Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

pici
22. júl 2011

@siss_sz ty si rodila u dr.janiceka ze? on je taky sympatak... a same chvaly som na neho pocula

siss_sz
22. júl 2011

@pici hej, u neho... tak dobre sa chvali samo 😉
ale tak celkom to ani nechapem, ako taky moze byt - sama to poznam zo svojej prace, ze pociatocny entuziazmus, starsi kolegovia ta potom ale odhovaraju, ze co ti sibe, co si taky akcny...alebo ta ohovaraju, ze co si taky akcny... alebo si potom povies, ze "za take prachy sa ja trhat nebudem" ... ale jeho to nejak stale drzi a je ku vsetkym maminkam taky mily, ci je to "velryba", alebo chuda, ci je romka, alebo madarka (hoci nevie po madarsky)... ma taky rovnaky meter... a to sa mi na nom tiez velmi ráta... a okrem ineho je fakt na svoj vek velky odornik, tiez som sama pocula, jak sa ho ini doktori, ci doktorky pytaju a on im radil napr. spravnu kombinaciu/koncentraciu tych "lieciv" pri vyvolavani porodu, alebo ako ked mi povedal, ze maly bude mat 2900g, tak ich naozaj mal...hoci na tom istom UZV lekari ini hadzali cifry tak "okolo" ... alebo som sa bala, ze bude boliet sitie po porode a on ze co sa bojim, to uz neboli... a ja poucena od maminiek roznych, ze "no, to si hovor vies komu", som si myslela... ale on to naozaj dobre umrtvil a nebolelo to... potom mi aj dr. klementova povedala, ze ona sa to od neho naucila nejak "inak" umrtvovat...
atd, atd... 😀

pici
22. júl 2011

@siss_sz tak to je zaklad. byt spokojny... ja som takisto s dr.baranom nadmieru spokojna. vela vela mi pomohol, vysvetlil...poradil, odporucil...

susi189
22. júl 2011

maminky čo ste rodili v GA, kedy Vám bolo umožnené priložiť si bábätko prvý krát k prsníku? Hneď po pôrode, alebo až na izbe? A pomáhali vám sestričky pri prvom prisatí?

siss_sz
23. júl 2011

na izbe az... ale mozno ked si ypytas, ti prilozia aj na sale...ja som nepytala...
a pomohli sesricky 🙂

evelin116
23. júl 2011

@susi189 no mne malu prvykrat asi prilozili az na druhy den lebo mi museli este davat infuziu a to by malo asi vpyv na malu no neviem.a sestricky pomahaju okrem tej kr..y co som ju stretla a mala s nou taky mensi konflikt.
@siss_sz no mna ked zasivali tak som citila kazdy pich a aj to tahanie ako sil dr. to bolo asi to najhorsie z celeho porodu.neviem ako ste boli na tom vy ale ja som nevladala preliezt na postel ked dosla pre mna sanitarka...ani nohy som si nevedela dat do kopy...a sestricka co ma rodila so mnou mi hovorila po par dnoch ze som bola strasne roztrhana ze velmi malo kedy vydi take 😒 moc ma nepotesila

siss_sz
23. júl 2011

@evelin116 fuj... chuuda...

evelin116
23. júl 2011

@siss_sz ale oplatilo sa to vydrzat 🙂

deticky123
23. júl 2011

@susi189 ja som si pytala deti,aby mi polozili na brucho este pred predstrihnutim pupocnej snury,bolo to fantasticke,potom po prestrihnuti este neutrete som ich prilozila,potom ich zobrali na vysetrenie ,po pol hodinke mi este prinieli,ked som este bola na sale 🙂

pici
23. júl 2011

@deticky123 uzasne :D

pici
23. júl 2011

@deticky123 a u koho si rodila? povedala si im tuto poziadavku pocas porodu alebo pred? prepac ze som zvedava, ale zaujima ma to

susi189
23. júl 2011

Dievčatá ďakujem za odpovede, aspoň viem, na čo sa mám pripraviť.
@deticky123 A u koho si rodila? Či to si si vypýtala od sestričiek, aby ti ich položili na bruško hneď?

deticky123
24. júl 2011

@pici
@susi189 2x som rodila u dr,mytnikovej,1x u dr klementovej,ja som im to hovorila este pocas tehotenstva,prvy porod manzel nestihol,pri druhom a tretom bol,asistoval,komentoval,prestrihol pupoc snuru,nenastrihli ma,nepriala som si to,respektovali to,par trhliniek som mala,manzel este kontroloval ako si robia robotu 😀 ....ze pekne to spravte! myslim,ze s dr.sa dohodnut,ako si zelate aby porod prebiehal,ale samozrejme aj situacia sa moze zmenit pocas priebehu porodu,takze treba spolupracovat a respektovat dr. 🙂 .....ale ano ked vysli von,hned som hovorila sestricke,dajte mi ju,dajte mi ju,teraz,teraz ju/ho chcem,teraz.... 😀 (pred 10r som mala prve babo,vtedy mi ho dali len pohladkat a hned ho prestrihli,ale dalsie 2 som si aj prilozila) 🙂

pici
24. júl 2011

@deticky123 jaj to je perfektne, od zaciatku som bola presvedcena ze v galante sa bude dat na skin to skin s lekarom dohodut, aj nenastrihovanim pokial nie je nutne.. som rada, ze si mi to len potvrdila.. dovolila som si tvoju spravu skopirovat do inej temy, kde prave baby pisu zeby chceli rodit bez tradicnych zasahov, dufam ze nevadi

pici
24. júl 2011

@detisky123 este by ma zaujimalo, ci to nebol problem zo strany lekarov, napriklad standardne nenastrihnut.. alebo dietatko prilozit... lekari v bratislave napriklad kukaju na teba jak na debila, ze co chces... mala si este nejake ine "vymozenosti"?

susi189
24. júl 2011

@deticky123 No skúsim hodiť reč s mojím gynekológom na najbližšej poradni, čo mi na to povie. Ale som rada, že sa to dá aj v Galante, v podstate záleží na dohode. 🙂

deticky123
24. júl 2011

@pici o vsetkom sme sa s dr rozpravali,je to o vzajomnej dovere,ja som svojim porodnickam verila,posluchala som ich,nezmetkovala som pri porode,samozrejme dietatko sa musi dostat von,tak som sa snazila aby som to babenku ulahcila,to je aj pre ne velka trauma,prist z toho teplucka a utulna....von na studeny,svetly a hlucny svet 😀 ...ine vymozenosti som nemala,hihi,vlastne ano mohla som si vybrat hudbu na porodnej sale 😉
@susi189 gynekolog je aj psycholog,musis mu doverovat a verit,ze on tam je aby ti pomohol priviest na svet tvoje dietatko,povedz mu svoje poziadavky,ale spolupracuj a posluchaj,lebo on je odbornik a vie najlepsie co treba robit,ked tlacit-tak tlacit....ked netlacit-tak netlacit aj ked velmi chces(inak ta nastrihne,alebo sa neprijemne roztrhnes)vsetko bude dobre,pozitivne mysli,oddychuj,naberaj energiu,a cakaj 😀 tie posledne dni cakania su vzacne 😉 aj ja som si neustale hladkala brusko,a ked som uz porodila a mala som malinke pri sebe,par dni som si hladkala brusko,hihi,zo zvyku, moje deti mi aj dnes povedia,ze...mami chyba mi tvoje brusko,ked sme ti hladkali a nas najmladsi ma uz 20 mes 😀 ...no musime volaco vymysliet 😉

pici
24. júl 2011

@deticky123 jeeeeeeeeeeeeee to je moc krasne... tak to ma byt

pici
24. júl 2011

@susi189 a u koho budes rodit?

susi189
25. júl 2011

@deticky123 No presne takto si to predstavujem. Ja som už rodila pred skoro 11-timi rokmi a vtedy som bola rada, že sa dalo mať pri pôrode manžela. Pôrod bol fajn, poslúchala som svojho dokyho na slovo a všetko išlo ako po masle. O priložení hneď po pôrode som však ani nechyrovala. Tak teraz sa skúsim s mojím gynekológom o tom porozprávať. A veľmi sa mi páči, že ti ho priložili na bruško ešte s neprestrihnutým pupočníkom. Ja myslím na to malinké, aké to musí byť preňho stresujúce a takto by určite cítilo, že je v bezpečí mamiky, veď pozná moj hlas vôňu, zvuk mojho srdca.... bolo by to super, keby to vyšlo a dali mi malinkú hneď na bruško. 😵

@pici Ja rodím u svojho gynekológa, ku ktorému chodím už dlhé roky - dr. Vaška. Aj prvé dieťa som uňho rodila, ale to už bude 11 rokov. Ale on je strašne milý človek, tak pevne verím, že sa s ním dohodnem aj na takýchto detailoch ohľadne pôrodu. A ty máš koho pri pôrode? Máš prvý pôrod?

pici
25. júl 2011

@susi189 no ja nie som tehotna 😖 ale budem mat dr.barana, lebo k tomu chodim

susi189
25. júl 2011

@pici Aha, tak ty sa už takto zodpovedne pripravuješ. No super. Tak držím palce, nech to vyjde podľa tvojich predstáv. 😉

pici
25. júl 2011

@susi189 vdaka, obcas sem zabludim :D

evelin116
26. júl 2011

no ja by som asi aj priala ten nastrih ale nikto sa ma to nepytal ale dr. vie co je lepsie ako ja...ale asi som ho mala ziadat lebo to co som bala a ako vselijako potrhana tak to by som nezalala nikomu...ked si spomenie na to sitie tak sa mi zda ze trvalo dlhsie ako cely porod.bolo to dost nepriemne..asi by bolo lahsie vydrzat nastrih ako to moje sitie 😒

pici
26. júl 2011

@evelin116 verim tomu, ze ked je nastrih opodstatneny, nie je o com debatovat... niekedy je vsak rutinny a nemusi byt lebo zena by sa potrhala minimalne...

vera1132
26. júl 2011

ja ked som rodila tak ma nenastrihli, a ked ma dr. zašívala tak hovorila že sa čuduje že som sa nenatrhla, ako čakala 🙂

libka1
26. júl 2011

ahojte, viete mi niekto poradit co si treba zobrat do porodnice v GA? prvykrat som rodila v TT tak neviem ci zhruba to iste alebo maju nejaky vlastny zoznam... dakujem za vsetky rady 😉

@vera1132 a co zasivala ked ta ani nenastrihli ani si sa nenatrhla? 😕

pici
26. júl 2011

@libka1 urcite tu niekde v teme zoznam najdes, alebo ti baby poradia...

libka1
26. júl 2011

@pici uz som tu luskala stranky ale 167 stran je na mna vela 😀 tak ak sa najde nejaky dobrodinec budem rada 🙂

pici
26. júl 2011

@libka1 baby ti urcite poradia _:D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre