Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

devu10
4. júl 2011

@pici :(

pici
4. júl 2011

@xen21
@devu10
@siss_sz baby sorry. to sem fakt nepatrilo... ja vas citam, ale tak zatial len tak z dialky :D snad coskoro sa tu budem moc aj ja povypytovat co a ako :DDD

little84
9. júl 2011

ahojte,zaujimalo by ma ci v Galante robia nastrih automaticky alebo len ak to je nevyhnutne?aj ked ja sa tomu nevyhnem urcite..

ivi163
9. júl 2011

@little84 ahoj, asi zalezi od konkretneho porodnika.Ale myslim si ze v Galante su odbornici a urobia nastrih podla situacie. U koho budes rodit? Ja som ohladom nastrihu vobec nedebatila s lekarom. Nechala som to na neho , ved on vidi ci treba alebo nie. Bolo treba a aj som sa natrhla, tak si neviem predstavit ako by to bolo bez nastrihu. 😉 Co som sa prekvapila, bolo ze zasivanie ma nebolelo- dobre mi to umrtvil.

siss_sz
9. júl 2011

@little84 mna tiez nastrihli, ale mne to nevadilo, hlavne ze som sa neroztrhla, presne ako @ivi163 hovori - dr.knows the best ... a ak budes rodit u toho Janicka, ten ti to ozaj dobre umrtvi, ze to nebude boliet 😉 ( ja som tomu neverila, sak vela zien s astazuje, ze aj ke dim to umrtvia, to boli..ale nebolelo to!) 😉

little84
9. júl 2011

@ivi163 ahoj,rodit budem u Janiceka. jasne,ze aj ja to necham na lekara,ved on vie,co ma robit.len by som bola rada,ak by ma nenastrihavali,pokial to nebude nutne.a ked ta nastrihol,to si citila? a ako to bolo potom s hojenim?

little84
9. júl 2011

@siss_sz tak urcite je lepsie byt nastrihnuta ako roztrhnuta,ale najlepsie by bolo vyhnut sa obom.tak to som rada,ze to citit nebudem..a umrtvi to len pri zasivani alebo aj pred samotnym nastrihnutim?

siss_sz
9. júl 2011

@little84 nastrih je pocas najvacsej kontrakcie ci co, ked je proste to svalstvo strasne napäte, aby si to necitila.. akoze trosku citis, ze ieco s adeje..ale kedze tlacis, je ti to uplne jedno..teda aspon malo by byt, kedze sa sustredujes na ine .... apropo..vyzera to na ten prirodzeny? 😉

xen21
10. júl 2011

no mne ked sestra volala po porode,tak som jej povedala, ze ma nestrihal a manzel mi nato hovori,ze kde som to zobrala=bol pri porode, ved ta strihal....-vobec som to necitila...rodila som u Janiceka :D 😀

ivi163
10. júl 2011

@little84 tiez som rodila u Janiceka. On to sikovne zasije.Smikol to pocas kontrakcie , citila som iny druh bolesti ako dovtedy. Ale vtedy ti to je jedno co za bolest citis. Rana sa hojila velmi dobre, cca 2 tyzdne. On ti aj poradi ze co mas robit aby sa to dobre hojilo.Pred nastrihom neumrtvi iba pocas sitia.

ivi163
10. júl 2011

@siss_sz presne aj ja som bola "poucena" maminami ze sitie najviac boli 😀 Tak ked som konecne malu vytlacila a vytesila som sa z nej , preslo mi myslou ze... boze moj teraz ide sitie to najhorsie.. A kukam ako puk ze aka pohodicka 😀 😀

little84
10. júl 2011

@siss_sz tak snad budes mat pravdu a nejak extra to citit nebudem..ano,vyzera to na prirodzeny..odmeral mi panvu,vsetky tie udaje co mam v tehotenskej knizke zo zaciatku tehotenstva su teraz vacsie o 1 cm..ale ten posledny mam stale len 19 tak mam obavy,ci to bude stacit..

little84
10. júl 2011

@xen21 @ivi163 tak som rada,ze mate take dobre skusenosti,snad budem mat aj ja..tiez som citala,ze sitie najviac boli,ale tak hadam nebude 🙂 a po porode ste nemali problem so sedenim? alebo ste mali nejaky specialny vankus na to?

siss_sz
10. júl 2011

@little84 neboj sa, on ta nenecha trrapit...ked to nepojde, tak ti urobi CS...
ja som nemala vankus, sedela som tak na "pol zadku" ...a dalo sa... vankus som mala, ale som nevedela na nom sediet, to ma viac tahalo, jak ked som sedela len tak na kraji postele/stolicky alebo na pol zadku 😉

xen21
10. júl 2011

@little84 ja som tiez sedela ma polke zadku 😀 ...ale to prejde rzchlo...ked bolo treba tak som kvoli malemu tak vyskocila,ze som si ani neuvedomila,ze ma to taha...horsie to bolo so stolicou,...teda nie zle,ale ja osobne som sa bala ist na wc na velku= dr. sa mi smial,ze stehy mi nepovolia :D

siss_sz
10. júl 2011

@xen21 to sdom sa aj ja bala, ze sa mi to roztrha pri stolici..a to vobec..ale zato som sa tiez nejak speci nesetrila, kojila v tureckom sede.. a rupol mi jeden steh..az dvakrat! tkze fakt sa setrit, ja som velice machrovala, ze "mna nic neboli"...takze to neodporucam 😉

ivi163
11. júl 2011

@little84 ja som tiez sedela na pol zadku a kojila po leziacky priblizne mesiac. Aj so stolicou to bolo take ze to tlacilo akokeby zvnutra na tie stehy.. Ale to sestonedelie treba vydrzat,ono to prejde a bude stale lepsie a lepsie aj s babom bude vacsia sranda.Zacne sa usmievat a vselico vyvadzat,tak si na porod nespomenies a budes na seba este aj hrda. 🙂 Drzim ti palce!

xen21
11. júl 2011

ja som sa porodu vobec nebala...mne skor islo o to aby sme boli ok ...a s janicekom,to by som rodila aj kazdy mesiac=pomohol, a tak mam len tie naj spomienky 🙂 😀

little84
11. júl 2011

@siss_sz prave toho sa obavam,ze to nepojde,nechaju nas potrapit sa a nakoniec bude treba cisarsky..a to ma potom uspia a neuvidim malinku hned :( lebo ak by aj bol planovany cisarsky,nechcela by som byt uspana,chcem byt hore a vidiet,vnimat,ked sa narodi..uz sa neviem dockat tej chvile 🙂
tak nejak to sedenie zvladnem aj ja 😉

little84
11. júl 2011

@xen21 to ti verim,aj ja sa budem urcite bat ist na wc ale tak strach treba prekonat.. 😉 a ked nebudem vediet sediet,tak budem stat,no co 😀

little84
11. júl 2011

@ivi163 jasn,euz to vydrzalo tolko zien predomnou,vydrzim aj ja..kvoli malinkej vsetko 🙂 dakujem pekne 🙂

little84
11. júl 2011

@xen21 inak ani ja sa nebojim porodu vobec,teda co sa bolesti tyka..tiez mi ide len o to,aby bolo vsetko ok a aby som bola s malinkou od prvej chvile a "nespala",ked sa narodi.. 😉

siss_sz
11. júl 2011

@little84 podla mna ked sa nieco "stane" pri porode a treba CS, tak sa robi spinalka..ci nie? uspavaju? :-O

little84
11. júl 2011

@siss_sz tak to by bolo lepsie..ja som zas citala ze ked treba akutny cisarsky tak uspia,lebo to ucinkuje rychlejsie ako spinalka..

mata1001
11. júl 2011

@siss_sz pri CS aj uspavaju.mne dali na vyber.ja som chcela aby ma uspali... 😒

siss_sz
11. júl 2011

@mata1001 ale si sa "snazila" rodit predtym spontanne? alebo hned CS..v tom je asi rozdiel, ci nie? aj vtedy davaju na vyber?

mata1001
11. júl 2011

@siss_sz jaj to neviem ale ja som mala planovanu sekciu.tak vtedy som si mohla vybrat.aj ked ma prehovarali na spinal,odmietla som.

maca_p
11. júl 2011

@siss_sz davaju na vyber.
ja som sa cele mesiace pripravovala na porod v spinalke. avsak sa ju nepodarilo zaviest, tak ma dokina supla do celkovej.
prvy porod som mala tiez SC - akutny a tento bol prave v spinalke. vtedy som nemala ani cas mysliet na nic. ale zas nebolo to az take ultraakutne, ked mohla byt spinalka 😀. kedze mam skusenosti z oboch anestez, mozem povedat, ze po spinalke som sa horsie davala do kopy. mala som este dva dni motolicu, ale nebola potrebna krvna zatka. po celkovej anesteze paradicka, super sa mi vstavalo (teda nie tak super, zeby som vyskocila z postele) a absolutne ma nebolela hlava. pri celkovej upada telo do spanku okamzite. hovorila som si, ze budem si ratat do kolko si zapamätam, ale neviem ci som stihla 1,2 naratat 😀

adkoalauri
12. júl 2011

@maca_p Vedľa mňa ležala mamička, ktorá mala spinálku a veru sa dosť trápila, keďže si nemohla otočiť ani hlavu 24 h. Čo sa týka celkovej anestéze, podľa mňa to závisí aj od dávky a doktora, lebo mňa po operácii slepého čreva - uspával ten čierny doktor - keď som ho uvidela, som si myslela, že tu je už peklo 😀 - veľmi napínalo, keď som sa prebrala, a teraz po SC ma uspával taký starý pán doktor a vôbec nič mi nebolo 🙂 Mala som ho akútny a pýtali sa, či chcem mať celkovú anastézu

deticky123
12. júl 2011

@little84 ja som rodila 3x bez nastrihu,poprosila som porodn aby ma nestrihol,len s v nevyhnutnom pripade,par mikro trhliniek zasila aj bez umrtvenia.jemne trhlinky sa hoja lepsie a rychlejsie ako nastrih,ale samozrejme musis posluchnut dr,ze kedy tlacit a kedy nie!aj ked ta velmi nutka tlacit a dr ti povie netlac-tak musis posluchnut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre