Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

bashka
17. júl 2008

Siwike, vsetko najlepsie Simonkovi mimochodom 🙂

Lucka10, aj ja som mala vtedy taky pocit, cisto, pekne, primar sa za nami zastavil, sestricky tiez prisli pokecat. Len Sala bola blizsie a druha vec je, ze aj Dr. som mala v Sali...ale teraz uz by som isla do GA. Nitra nehrozi-des. A NZ-tiez mi tam kamoska rodila a nepacilo sa.

K tym peniazkom-ja som si dopredu nikoho nevybavovala, nechala som to na toho, kto bude akurat sluzit a ten aj odviedol dobru robotu tak si myslim, ze si zasluzil...nedostal ziadne velke tisice, tak akurat by som povedala. A sestricka co bola cely cas so mnou bola zlata tak tiez. Ale az na 3 den, nejak som to skor nevybavila. A aj napriek tomu Dr. za mnou chodil kazdy den, nie preto, ze by nieco dostal. A prave kvoli TOMU dostal. Ze ma neodbavil len tak a uz o mna nezakopol...

siwike24
17. júl 2008

Bashka velmy pekne dakujeme 😀 🙂 maš praudu.......

Pipinka nech si hovoria čo chcu my ho pozname už dlho a vieme aky je,no ne? 😀 Fešak jeden,xixixixi

pipinka82
17. júl 2008

presne tak 😀 my ho máme radi a ostatným ked nesedí tak nech ale nemuseli by ho urážat 😔

siwike24
17. júl 2008

ano ano,nuda čo?simi konečne spi už 2 hodinku taha,nekupuj benzin alkohol ja ti dam,joffan?

pipinka82
17. júl 2008

ja už mám jednu flašku kúpenú , ale jovan 😀

nikka23
17. júl 2008

Ahojte babenky, dneska som sa bola pozriet na porodnicu v Galante. Mne sa tam velmi pacilo, pekne, ciste a prijemny pristup zo strany sestriciek. 🙂

zoldy
17. júl 2008

Bashka,mas pravdu,aj sestricky dostanu,ale nie peniaze,ale malu cokoladu danu z vdaky....pre mna bol najkrajsi uplatok od mamicky,ktora ma pri odchode z porodnice vystiskla,uplna cudzia zena,ktoru som spoznala v ten den...a do teraz sme v kontakte,mozes sa sama presvedcit ZABKA 1003,uzasna to bytost,ktora si to v nemocnici naozaj "uzila"....ja som sice mladucka,ale maa prax a skusenosti,lebo ma tato robota bavi,uz mi v naruci plakali mamicky zo straty dietata,ale aj z vdaky za pomoc a pochopenie...

Siwike.radsej sa tu na mna neocapuj,raz ma mozno budes este potrebovat...
Havranek ma sklamal ako odbornik o to viac,ze sa nezachoval ako odbornik a pomoc som potom hladala v Bratislave...

siwike24
17. júl 2008

zoldy ja mam snim dobre skusenosti a ja možem byt iba vdačna za svojho synčeka.Ja som porodila cisarskym a moja mama dala sestričke do vačku peniaze aby sa omna postarala a na druhy den ma už nepoznala,vieš a bola mladučka.Ja už asi viem kto si,mladučka blondinka,že,maš synčka okolo 5 až 6 ročneho,hm?ina mlada tam nieje.A zo sestričiek tam bola najmilšia Evička sa tušim volala 😎

bashka
18. júl 2008

Zoldy ja si myslim, ze sestricky si zasluzia minimalne tak isto ako porodnik. Pretoze kym sestricka je pri porode niekedy aj celu smenu porodnika zavolaju na poslednu polhodinku...a po porode zase len sestricka...Takze ja som dala tolko isto Dr. aj sestricke, kt. bola so mnou. Vsetky sestricky na novorodeneckom boli zlate, po cisaraku som bola v hrozm stave a 5 dni sa mi o malinku starali vzorovo, doniesli mi ju kedy som chcela, pomohli mi ked sa mi brutalne naliali prsia, nosili mi dovnutra tasky, coi nosili navstevy (mineralky a tak)...aj ked nebolo mozne vsetky odmenit, pretoze sa striedali a v den mojho odchodu nesluzili, ked som odchadzala s malinkou v naruci som za vsetkymi co tam boli osobne prisla a podakovala...a spolocne sme im nechali kavicku a sladke...

Ja som ucitelka a tym sa tiez ako vies dostava asi tolko, ze jeden kvietok na zaciatku ci konci roka a sme spokojne...ani ucitel nedostane nieco do vacku za to, ze nauci nejake dieta citat, ci malu nasobilku a natrapi sa s nim ovela viac ako s inymi detmi. Takze tak je to aj so sestrickami 😒 Nie zamestnanie, ale poslanie...Nevadiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

kisska
18. júl 2008

no ja si uz sestricky pamatam len matne. Naozaj sa ospravedlnujem, ze aj mlade a mile si uz nepamatam (aspon tvare, lebo boli take vacsinou) a bonboniery, kavu a babovku (mama piekla 😉 ) dostali vsetky smeny. Jedine, co si pamatam, ze jedna smena boli vacsinou starsie damy a tie si velmi radi davali zlet na chodbe pri izbe po sekcii (bohuzial sesterska izba je rovno oproti)a hulakali aj cele hodiny, neotvarali dvere navstevam (zvoncek tiez vyzvanal pri mamickach po sekcii) a nedvihali telefon... takze mamicky, ktore nemohli vstat z postele, sa ani nevyspali, ani si neoddychli a len zbozne cakali na vymenu sluzieb. Nastastie za 10 dni co som tam lezala, sa tato smena otocila len raz...

buffinko
18. júl 2008

urcite si aj sestricky zasluzia velku vdaku - ked sa snazia co najviac pomoct mamickam a ich babatkam. v prvom rade by mali mat primerany plat. na druhej strane, vacsina z nas ma pracu, aj s ludmi - a musime ju odviest dobre, inak o nu mozeme prist... a dostava za to niekto nieco pomimo platu? v zahranici sa o vas perfektne postaraju a nedostanu za to ziadnu pozornost...este u nas trosku pretrvava ten postkomunisricky syndrom. ked moj tato lezal v nemocnici (nie galantskej) tak sme mu nosili hory cokoladok, kav a bonbonier, aby mohol "uplacat" sestricky, lebo ked nedal, totalne ho ignorovali. podla mna pozornost ano - ako podakovanie za specialnu strarostlivost a nie ako podmienku, aby si vas niekto vobec vsimol. tymto nechcem hadzat vsetkych zdravotnikov do jedneho vreca, mnoho je velmi obetavych, ale bohuzial, vela z nich nie.

zoldy
18. júl 2008

Siwike,to nie som ja,ja v Galante urcite nerobim,tam by som sa urcite nezahrabala...ja robim na detskom v BA

zoldy
18. júl 2008

maminky,co sa tyka platenie lekarovi:Ja sice este babo necakam ☹ ale uz viem ako budem postupovat,ked sa zadari...Budem jednoznacne rodit v Ba,lebo blava je Blava,mam uz aj vybratu lekarku,najlepsia a najvacsia lekarska kapacita v gynekologii aku poznam...zazmluvnenie ma vide 7000 korun(to je vymerana suma v Ba,nieco ide nemocnici a nieco lekarovi) a par korun flasa vina,ktoru ma ona rada a to je vsetko....ale viem,ze o mna bude postarane,(myslim naozaj postarane,nie tak ako to opisujete vy) 🙂 tak to mi za to naozaj stoji... 🙂 Uz aby to bolo,neviem sa dockat...

fitny
19. júl 2008

čaute baby,
už vás dosť dlho čítavam a viem pochopiť aj zoldy aj ostatných, lebo keď človek prežíval sklamanie na vlastnej koži, keď mohol byť pri tom a videl, jak nebolo niekedy postarané o pacientky, tak ťažko na to zabudnúť 😖
ale na druhej strane ani doktori sa nezachovajú vždy tak isto a nedá sa ich odsudzovať úplne a navždy, každí sme len ľudia, čo robíme chyby a nie vždy máme najlepší deň, kto pracuje s ľuďmi, ten vie o čom je reč 😒
nemôžeme hádzať každého do jedného vreca 😉
ale viem ako to je, väčšinou aj u mňa "odpustím, ale nikdy nezabudnem" 😎

zanetka3
19. júl 2008

ahojte baby tak sa uz aj ja zapojim do diskusie.ponndelok nastupujem do nemocnice a poviem vam ze sa nebojim porodu ale pristupu lekarov a hlavne sestriciek.ja tiez chodim k dr.H.a je super.je pravda ze mu davam love odkedy tam chodim ale nie stale.vlastne vsade musim platit ci je to zubar ci iny lekar.mi sme si ich naucili najprv flase teraz love.

buffinko
19. júl 2008

vies zoldy, lenze kazdy v ba rodit nemoze a musi vychadzat z toho, co mu je k dispozicii. ja sa bojim porodu uz teraz, rovnako ako zanetka, kvoli lekarom a sestram. a je badat velky rozdiel, ked niekoho poznate a ked nie, bez ohladu na to, ci zaplatite "do vrecka". a trochu ma stve, ze odvadzam z mojho platu celkom slusne platby a zdravotnu starostlivost chvalabohu casto nevyuzivam a ked ju potrebujem, desim sa navstivit lekara, nedajboze ist tam lezat...

lucka10
19. júl 2008

Ahoj Žani tak ťa tu vítame. 🙂

zoldy
19. júl 2008

buffinko,ja sa lekarov nebojim,lebo si ich vzdy preklepnem...mam to stastie,ze sa do ich roboty rozumiem a nedam sa len tak odbit len peknym a milym slovom...

zoldy
19. júl 2008

Fitny,ja som uz tolko skaredych veci videla,ktorym sa dalo predist,ale radsej to nebudem rozoberat....tak ani nezabudnem a ani neodpustim...NIKDY...lekary su sice ludia ale ich chyby su osudove....

zanetka3
19. júl 2008

ahojcek.dufam ze budem patrit do skupiny tych spokojnejsich mamiciek.ved uvidime v pondelok.dufam ze apartman bude volny ked uz som si nan nasetrila nech aspon to sukromie a pohodlie mi sprijemnia pobyt v nem. 🙂

zuzula28
19. júl 2008

jaj dievčatá moje, tak sa obrňte kráľovskou trpezlivosťou, pretože pôrodnica v Šali je už zatvorená a sestričky v GA sú hotové, čo nič nestíhajú, lebo im aj SA pribudla ☹
Ja som rodila v SA a skoro ma vyrútilo, že to zavreli a ja chcem druhé bábo ešte samozrejme...ale moje zlatíčko bývalý primár Dr. Gindl sa zo Šale vrátil zase sem do GA ( nemal inú možnosť, keď sa chce postarať o tehulku od začiatku až do konca), tak som rada...len aby nezatrúbil na definitívny dôchodok, kým to naše druhé baby bude 😵 😵 😵
zani, ja som platila keš u Gindla celú poradňu a to riadne oficiálne a stálo to za to...prišiel kedykoľvek som bola nervózna z niečoho, nedeľa, ráno, večer...kedy bolo treba... A veľmi si cením, že za pôrod peniaze navyše odmietol od nás vziať...neboj, keď si pacientka Dr. H od začiatku, tak sa o teba dobre postará...sestričky jednoducho nestíhajú a to vplýva zle na psychiku a pracovnú morálku, je to prirodzené...treba sa na to pripraviť, neočakávať luxus a zvládnente to v pohode, držím palce 😵 😵 😵

zanetka3
19. júl 2008

ved hej maju tam chaos ja viem.mna nemusia obskakovat ani venovat vsetok cas co sa ani neda len nech pomne neziapu aj ked mali nahovno den a nech sa hlavne postaraju o dcerku.nech si robia svoju robotu navyse nic neziadam.learovi doverujem dufam ze sa nemylim.uz nad tym ani neuvazujem lebo si len zbytocne nazenem strach.co ma caka to ma neminie ☹

zuzula28
19. júl 2008

zani, čo by po tebe ziapali, veď máš tiež pusu neboj, keď toho bude na teba moc, vždy sa to dá aj inteligentne povedať 😉
Inak dôverne poznám celé prostredie v GA nemocnici a všetkých lekárov, ale info len cez IP, o.k. 😉 Baby inak je podľa mňa strašne nesprávne, že sa tu takto na plné ústa bavíte o tom, kto koľko dal ktorému lekárovi peňazí...zvlášť, keď ich od vás nikto nepýtal...je to veľmi netaktné hlavne voči tomu lekárovi, ktorému ste tak vďačné za to čo pre vás urobil...aspoň cez IP ste mohli 😅 😒

gween
19. júl 2008

Zuzula, ďakujem Ti za Tvoje múdre a inteligentné názory / konečne múdra osoba/! No, to čo tu čítam je naozaj hrozné! Ohováračky a samé ohováračky! Baby, načo to je dobré?

Milá Zoldy! Predstav si, že ja som PA. Super sme sa našli, nie? Nie som síce mladučká ako Ty a ani nerobím v slávnej Blave ako Ty, ale mám dlhoročné skúsenosti. A môžem Ti povedať, že nikdy by som si nedovolila takto urážať a ponižovať lekárov - vlastne kolegov / pretože ma považujú za kolegyňu/- ako to robíš Ty. Čo si vlastne o sebe myslíš? A akým právom tu urážaš ĺudí? Ozaj by si mala držať jazyk za zubami- ako ti tu píše niektorá mamička- pretože si zdravotník a / možno vieš?/ mala by si dodržiavať určité pravidlá. To čo tu píšeš, vlastne uráža aj mňa!
Poznáš Ty vôbec lekárov v Ga nemocnici? Vieš o nich niečo? No , na tom tvojom pracovisku v tej slávnej Blave musia mať z teba radosť! Fakt nehorázne!
A ešte niečo! nemáš žiadne právo sa tu vyhrážať mamičkám! Ja len pevne verím, že tú Tvoju perfektnú starostlivosť nikdy nebudú potrebovať! Prajem ti veĺa úspechov v práci a len samé spokojné mamičky!

A vy baby moje, už prestaňte ohovárať! Načo to je dobré? Vieľmi dobre viete, že máme rôzne názory a každému sa páči niečo iné. Pôrodnice nie sú Interhotely , ale personál pre Vás určite všade urobí maximum. či už budete rodiť v NZ, v Nitre , v Galante alebo hocikde inde. Luci, Žani, Kisska, mám pravdu??? Majte sa krásne a správajte sa slušne / lebo dostanete na zadok!/.

zoldy
20. júl 2008

gween,poznam lekarov galantskej nemocnice,aj sestricky,aj upratovacky....niektory su skvely ludia...preto k nim aj chodim,ale to len do ambulancie...Neurazam svojich kolegov,ale konstatujem,ze preco to niekde ide lahucko a bez problemov a da sa vsetko a inde nie, coraz viac ludi ide za starostlivostou niekde inde?Mrzi ma to,ale je to tak,ja som rodena galantanka a je smutne,ze som za pracou musela odist do BA...Dufam,ze mamicky,alebo skor ich deticky ma naozaj nebudu potrebovat....to naozaj nikomu nezelam,aby mal tak vazne chore deticky ake su u mna v robote...takze tolko...

zanetka3
20. júl 2008

nehovorime o sume kolko davame,v lastne by sme ani nemali davat ale tento svet je uz tak skazeny ze toto uz nieje tajomstvo.prva vec co sa ma opytaju je kolko si dala lekarovy????A to nehovorim o gyn.najprv nase babky nosili vajicka a kacice,my love a nase deti im budu kupovat auta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne sa tiez nelubi to ohovaranie ale co uz kazdy ma svoj nazor.uz som cela nedockava.mozno uz zajtra sa mi zmeni cely zivot.neviem ako dnes vydrzim sedet 5min.na zadku.mozno sa este 5krat vybalim a zase zbalim.dnes sa vam kocki este ozvem zatial sa majte krasne aj ked vonku je zamracene. 😀 😀

lucka10
20. júl 2008

Žanetka držím ti palce. 🙂
Daj nám potom vedieť 🙂

zanetka3
20. júl 2008

ahoj lucka.dam ti vediet.o vsetkom ta informujem.dnes asi nezaspim.dufam ze ma neposle doktorko domov lebo som uz psychicki pripravena.mala sa hybe jak na husenkovej drahe . 😝

lucka10
20. júl 2008

Len sa pekne vyspinkaj moja. Zajtra budem na Teba myslieť. Neboj všetko dobre dopadne. Ja som si práve trošku pocvičila. Rozrúreného tigra som vynechala 🙂

zanetka3
20. júl 2008

aj ja by som mala vsak,?TEN NAS DOCHODCOVSKY CVIK. 😀 😀 AJ SI DAM NEJAKE CVIKI.LEN TAZKO SA MI HIBE.MALA SA VKUSE MRVI A ODPASA DOLE MAM ASI SVALOVICU. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre