Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

lucka10
13. feb 2009

buffinko ako si to pekne napísala, že situáciu zachraňuje primár. 🙂 Tým som chcela len povedať, že primár je skvelý človek, rodila som u neho. Staral sa o mňa celý ten čas, čo som bola v nemocnici. Mám dobré spomienky. 🙂

petruci6
14. feb 2009

buffinko halucinacie? to si ako myslela

lucka suhlasim s tebou 😉

babynovas
16. feb 2009

baby neviete čo je s Leilou? už má malú Vanesku pri sebe? 🙂

leila2110
16. feb 2009

Ahojte Baby!Ja som tu cely vikend nemohla dojst, lebo mala som tolko prace, že nevedela som , ze čo skôr.A môj mily je doma len cez vikendy, tak hrnce maju poplach a samozrejme, ze sa mu musim aj povenovat 🙂 Babynovas, tak ty si si už myslela, ze uz mam Vanesku pri sebe? Jéj, to by som uz chcela 😅 😵 🙂 Ked som bola v piatok na tej poradni, tak som pochodila asi tak, ze doktor nevidel ešte žiadne priznaky pôrodu.Vôbec sa neotvaram, a ze Vaneska tam ma ešte miesto.Takže doktor povedal, ze to vyzera tak, že ho podla vsetkeho počkam, kedy pride z dovolenky.Tak dufam, že ano 😝 Buffinko, Ty si mi to tu tak krasne vsetko rozpisala, si naozaj velmi Zlatucka, dakujem ti! 🙂 Baby, a čo vaše Babuliatka? Je to krasny pocit ich mat pri sebe, že? 🙂

leila2110
16. feb 2009

Tak rada chodim do vašich albumov nakukat na Vaše Zlatička, mate ich nadherne. 🙂 Prajem im vela zdravička! A samozrejme aj maminkam. Ja som si chcela tiez urobit nejaky album, ale nechce mi načitať fotky.Nechapem preco 😖 Ale na azete mam tento isty nick a tam už nejake fotky mam, len už čakam na to najdôležitejšie 😔 a potom ten album rozširim.Heslo dam. 😉

leila2110
16. feb 2009

A už sa mi da nahadzovať tie fotky do albumu, nejak mi to blblo, ale uz to funguje, Takze ked sa narodi malinka, tak vam ju budem môct aj sem ukazat 🙂

oliva25
16. feb 2009

Vie mi niekto odporucit dobreho porodnika v GA porodnici? Okrem Dr. Havraneka. Som tu nova, tak dufam ze mi niekto poradi.

buffinko
16. feb 2009

leila, aj ja som myslela, ze uz rodis 🙂 posledne tyzdne su nekonecne a uz kazdy den cakas, ze mozno dnes?... 😀 ja som mala otrasne tehotenstvo, takze som bola nesmierne stastna, ked sa mala narodila. a ano, je uzasne byt mamou a vediet, ze pre to malinke stvorenie sme vlastne vsetko 🙂 a teraz, ked sa uz smeje a vecer pri kojeni ma drzi za ruku, lebo sa boji, ze jej ujdem 😀 😀 je to este krajsie. mas to za par, onedlho ta to vsetko caka 😵 😵 😵

k tym halucinaciam - bola som tak unavena, ze som bola niekde medzi spankom a bdenim, zdalo sa mi, ze pocujem detsky plac, hoci mala spala. muza vedla mna som hladkala po hlave a tisila som ho 😅 v domneni, ze je to mala. len sa mi nezdala ta velka hlava 😝 bolo toho viac, uz som zabudla. nastastie. no proste som bola uplne mimo.

oliva - dobry je aj primar a dr. baran napr.

leila2110
16. feb 2009

Buffinko, ja mam tehotenstvo pekne, jedine čo by som vylučila, tak je vracanie a pálenie záhy.Ale to je nič proti tomu, ked viem, že čo nosim pod srdiečkom. 🙂 Inak pekné od Vás, že na mna myslíte, ste zlatučke 😉

babynovas
17. feb 2009

jeeej no ja som si už naozaj myslela, že už máš po. Vaneske sa bude dobre spinkať v takej krásnej postielke 🙂 Môj Peťko má tiež baldachýn a všetko možné okolo, ale jemu sa v postielke vôbec nepáči, lebo od začiatku spával v našej posteli, je to v podstate moja chyba, takže leila dalšia rada: navykaj malinkú na postielku, lebo neskôr sa už nebude dať 😉 ale ked tí drobci sú taaaak veeelmi zlatulinkííí 🙂

macus
17. feb 2009

Ahojte baby. Ako sa máte maminky a vaše ratoleste. Dúfam že dobre. Čím sa to blíži tým som nervóznejšia z pôrodu.
Leila Kedy ideš štvrok k Dr. Babišovej ja asi okolo 9:30 približne. Uvidím kedy príde manžel domov.
Majte sa baby. Pekný deň.

petruci6
17. feb 2009

kde a kedy ma dr Babisova ambulanciu?

macus
17. feb 2009

má ju hore na 10 poschodí nemocnice je tam doobeda a teraz zastupuje Dr Havránka preto idem k nej 🙂

dendika
17. feb 2009

ahojte mamičky, chcem sa aj ja pridat so svojimi skusenostami v galantskej porodnici, ja som bola s personálom nadmieru spokojná, nás malinký sa narodil o dva týždne skôr, chytil žltačku a to že musel byt pod lampou a nie pri mne som znášala dost zle, ale poviem vám, že so sestričkami ktoré sa starali o dietatká som mala len dobré skúsenosti, ja som za nimi chodila so všetkým čo ma napadlo a ony mi radili, aj ako kojit, ako prikladat a tak, pomahali mi aj ked sa mi naliali prsia asi tak na druhý den, ja ako prvorodička som toho samozrejme moc nevedela, a mala som skreslené predstavy o kojení, myslela som si že je to ovela jednoduchšie. Ja som rodila u dr.Havraneka a bol hrozne zlatý, ja som zostala v nemocnici v nedelu a malinky sa narodil na druhy den poobede, chodil sa stale na mna pozerat, srandovali sme dokonca, aj porod bol celkom v pohode. Pri porode som mala aj manžela, čo bola pre mna neuveritelná opora, vlastne on bol so mnou stále od nedele, je to vyhoda, pretože pre mna to malo velký význam, ked som mala pri sebe niekoho blizkeho, kto sa so mnou stále rozprával. takže ja mám s ga porodnicou len dobré skusenosti. hlavné je, aby ste sa pýtali, na čokolvek čomu nerozumiete.

leila2110
17. feb 2009

Macus, mne povedal doktor, že najlepsie je ist k nej po dvanastej, že vtedy tam ma najmenej ludi.Ale mozno pôjdem aj ja skôr, však zajtra ti dam vediet 😉 Inak, aj ja už stresujem, ale aj sa velmi teškam 🙂 Macus, ako sa Ti byva? A ako sa citiš? A Dr. Havránek ti povedal, že o ktorej maš dojst k nemu? Lebo mne povedal, že v pondelok po druhej.

jajak
18. feb 2009

macus, ty máš termín 6. marca, moja segra mala 10. marca a už sa jej včera narodil synček.
držkám tebe aj leile palčeky, aby ste to mali čoskoro za sebou

dedde
18. feb 2009

Caute baby! Môžem sa pridať? som tiež z Galanty a termín mám koncom marca ale už teraz ledva čakám kedy to príde síce sa strašne bojím, takže leila nie si sama, no ty už budeš dávno po tom, aspon mi budeš vedieť poradiť 🙂

leila2110
18. feb 2009

Jajak, dakujem Ti.A ako rodila Tvoja sestra? Gratulujem jej a synčekovi prajem vela zdravička 🙂 A tebe samozrejme tiez gratulujem k narodeniu synovčeka. Dedde, samozrejme, ze sa môžeš pridat.Ja ti budem davat potom inštrukcie, dobre? 😉

dedde
18. feb 2009

to by som bola rada leila, lebo čítala som už také historky že mám nočné mory z toho. no ty už máš len týžden.

vidím že aj ty budeš mať dievčatko, tie budú ale princezničky

leila2110
18. feb 2009

Ja som si uz povedala, ze nebudem nic citat a ani sa s nikym rozpravat o pôrodoch, ale nejak sa mi to nedari a potom stresujem. 😒 No, do terminu tyzden.Zajtra mam poradnu, tak uvidim, ze co sa dozviem.Ako ides rodit?

macus
18. feb 2009

Díki pekene Jajak. dúfam že sa narodí až na budúci týždeň ked tu bude dr. Havránek.
Leila mne tiež povedal že pondelok mám ísť po druhej. ale na zajtra mi povedal že dr. je tam doobeda tak neviem . Maj sa.A ináč býva sa nám dobre, dík za otázku. Len ma často bolí chrbát a mám pocit že trpaslík sa bude pýtať na svet skôr. Uvidím čo povie dr zajtra.

leila2110
18. feb 2009

Tak pôjdem aj ja radšej skôr, potom napiš, že čo ti povedala. Však možno sa aj stretneme 😉

dedde
19. feb 2009

leila idem rodiť normálne, aspoň zatial nemám nijaké také problémy že by som mala cisárskym

potom dajte vedieť čo vám dr povedal

dedde
19. feb 2009

leila ty už máš určite pobalené veci do nemocnice, mohla by si mi poradiť čo všetko si bereš?

macka23
19. feb 2009

dedde,
co potrebujes do nemocky najdes tu :

http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=3

Plus ako si este isto citala tak dobre su jednorazove podlozky a aj tie sietove jednorazove nohavicky, co kupis v zdarovtnickych potrebach. A este uteraky a ja som mala aj svoj zupan 😉
A inak to oblecko pre babo nejak nepotrebujes, iba ak ho ty chces obliect do svojho.
To je vsetko co ma napada........ 🙂

jajak
19. feb 2009

leila, moja sestra rodila cisarskym,lebo ho nemala otočeného hlavičkou dolu, ja som rodila pred pol rokom v Ga u pána primára a bola som veľmi spokojná, mám dcéru Lauru, rodila som prirodzene a dala sa to vydržať, to je normálne, že máš trošku strach, to má každá žena si myslím, ale môže existovať aj výnimky 😉

jajak
19. feb 2009

pardon môžu existovať aj výnimky

marianak
19. feb 2009

Ako to tu citam, vsetky ste velmi spokojne s galantskou porodnicou. Napriek tomu, ze moj porod bol velmi tazky, tak som s personalom na sestonedeli spokojna tiez a aj sestricky na novoredeneckom mi strasne vela pomahali, avsak sestry, ktore boli pri porode, tie boli dost hrozne. Stali mi nad hlavou z oboch stran a rozpravali sa o mne po madarsky, ako keby som tam nebola, lebo si mysleli, ze nerozumiem. Keby aspon slusne, ale nie, ohovarali ma.... Je to neprofesionalne a hlavne velmi ubohe. Nemala som dost sil povedat im, aby sa uvedomili a potom som to radsej nechala tak.

petruci6
19. feb 2009

ty si im rozumela? isto to bolo o tebe?

leila2110
19. feb 2009

Ahojte baby!Tak dnes som bola na tej poradni v nemocnici.Dr. mi povedala, ze som otvorena na pol špičky prsta a napisala mi do tehotenskej BS 1, to ani neviem co znamena.A potom ma poslala na tie pasy, tak to že mam v poriadku a kontrakcie, že ešte nemam.Ale ako som prisla domov, tak som začala špiniť trochu krvou.Aj som sa dost vylakala, ale nejake kočky mi pisali, ze pri konci, ked mali poradnu a pozeral ich doktor dole, tak to zvyklo tak byt.Myslela som si, že už musim do nemocnice.Nemate s tym skusenosti? Alebo to už je začiatok pôrodu? Marianak, keby o mne kecali, tak ja by som im aj tak nic nerozumela.Madarsky neviem ani ceknut.Dedde, mam uz zbalene veci, ale ked ti poviem pravdu, zajtra musim pozriet do tych tasiek, ze co som tam pobalila, lebo uz ani neviem.Ale ja ti napisem. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre