Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sjuzan77
10. mar 2012

@majula111 no myslim, ze ani nebudem mat na vyber 😀 raz ten drobec musi vyjst von, takze sa tomu nevyhnem 🙂

siss_sz
10. mar 2012

@annus hlienova zatka zvykne odist niekedy tesne pred porodom, inokedy aj par dni,,, tak sleduj, drzim paec 😉

annus
12. mar 2012

Takže zajtra ideme. Bojííím sa baby. Dúfam, že všetko dobre dopadne a malý príde na svet bez komplikácii. Neviem prečo, ale strašne sa bojím, čo keď nezaspím, a budem ešte pri vedomí, keď ma budú rezať. Viem, je to hlúposť, ale čo už.
Okrem toho, kvôli prvému pôrodu mám strach už aj z toho, že mám vstúpiť do nemocky. Držte nám palce prosím. Prajem pekný deň a pekný týždeň. cmuk

jofik
12. mar 2012

@annus Drzim ti palce,mam podobny pripad s prvim porodom a toto iste nas caka v maji.Viem ako sa citis,budem na Vas myslet,vela stastia a daj info 🙂

annus
12. mar 2012

@jofik Díky moja, si zlatá 🙂 Určite dám vedieť ako to dopadne. Prajem aj Tebe všetko naj a hlavne pekný pôrod, bez komplikácii 😉))

dida84
12. mar 2012

@annus držím palce... určite všetko dobre dopadne... 😉

majula111
12. mar 2012

@annus neboj,vsetko dobre dopadne a zajtra uz budes mat drobatenko pri sebe.drz sa 🙂 🙂 🙂

devu10
12. mar 2012

@annus drzim palce

konickarka
12. mar 2012

@annus neboj sa dnes doktor mi povedal ze sa nemusis bat 😉
Ja idem zajtra tiez do GA na nejaky pristroj ze ma napoji tak som zvedava co to je.
Moj drobec je uz dostatocne velky ze ked pribere 300g moze ist na svet aj za tyzden.

Drzim palce nech ti vsetko vyde a neboj vyspinkaj sa do ruzova zajtra ta caka velky den a privedies nasvet novy život 🙂 🙂 🙂

konickarka
13. mar 2012

Tak bola som dnes na tom pristroji a vlastne mi merali vstahy maternice, A jak som tam lezala na chrbte tak vela nechybalao a odpadla by som tam,Sestricke sa nepačilo ze som sa musela otočit nabok, ale pokial by ma nechcela mat na svedomi musela som.
@annus Gratulujem k drobčekovy. 😀

glascat
14. mar 2012

Ahoj, dievčatá. Môžete mi poradiť, čo si treba vziať pre seba a pre drobčeka do pôrodnice v GA? Vyzerá to tak, že drobec príde skôr ako som čakala, tak sa chcem pripraviť. Ďakujem za rady 🙂

konickarka
14. mar 2012

Ahoj @glascat

Pre mamičku:
digitálny teplomer pre mňa, dermochlorofyl sprej, bepanthen na bradavky ,vložky do podprsenky, vložky obyčajné, podprsenka pre matky, klystir YAL, balzam na pery, minerálka, popôrodné nohavičky sieťkové, župan, nočná košela, papuče, šlapky do sprchy, uterák veľký, uterák malý, sprchový gél, zubná pasta, zubná kefka, hrebeň, papierové vreckovky, WC papier, ponožky, príbor, pohár , krém na ruky, nabíjačka na mobil, kniha na citanie, gumicky do vlasov

Pre bábätko:
plienky, bavlnené plienky, prebalovacie jednorazové podložky, vlhčené utierky, sudacrem na zadoček, gáza a lieh na pupček, detské mydlo, vatové tyčinky na ušká, detské mlieko, detský šampón, digitálny teplomer, ortopedické nohavičky, cumlík, košieľka, kabátik, dupačky, rukavičky, ponožky, čiapka, deka malá

Kópie:

občiansky preukaz, sobášny list, kartička poistenca, tehotenský preukaz.

glascat
14. mar 2012

@konickarka Ďakujem. Tak vidím, že mi ešte dosť vecí chýba...

konickarka
14. mar 2012

@glascat este si klikni na stranku http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=3
To mi poslala jedna co tiez tam ide rodit.Je tam toho o niečo menej.
Ani ja este nemam vsetko nachystane mozno tak polovicu 🙂

glascat
15. mar 2012

@konickarka Pozrela som to, takže to nejako pokombinujem, aby mi nič nechýbalo... Mám dospelých synov, takže keď som bola v pôrodnici s nimi, nič okrem papúč a hygieny sme si nemuseli nosiť... A samozrejme oblečenie pre bábätko, keď šlo domov. Nové časy, nové mravy 🙂

dida84
15. mar 2012

Ahojte kočky,
ja mám takýto zoznam:
-zavinovačka a deka
-3-4ks body alebo košielky
-bavl.čiapočka a rukavičky
-1 bavl. svetrík
-3-4ks dupačiek
-1 bavl. ponožky
-1 poštolky a 2-3 bavl.plienky
-1 bal.pampersky
-rybacia masť
-lieh na pupček (benzinalkohol)
-vlhčené obrúsky, podložky na prebaľovanie
-rýchlobežka
-vatové tyčinky, vata, gáza
-mydielko Sebamed

a pre mňa toto:
-župan, 2-3 nočné košele
-osuška a uterák
-jednorázové nohavičky + 3ks bavlnených
-2 podprdy na kojenie
-tampóny do podprdy
-vložky (aj 2-3 balenia)
-podložky do postele
-2-3 páry ponožiek
-papuče + papuče do sprchy
-mastička na bradavky
-hygienické potreby (wc papier, vreckovky, kefka, zubná pasta, holiace potreby, hrebeň, sprcháč, šampón, krém na tvár, balzám na pery...)
-doklady (občiansky, tehotenská knižka, sobášny list)
-mobil + nabíjačka
-odsávačka na mlieko a teplomer
-príbor + pohár
-malá klyzma YAL

Vraj detičky nedovolia kúpať, tak asi je zbytočné brať toľko krémikov a šampónikov pre bábo a ani veľmi neodporúčajú od začiatku používať množstvo kozmetiky... Ja som sa poučila pri malom. Tak zatiaľ mám kúpené len mydielko.

sjuzan77
16. mar 2012

@dida84 ten prvy zoznam som posielala @konickarka ja, ale co sa tyka tej detskej kozmetiky, tiez je to podla mna zbytocne. mam to zbalene len kvoli tomu, lebo som tu citala, ze niektorym mamickam sa stalo, ze to od nich pytali sestricky. ale osobne tu kozmetiku ani pouzivat na zaciatok nechcem 😒
chcem sa ta opytat, vidim, ze mas tiez zbaleny YAL, kedy ho chces pouzit, este doma, alebo az v porodnici? pretoze ja neviem, ci budem mat nervy na to, aby som ho pouzila sama, ci radsej nepoprosim sestricku 😅

bubatenka17
16. mar 2012

@maminecka26 jaj dievcata nestraste.ja k nemu chodim,ale uz po mesiaci chcem prec k dr.janicekovi.dufffam ze ma vezme.z kovacika strasne zly pocit

dida84
17. mar 2012

@sjuzan77 tiež poviem sestričke... myslím, že by som to sama asi nezvládla... 😀 kamošky sa pýtali, či má svoj alebo chce ten ich... a aj jej to podala...

sjuzan77
17. mar 2012

@dida84 ja vaham s tym pouzitim aj pre to, lebo ma vraj ten yal pomalsi ucinok a ze nie je taky dokladny. no neviem, este som s takymito vecami nemala skusenost 😅

deticky123
17. mar 2012

@sjuzan77 nema pomalsi ucinok, aj ja som si vzala svoj, sestricka mi to podala, odporucam 🙂

marhulka13
18. mar 2012

nazdar baby. s manzelom uz pomaly premyslame nad druhym babatkom, no mam problem. liecim sa na panicku poruchu, musim brat lieky, ktore som pri prvom tehu vysadila. No dopadlo to katastrofalne. rodila som prirodzenym sposobom, pri porode mi praskla kostrc, znicila sa rohovka n apravom oku, takze laktacna psychoza na seba dlho nenechala cakat a znovu mi museli nasadit lieky, este silnejsie ako predtym, bay ma nemuseli hospitalizovat na psychiatrii :( lenze to som rodila v nitre a tam to respektovali
druhe chcem rodit v galante, mam tam svojho gynekologa, mala by som rodit sekciou, no moj gynekolog mi povedal, nech opät vysadim vsetky lieky, ak chcem otehotniet a rovnako po porode chce, aby som dojcila. Lenze pri tych liekoch to nejde. teraz neviem, co mam robit. Ako je to v GA s dojcenim, ci sa da dohodnut, aby bolo dieta od zaciatku na UM, lebo gyn mi povedal, ze to uz je na laktacnych sestrach. Mam nenormalny strach, aby aj u druheho babatka mi neprepukla laktacna psychoza, lebo to je nieco strasne... ☹

sjuzan77
18. mar 2012

@deticky123 dakujem za odporucanie, hned som kludnejsia, ked mal niekto dobru skusenost 😉

siss_sz
18. mar 2012

@marhulka13 ja som nemala pocit, ze by nas tam nutili dojcit...bralo sa to nejak prirodzene, ale podla mna rovnako prirodzene sa bralo, ze sa dokrmovalo, ak mala matka "malo mlieka" resp. problemy s laktaciou... nemsyslim ze s tym budu mat problem, hlavne ak tvoj gyn. ti s tym pomoze im to objasnit, alebo ti to niekde napisu alebo co...

marhulka13
18. mar 2012

@siss_sz no v nitre boli zo mna hotoví, ze mi musia zastavit laktaciu, akoby som to robila naschval. pritom vsetko na svete by som dala, aby to bolo inak. no, moj gynekolog mi povedal, ze ked mam dieta, tak sa mam tesit a nie bat a nech nevymyslam, ze to zvladli ine, zvladnem aj ja. no neviem, mam strcah z druheho babatka ☹

deticky123
18. mar 2012

@marhulka13 tvoj gynekolog aj psychiater by mali spolupracovat, gynekolog by to mal chapat, mozno psychiater zmenit lieky alebo davky, pri niektorych aj kojit mozes,a ked aj kojit nebudes, to nie je koniec sveta, si uzasna, ze si sa vobec rozhodla pre druhe dietatko,moja znama bola v podobnej situacii a maju doma uz 12 rocneho jedinacika, nikdy sa neodhodlala pre druhe dieta, lutuje to ale proste ten strach neprekonala. Nevzdavaj to, urcite to zvladnes, vsetko sa da zvladnut a hlavne matky su velke bojovnice, drzim palce 🙂

strapco13
18. mar 2012

@marhulka13 laktacna psychoza nie je z dojcenia..to su ludove povery..psychicke poruchy tohto razu sa vyskytuju aj u nedojciacich mam
co sa tyka liecby..lieky na depresiu a panicku poruchu sa mozu brat aj pri dojceni..cize toto nie je dovod na strach ..ale chapem tvoje pocity
da sa dojcit aj pri liekoch /mozes mi napista kludne do IP ake konkretne beries..pozriem ci sa mozu pri dojceni, pripadne ti mozem pozriet alternativu...ale napr lieky ako cipralex, ktory sa najcastejsie pouziva, alebo ine serotoninove inhibitori sa pri dojceni mozu bez ohrozenia babatka 😉
ak teda mas zaujem ..kludne mi napis

marhulka13
18. mar 2012

@deticky123
@strapco13 dakujem za povzbudenie, v okoli sa skor stretavam s negativnymi ohlasmi, ze ci som normalna mat druhe dieta a naco sa chcem znovu trapit, ked urcite sa mi to vrati a pod. mne psychiater povedal, ze to je z dojcenia, no ak nie, budem prevelice stastna, doteraz ma trapi, ze som syna nedojcila ani raz. teraz chcem urobit vsetko pre to, aby som to zvladla

adkoalauri
18. mar 2012

@glascat ja som tam mala aj klobúčiky na kojenie a aj odsávačku. Oni ti dajú, ale keď to potrebuje viac mamičiek, tak je lepšie mať svoju🙂)

deticky123
18. mar 2012

@marhulka13 netrap sa mysli pozitivne, aak budes kojit-tak je dobre a ak nebudes kojit.aj tak je dobre, hlavne je,aby si dieta vynosila a zdrave porodila a hotovo 😉 , ja by som ti odporucila sa nakontaktovat na nejaku dobru laktacnu poradkynu a prediskutovat vsetko co ta trapi, a nepocuvaj ziadne tetky...babky...nenechaj sa odhovorit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre