Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

manika77
19. feb 2010

sonita nesmies na take mysliet...bude to v pohode..neboj..ja som s nim mala problem este som nebola tehu..teda nevedl mi pomoct aby som bola tehu lebo som mala problemy a on ich neriesil...neboj dobre to dopadne... 🙂

sonita
20. feb 2010

ahojte-no večer som počkala mužíka a porozprávali sme sa a on navrhol,že ked už iného doktora nepoznáme ani neviem kde v Šali by som mohla hladať dr.Tak nech vážne ostanem pri tom,že budem mať cisársky,lebo ako som písala pred tím mi to navrhli dr z N.Z. a dr z Galanty skrz operácie chrbtice.Dakujem vám za pomoc

sonita
20. feb 2010

Jaj predstavte si manžel mi hovoril už ráno ako sme išli spať dakujem za 11 rok k výročiu.Velmi som sa potešila lebo ja som to vedela no na večer som to pripravovala,už vlastne vedia ideme na večeru.Čaute a pekný dník.

monicka101210
21. feb 2010

kisska asi nie lebo ja som sa nestretla s nikym v srprche kym som tam bola od 6teho do 10teho... 😒

kisska
21. feb 2010

monicka - to sme boli spolu v rovnakom termine, len ja som rodila sekciou rano o pol jedenastej. Ale predpokladam, ze v tom mnozstve mamin, co tam bolo v tom case by sme sa prehliadli aj keby sme sa poznali 😉

monicka101210
22. feb 2010

ano my sme s manzelom vonku cakali na prijem akurat ked bol cisarsky ale ja som ta videla vo stvrtok dva dni pred porodom este v poradni si bola predo mnou asi na 12tu si bola, mas maleho syna aj s tvojim muzom ste tam boli taky sympatak troska sedive vllasy ma... on si nas pamatal z poradne sme sa teda pozdravili.ako sa ma barborka?

monicka101210
22. feb 2010

ta sprava pred bola pre kissku... zabudla som napisat

kisska
23. feb 2010

jeeeej to je zlate, ano, ten maly blondavy divoch a "starsi" (nie je, ale vyzera tak) sedivy pan patria ku mne 😀

Barborka je zlata, boli sme dnes na poradni a odkedy sme doma z nemocky pribrala pol kila a narastla 3,5cm. Akurat pocas poradne plakala tolko, kolko som ju nepocula za cely cas, co ju mam doma. Je to strasne dobre babenko (klop, klop, klop) aj ked nocny vtak.
A co ty a Samko? Ako sa citis?

monicka101210
25. feb 2010

kisska,neisliel nam pc... my sme pribrali 400g,papame a spinkame.... takze poslucha malinky,jedno bolenie brucha mal,musim si davat pozor co zjem a srasne by som jedla cokoladu no musim vydrzat... ☹

sonita
28. feb 2010

ahojte do galanty treba brat niejaké veci pre malé,či nie?ked ma niekdo normálny pôrod tak môže kúpať svoje malé či nie?dakujem pekne

strapco13
28. feb 2010

sonita..deti oblecu po porode do ich erarnej kosielky, perinky...ked chces, mozes si prezliect do svojho...ja som si ho prezliekla si po 2 dnoch...tie vecicky ich su ciste a celkom zachovane...je to vyhoda, hlavne kym odchadza smolka a u prvorodiciek ak su menej sikovne /lebo sa boja/ tak je lepsie zamazat smolkou ich erarne ako svoje 😀
ked som ja bola v nemocke, tak deti nekupala, len sprchovali, vraj z hygienickych dovodov, ale ukazu ti nasucho ako drzat dieta pri kupkani,sprchovanie si mozes vyskusat

sonita
28. feb 2010

strapco13...dakujem.takže ako som pochopila tak oni ti osprchujú dieťa.Ja už nie som prvorodička ale po skoro 11 rokoch by som aj tak svoje dieťatko chcela ja kupkať lebo ked som malú rodila v šali tam to dovolili hned len ukázala ako to treba.

strapco13
28. feb 2010

sonita..mozes si ho osprchovat aj sama, prvykrat ukazu, potom mozes sama..lenze ja som vystihla akurat 2x odstavku vody,tak setricka nabehla, ze ona rychlo osprchuje drobca, aby stihli, kym potecie tepla, lebo mamickam to dlhsie trva
su totiz vymedzene hpodiny kedy sa da diet osprchovat v tej vanicke /inak v nej netecie voda, skusala som 😅 / ale vedla v umyvadle tecie stale, takze v pripade potreby si ho kludne poumyvaj

sonita
28. feb 2010

strapco..dakujem

jemrykka
28. feb 2010

sonita, ako tak pozerám máme podobný termín🙂 možno s v nemocnici aj stertneme...

sonita
28. feb 2010

jemryka možno

fabiana
1. mar 2010

Ahojte!
Baby, ak niektorá máte číslo na gynekológiu, na tú recepciu, kde sedia tie 2 sestričky, môžete ho sem napísať alebo pošlite IP, potrebujem ho... Ďakujem.

mata1001
1. mar 2010

ahojte baby,chcem sa vas opytat ci ste chodili niektora cvicit do nemocnice v Galante na predporodnu pripravu.ak ano ci ste boli spokojne a ako to tam prebieha?vdaka...

strapco13
1. mar 2010

mata..ja som chodila k emoke takacsovej na taky rychlokurz 2x...myslim, ze ona robi tie kurzy v nemocnici..je super..mne sa oplatilo

mata1001
1. mar 2010

strapco dakujem ze si mi napisala.a preco si bola len 2x?

strapco13
1. mar 2010

lebo som si vybrala sukromny rychlokurz..boli sme len 2 mamicky a ja ked som sa konecne k tomu dokopala som bola v 38tt 😀 😀

nili
1. mar 2010

mata1001 - Predporodnu pripravu u Emi Takacsovej Ti urcite odporucam, je to uzasne, pripravi Ta fyzicky i psychicky. Ona robi v GA i SA. Na kazdom stretnuti sa cvici a potom sa rozprava o roznych temach tykajucich sa porodu a pod. Mne osobne to dalo velmi vela, som maximalne spokojna.

mata1001
2. mar 2010

nili vdaka mna tam treba trochu dokopat a preto sa pytam na reakcie a zazitky z cviceni...ci boli viac pozitivne ci negativne...

strapco13
2. mar 2010

mata..my sme necvicili, ale v podstate nas previedla priebehom celeho porodu, ucila dychat b jednotlivych fazach /inak na tie kontrakcie pred tlacenim nezabralo nic, co som sa naucila 😅 ..ja mala strasne rychly spad porodua silne kontrakcie..ale zvladla som to bez epi..tak neboj 😉 /, ukazala nam aj ako tlacit, uvolnovacie polohy, a aj trocha straostlivost o babo po porode, hojenie po nastrihu, ako sa start, rozne pripravky..a tak..ja si ju fakt pochvalujem

evitkamalicka
2. mar 2010

ahoj kocky

mata este neviete pohlavie?

mata1001
2. mar 2010

ahoj evitka este nie.zevraj az o tt ked idem do poradne.

evitkamalicka
2. mar 2010

jaaj, ja len ci nahodou ste na ultrazvuku nezachytili.....nam dr. uz v 14tt nieco naznacil, ale potvrdi to az na velkom ultrazvuku tak som zvedava ci sa nemylil

mata1001
2. mar 2010

strapco to nie je cvicenie ale taka priprava?a kde je to na devine?

mata1001
2. mar 2010

nie,teraz naposledy mi utz nerobil a myslim ze tento moj dr kym si nie je 100% isty tak nic nepovie...a ty sa ako mas?

evitkamalicka
2. mar 2010

mne robil zatial utz na kazdej poradni....ja sa mam fajn, minuly tyzden som mala crevnu chripku tak som zvracala a hnackovala 2 dni nonstop, no bol to des

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre