Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sonita
17. jan 2011

idem kojiť do postele aby malý zaspal potom pozriem čo ste napísali

moni82
17. jan 2011

hej je to na severe, najdes to jednoducho, pri zeleznicnom priecesti podla toho z ktorej strany ides, ak z GA do BA, tak pred nim treba odbocit vpravo a ta cesta ta povedie k penzionu 🙂 a co sa tyka rezervacie, tak si tam zavolaj a popytaj, urcite ti budu vediet povedat 🙂

macka23
17. jan 2011

@sonita
ked si z okr. DS, neskusili ste hotel Therma v DS? Osobne sme neboli, ale znami strasne chvalili...vraj super masaze robia 🙂

sonita
17. jan 2011

@strapco13 -hej ,no myslím kde to je asi ....no asi to bude len niečo také ako píšeš masáž a také mám pestúnku elektronickú no behať by som nechcela hore -dolu a aj malú živú pestúnku dcérku no na nu by som ho tolko nechať nemohla ,len ak by zaspal ale ked sme niekde alebo na ceste ked ideme niekde tam nikdy nezaspí len ked ideme domou 😀 malý nie je plačlivý je ináč velký kludas....no vdaka

sonita
17. jan 2011

@moni82 -máš pravdu opýtam sa ako tam je pozerala som aj ceny no nie sú zlé ale uvidím ...,len ceny jedál sú tam neni len ranajok ☹ poznám to nieako v galante bývala som tam fúúúúúúúúú ale strašne dávno pred 18 rokmi 😅 tam presne na severe... 😝 .

sonita
17. jan 2011

@macka23 -no nebola som tam ,myslela som skôr v galante niečo, mám tam blízko mamu keby som ju náhodou potrebovala aj tu mám svokrovcou či švagrinku,ale moc sem teraz nechcem..Jedno je ktorý starý rodičia by dávali napríklad pozor na deti ,lebo obidvaja bývajú od mesta tak 10 kilometrou,keby trebalo....

amuletka
18. jan 2011

@svetluska4 hej asi je to tak lepsie ked daju tu ich a potom ked sa osprchujem tak si dam cistu svoju 🙂

anita3411
20. jan 2011

ahojte babenky ... ja mam termin 3.aprila.2011. ma niekto podobny termin ? a bude rodit v galante ? ja chodim k havrankovy a som snim maximalne spokojna no rodit by som tiez rada rodila uneho ... ale je to trosku drahe ... no urcite lepsie ako by som mala rodit u Sčastneho ten lekar sa mi vooobec nelubi je drzi a hnusni ... teraz som v 30 tt 🙂 a uz sa neviem dockat na mojho malinkeho 🙂

katarina_04
20. jan 2011

ahojte mamičky, tehuľky - mám na Vás otázočku, neviem sa rozhodnúť aké plienky mám kúpiť pre naše mimčo....

@anita3411 - ja mám termín 9.4.2011 - a rodiť budem tiež v GA

vera1132
20. jan 2011

@katarina_04 my používame Pampersky newbaby a sme zatial spokojný. nie sme vyhadzaní, nič. treba skúsiť vzorky. 🙂

svetluska4
20. jan 2011

@katarina_04 no ja som vzdy pouzivala pampers alebo huggies, dobre drzia moc aj kaki. za cely cas sa mi prekakal len asi 2x ale aj to bolo iba ked bol este malinky a kaki bolo riedke. Pri inych som mala taky problem ze ked mal troska viac nacurkane tak sa z nich uvolnoval ten absorbcny gel a mal take gulky vsade okolo pipika.
Z tych lacnejsich su este dobre babylove z dm, ale su troska objemnejsie a tvrdsie z vonka. Ale vsetko zavisi od toho kolko peniazkov si mozete dovolit investovat, na zaciatku nie je problem minut denne aj 12 - 15 plienok

strapco13
20. jan 2011

@katarina_04 dopredu nezistis, ci Vam plienky sadnu..musis vyskusat..my sme spokojny s pamperskami a babylove, mala som aj teskacke /nie tie uplne lasne, tie drahsie/ a clkom sa dali...ale napr nam nesedeli ale vobec Hugiesky a Pampers ta rada premium care..klasicke pampersky su asi naj pre nas...ale je to fakt indivindi..co sedi jednemu zadocku, nemusi druhemu..znama ma dvojvajecne dvojcata chlapcov..a kazdemu musi inu plienku

petra80sd
20. jan 2011

@katarina_04 ja som kupovala hned od začiatku plienky z DM babylove a bola som velmi spokojná,dobre sedeli a ani sa nevyhadzal a cenovo super 😀

katelyn
20. jan 2011

ja som spokojna s huggies a aj tie z tesca ale zelene su celkom fajn to su tie drahsie ... napr co sa tyka pampersiek tie mi maly za dve hodky hned precura a mne osobne to velmi smrdi aj tym cim su napustene a malemu to tiez nerobi dobre ale naozaj je asi pravda ze je to indi-vindi a treba skusat 🙂)))

katarina_04
21. jan 2011

jáj veľmi pekne ďakujem, tak budeme skúšať...tak na začiatok teda kúpil len nejaké malé balenie a potom uvidíme ako to bude znášať naše mimčo...

kellynka6
21. jan 2011

Ahojte kocky,Som tu prvy krat a rada by som vas poprosila a rady.Takze 7.2.2011 mam termin idem planovanym cisarskym. pretoze maly ide KP,bude ma rodit Dr.Havranek, zatial som s nim spokojna, je urcite lepsi ako ten pred tym 🙂 No,ale nad cim sa neviem rozhodnut je anesteza,viem,ze vela nenarozhodujem sama,ale ak bude moznost.Celkova ci spinal?Plati sa za spinal?kolko?a prosim vas co su to tie roming-in izby?velmi pekne dakujem za odpoved.A mozno s niektorymi sa tam stretneme 🙂 😉

evitkamalicka
21. jan 2011

@kellynka6 ja som jednoznacne za celkovu....ja mam oboch krpcov v celkovej, druheho sme skusali spinalkou, ale bola to cista katastrofa, tak nakoniec ma dali do celkovej a co som pocula od niektorych bab tu na koniku, tak po celkovej je vraj aj lepsia rekonvalescencia, ale tak je to na tebe ako sa rozhodnes

strapco13
21. jan 2011

@kellynka6 rooming-in znamena, ze mas dieta u seba na izbe a staras sa kompletne o neho ty samozrejme ak potrebujes pomoct sestriicky su tam na to...po cisarskom ale dietatko nedostanes hned na izbu..az ked budes ako tak vladat..vacsinou je to ten 2-3 den..podla toho kedy ti cisarsky spravia ako sa budes zotavovat

maca_p
21. jan 2011

@kellynka6 akukolvek anestezu mas gratis k porodu 😀 , len si treba vybrat

lulana79
21. jan 2011

@kellynka6 Od kamošky viem - rodí o dva týždne v Nitre - že tam robia iba lokálnu, kvôli bábätku. Tam si vybrať nemôžeš a lokálna je pre bábo bezpečnejšia. Skús naštudovať viac na nete

strapco13
21. jan 2011

@lulana79 mas asi mylne info...cisarska sa bud robi v celkovej alebo spinalke..kamoska asi myslela spinalku..v lokalke sa cisarak neda spravit 😅 ..to sa neda umrtvit maternica a zena by asi umrela od bolesti, keby jej zaziva rezali maternicu...v lokalke vies umrtvit kozu a svaly ale nie organy vo vnutri tela

kisska
21. jan 2011

@kellynka6 toto su otazky pre tvojho gynekologa. On ti najlepsie popise vyhody a nevyhody jednotlivych anestez. On ta pozna a najlepsie ti poradi. Doveruj mu. Za spinal sa plati, ale kolko to ti tiez povie Havranek. Rooming-in su izby, kde mas babo stale pri sebe. Pri cisarskom to nie je celkom mozne, lebo ta nechaju vela oddychovat. Ale treba si nastudovat kojenie po cisarskom a tvrdo ist po sestrickach, aby ti babo nosili... Uvidis ako sa budes citit. Ja som si najlepsie oddychla, ked som mala malu pri sebe a aspon som bola nutena zacat sa rychlo hybat 😉 Drzim palce a prajem vsetko dobre.

macka23
21. jan 2011

@kellynka6
ja som rodila u Havranka planovanym cisarskym /zajtra budu dva roky 😵 / ked sa ma pytal, ci chcem v CA alebo v spinalke, vysvetlil mi to tak, ze pri spinalke ma viac casu nato aby vybral babatko, v CA nie je problem, ale musi si svihnut, aby sa nedostala anesteza do obehu diatatka. /ked sa mylim opravte ma 🙂 /
Rodila som v spinalke vo stvrtok na obed, do piatku obeda som musela lezat, v sobotu ma bolela hlava, ale drobca mi sestricky nosili, dali mi ho az v nedelu a vpondelok nas pustili domov 🙂
Podla mna to bolo v pohode, ale zalezi aj na tebe, ci nemas problem s tym ze tam pipaju pristroje a podobne, nie kazdy na to je. Za spinalku sa vtedy neplatilo, a kedze som "musela" rodit cisarskym /mala som slabinovy pruh/, neplatila som nic lekarovi, nakolko ma zaradil do operacneho programu /operacne dni boli pondelky a stvrtky, neviem ci este aj teraz je to tak/. S dojcenim som nemala ziaden problem.

Moj dojem z toho bol fantasticky, kedze som drobca hned pocula ako plakal, ukazali mi ho, ukazali ho manzelovi, a ked ma previezli na izbu, bola som normalne pri vedomi, po anesteze si ako otapena /teda aspon ja som bola/, kludne som napisala vsetky sms, vybavila telefonaty a potom sa len tesila kedy donesu drobceka 🙂

Drzim palce a zelam dobry vyber 😉

adkoalauri
22. jan 2011

Baby, môžem sa spýtať, či ste brali aj pre bábo na každý deň oblečenie do nemocnice? Alebo stačí na posledný deň keď sa už chystáme domov? Ďakujem

maca_p
22. jan 2011

@kisska si si ista, ze za spinalnu anestezu sa plati? ved si predstav, ze na nu nemas a povies: viete co, urobte mi sekciu bez anestezy 😀 😀 . to akoze zartujem.
pokial viem, plati sa len za epidural.

siss_sz
22. jan 2011

ja viem, ze maju v cenniku v nemocnici aj sekciu... ale mozno je to platene len ak je na "vlastne zelanie" a nie lekarom "nariadene"

evitkamalicka
22. jan 2011

@kisska za spinal sa neplati, mne ho dali uplne zadarmo, ale nakoniec som aj tak skoncila v celkovej

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka aky bol u teba dovod zmeny zo spinalu na celkovu, ak smiem vediet?

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici ja som si ju asi po "150" vpichu co sa uzasna pani anesteziologicka nevedela trafit a skusala moje nervy, ze do ktorej nohy mi to vystreli, povedala, ze chcem celkovu, lebo uz mi bolo z tych pokusov dost blbo

macka23
22. jan 2011

@siss_sz
pokial viem, nieco ako "sekcia na zelanie" na slovensku nie je...ja som teda mala skutocnu idikaciu na cisarsky, a aj tak robil primar ofuky, ci to ma moj Dr aj na papieri od chirurga a pod....ale zasa nevylucujem...v dnesnej dobe je mozne vsetko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre