Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

elmunda81
2. sep 2016

Ahoj to bohužiaľ netuším! 😥Treba pohľadať na googli al. Do zavolať do nemocky.

sjuzisebi
2. sep 2016

@elmunda81 no pokúsim sa niečo vymyslieť 😅 ďakujeeeeeem 😉

roxy
19. sep 2016

Ahojte, nejake nove skúsenosti postrehy z pôrodnice po prerabke?

me123456
19. sep 2016

@roxy Moze to byt aj zo zlata, ked personal nevymenili... ☹

roxy
20. sep 2016

@me123456 ja som nemala problem s personálom, snad z výnimkou vedenia 😅 ale aj to bol skor mon osobný pocit ako reálny problem.
Zaujima ma skor vybavenie,izby,počula som,ze sa odvtedy velmi zvýšil počet rodiacich tak ma zaujima ci to je pravda alebo len mestské klebety.udajne riešia aj nieco s pôrodnými planom tak ci to je aj realita alebo len reklama v novinách.

katka8855
20. sep 2016

@me123456 podla mna personal v Galante je perfektny, co sa tyka sestonedelia

elmunda81
20. sep 2016

Heeelouky, ako to teraz vyzerá v ga kvôli tej reality show? Baby máte skusenosti? Ešte tocia? Niečo sa tam zmenilo? Aspoň možno nalíčeny krajší personál? 😘😏😂

me123456
21. sep 2016

Vynovena je vraj porodna sala, nie sestonedelie. Ziadny luxus, ale 4 dni clovek vydrzi. Tam je aj personal OK. Ale na samotnej sale, porodne asistentky... O tom by sa dal napisat clanok... Neochotne, arogantne, flegmaticke... Zena tam ide prezit svoj najkrajsi den v zivote, ale postaraju sa o zneprijemnenie... :(

katka8855
21. sep 2016

Ja som mala sekciu a tam bol na sale pwrfektny personal. Aj na sestonedeli su super

gretchen111
21. sep 2016

Neda mi, aby som aj ja nepridala svoju skusenost - porodne asistentky boli skvele. Ja osobne som im velmi vdacna, lebo po 20hodinovych kontrakciach mi na sale velmi pomohli - bola som uz absolutne vycerpana, ale vdak nim bol maly nakoniec na svete do 10 minut...

alcielle
4. jan 2017

Ahojte, prosim Vas, myslite, ze je sanca vydobit si polohu na styroch alebo take nieco? Dakujem.

elmunda81
24. jan 2017

@alcielle helouky, no podľa mňa nie... Mne dokina, čo mňa rodila povedala, že jej by to nevadilo, ale ze nemajú vybavenie, že si nevedela pedstavit ako by to rodila.... A prečo chceš na štyroch? Uvidís počas predychavania kontrakcii aká poloha ti sadne. Niektorým ženám to vôbec nie je prijemne... Ja som predychavala v stoji a chodenie mi veľmi pomohlo ani ma nenapadlo ísť na štyri.... To uvidíš čo ti bude pohodlné počas kontrakcii.

alcielle
26. jan 2017

@elmunda81 ahoj 🙂... mala je uz na svete, takze je to nateraz nepodstatne 🙂... na styri sa mi ziadalo ist aj pri prvom porode a aj teraz, ale ako vravis,u nas je to este len hudba buducnosti. V zahranici to ale nie je nic vynimocne.

saimaa
1. feb 2017

baby, ale toto je nieco, co ja asi nikdy nepochopím...aké vybavenie treba na to, aby zena musela rodič trocha v inej polohe? Pri tej polohe na 4 napr. co konkretne myslia? Zrejme to, ze na posteli/por.kresle to asi nejde, a nemajú kde, na akú "žinenku" dať, ktorá by teda bola hygienická, alebo čo? (neviem, aké tam majú tie ich por.kreslá, ale vacsinou tie novsie co sú, dá sa aj tak napr. rodiť, ze zvislo, ze ste chrbtom k lekárovi, nejak na kolenách a drzíte sa tej opierky chrbta a pod. Už ide len o zvyk, ze doktor vidí inác, menej ako pri polohe na chrbte a chytá z inej strany, ale ked sa chce, dá sa). @alcielle a v akej polohe si nakoniec rodila?

elmunda81
1. feb 2017

@saimaa helouky presne tak ako pises, jednak nie je na to ochota, pretoze to by lekar musel ist dole na zem a v uvodzovkach chytat dietatko pod maminou a nie je na to ako pises asi ta zinenka ci co... proste mi to tak vysvetlila lekarka, ze si to nevie predstavit ako by to chytala... bohužiaľ to nové pôrodné kreslo čo tam majú kým sa napolohuje do tej polohy, kam by to trebalo ist tak to zena porodi aj dvakrat.... to polohovanie je elektronicke a velmi pomale...:( ale inak ti poviem z osobnej skusenosti, ze v poslednej fazem ked som mala tie posledne najvacsie konktr. a asistentky mi pomohli na porodne kreslo ( rodila som na tom najnovsom co tam maju) akoze polohovatelnom co mi elektronicky spustili taky schodik ci co, co mi malo pomoct k tomu, aby som nan vyliezla...aj to dalo poriadne zabrat a ked som na nom uz bola, ani si nepamatam, ako som sa otocila na chrbat, pretoze mi bolo uz vsetko jedno a jedine co som chcela a potrebovala bolo t l a c i t ... uz v akej polohe, to mi bolo totalne jedno...
viem, ze je to jedna z mnohych, dostat sa na kreslo a vyliezt tam bol zaberak co som v tej chvili nepotrebovala, ale dali sme to nakoniec vsetci... oni ti lekari to podla mna denno denne vidia ze to tej zene da zabrat.
Mozno keby sa mamicka zatala povedala, ze nejde zo styroch nikam a ide proste rodit, ale taka sem zatial nenapisala, mozno by sa nakoniec nasiel aj ten sposob ako.... <D cakam na taku maminu co sem napise..

saimaa
1. feb 2017

Ano..vzdy vravim,ze nasilu nas na to kreslo do lahu dat nemozu a su rodicky,ktore takto nejak tu inu polohu vybojovali..len ma mrzi,ze po dobrom to vacdinou nejde,ze rodicka je automaticky na ten chrbat polozena .uzsme si aj zvykli,ze to je tak.a mnoho zien ani nenapadne,zeby to mozno chceli inac..lebo pravda je,ze maloktora zena ked rodi napr sama,v prir.prostredi vraj ide do lahu a na chrbat..a ked si to uz zena v porodnici vymysli,je od toho rozne odhovarana alebo aj horsie..a zas tlacena do tej ich jednej preferovanej polohy....:( ale takdufam,ze to pomaly pojde aj tu..v par porodniciach okolo to uz ide pri niektorom personale teda

alcielle
3. feb 2017

@saimaa no hadaj... nohy hore a pekne dokopca... prve dieta som mala vacsie ale bola som v polosede a slo to ovela jednoduchsie ho vytlacit ako toto druhe - mensie - do kopca. Ovela! Na druhu stranu musim napisat, ze vsetko ostatne bolo na 1* (ziadne urychlovanie, ziaden nastrih, pupocna dotepala najskor, atd... super az po odchod).

saimaa
4. feb 2017

no proti logike toto...:/ presne ako pises...do kopca..:/

smiesko20143
28. apr 2017

ahojte žienky, čo nové v galantskej pôrodnici? tie, čo ste rodili teraz v apríli, nejaké info...... čo treba naozaj zo sebou priniesť....

elmunda81
26. jún 2017

Caute baby, po druhykrat "odrodene" v GA nemocnici a po druhykrat pre mna velmi dobra skusenost.
rodila som tam koncom 2015 a teraz jun 2017, oproti tomu prostredie na neporovnanie, chvalabohu asi vdaka baby boomu, cakacka krasne spravena vyklimatizovana, na zelanie, ak vam je prilis teplo alebo chlad upravia vam teplotu... no som sa citila ako v americkom filme :D
Personal aj v 2015 za mna perfektny a tento rok opat nasklamal, dokonca prisla za mnou aj laktacna poradkyna dvakrat, ci mi je vsetko jasne, ako sa maly prisava atd. no ja som odpadla. Doktkori super, aj sestry na sestonedeli a novorodeneckom. Vysli mi vo vsetkom v ustrety. Pri porode som nemala porodny plan, co som chcela, resp. nechcla som poprosila doktorku priamo pocas porodu (nechcela som nastrih a chcela som nechat dotepat pupoc. krv, tatinko prestrihol snuru, ziadne eztra poziadavky. Mala som k dispozicii fit loptu sprchu proste vsetko. Po novom sa klistyr nedava ani mi ho neponukli, co som ocenila ,)
Za mna Ga nemocnica opat zabodovala, dokonca sa mi usla aj VIP izba.
Baby, ktore budete rodit v Ga nebojte sa nicoho, je to tam momentalne velmi fajn. Mlady team, vacsinou zensky ,) co tiez padne velmi fajn.

diana26
15. júl 2017

Porodna sala super vsetko nove tu niet co vytknut. Personal o stasti na koho natrafite. Nastastie lekara som mala svojho ale niektore porodne asistentky si myslia ze su lekarky. Odelenie sestonedelia fajn len podla mojho nazoru trocha chaos kapacitne nemaju kam ukladat pacientky ktore nechaju bud na chodbe kym sa uvolni izba alebo natlacia do aj tak malych izieb aj 3 4 postele. Sestricky vcelku fajn az na jednu smenu co boli uplne flegmaticky. Novorodenecke az na jednu sestru ktora mi po sekcii doslova hodila maleho ze na kojte bez toho aby mi aspon ukazala ako ho prilozit kedze som mohla len lezat, nastastie si tam vacsinou ochotnr ktore ak im poviete poprosite vysvetlia a pomozu. Ja som si to odniesla so zapalom prsnika.

joachimka
2. aug 2017

Ahojte baby ako je na tom galantská pôrodnica s nastrihmi? Robili vám automaticky alebo ste tu niektoré ktoré sa zaobisli aj bez neho. Ak áno pripravovali ste sa na pôrod nejak viac (balónik,masáž hrádze...) alebo myslíte že to záleží od konkrétneho porodnika či strihne alebo nie? Nakoľko tam lekárov nepoznám tak neviem ani koho zazmluvnit prípadne nezazmluvnit alebo nechať na náhodu 🙂 ďakujem za odpovede

elmunda81
3. aug 2017

@joachimka ahojky, treba povedať dokimu že keď nie je nutné aby nestrihali. Mňa takto nenastrihli a rodila som dvakrát v ga a to naposledy v júni 2017. Tím je tam super! Nemusíš sa pripravovať loptičkami, masáž hrádze zvyknú odporúčať ale ja napr. Som nerobila a úplná pohoda bez nastrihu. Akurát som robila kegelove cviky pri cikani a chodila cvičiť pre tehulee a na jogu. To sa oplatí do toho investovať lebo tá pripravia na pôrod kompletné. Nič tak potom neprekvapí. Veľa šťastia!

joachimka
3. aug 2017

@elmunda81 ďakujem za odpoveď, to som rada ze ti to vyšlo práve som si aj spätne prečítala tvoje príspevky. Pevne verím že aj ja natrafim na lekára ktorý objektívne zhodnotí či treba strihať alebo nie 🙂 pri prvom pôrode som strihnuta bola aj keď to nebolo nič hrozné ale dúfala som ze sa tomu vyhnem a nemusela by som popri starostlivosti o bábätko vymýšľať polohy pri ktorých ma nič nebolí..tak snáď druhýkrát mi to vyjde 🙂

elmunda81
3. aug 2017

@joachimka ale hej neboj vyjde to. Len treba komunikovať. U mňa sa to osvedčilo 😉 na kedy máš termín?

joachimka
4. aug 2017

@elmunda81 termín mam 12 októbra takže mám ešte chvíľku času 🙂 ale nechám to asi na náhodu a nebudem nikoho zazmluvnovat ako som predchvilou čítala v skupine tak väčšinu porodnikov si tam baby chválili a často tam spomínali že boli bez nastrihu ( a verím teda že aj bez šitia keďže asi hojenie väčšej trhliny alebo malého nastrihu je asi rovnaká bolesť) tak hádam to lekári už lepšie zvažujú lebo pred pár rokmi keď som rodila dcéru sme takmer všetky mamičky v pôrodnici captali po chodbe pomalými krokmi 🙂

natali821
8. aug 2017

Ahojte, neviem, či tu už bola taká otázka, ale chcem sa sa pýtať, či sa ešte rozdávajú v pôrodnici pre mamičky také tie kufríky s rôznymi vzorkami? V roku 2010 sa to ešte dávalo... 🙂 ďakujem

poljana
8. aug 2017

@natali821 minulý september dávali

natali821
8. aug 2017

Aha, ďakujem, tak som zvedavá, či si zaslúžime 🙂

sindas
8. aug 2017

@natali821 ja som rodila pred dvoma tyzdnami a my sme taky kufricek dostali. Ale teraz sa mi zdalo ze tam bolo toho o cosi menej ako pred troma tlrokmi ked sme dostali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre