Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ursul
2. nov 2011

ja som rodila v galante. nemozem povedat zle nic. priniest so sebou si tam treba ale vsetko.vecicky pre babo,pre seba,plienky atd vlastne vsetko.

nana41
2. nov 2011

@sisa81
Ahoj, ja mam termin na Januar 2012 a uvazujem nad GA 🙂

babul83
2. nov 2011

Ahojte, ja som rodila v ga. Ale vecičky pre bábo, kým bolo na novorodeneckom mi nedovolili dať svoje. Až keď som ho mala na izbe. Ináč som bola spokojná. Určite, že sú aj lepšie nemocnice, ale aj tam záleží na aký personál budete mať šťastie. dá sa to prežiť. Tých päť dní (aj s príchodom a odchodom) mi ubehlo ako voda.

uva
2. nov 2011

No ja by som povedala, že buďme radi, že to v GA ešte ako tak funguje, lebo keď počúvam tie prognózy čo nás čakajú v nemocniciach od decembra.... 😒

ivka1910
3. nov 2011

Ahojte, ja mam termin na vianoce 2011 a uvazujem tiez nad GA, len ja vobec tam nikoho nepoznam (myslím lekarov) takze som trosku vystrasena a hlavne teraz este co vsetko sa deje a bude sa diat v nemocniciach....Neviete ako to tam je s platenim? Za co vsetko sa plati? A co vsetko ma mamicka doniest pre babatko?

uva
3. nov 2011

@ivka1910 ahoj ivka, skús si prečítat pár stránok dozadu, písala som aj o platení a máš tam aj link na veci do pôrodnice. Ak budeš chcieť pošlem ti aj moj čo si ešte k tomu beriem navyše. Ja som sa mojho lekára pýtala na situáciu v GA nemocnici a povedal, že v pohode len si mám pozrieť nový cenník nemocnice, ale nikde neni napísané, že si musíš volať konkrétneho lekára takže pokiaľ tam pôjdeš len tak, tak by si platiť nemala. Čo som sa ja informovala sú tam šikovný pôrodníci tak sa nestresuj ale teš na drobčeka 🙂

stastickooo
3. nov 2011

mňa sa pýtali sestričky či ani nechcem ísť domov, mala som obrovskú tašku. a využila som všetko z nej. aj druhý krát určite pôjdem do GA rodiť. sestričky boli zlaté, lekár perfektný. 🙂

uva
4. nov 2011

@stastickooo ahojky, prosím ťa kto rodil? nevieš ako je to tam s týmy nadštand.izbami? Ako vyzerajú, kedy ich treba zajednať....

pici
4. nov 2011

@uva nedaju sa zajednat. ked nastupis je bud volna alebo obsadena... dopredu sa zajednat neda

maca_p
4. nov 2011

@uva zajednat sa nedaju len kvazi. ked tam mas spriatelenu osobu, tak zazrak na pockanie 😀 . ked som tam bola, bola obsadena, o dva dni som videla, ze to luxusne lozko viezli na dezinfekciu. ked som sa spytala na sesterni, povedali mi, ze uz nan caka pacientka, pricom ja som tam bola skor a vedeli, ze mam zaujem o nadstandard 😲 😲 .

uva
4. nov 2011

no pekne tak to bude len o šťastí 😒 bojím sa, že bude na tých normálnych izbách zima ☹

siss_sz
4. nov 2011

@uva na tych normalnych izbach nie je zima, neboj 😉

ivka1910
4. nov 2011

@uva ahoj uva, môžem ťa poprosiť o poslanie čo si ešte si pribalila do nemocnice do IP, dakujem vopred. Nahodou novy cennik nemocnice nemas k dispozicii? Ja ho neviem nikde najst. Tak ja chodim k Trajanovi a on mi povedal ze uz nechodi do GA, lebo nemam s nimi zmluvu ci co...tak ja nechcem nikoho zazmluvnit lebo ich nepoznam tak mi je to jedno a este ze tolko penazi nemam.....verim ze vsetko dobre dopadne a na vianoce budeme mat doma pod stromcekom drobceka....ty ku komu chodis? a ides si ho zazmluvnit?

stastickooo
4. nov 2011

@uva Janíček rodil, čo sa týka nadšt. izieb neviem. ja som chcela byť na izbe s nejakou parťáčkou. nakoniec sme boli spolu aj na príjme aj na izbe so super babenkou a celý pobyt sme prekecali, tak to rýchlejšie ubehlo. 🙂

maca_p
4. nov 2011

@uva izby su standardne prekurene a to viac ako dost. nemusis sa obavat. ja som bola v marci po sekcii cely den a celu noc prikryta iba svojou nocnou koselou a este som si dala otvorit balkon 😀 . maly bol presne na vianoce hospitalizovany na detskom odd. a ako som za nim chodila, tak tiez tam bolo neskutocne teplo.

uva
4. nov 2011

@ivka1910 cenník som si čítala len u mojho dok. v čakárni, má ho tam na nástenke, čo si len pamätám bolo to tam rozdelené na platený operátor, pôrodník, anesteziológ a ešte niečo a každý odstupňovaný podľa času výkonu ale ceny boli približne od 150-200 do 300. Ale to sa týka len toho keď chceš konkrétneho človeka. Jasné že bude všetko ok a už nech sa ten stromček ligoce a nech su Vianoce 😎 Ten zoznam ti pošlem 😉

uva
4. nov 2011

@maca_p jej tak to som rada, lebo my doma kúrime v zime na 100stupňov ja som taký teplomilec 😀

gabuci
5. nov 2011

@stastickooo no to viem aj ja čo tu píše,spolu byť na príjme,spolu na izbe,prekecali sme tiež celý pobyt,ja som bola prvorodička,druhá už viacrodička.Skvelé to bolo,len nie v Galante ale v NZ.veľmi mi to pomohlo,že som mala takú spolubývajucu.

uva
5. nov 2011

ja som mala pri prvej tiež na izbe druhorodičku a pokecali sme, postrážili si malé keď sme sa šli sprchovať a tak, takže to je v pohode, nemám problém ani s obyč.izbami nie som nejak náročná, len ako som písala bála som sa zimy, my sme mali na izbe vtedy také okná, že ani zatvoriť ani otvoriť 😒 ale už tu písali dievčence, že je to v pohode tak uvidíme 🙂

libka1
5. nov 2011

ja som sa stade dnes vratila a okna teda neboli vobec v pohode, mala som postel pri okne a ako teraz fuka tak to bolo paradne citit 😝 inac som bola spokojna, neporovnatzelne lepsi personal ako v tt kde som rodila pred 3 rokmi 😉 a tie 4 dni sa fakt daju prezit 😉 tiez som chcela apartman, ale bolo to bez sance 😅 nakoniec to bolo dobre takto (az na tie okna 😝 ), porod bol fajn do tej miery ako to ide, lekar tiez... nemala som zazmluvneneho, staral sa vynikajuco (pocas porodu aj po)

siss_sz
5. nov 2011

@libka1 a ktory dr. ta nakoniec odrodil? takze gratulujeme k babatku! 🙂

uva
5. nov 2011

@libka1 aj ja blahoželám, vyzerá to tak, že aj my čoskoro už pôjdeme 😕 možno už za týždeň 😅 si naplno užijeme tie okná

libka1
6. nov 2011

@siss_sz rodil ma primar

@uva ked nefukalo bolo to v pohode, ale ked vonku fukal velky vietor (posledne 3 dni), tak to bolo vnutri riadne citit, inac kuria naozaj dobre, to sa neda popriet, ale ked ti fuci okolo postele nie je to nic moc 😖 hlavne s pre novorodenca 😒 maly spaval so mnou a nie v postielke, takze sme to zvladli, v postielke mu bolo zima aj ked bol v perine a hrubej deke a 2 vrstvy oblecenia mal ladove niekedy az modre rucicky 😖 jedine co mozes spravit snaz sa dostat na tu postel co nie je pri okne ak sa ti neujde apartman 🙂

uva
6. nov 2011

@libka1 ďakujem budem sa snažiť bojovať o posteľ 😀 😀 😀

pici
13. nov 2011

@uva ahoj teraz je v porodnici malo.. poloprazdno.. bola som kamosku v piatok pozriet. a malo deticiek...

silvia1983
13. nov 2011

@pici sa cudujem, ze malo, aj ked bol magicky datum 11.11. 2011 😅

pici
13. nov 2011

@silvia1983 no hadam tri babatka tam boli v piatok ked som bola na navsteve. rodiciek bolo malo... skor boli zeny hospitazlizovane na tych prvych izbach, nerodicky. .. .

uva
13. nov 2011

@pici no tak to sa celkom teším my ideme ak teda vydržíme naisto 21.11. už sme objednané v nemocnici 😅 , tak dúfam, že sa nerozhodnú všetky bábätká nás nasledovať 😀

pici
13. nov 2011

@uva je dost mozne ze sa stretnes s mojou kamoskou dalsou ta ma na 27 ale kto vie, mozno pojde skor

uva
13. nov 2011

@pici tak ja dúfam a pevne verím, že najneskôr 25teho budem naspäť doma 😀 takže v dobrom dúfam,že sa s ňou nestretnem keď pôjde až 27meho 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre