.proste to tam odľahčoval.nakoniec malý uplne v pohode vyšiel.dokonca len 3stehy som mala. 😉

denide
28. júl 2013

@roxy wau tak to ta fakt obdivujem, mesiac po porode a ze v pohode a ktomu este 33 hodin rodit, to ja by som to tak urcite neospevovala, gratulujem a u koho si rodila mala si dohodnuteho lekara? kedy tam za tebou dosiel, predpokladam, ze tam s tebou nebol 33 hodin

roxy
28. júl 2013

@denide u mna bolo asi to, že som si také hororové scenáre vykonštruovala v hlave, že to mohlo byt už len lepšie 😀
rodila som u Havráneka, mala som ho dohodnutého ale došiel až hodinu pred tým ako sa drobec narodil, lebo mal v tedy ambulanciu. čiže videli ma hádam všetci lekári na oddelení. ale v pohode, aj tak neviem čo by mi pomohol keby tam bol skorej, aj takto ma to len znervóznovalo, že furt chodil či už cítim tlaky na tlačenie 😀 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre