Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mel30
11. jún 2009

Čaute babenky, tak ja to mám za sebou, 28.5 sa mi narodila dcérka Dominika. Je nádherná. Doteraz som si nenašla čas pochváliť sa s ňou. Chcem Vám len tolko....dajte sa uspať, ten spinál bol hrozný!!! Krásny pocit počuť a vidieť bábätko hneď po narodení, dokonca sme to s manželom zažili spolu - bol pri mne - ale tých 24 hodín po tom som si myslela že umrem. A nebolela ma tak jazva ako kríže. A keď som si myslela že to najhoršie mám za sebou a konečne môžem vstať, prišli hrozné migrény. Nepomohla ani kola ani inekcie proti bolesti. Viem to porovnať, prvú dcéru som mala v narkóze....
Baby dajte sa uspať!!!
Mimochodom podarilo sa mi to. Ja kojím!!! Neuveritelné

dosa
11. jún 2009

mel - myslela som na teba, davno si sa neozvala, tak som uz dufala, ze to mas za sebou. gratulujem! ! ! a co ta zmena mena? to bolo na poslednu chvilu?

ja som mala prvu tiez v spinali, ale nemala som ziadne problemy, akurat tiez neskutocne bolesti po tom, islo mi roztrhat vnutro a par dni na to sa mi aj rana zapalila. tak teraz som na vazkach, uvidme, ako sa vyjadri dr. a tiez by som straaaasne chcela kojit, pri prvej sa mi to nepodarilo 😢

a malinku ti nosili na izbu od zaciatku? kedy ti ju prvy raz prilozili? kym ti ju priniesli si odsavala?

denisa87
12. jún 2009

ahojte,aj ja som porodila,08.06.2009,mala som celkovu narkozu,a nelutujem...konecne to mam za sebou 🙂))

pipinka82
12. jún 2009

MEL30 tak toho názoru som aj ja 🙂 aj ja som rodila no mala sekciu so spinálkou a to 24 hod.trpenie v jednej polohe necítiš si nohy a bolest hlavy som mala asi 3 dni...pri druhom zvolím narkozu určite... 😀 a 3 dni som nevedela ist na wcko strašné bolesti som mala!!!! neprajem to nikomu ☹

skrutka11
16. jún 2009

Ahoj Dosa,

takze ja chodim pravidelne k Scastnemu a je fakt zlaty, len mu netreba odporovat, potom reaguje ako chlap 😀 ja som velmi spokojna s nim.

sidli na 10 poschodi (uplne hore). Vyjdez z vytahu a pustis sa dolava alebo doprava (vlastne vytahy su v strede a ty musis ist za vytahy. V nahorsom si obehnes dokolecka dokola 😀 Pre mna to bol najprv sok to najst, lebo jednu ambulaciu pouzivaju vsetci lekary. Takze sestricky su zvyknute na neustale klopanie. Takze ked nejaka vyjde z dveri, rychlo sa tam nanominuj, povedz co potrebujes, opytaj sa na Scastneho a oni ti povedia ci mas cakat alebo co s tebou 😉 su fakt velmi mile na sestricky v dnesnom zdravotnictve. Cislo do ambulancie je
031 783 350 8.

dalsia zaujimavost je, ze utz je na tej istej chodbe ako ordinacia, ale v inej miestnosti a tiez ju pouzivaju vsetci lekary. Bol pre mna kulturny sok, ked som tam cakala prvy krat. Najprv sa vsetky baby nasackovali do ordinacie a potom vsetky akoby naraz vysli a zamierili do miestnosti s ultrazvukom a ja som kukala jak taky PUK, co sa deje. Tak reku ja cakam, sam mi nikto nic nepovedal 😀. Ved predsta na utz sa budem vyzliekat nie? A budu tam na mna vsetky cumiet? A predstav si, ze tak to je. Teraz, uz s vacsim bruskom a ked idem s muzickom tak sme osamote ale inak je to hromadna akcia.

Este ked ma teda zbadali, jak tam sedim a cakam, primar na mna kukol a hovori.... co cakate na jeziska? Zdal sa mi mierne podrazdeny, ale ked som vosla, hned zacal zartovat a bolo dobre, takze tolko moja prva skusenost. Inak u neho si zvykni, ze budes musiet obcas cakat, lebo je primar a stale ma bud porody alebo cisarske, takze sa mi vzdy hravo stava, ze cakam az do 12tej doobeda. Inak sa tam nepoplati chodit na 7:00 a pod. Len tam zbytocne presedis a nic si nepomozes. Je tam aj telka 😀 a vacsinou su tam telenovely pre zeny.... staaaasne zaujimave, ale aspon nieco 😉 tak verim, ze som pomohla. Inak ja tam idem 24.6.09, takze ak chces, mozeme sa tam stretnut a rovno ti to ukazem. Ja tam budem tak na 9:00. Tak zatial sa majte vsetky kraaaasne

evitkamalicka
16. jún 2009

Ahoj kocky,
urcite sa dajte uspat, ja som bola v narkoze a nemala som ziadne problemy narozdiel od mojej spolubyvajucej, ktora mala spinalku

skrutka11
16. jún 2009

ahoj Evitka, rada ta tu citam 😉

evitkamalicka
16. jún 2009

skrutka ahojky 😵 ...ako sa mas?

skrutka11
16. jún 2009

pocuvajte, ako ste si vyberali pediatra? teda viem ako ale poznate nejake hodnotenia pediatrov? Ja by som si rada vybrala uz teraz, ale niekoho, kde nemusim stat na chodbe spolu s netrpezlivymi dochodcami, chorymi puberťakmi, niekde, kde k babetku spociatku pridu aj domov, kde sa viem s nimi spojit telefonicky a hlavne aby bol dobry. Ja som pristahovana do Sale, takze pediatrov velmi nepoznam 😒 dakujem za info

evitkamalicka
16. jún 2009

skrutka ja chodim na Veču k Vaškovej a je super, ale domov nechodi...a odkial si? ja som tiez len pristahovana

skrutka11
16. jún 2009

jooj, ja sa mam supis Evitka, nic mi nebolo uz od zaciatku tehu, maly bublinkuje o sto sest, tak sa vytesujem 😀 kedy dame to stretko?

evitkamalicka
16. jún 2009

dam ti este vediet, lebo neviem ci na vikend nepridu moji rodicia a dalsi vikend zas ideme my k nim na 3 tyzdne

mel30
16. jún 2009

Dosa,
prepáč že tak neskoro odpisujem, ale nemám čas na nič. Mám pocit že už na mňa dochádza "sindróm vyhoretia" a keď sa naša slečinka veľmi skoro nenaučí že sa v noci nevymýšla ale spi....asi odkvacnem... 😒
Poviem to aspoň tu, lebo nechcem tým zaťažovať milého - aj tak sa snaží robiť pre nás maximum - ani rodinu. Som príšerne unavená, nálady sa mi striedajú až si niekedy pripadám ako cvok. Zrazu sa mi chce plakať a ja vôbec neviem príčinu. Domácnosť sťíham s odretými ušami a mám depku z toho, že na staršiu dcérku mám málo času - alebo sa mi to tak zdá. Ona je síce úžastne chápavá a vzhladom na svoje 4 rôčky až velmi pozorná. Nadovšetko lúbi svoju malú sestričku. Snáď je to spôsobené len hormónmi a dúfam že sa dám do poriadku lebo je to so mnou na nevydržanie....

To meno bolo na poslednú chvílu, nakoniec som to nechala na manžela nech si on vyberie. Od začiatku chcel Dominiku a aj keď mi to meno vôbec nebolo blízke, povedala som si, hlavne nech je malinká zdravá a nech má aj ocinko radosť. Tak máme drobučkú Dominičku a ja som si už aj zvikla. Je krásna. Svojimi tromi kilami si omotala všetkých okolo prsta. Všetci sa jej tešíme, v sobotu sa chystáme krstiť.

A s tým kojením...už to vyzeralo že to vzdám, ten istý problém ako pri Biance, naliate prsia, nevedela sa prisať, bolavé bradavky... Keby som nebola mala odsávačku určite to nezvládnem. A potom mi veľmi pomohla podpora manžela. V kuse mi rozprával ""mamička vydrž, zvládneme to"" a mal pravdu. Aj keď ti poviem, je to oveľa rýchlejšie s Nutrilonom. Takto jedno kŕmenie trvá aj hodinu, lebo malá večne zaspí na prsníku a papáme na etapy. Ináč ju priniesli na kŕmenie hneď druhý deň ale to v spináli sa nemôžeš pohnúť, poriadne si to bábätko nevieš ani priložiť. Ozaj a mala som ten apartmán. Musím povedať, bolo to super. Mohla za nami prísť kedykolvek návšteva a nikto nepindal. Odd. šestonedelia je strašne preplnené, lebo zrušili Šalu a všetky maminy rodia v Ga. Na izbách bol blazinec, ja som mala klud. Odporúčam. Stojí ťa to 500 Sk na deň ale je to toľko hodné....

skrutka11
16. jún 2009

pohoda, mozeme i na prechadzku s malym, kedykolvek, staci dat vediet dobre? Nepoznas dobreho pediatra?

evitkamalicka
16. jún 2009

skrutka ja chodim k Vaškovej na Veču kedze tu aj byvame a podla mna je super

dosa
16. jún 2009

skrutka, mel - dakujem za info, mate odo mna IP.

petrzalkaa
18. jún 2009

mel,
srdečne gratulujem k malinkej a, že ste to zvládli 😉
chcem sa spýtať na ten apartmán, dá sa ho objednať čím skôr,alebo ako sa to rieši?
Ja mám termín na august a tiež by som veľmi chcela apartmán a dúfam, že bude voľný ked budem rodiť....dá sa to nejak poistiť?
a ako vyzerá? čo tam je k dispozícii?

zanet78
19. jún 2009

Ahojte!
Ja budem rodiť až v októbri,je to ešte ďaleko,ale už teraz rozmýšlam u koho. O to je to horšie že som zdravotník
a niekedy to až taká výhoda nie je.čo hovoríte na Dr.Babišová,je síce mladá ale že milá a ok.

evitkamalicka
19. jún 2009

zanet Babisova je super, mne robila kyret este ked fungovala nemocka v Sali, ale stretla som sa s nou aj v Galante

giuli
20. jún 2009

ahojte babuľky...petrzalka,ja som rodila v apríli a mala som apartmán...v deň nástupu do nemocnice som si ho objednala,nakoľko som mala SC,tak som bola deň na pooperačnom ,potom sa apartmán uvoľnil a mňa presunuli,naviem či sa dá na tak dlhý čas objednať,iba ak by si hádam vedela presný termín pôrodu...
je tam polohovataľná posteľ,malý tel.no ďaleko od postele,samostatný sprch.kút+WC,gauč pre návštevy,pís.stôl,stolička,detská postieľka s baldachýno,stravu ti nosia na izbu a telefónom môžeš ohlásiť sestru,či už na šestonedelie alebo,aby ti priniesli dieťa z novorodeneckého...
ja som bola spokojná a veľmi,mala som kľud,návštevy počas celého dňa,dokonca moja dcéra prišla ráno o 9.00 a večer ju o siedmej manž.bral domov,dokonca jej sestrička doniesla aj obed,naozaj som bola veľmi spokojná,s prostredím aj s personálom ,je to také domáce prostredie a ľahšie sa ti prekoná ten pobyt v nemocnici a za tie peniaze to stojí,apartmán vyšiel na 500 SK na deň...držím palce 😵

pipinka82
20. jún 2009

PETRZALKAA 😉 ked som ja rodila chcela som apartmán si objednat vedela som presní den nástupu do nemocky ale sestra povedala že sa nedá apartmán rezervovat !!! Ked je volný v ten den tak si ho môžeš obsadit ak nie tak musíš čakat alebo ako ja ja som bola na izbe 😉 bola som sama a super bolo a ešte som aj ušetrila xixi 😉

pipinka82
20. jún 2009

BABY ja mám dr Havráneka ale aj ja by som chcela zmenit pôrodníka a aj ja plánujem prejst k Dr.Babišovej ked som rodila a ona chodila na vyzitu bola príjemná a aj ked ma vyšetrovala a ona mi aj steh po cisárskom vyberala bola suprová 🙂 len neviem či by ma prevzala neviete??

lenoc
21. jún 2009

Pipinka, prečo chceš odísť od Havránka?
Ja si myslím, že by ťa Babišová zobrala, veď prečo nie? Aj mne je veľmi sympatická.

pipinka82
21. jún 2009

ahoj lenoc gratulujem k tehotenstvu 🙂 my sme sa raz stretli u havráneka pametáš?? Prečo chcem odíst lebo som sa v nom sklamala a pri druhom tehotenstve ho už nechcem mat 😉

manika77
22. jún 2009

pipinka ja by som k babisovej nesla 😉 ja som sa s nou stretla v sali ale ona je este taka neskusena podla toho co som videla a aj pocula..ale kolko ludi tolko nazorov 😀

johnie
22. jún 2009

tak neviem ako je stastny skvely clovek ked mi operoval nador na prsniku a ani nevedel do coho ide lebo vysledky z vysetreni a odberov neboli dostacujuce a ked sa potvrdila rakovina tak len krcil plecia ved co dalsiu operaciu este zvladnes...
nevadi, ved on je tiez len clovek aj ked primar s natrcenou rukou nevyzera pre mna doveryhodne, ale kazda mame svoj nazor a ja osobne mam velku averziu voci galantskej nemocnicy aj kvoli stastnemu...
no necncem vas strasit, je to moja osobna skusenost, bohuzial neprijemna

manika77
22. jún 2009

☹ noo na primara GA ma viacero ludi podobny nazor.. len skoda ze kompetentny to neriesia..a pritom bolo nanho tolko staznosti uzz 😒

skrutka11
22. jún 2009

ach jo..... ja idem k nemu, k scastnemu a ci je uz tak alebo onak je nam sudene spoliehat sa len a len na lekarov....

si predstavte, ze kedysi ako sa rodilo... mozeme byt rady, ze zijeme v 21 storoci. Drzime vsetkym prsteky 🙂

dosa
22. jún 2009

ja som prvy krat rodila v trnave - mam na to velmi nepekne spomienky a prave preto chcem ist teraz do galanty. jednej sa nepaci tam, druhej tam, tak co si teraz vybrat?

lenoc
22. jún 2009

pipinka, IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre