Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

peta1230
27. mar 2011

@evelin116 a mala si velke bolesti alebo sa to dalo prezit? kolko ti trval samotny porod?

peta1230
27. mar 2011

suee ahoj takze nie len ze pojdeme asi naraz rodit ale este aj obe pracujeme a dokonca ja pracujem tiez v Senci 🙂

afrederik
27. mar 2011

@siss_sz Ďakujeme🙂)))

evelin116
27. mar 2011

@peta1230 bolesti som nemala az take velke dali sa vydrzat. Idem aj na kontrolu tento tyzden ale asi posdem vo stvrtok v utorok musim ist s malou na kontrolu ku koznej tak sa tam mozna stretneme ak ides k tomu scasnemu? Ak ma spoznas tak ma ohlas a mozme pokecat v cakarni.

peta1230
28. mar 2011

@evelin116 ahoj no neviem ci sa stretneme lebo ja mam ist k nemu v stredu medzi 12:00-14:00..... ☹ tak som velmi zvedava ze co mi povie 🙂

evelin116
28. mar 2011

@peta1230 vsak aj ja som chodievala v stredu to ma nenapadlo ze aj ty pojdes vtedy...tak budem drzat palce.Urcite daj potom vediet ako si dopadla 😉

mukiii007
28. mar 2011

Síce sú to už skoro 2 roky, ja si túto nemocnicu tiež pochvaľujem. Sestričky fajn, až na niektoré výnimky. 🙂

babe19
28. mar 2011

@afrederik ahoj tak sme sa urcite videli,ja som rodila 20.3.2011 o 12.25 🙂

maca_p
28. mar 2011

baby, na novorodeneckom su deti zabalene v perinkach? ak ano, pod perinkou maju len kosielku a bose nohy? alebo treba ponozky?

siss_sz
28. mar 2011

@maca_p mne sa mari, ze mali nieco na nohach, asi dupky... ale ked nie, urcite boli zabalene v 2 plienkach aspon... a ono hned na druhy den si ich uz mozes obliekat do svojho... kazdy radsej obliekal uz ...tusim...

adkoalauri
28. mar 2011

@maca_p mne sa zdá, že mali okolo nôh obtočené plienky. ja som nepoužívala vlastné oblečenie, lebo hneď na druhý deň som mu dala rukavičky-mal veľké nechty a tam sa nemôžu strihať, a už sa mi nevrátili ☹ Oni keď zobrali bábo, tak ho prezliekli a mohla som hladať rukavičky medzi spoločnými. Len keď sme odchádzali domov, som mu dala vlastné vecičky. 🙂

suee
28. mar 2011

@peta1230 hehe aka nahoda 😀

babe19
28. mar 2011

@maca_p babatka su v perinke,na perinke jedna plienocka pod hlavickou,oblecene maju kosielku a na nohach nič len plienka obtocena! to je vsetko! inac ako @adkolauri píse tiez som dala rukavicky malemu aj dudel a tiez sa mi nevratili,no ja som si isla po to,hladali sme to,dovtedy som neodisla,kym mi to nevratili 😉

maca_p
28. mar 2011

@siss_sz
@adkoalauri
@babe19 ja mu nechcem dat rukavice, zoberem radsej noznicky a nechtiky obstriham. ako poznam nemocku z detskeho odd. tak tam bude teplo az az. chcem zobrat aj svoju perinku a veci, lebo prve deco ma od narodenia brutal exem.

siss_sz
28. mar 2011

@maca_p mne sa nestratilo nic... nastastie...

babe19
28. mar 2011

@maca_p ja som tiez brala a zakazali strihat ☹ vraj len doma po tyzdni sa smie,bola som zufala,lebo ked nemal rukavicky cely sa poskrabkal. a veru je tam bohovské teplo,to preto aby sa deticky mohli slniť 😉

svetluska4
28. mar 2011

@babe19 no to oni radi strasia ze co smies a co nie so svojim dietatkom. ale pravdou je ze jediny kto nesie zodpovednost za svoje dieta je rodic. Oni su len zodpovedni zo zdravotneho hladiska a veru tie nechtiky ziadna zdravotna zavada nie je, oni sa len boja ze neskusene maminky by mohli dietatku skor ublizit. Pocula som uz aj taky nazor ze to nechavaju tak aj kvoli tomu ze vraj tie prve nechtiky sa zvyknu sami odlomit a netreba ich strihat, ale to je podla mna blbost.
Ja som malemu davala jeho veci a aj jeho dudlik a nikdy sa mi nestalo ze by sa nieco stratilo. My sme mali veci zladene vo farbe, takze sa im to asi preto nepoplietlo s inymi vecickami. Je aj pravda ze ja som bola na novorodenckom ako doma a uz maleho sestricky poznali , maly sa tam musel opalovat lebo sme boli v apartmane a tam slniecko nesvietilo,

babe19
28. mar 2011

@svetluska4 ano,viem,kamoska bola teraz v apartmane,naraz sme rodili 🙂 tiez niesli jej malu slnit sa na novorodenecké 😉

afrederik
28. mar 2011

@babe19 ahoj ,urcite hej,ale neviem kto si🙂Ja som bola na izbe s mamaickou,ktora mala babo v Nových Zamkoch,vacsinou sme spolu chodievali aj do jedalne🙂))))

afrederik
28. mar 2011

@maca_p ahoj Maca,nemusis sa bat,ja som maleho obliekala do svojich veci,mal aj rukavicky,nic sa mi z toho nestratilo🙂)))

maca_p
28. mar 2011

@afrederik po kolkych dnoch ta prepustili po sekcii domov? dnes som volala s vrchnou a hovorila mi, ze den sekcie sa nepocita, ale ja chcem najneskor v sobotu uz domov ☹ ak budeme ok, tak nema vyznam tam trcat...

mukiii007
29. mar 2011

@maca_p
Ahoj! My sme mali tiež sekciu - štvrtok a v pondelok sme už aj išli domov. 🙂

adkoalauri
29. mar 2011

@maca_p V nemocnici zakázali strihať nechty- vraj z hygienických dôvodov, avšak malý sa tak poškriabal a k tomu sa mu tá jazva na tvári zapálila od plienky - perú vo veľmi silných práškoch(to povedali) - takže keď som ho uvidela, bola som zúfalá, akú má malú tváričku. Ja som potom kvôli tomu dávala tie rukavičky - a používame dodnes.

vilki
29. mar 2011

ahojte baby, chcem sa opytat ci chodi niektora z vas k mudr. Gindlovi ? ja som zo sale a moj gynekolog ma poslal k nemu pretoze mi nasli cez sono hrcku v prsniku a neviem sa mu dovolat, treba sa u neho objednat alebo tam mozesm prist s odporucanim od mojho lekara?dakujem za odpovede...

babe19
29. mar 2011

@afrederik nebola taka trosku baculatejsia? vzdy mala cop dozadu cesany? 🙂

afrederik
29. mar 2011

@babe19 Áno,presne🙂

babe19
30. mar 2011

@afrederik tak viem 🙂 vela zdravia vam prajem!

katelyn
30. mar 2011

@babe19 ahoj ja som tiez rodila v nedelu ale o 20tej a v tom case ako si rodila ty ma akurat prijimali 🙂

katelyn
30. mar 2011

@afrederik ahoj aj ja som bola v tom termine ako ty v nemocke...a asi by som sa nemala pytat teba ale nie si nahodou s mamickou v kontakte ako jej malinka? ci je vsetko ok?

katelyn
30. mar 2011

@peta1230 ahoj...ja sa ti nechcem miesat do toho akeho lekara mas ale radsej ako prejdes k dr. scasnemu tak si pozri viac recenzii na neho... viem ze vsetci sme len ludia a vela krat naladovi a nemame svoje dni ale poviem ti ze ja som ho zazila dost vela krat v situaciach ze asi keby sa ku mne tak sprava tak ja by som mu povedala a viem aj o par porodoch ktore dopadli "vynikajuco" vdaka nemu a nasledky su dost zle.... a velmi preferujec sekciu co nie kazdy odsucdzuje ale myslim ze porod klasika je ovela lepsi... ja patrim k dr.havranekovi poviem ti ze tiez som zazila dni kedy som mala chut odist od neho lebo niektore jeho reakcie mi nevyhovuju ale je pravda ze tiez ma toho vela vid nedela ked som rodila prisiel mi k porodu odrodil si aj dalsiu pacientku odchadzal vecero deviatej rano do sluzby tahal24ku a potom zas rano do prace co ho aj odivujem lebo ja by som asi uz mala dost...nechcem to hu obhajovat ani vyspevovat ale ja som rada ze som si ho zvolila aj ja gynekologa aj za porodnika a nelutujem ani to co som mu zaplatila myslim ze si odviedol svoju pracu na 200%.. ale hovorim ma aj svoje zapory ale myslim ze toho scasneho by som si na tvojom mieste rozmyslela viacej ak chces vediet konkretne tak ti napisem do sukrom. spravy...
a ak to nie je tajomstvo preco chces odist od havraneka? a inak poznam vela bab ktore odisli a konktetne k scasnemu a potom si buchali hlavy o stenu ake su truby...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre