Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

petruci6
23. okt 2008

bubatinko zeby to uz na teba islo? 😕 mozno su to len poslickovia a pripravuje sa

lucka10
23. okt 2008

Ahojte baby, bubatinko neboj, budeme Ti všetky držať palce. 🙂 A daj potom čo najskôr vedieť.

kaatkaa
23. okt 2008

Kati11 inak aj ja mam termin 31.12. 😉

strach z porodu mam aj ja asi ako kazda, ale snazim sa mysliet na to ze potom uz budem mat babulku pri sebe..

bashka
23. okt 2008

Fiiha, kati11, vsak ty uz si podla pasu mala rodit pred 8 rokmi...ake je to byt v 465tt? 😕 😕 😕 Keby som bola tak dlho tehotka aj ja by som sa bala...ze co mna vyjde 😀

bashka
23. okt 2008

uz som jak madar...ze co zo mna vyjde 😀

kati11
24. okt 2008

🙄

petruci6
25. okt 2008

ahojte,

kati neboj nejako to prezijeme,zvladli to ine,zvladneme aj my 😉
bubatinko ako sa citis?uz to preslo?

bubatinko
25. okt 2008

ahojte uz ma pustili dnes ale s kopou liekov na upokojenie maternice.... ale aspon vieme ze co a ako ..urobili mi monitor aq tam super kontrakcie pisalo no tak som tam bola na 24h pozorovani ale kedze po nasadeni liekov to zastalo tak ma puistili...

emkaa
25. okt 2008

ahojte,
mozete mi potvrdit, ze naozaj netreba do GA vlastnu nocnu koselu a zupan? podla zoznamu, co mam, netreba....
dakujem

petruci6
25. okt 2008

bubatinko ake lieky ti dali? to uz si nemohla porodit?ved maliny uz musi byt donoseny,nie?

emka ja si beriem vlastnu koselu aj zupan a uterak,neverim tym nemocnicnym..

lucka10
25. okt 2008

Ahoj emkaa, nočnú košeľu si zober, župan nepotrebuješ. Keď budeš rodiť, tak oni Ti dajú košeľu. Po pôrode sa prezlečieš do svojej košele.

babynovas
25. okt 2008

emkaa, do pôrodnice v Ga netreba nočnú košele, tam ti sestričky na príjme dajú jednu, do ktorej sa hned prezlečies, v tej môžes aj rodiť.Ak budes potrebovať čisté, stači si vypýtať. Tie nemocničné nie sú najkrajšie, ale sú voľné a nemusiš sa o ne báť, že by ti nejaké fliačky nešli vyprať. Inak ja som si brala aj vlastné, v ktorých som bola na druhý, tretí deň, ked som sa už ,,pozbierala. Niektoré mamičky zas boli len v nemocničných, vlastne je to na tebe, ako sa rozhodneš. Tak isto som brala oblečenie aj pre malinkého, ale nebolo treba, lebo sestričky mi ho hned obliekli aj zabalili do nemocničnej perinky. 🙂 Držím palce

bubatinko
26. okt 2008

petruci6 nechceli ma nechat ze ked mam chripku ze by sa to mohlo skomplikovat lebo mam strasny kasel a nevladala by som dychat.... inak keby nebolo tej chripky tak by ma asi aj nechali lebo primar skonstatoval ze maly je donoseny takze by sa nic nestalo... inak ma vystrasili riadne lebo ked ma vo stvrtok prijmali som mala opuchnute nohy a aj tlak vysoky a oni hned ze preeklamsia no skoro som odpadla ale potom dali lieky a uz bolo OK dost rychlo zabrali.... mam magneB6 a este volake dva lieky co maju hrozny krkolomny nazov....

ale musim povedat ze som bola milo prekvapena aj z doktorov aj zo sestriciek vsetci boli milí a ochotni velmi casto chodili sa ma pytat co a ako mi je...

tie kosele davaju aj mne dali ale ja som si dala radsej svoju aj svoj zupan.... inak je tam strasna kosa mne na izbu doniesli este aj ohrievac aby sa to trochu vykurilo..... takze ja beriem malemu aj deku a take teplejsie ak by nahodou...inak tam babatkam davaju nemocnicne oblecenie takze v pohode...

petruci6
26. okt 2008

bubatinko a nepovedali ti kolko vazi malinky?
ty chces nejake konkretneho dr k porodu?

magnezium tiez uzivam kazdy den kvoli krcom v lytkach

bubatinko
27. okt 2008

petruci6 podla UZV ma cez 3500g ku dnu terminu porodu by podla nich mal mat cez 4500g

najskor som chcela dr. barana ale teraz neviem ci sa mi to oplati lebo zdali sa mi byt vsetci v pohode takze uz sa tak nebojim nejakeho zleho pristupu abo tak... inak moj gyndos mi povedal ze ak budem chciet tak mi k porodu on sam dohodne primara lebo sa poznaju tak asi nebudem chciet nikoho konkretneho....

petruci6
28. okt 2008

tak to bude riadny chlapisko, to bude chciet asi cisara pri takom velkom babatku,vsak?

evitkamalicka
28. okt 2008

cus petru...tak ako?

petruci6
28. okt 2008

ahoj 🙂
dobre,v piatok sme boli na USG a mala vazila 1750g,takze rastieme ako z vody,uz je otocena hlavickou dole,tak ma kope do zaludka a mam problem nieco v nom udrzat 😝
vy sa mate ako?kocikujes?neprides niekedy do GA?

evitkamalicka
28. okt 2008

petru my sa mame dobre, akurat sme sa napapali, prebalime a pojdeme sa troska prejst kym neprsi...do GA by som aj prisla ked pozhanam niekoho kto ma odvezie

petruci6
28. okt 2008

tak sa potom ozvi a mozme sa stretnut,kym budem este vladat 🙂

bubatinko
28. okt 2008

petruci, no neviem ja by som moc cisarak nechcela ..... lebo prveho syna som mala tiez skoro tak velkeho a porodila som normalne ale to som rodila v BA ...

inak poculi ste o tom ze v GA nechcu nechavat porody na noc?? vraj preto ze maju malo lekarov keby sa nieco skomplikovalo...tak preto tam casto robia cisarsky .... dnes mi to povedal moj gyndos ked som sa ho pytala ze ci nevie preco tak vela cisarskych robia..... vraj je to pre nich menej riskantne....

petruci6
28. okt 2008

coze?????menej riskantne?to sa mi nezda,kazdy odporuca normalny porod pokial sa da a iba pri komplikaciach cisarsky,to je teraz len nejaky novy modny trend,ze kazda chce cisarsky,aby netrpela,nie?

bubatinko
28. okt 2008

neviem mne sa to tiez nezda.... ja chcem tiez normalny porod a iba ak to bude naozaj nevyhnutne tak cisarsky ... inak vsimla som si ze tam maju vela mladych a asi nie moc skusenych doktorov mozno preto neradi riskuju... 😒

evitkamalicka
28. okt 2008

ja som rada ze som rodila cisarskym a inak by som uz ani rodit nechcela, hoci som sa toho bala

bubatinko
31. okt 2008

evitka a mala si velke bolesti ked ti zasili brusko??? ja sa bojim najmä toho ze ako to bude s tou velkou ranou po cisarskom po kolkych dnoch si uz ako tak normalne vladala chodit??? ja mam doma este jedno dieta a tak sa bojim ako by som to sama zvladla po cisarskom pendlovat medzi dvoma detmi je ine ako sa starat iba o jedno ....

evitkamalicka
31. okt 2008

bubatinko, bolesti som necitila lebo mi davali dva dni infuzky a ta rana vobec nie je az taka velka, postavit som sa musela na druhy den a odvtedy som uz normalne chodila a robila vsetko, iba to postavenie sa prvy raz dost bolelo, ale potom to uz bolo lepsie a po tyzdni ma uz nebolelo absolutne nic a jazvu mi uz takmer vobec nevidiet

bashka
31. okt 2008

Evit, nevidiet ti jazvu? Ty sa maaaas...ja ma skoro 7 mes. po a vyzera mi hrozne 😨 Ale neva, vsak co nevidiet bude druhe baby a to ma urcite bud rezat zas...takze pohodovic 😵

evitkamalicka
31. okt 2008

bash no fakt ju mam krasnu, sa sama cudujem, som cakala ze to bude horsie...a kedy planujete druhe?

bubatinko
31. okt 2008

evitka no tak to je paradne .... ak by aj mne museli robit cisarsky tak dufam ze to bude tak dobre ako u teba.....
tie infuzie davaju normalne vsetkym abo tebe davali pre nejaky dovod?? ako si prezila cievkovanie???

bashka
31. okt 2008

Evit, ale ja som mala brutal problemy este asi 2 mesiace, sa mi to nevedelo zahojit, ledva som chodila, nevladala som vstavat k malej, esteze mam takeho zlateho manzela 🙂 Teda zvonka to vyzeralo OK, ale vnutorne stehy sa mi nechceli vstrebat a bolelo to jak svina. Druhe by uz aj urcite bolo na ceste, keby som nebola po cisarskom...no mala by som pockat chvilu. A vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre