Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

libka1
7. sep 2011

@pici ja si tiez svoje zdravie vazim, ale nemyslim si ze sa da kupit za nejaky uplatok, tiez ti tvoj nazor ale neberiem 😉

pici
7. sep 2011

@libka1 nedala som nikdy uplatok dopredu. akoze paci sa peniaze a vy sa pekne postarajte o mna. nikdy. ked som dala, z vdaky a starostlivosti a za spokojnost. nemusela som... ale chcela. jasne ze je ine ked si niekto priamo vypyta aby sa vobec zaujimal. to je trosku ine... ozaj co pisali babym nevies nic o tom?

eminka2510
7. sep 2011

@pici Nie ja som nepocula nic ... pred 2 tt som tam bola na poradni a zajtra idem zas ale nic som nepocula ... ale urcite chapes moje obavy ked som si to tu precitala ... je to moje prve tehu a prvy porod osobne neviem do coho idem netusim co ma caka ... Nemienim si zazmluvnovat ani lekara a ani si nejdem dat pichnut EPI ... Neviem preco by som mala nieco platit nemocnici ked si platim odvody a za porod dosten enmocnica peniaze predsa z moho poistenia ... verim tomu ze ma odrodi dobre aj sluzbukonajuci lekar ... asi som v tomto naivna... ale je to moje presvedcenie ... zatial som bola v galantskej nemocnic dvakrat na poradni a vsetci boli na mna v pohode ...

pici
7. sep 2011

@eminka2510 ale urcite ano. ja by som sa nebala rodit u nikoho v galante... naozaj... ale moj doky... znamena taku istotu pre mna... ale to je zase ina tema :D pozri. kazda nemocnica ma taketo smutne statistiky... netrap sa tym, mozno je to len kacica, lebo ani nikde zmienka o tom nebola... moja svagrina isla rodit na antolsku a to leto tam tri deti zomreli, aj mamicka pri porode...a ona porodila a pochvalovala si...

eminka2510
7. sep 2011

@pici Jasne lenze ja som ani do poradne nechodila k nikomu v GA ani v SA ... ja som sa totiz do SA prestahovala pred 3 rokmi a svoju gynekologicku mam v Handlovej takze som cele tehu cestovala tam ... jej doverujem len zial ona uz nerodi ... a chcem rodit tu aby drahy mohol byt pri nas ... takze tak ja tu vlastne ani ziadneho lekara poriadne nepoznam ... iba z toho co povedia druhy ... osobne som sa stretla len s Dr. Janickom u neho som bola na poradni v nemocnici a ten bol velmi mily a ustretovy ... vsetko mi pekne vysvetlil ...
Je mozne ze to je nejaka kacica ale verim ze sa take veci aj stavaju ...

pici
7. sep 2011

@eminka2510 ano dr.janicek je ten mlady... on je teraz najoblubenejsi v galante lebo je mlady, ambiciozny, empaticky... bez rodiny zatial takze sa zdrziava aj dost casto v nemocke/ ma vela sluzieb/... a baby si ho pochvalovali :D takze je mozne ze ho chytis :D

libka1
7. sep 2011

@pici tak som dala aj ja v TT ked mi mala lezala na JISke. dala som tym sestram tak spolocne velku tasku plnu dobrot co si standardne asi nekupuju, to nepovazujem za uplatok 😉 zasluzili si to, boli vynikajuce 😉

libka1
7. sep 2011

@eminka2510 @pici keby to nebola kacica tak by to uz bolo v spravach a vsade na nete, ja nic neviem najst, vy ste nieco niekde videli/poculu v mediach? taketo by si nenechali ujst 😉

deticky123
7. sep 2011

@strapco13 uplne presne si to vystihla 😉

deticky123
7. sep 2011

@pici ja som len gymplacka,rebelka bez vysokej,isla so po skole "von" opatrovala som deticky,bili sa o mna mamicky,niekedy som nestihala,a este som aj chodila upratovat,bola som vyhladavana upratovacka,nechcem sa chvalit ale fakt som bola oblubena,stihla som samozrejme aj chodit do skoly,denne som bola 12 hod nohach,aj nocne babysitting cez vikend, neboj nasiel sa cas aj na zabavu,za 3 roky som si nasetrila na byt 😉

siss_sz
8. sep 2011

@deticky123 pocuj suseda, zalozme upratovaciu firmu, aj ja som bola vyhladavana upratovacka😀 a som este aj ucka... takze aj deti mooozem... 😀

deticky123
8. sep 2011

@siss_sz 😀 😀 upratovacich firiem je tu kopa a sfirmou je tolko starosti,je lepsie ked upratujes ako (za mlady) na ustnu dohodu 😉 ,mne napriklad ponukla kamoska,ci jej nepomozem upratat dom 1x tyzdenne 6eur/hod, (3hod),celkom vyhodne,nie? ak chces a budem nieco pocut,dam ti vediet. Doba sa uz zmenila,dnes upratovacky dobre zarobia a uz to nie je hamba ako volakedy 😀 ...si predstav upratovat u takej Madonny 😀 😀

siss_sz
9. sep 2011

stretla som vcera jednu Dr. a pyala som sa jej, ci ozaj to tak bude, ze sa bude platitdvojmo - aj to, co ma dr. v cenniku u seba a aj nemocnici...ona tiez nevedela, ale povedala, ze asi zavisi od doktora...ze mozno si daju iba doplatit rozdiel v cenniku... napr. ak Havranek ma 200 a z nemocky mu daju 170, tak mu pacientka doplati 30.. ale to si iba ona mysli... no, rozhodne by to nebolo take hrozne, ako cena nemocky plus cena doktorova... nie?

deticky123
9. sep 2011

@siss_sz aj ja zavolam kamoske doktorke,popytam sa 😉 a inak takto by som aj ja spekulovala 🙂

petrucikaa
11. sep 2011

maminky, cennik v prilohe ako foto, kuk 🙂

pici
12. sep 2011

baby... anesteziolog nebyva v nemocke stale???? ked su dve ceny... ak som to spravne pochopila tak si k porodu budem platit za muza, za lekara, za anesteziologa, uz len poplatok za dieta im tam chyba

strapco13
12. sep 2011

@pici anesteziolog je stale v nemocke..cena je ak chces ineho ako je v sluzbe..opat nevyjadrujem sa k cenam

pici
12. sep 2011

@strapco13 aha... dik za info... to som netusila... a co znamena vyber operatera? ved ked ma moj doky posle na operaciu tak ma aj on operoval, tak to jemu mam platit? ci len vtedy ak by som chcela napriklad pri laparke ineho? ale zase na co by som chcela ineho, ked mam svojho? 😅

strapco13
12. sep 2011

@pici no standard je taky..prides do nemocky bud objednana alebo ti najdu nieco co treba operovat..si prijata na operaciu, urcia operatera, vacsinou sa pise ten co operaciu zindikoval..ale su aj maldy, co sa musia ucit a na ambulancii este neroba, ale uz operuju...ak si spokojna, neplatis, ak chces ineho..cvakas...ak sa doki napise dobrovolne bez toho aby si ho poziadala, nemal by platit pacient...to uz zavisi od vztahu pacienta a lekara.

pici
12. sep 2011

@strapco13 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem velmi pekne

veronika6988
14. sep 2011

Ahojte, chcem sa spytat, onedlho budem rodit a chcela by som ineho lekara pri porode ako mojho, da sa ist aj za uplne cudzim lekarom co ma v zivote nevidel a dohodnut sa???dakujem za rady 🙂)))

strapco13
14. sep 2011

@veronika6988 jasne..kludne pojdes hore na 10 poschodie...tam su mabulancie, vyberies si niekoho a dohodnes sa s nim..alebo pockas kym budes rodit, prides a porodis pri dr co tam prave je..na vyber je ich dost 😉
ked si niekoho vyberies, tak platis, ked si nevyberies nikoho konkretneho tak neplatis

veronika6988
14. sep 2011

strapco13 dakujem za radu, este mam otazocku, najdem tam aj nejaky rozpis, ze ktory lekar ma v ktory den sluzbu?

veronika6988
14. sep 2011

@strapco13 strapco13 dakujem za radu, este mam otazocku, najdem tam aj nejaky rozpis, ze ktory lekar ma v ktory den sluzbu?

strapco13
14. sep 2011

myslim ze tam nejaky visi

veronika6988
14. sep 2011

@strapco13 ok, pojdem to pozriet, dakujem

buffinko
14. sep 2011

baby, aj takto môže vyzerať štandardná izba v slovenskej pôrodnici...ležala tam sestra minulý týždeň.... 🙂

siss_sz
14. sep 2011

@buffinko a kde to je?

buffinko
14. sep 2011

@siss_sz Čadca...

pici
14. sep 2011

@buffinko noooooooooooooooo velmi pekne.. a porod? bola spokojna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre