Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

evelin116
4. okt 2010

kto rodil u doktora scasneho? Ake skusenosti s nim mate?

khikha
4. okt 2010

@svetluska4 Ahoj, mam otazocku 🙂 Apartman v GA ma samostatnu sprchu aj zachod? A navsteva moze prist priamo na izbu, alebo to nie? Dufam, ze ked pojdem rodit, tak ju budu mat volnu - da sa zajednat pred porodom / v den porodu/, alebo az ked bude mimi na svete. Dakujem za odpoved 😉

evitkamalicka
4. okt 2010

@khikha ano ma samostatnu sprchu a zachod a moze tam byt s tebou hocikto nonstop aj v noci priamo na izbe

svetluska4
4. okt 2010

@khikha ano, apartman ma vlastnu sprchu aj wc, je to taky hotelovy standard, ale na tych par dni staci. Na apartmane je jeden gaucik, skrina, chladnicka, telka, radio, kreslo, stolik so stolickou, telefon, vanicka so sprskou pre babatko, prebalovaci pultik, nocny stolik, postel (lepsia nemocninca) postielka pre babo drevena so zaclonkou a spostelnym pradlom, lampicka, a ja som mala aj prenosny radiator na elektrinu.
Apartman sa neda niak zvlast objednat, jednoducho ked prides na prijem tak sa sestricky opytaj ci je volny apartman ze by si chcela po porode ist tam, a oni sa uz popytaju na 600nedeli. To ze mozes hned na prijme viem urcite, lebo ja ked som bola v nemocke, tak som ziadala o prelozenie na apartman, ale hned nemohli , tak poobede prisla za mnou sestricka ze ci este chcem ten apartman lebo ze im teraz prisla rodicka co by ho chcela ale ze ja som sa pytala skor.
Ano, navsteva moze v pohode do apartmanu, s tym nie je vobec problem
🙂

svetluska4
4. okt 2010

@khikha fiha, a ty sa este "gulas" ? Malemu sa asi nechce ist na svet , no drzim palce nech si to drobec rychlo rozmysli a nech to rychlo prebehne 🙂

khikha
5. okt 2010

@svetluska4 dakujem krasne za odpovede 🙂 Znie to velmi dobre - clovek sa v takej izbe ani neciti ako v nemocnici, len dufam, ze apartman bude volny, ked pojdem rodit. Nieze by mi vadila spolocnost nejakej mamicky na izbe, ale ide mi hlavne o tu sprchu a zachod - o to by som sa nerada delila 🙂 No malinkemu sa nejak nechce do tejto zimy 🙂 Termin som mala 1.oktobra. Vcera som bola u dokyho, stale som uplne zatvorena, akurat ze sa mi krcok uz zacal skracovat, takze vo stvrtok sa mam ist zase ukazat a ked dovtedy nebude nic nove, tak mi da termin a porod mi vyvola. Nastastie nemam ziadne tazkosti, tehotenstvo si stale neskutocne uzivam, ale uz sa krpca neviem dockat a najradsej by som ho uz drzala na rukach 🙂

ppismenko
5. okt 2010

pekny uprsany dnik prajem,ako to je s navstevou ked niesi na nadstandarnej izbe?

evitkamalicka
5. okt 2010

@ppismenko vtedy navsteva moze byt len na chodbe

ppismenko
5. okt 2010

ale tam som len ja ze....v BA som bola na navsteve a tam brali von aj babo....co by som este nechcela ze? 🙂)

desmodka
5. okt 2010

@evitkamalicka @ppismenko vobec nemusi byt len na chodbe, ked to tej druhej mamicke neprekaza a ked nie ste hlucni tak kludne mozete byt aj na izbe... my sme tak boli kazdy den a nikto nam nikdy bic nepovedal a sestricky to videli... iba raz tam bol primar tak chodili po izbach a navstevnici si museli dat na seba plaste a prezuvky to je vsetko... raz sme chceli ist na chodbu a ta bola preplnena ciganskou rodinou hned sme sli spat na izbu..

evitkamalicka
5. okt 2010

@ppismenko mozes zobrat aj babo

svetluska4
5. okt 2010

@ppismenko na izbu moze prist navsteva, samoska ze nie cela rodina, to si ani nemaju kde posadat, a ta druha maminka aby sa necitila nepohodlne, predsa len, babo treba nakojit a ak nahodou su nejake komplikacie tak to nie je nic prijemne mat na izbe este dalsich cumilov. Ale tatko nie je ziadny problem toho pustia hocikedy. No babatko mozete zobrat aj von na chodbu aj ked podla mna to nie je najlepsie riesenie, kvoli imunite babatka,a nikdy neviete kto bol na tej chodbe pred vami alebo aky virus v sebe maju tie druhe navstevy.
Hehe nas tatko ked nas prisiel pozriet tak sa hned pakoval do kupelne umyt rucky antibakterialnym mydlom a potom kazdu navstevu hned na to upozornoval ze ruky umyt 😀 Esteze ich nenavliekol do skafandrov a dal nahubky. Inak volakedy aj maminkam davali ruska na usta aby babo nahodou nenakazili. Nastastie teraz uz to nerobia.

evelin116
5. okt 2010

Ahoj baby, neviete mi niektora nieco napisat o dr.Scasnom? Nikto ho tu nepozna alebo co! Nikto mi neodpoveda..som uz s toho zufala..

sofhia
6. okt 2010

@evelin116 pozri si starsie prispevky. ja sa k nemu tiez chystam, tak ak budes trpezliva, a dake 2 mesiace pockas, napisem ti...

lelkesova
6. okt 2010

evelin116-ja som rodila u primára a bola som maximálne spokojná.Vdaka nemu mám krásného syna 🙂

evelin116
7. okt 2010

@sofhia urcite pockam ja mam cas do februara. 🙂 dakujem

lussy007
9. okt 2010

@svetluska4 kolko stoji na noc apartman???

svetluska4
9. okt 2010

@lussy007 pred rokom ked som tam bola tak stal na noc 16 Eur (500 Sk) rataj tak ze pri porode ked je vsetko s tebou aj s babom ok , zostanete 4 dni v nemocke.

lussy007
9. okt 2010

@svetluska4 a kolko ich tam vlastne je ?

adkoalauri
9. okt 2010

@lelkesova
Chcela by som sa ťa opýtať, či si k nemu chodila aj počas tehotenstva,alebo si tam išla pred pôrodom?ďakujem za odpoveď.

lelkesova
9. okt 2010

@adkoalauri Chodila som k nemu od cca 25tt,mala som rizikové tehotenstvo,ale vdaka nemu som to potiahla až do konca(aj ked som si to 2 mesiace odležala v nemocnici) 😉 Pri porode bol tiež velmi mily,všetko mi vysvetloval čo sa bude robiť a atd 😉 Druhé bábatko chcem určite tiež porodiť v Galante 🙂

adkoalauri
9. okt 2010

@lelkesova Ďakujem, vôbec sa neviem rozhodnúť, či mám ísť k Dr. Vaškovi alebo k p. primárovi. Ja chodím do Šale tak absolútne neviem ako postupovať ďalej.

svetluska4
10. okt 2010

@lussy007 apartman tamje len jeden, i ked neviem preco nespravia ason este dva, ked je o to taky zaujem. Preto tu vsetky piseme ze nan musis mat stastie, bud je volyn alebo nie. Uz by sa tu mal niekto spamatat a zriadit nejaku sukromnu porodnicu, kde sa o zenu a babo postaraju se vsim vsudy.

lussy007
10. okt 2010

@svetluska4 to je skoda.... tak to len dufat ze bude volny.... ale aspon su sestricky take ze ti povedia ze je volny... tusim ty si to spominala 😉

ika33
11. okt 2010

@adkoalauri - ahoj ja chodím k Dr. Vaškovi a som s ním veľmi spokojná. Pred tým som chodila k Dr. Babiškovej, len tá je teraz na materskej. Inak mala som tú česť aj s prímarom sa stretnúť a musím povedať, že sídce na prvý pohľad mi prišiel veľmi odmeraný ale keď ma vyšetroval (ešte pred tým ako som bola tehotná), tak bol veľmi dobrý, pekne mi všetko vysvetlil čo mi je, príp. čo by to mohlo byť ... No a teraz keď ho stretnem, tak je stále v pohode. Takže myslím si že ide iba o to či sa ti chce chodiť do Galanty na všetky kontroly alebo ti je pohodlnejšie chodiť v Šali. Myslím si, že obaja sú odborníci a každý z nich je ludský. 🙂

@svetluska4 - no s tým apartmánom máš úplnú pravdu. Aj ja by som bola rada, keby sa mi podarilo tam byť. Inak ako sa máte?

@lussy007 - apartmán v GA stojí 19,75€ na deň a otec pri pôrode 23,60€ a ak máš záujem o apartmán treba to hneď povedať sestričke, aby vedeli Aspoň námto tak teraz povedali, keď sme sa boli pozrieť v pôrodnici. Apartmán som sídce nevidela, lebo tam bola akurát nejaká kočky po sekcii a tak sme nechceli rušiť.

svetluska4
11. okt 2010

@ika33 fuha, tak to dobre zdvihli ceny, my sme za pritomnost otca tiez platili ale nebolo to viac ako 20E.
No my sa mame celkom fajn az na to ze nas vsetkych trapia sopliky, maly uz nenavidi vysavac s odsavackou, ale nastastie nie je nutne to robit kazdu chvilu lebo dychat nostekom vie. teraz mitu akurat rabuje kabelku, strasna zabava, aj na pol hodiny ma co robit. Vidim ze uz ste takmer v cieli, kedy to mate? niekedy buduci tyzden ?

ika33
11. okt 2010

@svetluska4 - no termín mám 21.10. ale Dr. povedal v piatok, že už týždeň asi nevydržím. Som už otovrená na 2,5cm, takže asi tak. 🙂

lussy007
11. okt 2010

@ika33 dakujem 😉 a drzim palceky vidim ze sa ti to krati 😉

maminecka26
11. okt 2010

ahojte....tak vsetkym vam drzim palce, ktore to mate uz blizko....ja som pred dvoma tyzdnami porodila zhodou nahod tiez v GA 🙂 ... nemozem sa stazovat na personal, ale ten lekar Kovacik alebo ako sa vola, no hroza....este ze mi porod trval len 15 min so vsim vsudy.....ze sa to dalo vydrzat....apartman tam vychitit je podla mna nemozne, este ani volny nie je a uz je znovu obsadeny....

lussy007
11. okt 2010

@maminecka26 Ahoj.... co to je za lekara?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre