Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

maznacik007
8. jan 2011

@eviitka to nie je pravda ze ta musia odrodit vsade kam prides pri prvych kontrakciach. to plati mozno v kvazi "dedinskych nemocniciach" kde nemaju tolko porodov ale nie v BA.

@pici ty pokial vidim chodis k lekarovi do GA... mozes mi prosim hodit aj do IP meno a kde ma ordinaciu ako to tam funguje / ci je nejaky rocny poplatok a tak/ stahujeme sa na jar do okresu GA a chcem zmenit lekara diky

eviitka
8. jan 2011

@pici tak samozrejme je ine,ked mas svojho Dr aj porodnika.Ja nemam,a ani si ziadneho nezazmluvnim.Keby odbornici neboli,tak by nerodili a myslim,ze kazdy sa bude snazit,aby svoju robotu odviedol co najlepsie,nikto nechce mat problemy,ani vam nejako ublizit,doktori nie su bohovia,aby neboli trestne postihnutelni.

eviitka
8. jan 2011

@maznacik007 ja sa nechystam ist rodit do BA a ked to tvrdi porodna asistenka s 30 r praxou,asi budem radsej verit jej,ze vie,co hovori...ak si to xces potvrdit,prid cvicit.

maznacik007
8. jan 2011

@eviitka nuz na tehotenske cvicenia kedze nie som tehotna nema zmysel chodit 😀 ono je to asi aj o skusenostiach cloveka... ja uz mam co to za sebou ci uz porod, laparku, HSK, bohuzial aj potrat a MA takze sa na to pozeram inak.

pici
8. jan 2011

@eviitka
je to samozrejme kazdeho osobna vec, ci si zazmluvni alebo nie. ja by som napriklad gynekologa co nerodi ani nechcela, ale to je moj nazor na vec. s niekym si budujem xrokov vztah, pozna ma, moje problemy, prejde so mnou cele tehotenstvo a rodim u niekoho ineho? no pre mna je to nepredstavitelne.. rovnako ako porod doma, porod s dulou atd.. ale kazdeho osobna vec, nikoho nesudim

eviitka
8. jan 2011

@pici 🙂)) tak ked pojdem do porodnice s kontrakciami,asi ma odrodi len taky,co uz rodil🙂)to by bola provelka nahoda,aby som mala nejakeho novacika...a najradsej ziadneho-len asistenky

maznacik007
8. jan 2011

ako porod este fajn.. pokial nie su komplikacie odrodi aj PA ale to sitie... to by som nechcela aby sa na mne ucili brrr 😅

pici
8. jan 2011

@eviitka lenze ja by som nechcela rodit hoci u odbornika, ale stale u niekoho koho nepoznam... chapes? a celkovo k zenam v oblasti gynekologie a porodnictva sa nehrniem. takze ak porodna asistetntka tak jedine muz

leanela
8. jan 2011

pekne sa to tu rozpisalo 🙂, ja si myslim ze porod je hlavne o psychike zeny a ked jej pomoze ze pozna porodnika je to len k dobru.
Tak ale niekomu je to jedno kazna zena je ina osobnost,kamoske to npr. bolo uplne jedno kto to bude ale ja som uz teraz vylepena tak chcem nech toho cloveka poznam resp. on mna 😵

eviitka
8. jan 2011

Ja sa porodu nebojim a je mi jedno,kto ma odrodi..v kazdom priapde vsade vo svete rodia zeny len s asistentkami, ked sa tam objavi doktor,znaci to komlikacie.To len na Slovensku maju z toho doktori vedlajsi prijem.Sestra mi zije v Australii,cize to mam podlozene.

pici
8. jan 2011

@eviitka ano a v australii ta napriklad po porode poslu poobede domov aj s 6 hodinovym novorodeniatkom, po sekcii na druhy den, to mam zase potvrdene ja, co sa tyka skotska, anglicka aj noveho zelandu. vdaka... som stastna ze moj porodnik ma vedlajsi prijem.... a som stastna ze ak by komplikacie nastali, nebol by niekde na mile daleko

siss_sz
8. jan 2011

@maznacik007
ja chodim MUDr. Janíčkovi, zatial ma ordinaciu na 10.posch, v NsP v GA - utorky a stvrtky od 8,00. ma zatial malo pacientiek, necaka sa, je mlady, sikovny, oblubeny a velmi starostlivy😉

eviitka
8. jan 2011

@pici tak moja sestra urcite nesla po klasickom porode hned domov,to je blbost a rodila v statnej nemocnic v Melbourne,nic si neplatila..mylsim,ze VZDY ma nejaky porodnik sluzbu,cize sa nemoze stat,ze by si ostala opustena na sale s kopou neschopnych sestriciek,akoze HALOOOOO...mala by si sa porozpravat s niekym,kto toho zazil 100x viac ako ty

pici
8. jan 2011

@eviitka
ty si tu asi pani kompetentna ked sa ku vsetkemu vyjadrujes s velkou odbornostou. a skusenostami. asi viem , co hovorim, nie si jedina , kto ma niekoho kto zije v zahranici, ale nebudem vysvetlovat. myslim, ze v galante mozu byt len radi, ze ty tam rodit nebudes

eviitka
8. jan 2011

@pici nie som pani kompetentna,nerodila som ani raz,ale keby si citala poriadne,cvicim uz par emsiacov s 55r. porodnou asistenkou,ktora rodi 30 rokov na Kramaroch,tak zrejme ta vie skor,co hovori a preco,ako ty...co sa tyka zahranicia,hovoirm o svojej sestre,co tam zazila ona,zije tam 5 rokov,ale opytam sa jej,ci ine vyhadzuju domov v ten isty den a dam vediet.

eviitka
8. jan 2011

@eviitka
@pici a tvoju logiku s porodom v GA som nepochopila...kedze sa xcem vyhnut cisaraku,radsej pojdem do TT a aj prave preto nebudem mat zazmluvneneho doktora,aby si svoj honorar neodbil sekciou,ako to vsetci velmi radi robia..

pici
8. jan 2011

@eviitka
si dost uzkoprsa, tvoje rozhodnutie rodit s dulou je tvoja vec a nikto ti to neberie... ale obuvat sa do mna nemusis len preto, ze nezdielam tvoj nazor. moje kamaratky su vydate v zahranici tak asi viem o com hovorim. a samozrejme to neglobalizujem. a nerieism hlavne mi je docela jedno ako sa rodi v zahranici, toto je tema porodnica v galante... ale to si si urcite vsimla...

eviitka
8. jan 2011

@pici a prave naopak-V GA su velmi schopne sestricky,cize len kvoli nim by sa tam oplatilo ist rodit...lebo sestricka ti ovela viac da,ako nejaky doktor

eviitka
8. jan 2011

@pici vobec nie som uzkoprsa,len pocuvam nazory a skusenosti inych a ucim sa na druhych chybach,nie na svojich.Keby si riadne citala,vedela by si,ze som mala uplne iny pohlad pred tym,ako som zacala cvicit a pocuvat kompetentnu osobu.

pici
8. jan 2011

@eviitka ja povazujem za kompetentneho svojho doktora, a inak by si hovorila keby si vo svojom lekarovi mala doveru, ktoru zjavne nemas

strapco13
8. jan 2011

@eviitka odkial si prisla na to, ze v Ga sa rodi iba cisarakom /skopcim tvoju vetu: kedze sa xcem vyhnut cisaraku,radsej pojdem do TT a aj prave preto nebudem mat zazmluvneneho doktora,aby si svoj honorar neodbil sekciou,ako to vsetci velmi radi robia/ ..v Ga nemusis ak nechces mat vybrateho porodnika..prides a budes mat pri porode sluzbukonajuceho a nemusis mu dat ziaden honorar, iba mile slovo a podakovanie...takze nekecaj tu somariny
a to ze si zeny zajednaju porodnika k svojmu porodu...to je to iste ako to, ze ty si chces zajednat dulu...kto si niekoho zajedna, znamena, ze jemu doveruje...ci lekar, ci dula, ci porodna asistentka..takze zeny maju na to pravo a nie je za tym nic divne a nepochopitelne

pici
9. jan 2011

@eviitka ja som presvedcena ze v galante su nielen vyborne sestricky, ale aj vyborny doktori. osobnu skusenost mam s niekolkymi z nich a neviem si ich pristup vynachvalit. to, ze ty si sa dala na nejake cvicenie a to ti zmenilo nazor na porod, je tvoja vec, ale tvrdit ze porodnik si odbije svoju pracu sekciou je pekna kravina... asi moc s lekarmi nehovoris, ale klasicky porod a sekcia je aj z pohladu porodnika nebe a dudy, pretoze sekcia je operacia.

pici
9. jan 2011

@eviitka moja logika s porodom v galante v suvislosti s tebou bolo myslene... vzhladom na to aky mas postoj a nazory, si myslim, ze budu len radi , ze osoba ako ty, si vyberie inu nemocnicu... dalo sa to povedat aj jemnejsie, ale neviem ci by si ma opat pochopila... nemienim sa tu hadat. ty si naockovana cviceniami na dulu a ja tvrdim, ze ani najlepsia dula dul by ma nepresvedcila na porod bez lekara... a bez toho, ktoremu doverujem, to je moj nazor. nehovorim ze najlepsi, ale....

pici
9. jan 2011

@eviitka prajem ti bezproblemovy patnast minutovy porod.... zlatko neviem ako ty.. ale prvorodicka nerodi urcite patnast minut, tak ak si ja doktora zazmluvnim, bude pri mne od prvej kontrakcie az kym ma nedosije... a ja neviem kde beries informacie, ze cely porod je v rukach sestriciek, tak naco zazmluvnovat.. nie je to nikoho povinnost, ale dobrovolna nadstandardna sluzba, ktoru kto chce si zaplati,kto nie, nie.. nikde nie je napisane, ze to musis platit... lebo inak nebudes normalne odrodena...

adkoalauri
9. jan 2011

Baby, to sú ale problémy, ktoré niektoré z nás majú 🙂 Ach-ach. Ja ako prvorodička by som za žiadnych okolností nešla rodiť bez toho, že tam nemám svojho už dopredu dohodnutého pôrodníka. A či dáš niekomu peniaze, alebo nie, to je tvoja osobná vec...Pred rokom som bola na operácii appendixu (slepého čreva) a aj tam som mala svojho lekára a bez toho by som nešla nikde. Videla som ako sa stavia k pacientom čo majú lekára a ako k tým, ktorí ho nemajú. A okrem toho mi už po pôrode umrela sesternica - a také niečo, že lekári sú trestne postihnuteľní - takúto somarinu som už dávno nepočula... ťažko sa dovoláš pravdy na súde - ruka ruku myje.Asi toľko...

henika30
9. jan 2011

Ahojte!Mám pre vás otázočku.Je tu niektorá z vás ktorá rodila u dr.Barána?ja by som chcela un ho rodit.Budem rodit cysársky.Neviete že kedy zvyknú lekárom dat peniaze?a kolko približne?Dakujem

adkoalauri
9. jan 2011

henika30
Len čakaj na odpoveď budeš vyškolená, len nech si ťa niekto všimne 🙂 / myslím na predchádzajúce správy 🙂

pici
9. jan 2011

@adkoalauri ty nebud ironicka :DDDDDDD ved ja som si len povedala svoj nazor. nemam proste rada ked niekto tak alebo ona nechce rodit a nasilu presviedca ostastne ze su vlastne hlupe, lebo to chcu inak

adkoalauri
9. jan 2011

@pici Ja som sa smiala aj na tom cvičení... U nás robí cvičenia baba, ktorá nemá dieťa, takže... čo...
a okrem toho dule nič nedáš? A čo bude s tebou na druhý deň, alebo tam bude chodiť 24 h denne? Ja neviem... žasnem nad tými názormi

pici
9. jan 2011

@adkoalauri no ona asi neda. ale ona by nedala ani doktorovi ani dule tak ze to je jedno, ale vybera si podla toho, kto okolo nej bude viac kmitat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre