Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

myounghee
7. okt 2009

ahojte, nerodila nahodou niektora u doktora Barana? Som pocula, ze on skor preferuje sekciu, tak neviem ci je to pravda. Dakujem

luskacik
7. okt 2009

mandula??? Halo, halo? čo je s tebou?? Od pondelka si tu nebola! Podávaj nám prosím priebežne správy či si ešte doma.. Ale mám takého tušáka, že už si možno aj maminka 😅

svetluska4
7. okt 2009

Ahojky Luskacik, no uz aj ja mam take tucha ze mandula bude mamina, jaaj bodaj by to tak bolo, vlemi je to prajem. Iank vy sa ako mate? Babo poslucha? nasli ste si uz rezim? a ty ako, uz je lepsie?
My sme dnes s malym boli u Dr, lebo sa nam od vcera nevedl vykakat a furt len tlacil. Inak papal aj curkal aj prdkal, no bol nervny. Tak som radsej isla k dr. No a tam mi povedali za babo nemusi kakat aj tyzden a je to OK. tak som jej vravela ze on sa stale sili a tlaci . Tak nam dali kvapky espumisan L ze do jedla 25 kvapiek. tak som hned ako sme sa vratili dala a huraa , okolo obeda bola plienka plna. A maly je uz zasa nase dobre babo ako predtym 😀

luskacik
7. okt 2009

ahoj svetluska, ešte stále nemáme žiadny režim. Ale mám pocit, že sa to už zlepšuje. Raz za 24 hodín má malá také stavy, že medzi papaniami nechce zaspať, tak sa 3 hodiny nosí na rukách a mrnčí. Ale už som si posťahovala z netu všetky možné uspávanky, pesničky, básničky (lebo si z detstva nepamätám ani jednu celú 🙂 ) a myslím, že to pomáha. Stále jej niečo rozprávam, spievam a ona je tichúčko a počúva 🙂 Tak som rada, lebo v noci je ten plač strašný, a manžel chodí zničený do práce ☹ A ja sa už tiež cítim lepšie, prsia sú ok, a aj dole sa to zlepšuje 🙂 Ešte sa poriadne vyspať, aaaaaaa hneď je svet krajši 😀

mandula
7. okt 2009

ach babulky moje zlate, nieee, ja este stale nie som maminka. A taka som rada, ze som mohla napisat. Vcera sa nam pokazila myska na pocitaci, tak som musela cakat, kym ju dnes ocino vymeni. Ale uz je vsetko ok, takze som zase na prijme. A ano, este stale 2v1 ☹
Vcera mi odisla hlienova zatka, som si ista, ze to bolo ono. Bolo to take nahnedale, rosolovite a huste. Ale odvtedy nic. Maly sa kruti ako blazon ale von sa mu nechce. Aj teraz ked pisem, kope, akoby chcel on pisat 😀 😀
Uz mam za sebou aj teplu sprchu, fakt teplu, aj 2x3 hodinovu prechadzku a stale nic. V piatok mam dalsiu poradnu, tak by som chcela dovtedy porodit, ale .....
babenky - vy ste take zlate - a ako tu citam tak aj uuuuuzasne maminky. Luskacik - uspavanky? Boze, to je tak zlatunke 😉 musis potom nejake zavesit aj sem, nech sa nieco naucim 😉

rani
7. okt 2009

Ahoj Mandula, som na tom dnes presne ako ty - tepla sprcha, prechadzka s fucanim a posedavanim po lavickach v blizkom okoli, maly nakup ..... Dnes som popoludni dostala taku bolest, ze ma to takmer nadvihlo aj s postelou, ale odoznelo to a viac sa to neohlasilo... cely den mam take akoby slabe menstruacne bolesti, tvrdne mi brucho... uz to normalne prehliadam. V porodnici som im tam uz asi na smiech a manzel mi po styroch falosnych poplachoch tiez uz neveri, ked mu zahlasim, ze ma nieco boli.... 😀 Jaaaj... ako dlho este, povedz? Dnes som trochu kecala s kamoskou co vcera v noci porodila, vyvolavali jej porod 11 dni po termine, vraj to bolo strasne, zaucinkovala jej az neviem ktora infuzia a bolesti mala take, ze myslela, ze ich tam na sale pozabija! A roztrhana je vraj az po zadok.... 😲 Odvaha a odhodlanie ma prechadzaju....

mandula
7. okt 2009

rani, odpisala som Ti v teme rodim 😉

svetluska4
8. okt 2009

Mandulka, tak to uz bude co nevidiet. Mne sice zatka odisla az v nemocke uz ked som mala kontrakcie,ale to je dobry znak toho ze to uz bude. drzim palceky 😉
Rani, hlavu hore, ono sa to hned po porode zda ako horor, aj ja som vravela ze po tom mojom porode uz druhe babo nechcem, ale on oked sa pozriem na to moje zlaticko tak uz mi vrta cervicek v hlave ze aj druhe by som chcela. A to mam nastriha cca 8cm a hoji sa pomaly. My zeny sme silne,ono ten hore vedel preco dal rodit zenam a nie chlapom, chlap by to nevydrzal. treba si povedat ze rodit sa musi a ked to zacne uz sa to neda vratit spat alebo zastavit. A nebolo by ludstvo keby sa nerodilo. A ja om si hovorila, ze ked to vydrzi nejaka nezrela patnastka tak ja stara koza predsa musim zatat zuby.
Inak ked zabadas ten svoj pokladik tak ta bolest je fuc a je ti jedno co sa okolo teba deje an tej sale, budes mat ocka len pre babatko. 🙂

mandula
8. okt 2009

svetluska, v noci som mala kontrakcie, skoro som umrela, ale boli len take, ze max 3x za hodinu. Rano som sa zobudila a isla na wc a vyslo zo mna hoooodne tej zatky uz aj s primesou krvi. Volala som Vaskovi, on ze ukazte sa u mna doobeda a ja Vam poviem, ci uz ide o porod. Teraz necitim nic, len ma bolia krize, hodne a citim sa tak divne, ale kontrakcie su fuc. tak neviem, co mi povie, ale strasne si zelam, aby uz povedal, ok ideme na to. Teraz sa prave chystam. Mam normalne tremu, akoby som mala ist vystupovat pred 20 000ludmi 😀

svetluska4
8. okt 2009

Mandulka, tak to vyzera ze uz to je ono. Mna boleli len tie krize a bolo to ono. Drzim palceky nech uz to je ono. Ale ja som si ista ze uz nam napises ze malinky je na svete 😉

mandula
8. okt 2009

velmi v to dufam, tak teda letiiiim, budem vas informovat, tazial pa 🙂

luskacik
8. okt 2009

mandulka, drž sa! Myslíme na teba a držíme palčeky 🙂

lenoc
8. okt 2009

Ahoj baby,

mandul, žeby ozaj? Veď si sa ešte od rána neozvala. Joooj, bodaj by to už bolo ono!

Svetluška, veru, nedarma sa hovorí, že tá bolesť z pôrodu sa rýchlo zabudne. Veď po cisáskom to brucho bolelo aj pri najmenšom pohybe, ale keď priniesli malého na kojenie, taaak som sa snažila sa aspoň trochu natočiť nabok.... a vstávanie z postele bolelo fakt jak sviňa, ale keď som tam mala na 2. popor. den malého skoro celé poobedie a zaplakal v postielke, tak som sa rýchlo postavila (čerstvá horlivá mamina,no), že som aj zabudla, že ma volačo bolí.

Ja sa dnes celé poobedie trasiem, čo bude robiť drobec v noci. Včera spal za celý deň dokopy 2,5 hodiny (ale zato v noci prespal vyše 5 hodín v kuse) no a dnes okrem 2 hodín čo bol doobeda hore sa zakaždým len napapá a odpadne. Ak to znamená, že v noci bude celý čas hore, tak ma asi porazí. Každý deň je úplne iný, predtým bol asi týždeň taký, že počas dňa sa striedali tak približne 2 hodinky hore a 2 hodiny spal. No čo sa to porobilo včera a jdnes, enchápem...

svetluska4
8. okt 2009

Luskacik, Lenoc, no mam pocit ze mandula isla rodit. Ja som jej to rano pisala ze to bude ono. 😉
no my s malym mame tiez veselo. prevcerom sa nevedl vykakat tak som vcera rano bola u dr. lebo chudiatko len tlacil tlacil abol nervny. Dr. nam dala espumisan kvapky a poobede mi nalozil taky poklad do plienky ze na tri plienky by to stacilo. Ale potom uz bolo dobre. Dnes zasa mame iny problem, asi z tych nerviciek ze nevedel kakat 😖 . nejak sa mi zastavilo mliecko tak som musela zarobit nutrilon aby nebol hladny. Jednoducho bol na cecikoch aj hodinu a tahal a furt bol hladny. tak som zarobila nutrilon, spapal a uz ratal ovecky. Ako predtym. Takze teraz papam same mliecne veci nech mi rychlo nabehne mliecko. Je to divne, pred par dnami som bola taka naliata jak taka kravicka dojnica zemi mliecko same tieklo a dnes jak keby utalo. NUz drzte mi palceky nech sa to rozbehne.

luskacik
9. okt 2009

svetluska, ty máš doma nutrilon? Ako rezervu, alebo si si ho bežala kúpiť. Ja nemám doma nič, keby mi prestalo tiecť mliečko, neviem čo spravím. Koľko má trvanlivosť? Oplatí sa mi jeden kúpiť pre istotu?

rose86
9. okt 2009

luskacik, urcite si kup. to treba mat doma-. co keby ti odislo v noci a vsetko by bolo zatvorene?? trvanlivost ma dlhuuuu pokial ho neotvoris. ked ho otvoris tak tusim do mesiaca treba spotrebovat,.

svetluska4
9. okt 2009

luskacik, hej kupili sme hned v prvy tyzden, lebo maly strasne hryzie bradavky a tak sme kupili pre istotu ze keby ich rozcucal k zapalu tak aby sme mu mali co dat papat. Zatial sme kvoli tomu nemuseli zarabat. Akurat teraz ked mi zrazu zmyzlo mliecko. Kupili sme to najmensie balenie , v krabici, stoji nieco oklo 170 Sk. Jedina nevyhoda toho je ze musis mat prevarenu a vychladnutu vodu na zarobenie. ale inak o je jednoduche, na 30ml vody jedna odmerka. Moj maly spracoval takych 70 ml a potom pekne chrnel aj 4 hodiny.
Dnes v noci sa mi troska naliali prsicka tak hadam sa to rozbehne a bude dobre. musim zaklopat 🙂

luskacik
9. okt 2009

jéj, baby, díky za radu. To som asi netušila, že treba myslieť aj na toto. Pošlem ocka na nákup 🙂

luskacik
9. okt 2009

baby, a ktoré si máme kúpiť? Nutrilon 1, alebo Nutrilon 1 extra (to je vraj nejaké sýtiace)?

rose86
9. okt 2009

luskacik to sytiace mojho maleho zapchavalo. nasa mala papka sunar 0 a ten nam vyhovuje len ma mala asi reflux tak teraz som objednala milumil A.R.

svetluska4
9. okt 2009

luskacik,my sme na zaciatok kupili nutrilon 1 (dr.nam na to dala letaciky tak preto), dala som ho teraz asi 3 krat a zatial ok, tak uvidime, keby nepasovalo tak vymenime znacku, sak ich je neurekom 😉 Kazdemu babu pasuje nieco ine.

svetluska4
9. okt 2009

ozaj babusky, neviet ako je s mandulov? uz je asi mamina 🙂 ked sa nam neozvya

luskacik
9. okt 2009

no mandula sa ozvala naposledy včera ráno, tak už je určite maminka 🙂
Ak včera porodila, tak by ju mohli pustiť domov v pondelok alebo v utorok, ak nebudú mať žltačku ☹
No zrovna nemajú slniečko, a ani cez víkend nebude pekne.
My sme chceli ísť aj s tatinkom cez víkend prvý krát na veľkú prechádzku ☹ Celý týždeň sme trénovali na dvore na slniečku po 15 minútách, a takto naše plány stroskotali ☹

pipinka82
9. okt 2009

Rose aj ja som si kúpila sunar 0 tesne pred pôrodom do rezervy a ked som porodila mala som súprové mliečko kojila som 2 mesiace ale potom malý strašne začal grckat a plakat až tak že zmodravel až som sním musela trocha myknút aby sa nadýchol 😖 ☹ a potom som mu spravila sunar a bolo lepšie neplakal tolko ale grckat neprestal tak som mu na druhý den kúpila Nutrilon A.R a to nám sadlo výborne potom som šla ku dr. a povedala jej že čo som všetko vyskúšala povedala že nutrilon ar je na toto ako stvorený 😎 a potom sme už vysadili materské mliečko .... no vodičku bo mi strašne zoslablo a to mu vždy akoby pokazilo žalúdok a nenapapal sa zneho len napil a táto zmena nastala behom noci a trápit som ho nenechala radšej som prešla na UM bolo to síce dost nepraktické ako píšete treba mat vždy predvarenú kojeneckú vodu dobre to nadávkovat aby sa neprejedol moc a nenastala zápcha alebo bolenie bruška ale je to vlastne na krabici napísané 😎 takže radšej odporúčam si kúpit do rezervy aspon sunar O na začiatok 😎 alebo čo uznáte vhod je ich neúrekom !!!! Inak v DMke je dostat od babylove bio mliečko a je naozaj suprové má ešte viac vytamínou než napr:nutrilon a sunar a ešte jedna značka no teraz už neviem aká..... a my toto mliečko pijeme ešte na noc 😎 už nutrilon nemáme od 9mesiaca tam sa to upravilo a prešla som na toto mliečko babylove 😉 no ale neviem dokedy xixi ešte si vždy vyžiada mliečko na noc tak snad kým pojde do škôlky prestaneme s pitím mliečka xixi 😀

rose86
10. okt 2009

pipinka to babylove som vcera kupila na skusku. a zaujimave ze mala z neho vooobec nevracia. len neviem. ma naozaj dost vitaminov a zivin?? lebo ta cena sa mi zda az zazracne nizka 😀

rose86
10. okt 2009

baby neviete ci sa este vyrabaju tie take hrkalkove dudliky?? oni mali take malicke to kolecko. nasa mala musi mat len tie obycajne gumene, gulate dudle a tie vsade predavaju len take skarede ☹ vsetky pekne dudliky co dostat su bud silikonove alebo anatomicke a take ona nechce

trinidat31
10. okt 2009

Ahojte baby no ja to mám asi tiež už za pár..Termín mám 2.11.ale doktorka povedala že mi dáva tak týžden,max.dva.Nech už to mám zasebov,už sa neviem ani hýbať xixixi.Chcem sa vás spítať nemáte niektorá skúsenosti z mliečkom France lait? Pri malej som používala Nutrilon ale strašne ju zapekalo a doktorka povedala že to je normálne a skúšať všelijaké iné som sa bála.Tak po tejto skúsenosti nechcem nutrilon ani vydieť.Baby a aj dávate nejaký čajík medzi kojeniami?Alebo výlučne len kojíte?

manika77
10. okt 2009

rose ja som take dudliky videla v nemocnici v lekarni ...dudel maju ten obycajny...ale su pekne.. 😉 vselijake macko pu ruzove, zlte, noo naadhera..len som lutovala ze maly take nechce ☹
trinidat ja som pouzivala france lait..a spojonost len ked uz bol starsi ako pol roka..tak mi ho tak nezasytilo..ale inak bolo velmi dobre aj chutovo..a vobec nemal ziadne problemy ani koliky ani grckanie proste nic 😉 a pri kojeni staci kojenie cajik netreba...aspon ja som nedavala kym som kojila 😉 myslim ze v lete je to ine ale taraz na zimu staci aj mliecko 🙂

rose86
10. okt 2009

manika dakujem tak urcite pojdem kuk ked budeme mat poradnu.

baby inac to france lait vyrabaju este?? lebo som chcela najprv pouzivat to kedze maleho som s tym dokrmovala ale bola som v troch lekarnach a nnikde ho nemali a v kauflande v lekarni mi hovorila ta lekarnicka ze uz ho dlho nedostali a ze nevie ci ho neprestali vyrabat.

manika77
10. okt 2009

ja som ho kupovavala v sali v kauflande v lekarni a myslim ze ho este robia..lebo aj v mama a ja je stale reklama.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre