Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

natikaaa
14. sep 2010

@ika33 ..chcem este pridat...ze to prestrelenie vobec dcerke nebolelo, neplakala....

lussy007
14. sep 2010

@ika33 ja rozmyslam nad tym ze by som to dala malej spravit cim skor... kamaratka dala malej prestrelit uska ked mala malinka tak pol roka... uz smatrala rucickami kade tade a jednu si stale vytrhavala potom jej zacala dierka hnisat a nevedela sa jej zahojit.... nakoniec to vzdali a dali jej nausnicky von

natikaaa
15. sep 2010

@lussy007 no ved, preto je to individualne. ja som nemala s tym ziadny problem, ze neskor som jej dala prestrelit: 🙂 😉 🙂 kamoske vl.jej dcerke zase neprepychli rovnako, malicka mala strasne male usisky....

ika33
15. sep 2010

@natikaaa, @lussy007 - ďakujem vám za názor.
Ja fakt neviem kedy sa majú prepichnúť ušká bola by som nerada keby sa niečo prihodilo, lebo sa jej naušnička zasekla pri vrtení sa. Asi to nechám teraz tak a potom uvidíme aká bude. Asi sa spýtam aj segri, tá má dve baby ale vôbec si nepametám kedy im prepichovali uši. Ešte raz Vám ďakujem. 🙂

andika10
15. sep 2010

@ika33 ja som dala prestreliť keď mala 4m ani to nezbadala, len trocha zaplakala lebo som jej držala hlavičku, ale vôbec žiadny zápal, pekne sa jej to zahojilo

lussy007
15. sep 2010

@natikaaa asi ano... kazde babo je ine... 😉

lussy007
15. sep 2010

@ika33 ja moju malinku chcem potrapit co najskor 😅

mandy55
15. sep 2010

ahojte babulky, ziadna ste nerodili so spinalom? Budem mat sekciu. Ako citam vacsinou sa pri cisarskom dava celkova anesteza, mate niektora aj ine skusenosti? Pri prvom som mala spinal a vsetko bolo v pohodke, ziadne bolesti hlavy ani nic ine, len bolesti z rany. 😒 , ale bolo to v inej nemocke, neviem ako to chodi v GA.

strapco13
15. sep 2010

@mandy55 pichaju v GA aj spinal..pokial sa jedna o planovany CR..co u teba asi je, kedze aj prve si mala cisarskym..pri akutnom neplanovanom CR je asi lepsie celkova

lutriska
16. sep 2010

ja som mala akutny neplanovany a doki mi dal vybrat aku chcem. Som si vybrala spinal. Bolo to ok ziadna bolest hlavy ani zle od zaludka. Dokonca mi doktor povedal ze mozem po operacii aj pit coca-colu ale nic z toho nebolo koli uzasnym a ochotnym sestrickam ktore v porodnici mame 😒

sofhia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy007
16. sep 2010

@sofhia noooooo..... tak to si ma velmi nepotesila 😅

manika77
16. sep 2010

baby ale nebojte ten porod neni taky strasny 😉 myslite len na babatka a vseetko bude ok 😵

andika10
16. sep 2010

@manika77 ja som išla rodiť tym že budem mať cisársky, až v nemocke mi povedali že nie je žiadny dôvod na cisára, jasné že to bola bolesť ale stojí to za to a teraz si na tú bolesť s radosťou spomínam a to som rodila dvojky ale pôrod bol lahký a krátky 🙂

macka23
16. sep 2010

@mandy55
ahoj, ja som rodila v jauari 2009 v spinali, a ked budem mat aj druhe babo raz a bude na vyber urcite znova spinal 🙂
maleho som hned videla, manzel tiez, po porode bol pri mne na izbe, vybavili sme smsky a telefonaty 😀 😀 a ked maleho priniesli bola som pri zmysloch...co po celkovej anesteze si jak otapena 😖
Na druhy alebo treti den ma sice bolela hlava ked som sa postavila, ale sestricka mi dala tabletku, vypila som asi liter coly a preslo to 😉 Ja len odporucam 😎

manika77
16. sep 2010

@andika10 jeej dvojicky mne sa to moc moc lubi..ale ked si predstavim ze by som mala dvoch takych ako je marko..tak je to krasne ale len u inych 😎

novan
16. sep 2010

@sofhia No a sme v háji :( hneď som si mohla myslieť, že v Galante nič nepôjde tak ako by malo, Galanta bola vždy "extra" :(((

andika10
16. sep 2010

@manika77 tak ti poviem že keby som mala dvoch takých ako je Oliver, tak som v blázninci, každý mi vravý prečo som mu nedala meno kevin po kevin postrach ulice 🙂 ale našťastie sofia je lepšia ale už začínaju bitky hádky,,,, ako každý surodenci

sofhia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novan
17. sep 2010

@sofhia ja asi nie, na niečo podobné chodila kamarátka a nakoniec i tak musela mať cisarák takže z toho nič nemala :( Viem, že nemusím dopadnúť ako ona ale i tak ma to tam moc naťahá.
Ohľadom EPI, no vidím že budem musieť hodiť s mojim dr vážnu debatu 😠 , jak to teda je, lebo napr. nechápem ked ma chytí pôrod v noci tak tam asi anesteziológ nebude takže sa EPI nekoná?! ale to akože ako? ved ked niekoho dajme tomu privezie sanitka aj o polnoci a niečím čo treba okamžite operovať tak čo, neuspia ho lebo tam nie je akurát ten lekár čo môže uspávať??? dobre som tomu porozumela, ved som z toho už jeleň ?! To, že je v GA celkovo málo anesteziológov som ináč počula aj ja 😒

strapco13
17. sep 2010

@novan na predporodnej priprave sa preberaju aj veci ako hojenie rany po porode, kojenie, starostlivost o babo, priebeh sestonedelia, baby tam aj cvicia, pre lepsiu kondicku v tehu
skus aspon taky individualny kurz..ja som taky mala je super http://www.studioprezeny.sk/ obrat sa na Emoke Takacsovu a nestalo to vela
v nemocnici je vzdy anesteziolog..lenze nie kazdy picha epidural...momentalne ho tusim picha len primarka..a nemoze byt predsa ona non stop v nemocke

sofhia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapco13
18. sep 2010

@sofhia nepamatam sa presne..bolo to davno, pred rokom 😅 ..ale sa mi zda, ze tie 2 sedenia stali do 10 e, sa mi zda ze 8 eur
co sa tyka detskych veci..ja som pokupovla v tescku po vypredajoch...su fakt dobre, nehrckaveju sa, bavlnene su, prijemny material...a nestoja vela..v tych origos detskych obchodoch pytaju nehorazne peniaze 😝

sofhia
19. sep 2010

@strapco13 diky, rok sice nie je tak davno 🙂 teraz berie za sedenie skupinove 5 EUR Emoke...
ja sa priznavam, ze som kupovala vela veci cez mimibazar, a som spokojna s tym, co mi prislo, a vela veci som aj dostala. je to tak 50 -50. myslim, ze drobcovi to bude suma fuk, ci mu fungo nove veci, alebo to niekto uz pred nim nosil. radsej investujem peniazky potom do plavania pre babetka ak sa bude dat.

maminecka26
20. sep 2010

ahojte.....nevedel by mi niekto zistit kedy a kto ma sluzbu v nemocnici v nasledujucich dvoch tyzdnoch??? vdaka...

strapco13
20. sep 2010

@maminecka26 to mas jedno..aj tak si ju mozu na poslednu chvilu vymenit 😅 ..pondelky a vacsinou Dr. Havranek

desmodka
20. sep 2010

stredy dr. vasko

maminecka26
20. sep 2010

ja viem, ze je to jedno.....predsa nemozem povedat babatku aby sa narodilo vtedy a vtedy 🙂 hoci by to nebolo zle 🙂 , len informativne som to chcela vediet....

svetluska4
22. sep 2010

no ja som prisla do nemocky v sobotu vecer a prijimal ma dr. Havranek (pred rokom) a ranne vizity stale robila dr. Babisova,primarsku sme mali len raz . Tak s tymi sluzbami to je asi nejake divoke. Ale co viem urcite je ze Dr. vasko ma stredy, vtedy ma volno v ambulancii lebo je v nemocke.

silvia0111
22. sep 2010

chcela by som sa spytat, kto vsetko robi v GA 3D/4D ultrazvuk.
dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre