Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

dd2112
10. okt 2011

@heli1984 Ja som rodila v júni ,bola som po cisárskom ,malá mala 2050g takže kojiť som nemohla a ked som si pýtala odsávačku tak mi sestrička povedala že ju má na apartmáne /udajne maju len jednu/ tak som si musela hneď kupiť...

strapco13
10. okt 2011

@dd2112 ale to neznamena, ze ju poziciavaju len apartmanovym..len tolko, ze dotycna mamicka si odsvacku vypytala skor ako ty..a ano maju len jednu ☹ ..cize kto si ju pyta skor, ten ju dostane..bolo povodne odsavaciek viac..ale rovnako ako ine veci sa vyparili

maca_p
10. okt 2011

k tomu poziciavaniu - ak by sestricky viedli evidenciu, kto, co, kde ma, tak sa hadam veci nebudu stracat. ako u de.ilov, ale na slovensku to inak nejde... a este ak ma odsavacku mamicka A, tak po pouziti ju moze poskytnut mamicke B. ci tak sa neda?
a tiez mi neda podpichnut, ale to je snad vo vsetkych porodniciach, preco je nedostatok odsavciek mm? ved plne prsia snad k porodom patria. ak maj nemocka na vydavky s klyzmou, tak snad raz rocne aj keby kupovali 3 - 4 ks. odsavaciek, az taka polozka to snad nie je. ci len chcem vela od statneho zariadenia? a ked uz o peniazoch, uz som to raz spominala, nemocnica vybera poplatky za doprovod pri porode. pri sekcii je to taka suma, ako cena jednej odsavacky, tak nech mi nikto nehovori, ze sa to nedaaa!!!

pici
11. okt 2011

@maca_p to je zial hanba nba oddeleni jedna odsavacka ked je tam permanentne natresk... a sestricky by evidenciu mohli viest... len to by sa im muselo chciet...

heli1984
11. okt 2011

@dd2112 pekne ja som rodila este v dec, a vtedy nas pustili do zadu medzi novorodence sa kuknut, a vtedy tam boli pripravene odsavacky pre mamicky ktore potrebuju, tak uz asi aj topotom pokradli 😖 , ako zvoncek 😀

strapco13
11. okt 2011

@maca_p @pici no sestricky viedli zaznamy..ale co to pomoze, ked mamicky pribalili ockom k veciam, coo maju odniest domov aj odsavacku a potom odisli aj mamicky a tvrdili, ze oni to urcite vratili 🙄 slovo proti slovu
ale malo by sa to viest proti podpisu..nie len meno--cize podpises ze si si pozicala, podpises, ze si vratila
ja by som im aj dala moju..len nejako sa mne teraz s nou nedari odsat , pri prvom som s nou v pohodke odsavala, tak neviem, ci je chyba v odsavacke alebo mi po dvoch detoch prsia tak zmakli, ze sa proste odsat nedaju--a nebudem riskovat, ze im dam pokazenu 😅

xen21
11. okt 2011

@heli1984 mne tiez nepozicali,vraj je obsadena :D...ale maznel mi doniesol

heli1984
11. okt 2011

@xen21 ☹ ☹ ☹ ☹ peeekne to uz tam vazne je velky bordel,,,
@strapco13 no tie sestricky su niektore lenive a pohodlne ,,,to by uz bola velka robota pre ne ze na podpis daju odsavacku 😎

pici
11. okt 2011

@strapco13
@heli1984
@xen21 tak najlepsie je vziat si svoju a je to...

strapco13
11. okt 2011

@heli1984 pri prvom som mala od nich odsavacku a ja som podpisovala...a to ma poznaju...cize ono to robia..len napriek tomu, co maju robit, ked mamicka zdrhne aj s odsavackou
cudovali by ste sa, co vsetko su si schopni pacienti odvliect domov 🙄

@pici tak urcite..aspon nechytis nejaky nemocnicny kmen bacilkov...ale ti poviem, ze najlepsia odsavacka je babo..ja teraz neviem odsat ani kvapku a kojim obe deti 😵
cize ju v podstate ani nemusis..ale zas ako prvorodicka som ju vyuzila..aj ked som /este som nebola laktacna/ robila taku "uzasnu vec" na dobre odporucenie..ze som si pred kojenim vzdy odsala trochu mlieka..lebo ho bolo vela, maly sa nevedel prisat a aby sa dostal aj k zadnemu mlieku a pod 😝 ..no totalna hlupost..dopracovala som sa postupne k totalnej nadprodukcii, ze som musela odsavat minimalne 40 ml pred kojenim aby sa maly vobec prisal, aj tak mlieko striekalo kade tade...mam 172 cm a poleziacky som si vedela ostriekat prsty na nohach 😀 😀 😀 ..no blbost na entu toto robit 😠

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 jaaaj strapco, trochu s tebou nesuhlasim, ja si kazde rano musim odsavat mlieko a to kojim viac ako 6 mesiacov. maly prespi celu noc, nechce sa mi ho budit ked si tak krochka, ale po 10-11 hodinach mam namiesto prsnikov 2 skaly. bud by sa neprichytil, alebo by sa utopil. a celkovo mi doobeda menej saje. teraz sa chytis za hlavu, ale ja odsajem rano min. 2 dcl aby vobec bol ochotny sa prisat, inak to strieka pri mojej vyske 160 az za prsty na nochach v 5tich smeroch 😀 . keby som odsavala na komplet, tak odstavim aj poool litra... 😲 jednoducho neprisla som na sposob, ako minimalizovat take naplnenie prsnikov pocas noci. a tiez nie som ochotna vstavat a davat si chladive obklady. toz porad 😎 . lepsie je to pocas mrchy, naplnanie zasobnikov nie je az take vydatne. skusila som aj starsieho napojit, ale kdeze, on nepije absolutne ziadne mlieko a je to fuuj a blee.

a ano, mas pravdu, nozokomialne infekcie tak to je bordel nad bordel. mam s tym osobnu skusenost ☹ .

strapco13
11. okt 2011

@maca_p tak jasne..kazda zena je ina ..len vies, tym ze si tolko odsajes pred sirobis brutal nadprodukciu..ja som tym potom sekla..som ho nechala cuckat take plne prsia, sice vsetko bolo od mlieka, nechala som vystriekat ten najvacsi tlak, maly sa zakuckaval..ale tak sme sa potrapili tyzden-dva a potom sa mi upravila tvorba mlieka pre potreby ..proste vyjst z toho zacarovaneho kolotoca..ale zas ak ti to vyhovuje, mas mlieko do prikrmov..starsi ti nevypije ani z poharika?
a ja kojim uz 2 roky pomaly..sice s polrocnou prestavkou..malemu nechutilo tehotenske mlieko..teraz to dobieha..ale teraz aj ked mam mlieka dost, som si neodsavala pred kojenim a nemam taketo problemy, sice si ostriekam uz len kolena 😀 😀 ale aspon sa mala netrapi s prisatim..to bola katastrofa pri malom..no ved je tazke sa napojit na zahradnu hadicu co strieka plym prudom
ak chces znizit nadprodukciu..je dobry salviovy caj, alebo kojit z jedneho prsnika dlhsiu dobu napr 4-5 hodin opakovane za sebou, druhy odsat len troku, ked to zacne velmi tlacit a potom vymenit prsia

svetluska4
11. okt 2011

no kocky ja mam tiez problem s kojenim ale zatial sa to da. Mala sa tazko pricucne, male bradavky a jej sa neche tahat kym jej pojde mliecko. Tiez sa herecka naucila na cajik, ale to sme nemali velmi na vyber kedze mala obrovske koliky a uz nam aj dr. povedal ze musime cajik a tolko kolko si pyta. A tak sa princezna nauci a od smadu cajik a od hladu cici. Ale pribera a v noci spinka tak je asi najedena.
@strapco13 klobuk dolu, ked este kojis aj maleho, mne moj certik mliecko nechce, sam sa odstavil v 9. mesiaci a odvtedy ziadne mlieko a to ani kakao. Ako nahle zbada ze je v niecom mlieko tak je to bleee.

strapco13
11. okt 2011

@svetluska4 ked ma problemy s prisatim..nema kratku podjazykovu uzdicku?

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 ja som ti taky zvlastny pripad 😀 , toto vstko co mi radis, teoreticky ovladam, len... ked spominas 4-5 hodin z jedneho nekojit, potom to střííkáá a střííkáá. a pacient sa jeduje a jeduje. praktizujem to tak, ze kojim z oboch prsnikov, s tym ktorym dokoncim, tak zacinam na dalsie kojenie. ako fakt nemam problem, len ta nocna odstavka je rano problematicka 😀 . pri prvom synovi to bolo ok, tam som mala "len" 3 zapaly prsnika, resp. nabehy a tie som zvladla studenymi obkladmi a paralenom. zinat som nepouzila, stav sa zlepsil.
toto kojenie mi dalo zo zaciatku zabrat, 3 mesiace bolesti ako sv...! aj citrovital bol, aj canesten, aj vseetky volnopredajne masti a masticky.
klop, klop uz je to ok.
starsi syn sa tiez ako @svetluska4 odstavil sam v 9 mesiaci. potom siel na susene, ale pre zazivacie problemy sme mlieko odstavili uplne. MM som mu ponukla ako zdravu aleternativu, len sa nechytil.

strapco13
11. okt 2011

@maca_p tak ono sa to nespravi hned..treba par dni vydrzat
starsi nezoberie MM ani v pohariku? ked uz tolko odsavas
inak to co radime je vseobecne platne..ale ako vzdy existuju vynimky
napr radim mat dieta co najviac kontakt koža na kožu /pisem s makcenom aby nedoslo k omylu 😅 /, ze vtedy sa lepsie reguluju spankove cykly babatka, ze vtedy sa hlasi na papanie skor, ne az ked "umiera" od hladu..no a moja mala bola na mojom hrudniku ako sipkova ruzenka, az prestala kakat po porode..cize nie vzdy sa da vsetko aplikovat na konkretneho jedinca..a hhlavne ked sa niekto pokusi o zmenu tak zaciatky su velmi tazke

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 s tymi spankovymi cyklami mas uplnu pravdu. teraz budem asi za macochu, ale ked sme spavali spolu(nebolo to sice skin to skin), tak mal velmi nepokojny spanok, nielen co sa do poctu prebudeni tyka, ale aj placlivy, nespokojny. ked sme ho dali do postielky samotneho, tak zacal taketo 10-11 hod. intervaly. rano pekne pocka, kym ho vyberiem, ani neplace od hladu 😀 . ozaj poklad na zemi 🙂 🙂 . a priznam sa uplne sebecky, ja mam tiez rada 6-7 hod. spanok v kuse 😀, takze asi si na to ranajsie odsavanie casom zvyknem...
prve 3 meisace moj mozog (neviem si to inak vysvetlit) normalne vedel, ze bejby sa prebudza hladne zo spanku, lebo aj ked sme neboli spolu v miestnosti (spal v kociku na dvore), tak mi zdurilo bradavky a zacalo vytekat mlieko. potom som skontrolovala stav von oknom a maly sa zacal ozaj v kociku hybat. take srandovne to bolo 😀.
starsi mlííko vobec nie 🙄

strapco13
11. okt 2011

@maca_p starsiemu je jedno kde spi...vynimka ked mal separacnu uzkost ked mal 8 mesiacov..to spaval jedine tak, ze sa ma celu noc drzal kolo krku..inak bol hore kazdu polhodku-hodku s placom
a mala..cim je viac na mne, tym viac spi a pokojnejsie..cez den sama absolutne nespi, aspon v obyvke a sediet pri nej, alebo v satke..inak je do 15 min hore
hej,..to sa kojacim stava, ze sa prsia nastavia na potreby dietatka a davju tak dopredu matke vediet, ze uz je cas

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 u mojho starsieho som ani nevedela, ze separacna uzkost existuje a spaval sam a aj zaspaval sam 🙂 . uvedime teraz ako bude, uz sa nam to blizi 😎 .
mne to moc v satke nejde, maly je aj tazky, 6,5 m a 9 kg, bolia ma z nosenia krize. tak satkujem, len ked potrebujem vybehnut na chvilu kdesi. a dost mi aj grcia, v satke duplom. skusim este uzol do zadu, ale pri predstave nagrcaneho za krkom, nemam velmi chut 😲 .

strapco13
11. okt 2011

@maca_p a ake uvazy skusas?..lebo ak grcka tak urcite nie horizontalny uvaz alebo tam kde ma brzusko stlacene

svetluska4
11. okt 2011

@strapco13 no to nam kontrolovali uz v porodnici a ma to v poriadku, ona je tazky pripad 😀 v porodnici som musela ist aj za laktacnou sestrou, ved s malym som taky problem nemala. No a to moja princezna je mala opica. Od narodenia jej musim vopchat bradavku celkom do pusy no a ked ma nervy ze je hladna tak od revu cici ani nechiti to ju musim oklamat s cajovou flaskou a potom ked sa uvedomi sup cici do pusy. Ono akoby jej chybal ten reflex ked sa babu brnka s bradavkou po puse ze ju lapne. No dufam ze vydrzime aspon toho pol roka, lebo ked sa pricucne tak papka, a priberat pribera, sak uz ma vyse 6 kil na 3,5 mesiaca.

strapco13
11. okt 2011

@svetluska4 nasa robi podobne..tiez mam niekedy pocit, ze jej chyba saci reflex..ona aj ked je najedena, tak prestane sat, nevie sa prichytit na prso, to uz viem, ze potrbeuje grgnut a potom sa nevie znovu pricucnut aby som ju uspala...a zas ked ju potrebujem niekedy polozit, tak sa nie a nie pustit prsa
nasa ma kolo 6 kil

svetluska4
11. okt 2011

@strapco13 hihi ako tak citam ti enase slecny su si velmi podobne, aj nasa cez den slabo spinka, tak 15 - 30 minut a uz ma oci ako puk a kukuckuje alebo mi daco brble ale bo mrnci, vrestibudka moja 🙂 najradsej by sa nosila ale to by som zasa ja nic neporobila. Zvyknem ju mat v klokanke a to po 15 minutach zaspi. potom ked ju idem zlozit nech si pospi vodorovne tak ked ju ulozim za 5 - 10 minut uz kukuckuje. A Murphyo zakony asi ovlada dokonale 🙂 ked potrebujem aby bola hore alebo niekam musime tak ona just zaspi tvrdym spankom.

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 ani sa nepytaj 😀 . horizontalny... preto grcia v satke 2x viac. v lete som vobec nesatkovala, ledva zvladam teploty ja a este mat extra teplo na sebe, tak to nie. na boku mi dobre nejdu, este ten na chrbat aj kvoli jeho vahe by som skusila.

strapco13
11. okt 2011

@maca_p skus http://nosmesa.eu/obrazkovy_navod/39/koliska-v-...
http://nosmesa.eu/obrazkovy_navod/46/kriz-s-kap...
a na chrbat http://nosmesa.eu/kategoria/13/na-chrbat

@svetluska4 ja dam do satky a robim co treba..klokanka nie je dobra..jednak tam dita visi, je to zataz na chrbtivću a jedka tam nie je tak pevne k mame pritisnute, takze mama sa nemoze tak slobodne pohybovat...zohnut a pod

svetluska4
11. okt 2011

@strapco13 no mas pravdu co sa tyka toho obmedzenia s klokankou ale ja sa satky bojim a nejak jej nedoverujem. Radsej malu ponosim na rukach a pohojdam vo vibracnom kresielku 🙂

maca_p
11. okt 2011

@strapco13 Ď 🙂

strapco13
11. okt 2011

@svetluska4 ja som sa tiez strasne bala...ale je to super..zatial mam leasticku ale zachvilu prejdem na pevnu
nechces vyskusat? mozem dobehnut..ako ja som este len zaciatocnik..neviazem vela uvazov...ak chces odbornicku obrat sa na @elinka27 ona je aj autorkou tej stranky co som davala linky a je zo serede

svetluska4
11. okt 2011

@strapco13 uvidim, musim na to nabrat odvahu 😎 pokukam nejake linky ale az zajtra bo mi dnes uz ocka klipkaju a asi uz idem hajat 😔

sisa81
13. okt 2011

Bude niekto rodiť v GA v januári 2012? Ja som z okresu DS, mám gyn. Perhácsa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre