Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

buci
12. aug 2013

@denide gratulujeme a vela zdravicka prajeme a rýchle zotavenie sa 🙂 🙂

trish31
12. aug 2013

@bimky u koho si rodila?

eribac
12. aug 2013

@denide jééééééj,gratulujem, aj odo mňa môžeš očakávať poštu. Pekne oddychuj a užívaj si malú 😉

aristokratka
18. aug 2013

Ja som v GA rodila teraz 02.08. tak ak mate otazky pytajte sa...keby vsak nemam zajednaneho dr rodit tam urcite neidem...a rodila som prirodzene konciac sekciou

katulienka31
18. aug 2013

čawte baby, týmto príspevkom nechcem rozhodne nikoho ovplyvňovať ale čo som zažila za posledné dva týždne v GA to je jedna veľká katastrofa. Dochádzam do GA z PN kedže som rodila aj prvý krát v GA tak som si povedala že pôjdem aj teraz tam, donedávna bolo všetko v pohode až kým neodišiel primár na dovolenku. Prvá dôležitá vec je že idem rodiť sekciou zo zdravotných dôvodov a ako taká sa odporúča v 38 týždni, lenže môj lekár odišiel na dovolenku zrovna ked som bola v 38 týždni z čoho som bola v úplnom šoku ked som išla na kontrolu, zarazilo ma že neoznámil vopred že plánuje dovolenku a druhá vec je že neurčil zastupujúceho lekára ktorý by bol informovaný o zdravotnom stave pacientiek ktoré majú pred pôrodom. Tak ma teda už dva krát vyšetroval iný lekár, ktorý samozrejme ani netušil o mojom zdravotnom stave, tak ma poslal k lekárke pre nález aby vedeli že mám rodiť sekciou, lekárka ma samozrejme poslala späť že mám isť na príjem a musí ma niekto odrodiť. No a ďalší ešte väčší šok ma čakal ked som išla pobalená na oddelenie že idem na príjem...odovzdala som papiere sestričke, ktorá s nimi najskôr išla za jedným službu konajúcim lekárom, potom utekala za druhým a cca za 5 min sa vrátila späť že mám isť domov a mám sa vrátiť ked mi bude zle alebo ked mám prísť na kontrolu, toto všetko sa mi stalo tento týždeň vo štvrtok a v piatok (15 a 16. 08. 2013) som v 39 týždni tehotenstva a čo bude so mnou a kam pôjdem to netuším....

denide
18. aug 2013

@katulienka31 a preco si si vybrala alebo zajednala primara? ja ked som rodila bol na dovolenke a to bolo 7.8. to ma kolko dovolenky? a do papierov ti nic nenapisal?

katulienka31
18. aug 2013

@denide ja k nemu chodím celé tehotenstvo, on je môj ošetrujúci lekár a sestrička mi povedala že sa vráti až 23. 08. Nenapísal mi nikde nič, ved preto som naštvaná, každý lekár vopred vypíše minimálne na dvere ordinácie plánovanú dovolenku...

aristokratka
18. aug 2013

@katulienka31 to je tam uplne normalne... Tak isto ako male babatka na novorodeneckom v totalnom prievsne sestricky na fajciarskej na balkone, neochota niektorych teda hl.jednej sestricky a napr.v piatok vecer som mala sekciu v sobotu vecer ked som este ledva zila som si musela sama vlozky povymienat a poutierat sa lebo sanitarky sa od soboty obeda neuracili prist a keby nemam po ruke sacky asi tie vlozky a utierky mozem pod postel na zem pohadzat..nehovoriac o tom ze mi 2x xceli dat lieky ktore neberiem...preto radim opytajte sa vzdy co vam idu dat.

katulienka31
18. aug 2013

@aristokratka no ja som sa už rozhodla že tam rodiť nepôjdem, hociktorý lekár sa o mňa postará lepšie ako tam, a počula som o tých pomeroch medzi lekármi v GA nemocnici, priamo zvnútra nemocnice mám info...takže ak berú budúce mamičky ako dobytok, ja sa rozhodne nezapojím

aristokratka
18. aug 2013

@katulienka31 jj mne na prijme ked uvideli meno porodnika tak "zabudli" urobit ultrazvuk vraj ved ak stihne prist postara sa o vas (bola som na 5cm)

katulienka31
18. aug 2013

@aristokratka a kto bol ten pôrodník ?

trish31
25. aug 2013

@katulienka31 a Ty si mala lekara vopred dohodnuteho?Lebo ak nie,tak nie je jeho povinnost ta odrodit predsa

katulienka31
26. aug 2013

@trish31 bol to môj ošetrujúci lekár a aj keby nebol dohodnutý, mal sa o mňa postarať ktorýkoľvek službukonajúci lekár, ak ma pošle iný lekár na príjem kvôli ťažkostiam, lenže nebolo to tak. Službukonajúci lekári v Galante sa ani neunúvali prísť pozrieť a vyšetriť ma, oni ma dokonca poslali domov že mám prísť ked mi bude zle alebo v termíne kontroly... už je to jedno, prežila som to s ťažkosťami odrodili ma zodpovední ľudia v Piešťanoch čo je mimochodom len tretina nemocnice v Galante a nestalo sa tu nikdy že by sa nenašiel zodpovedný lekár ktorý sa postará o mamičku, tiež mali dovolenky ale na oddelení boli vždy minimálne štyria lekári a sestričky, no klobúk dolu pred nimi, aj na novorodeneckom aj na pôrodníckom oddelení Trnava a Galanta im nesiaha ani po členky

trish31
26. aug 2013

@katulienka31 ale potom nepis,ze hocikde sa o Teba postaraju lepsie ako v Galante,kedze ako pises,2x sa o Teba postarali a chcela si tam ist aj 3x.Nehadzala by som vsetkych lekarov do jedneho vreca.Skor by som sa stazovala panovi primarovi,to Ti verim,ze Ta to vystrasilo a nahnevalo ale uprimne,ja sa tomu necudujem ved ja som s nim nikdy nic dobre nezazila a koniec koncov ved si tu precitaj referencie na jeho osobu.

Mna mal tiez on osobne prepustat z nemocnice a vraj mi este urobi vystupne sono vtedy a vtedy,ja som uz zbalena,prpravena prisla som na sono a sestricka pozera na mna ze Pan doktor je uz davno doma...On je taky fan chlapik jednoducho 😅

katulienka31
26. aug 2013

@trish31 rodila som tam raz pred desiatimi rokmi a keby doktorka nebola riadne zaplatená tak dopadnem asi takto alebo ešte horšie...a tým čo som napísala rozhodne nepíšem že primár je zlý lekár ale že sa zachoval maximálne nezodpovedne a na môj vkus až neprofesionálne ked neoznámil svojím pacientkám plánovanú dovolenku a v prípade že sa niečo stane tak aj zastupujúceho lekára ktorý by bol oboznámený so zdravotnými stavmi mamičiek... a ďalšia vec, všetkých lekárov ??? Primár bol na dovolenke, Baran bol na dovolenke a dvoch službukonajúcich nebudem menovať, pretože tí ma odmietli a nemám v úmysle nikomu škodiť. No a ďalších ja v GA nemocnici nepoznám, takže toľko k tým lekárom

trish31
26. aug 2013

@katulienka31 este raz si precitaj,co som napisala,nemusis na mna vyskakovat ja som s Tebou suhlasila ak si to nepochopila

Pan doktor Baran si myslim ze nemoze za to,ze mal dovolenku prave ked si Ty rodila.

Ja sa nechcem zastavat nikoho,ale ked pride do nemocnice mamicka s tym,ze rodi,tak ju domov nikto neposle.Skus sa na to pozriet aj z inej strany.Sekcia je nazyvana planovana lebo je planovana.Takze ja by som sa stazovala vysostne u primara...

katulienka31
26. aug 2013

@trish31 vôbec nevyskakujem, a v Galante sa už rozhodne sťažovať nebudem, proste tam už nepôjdem a je pokoj...príspevok som sem napísala pre ostatné mamičky a každý nech si na to urobí vlastný názor a pohľad.

trish31
26. aug 2013

@katulienka31 to je ale smutne,ze to nedoriesis, prave preto si potom v tomto state kazdy robi co chce pretoze kazdy si mysli svoje ale usta si uz otvori len malokto.

aristokratka
26. aug 2013

@katulienka31 uprimne? je blbe ze to dopadlo tak ako to dopadlo ale mozno mas vlastne aj stastie ze ti 2 ja dr co tam mali sluzbu o teba v podstate ani nezakopli....

simivi
27. aug 2013

Ahojte,
ja som rodila v porodnici v GA minuly tyzden a nemozem sa stazovat. Bol to moj prvy porod, ktory mi museli vyvolat, pretoze som uz jeden tyzden po termine prenasala. Prichod babatka na svet trval takmer cely den, ale starostlivost sestriciek a aj Dr. Havraneka bola super. Chodil ma kontrolovat cca kazde 2 hodiny ako sa otvaram a sestricky ma takisto pravidelne monitorovali. Samotny porod prebehol velmi rychlo - cca za 10 min. Po asi dvoch hodinach od porodu ma previezli na izbu, sestricka ma este potlapkala po pleci, ze som to dobre zvladla a popriala dobru noc. Po par dnoch sa na mna aj moju dcerku prisli este pozriet, ako sa mame.
Co sa tyka stravy, tak treba to tak brat ako v nemocnici a neocakavat od toho stravovanie ako v nejakej dobrej restauracii. Ja osobne som po celu tu dobu, co som tam bola nepocitovala hlad, jedla som len kvoli tomu, aby som mala nejaku energiu a tvorilo sa mi mlieko.
S personalom a aj pobytom v nemocnici som celkovo spokojna, tych par dni sa to tam da vydrzat. Taka je moja skusenost.

katulienka31
27. aug 2013

@aristokratka hovorí sa že všetko zlé je na niečo dobré

lucinka83
2. sep 2013

odporucam 🙂

ekka
8. sep 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať ako je to s nadštandardnou izbou v Ga, dá sa objednať dopredu ?

babe19
9. sep 2013

@ekka ahoj,ja som tiez chcela apartman,moja teta je dobra kamoska aj s vrchnou sestrou,slubili mi,ze budem mat apartman. /rodila som v juni,vedeli ze prídem v stredu/ ako som tam prisla,porodila,obe izby boli obsadene,darmo som hovorila,ze som to mala zajednane :( rano po vizite akonahle pustia maminu domov,ide tam druha z klasickej izby 🙂 ale potom som bola aspon sama na izbe a takto som aj usetrila 😀 poprípade ak mas planovany porod tak sa skus opytat,ale vidis aj u mna sa vedelo kedy prídem a aj tak som nemala stastie 🙂

buci
9. sep 2013

@ekka tiež mám také skúsenosti, že sa neoplatí zajednať si. Ked je volna, daju ta tam, ked neni, tak ani ked mas zajednané tak ta tam nedaju. Rodila som v apríli - pondelkovy den. V utorok sa uvolnil AP, tak som sa spytala ci tam mozem ist. Tak ma potom dali tam. 🙂

lucinka83
10. sep 2013

POZOR VELKA ZMENA! Burza v Galante bude v estradnej sale Kulturneho domu, ostatne plati. 14.9. od 9do12hod. Kvoli pocasiu a je to viac v centre mesta prosim zdielajte, aby sa dostalo k vsetkym!

lucinka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babe19
12. sep 2013

@lucinka83 ty brdo,ako dobre,ze som si to teraz pozrela,ja som uz bola prichystena ist zajtra 🙂 som ja ale trdlo

jaja018
13. sep 2013

Baby rodili ste niekto v GA v zime? Ako je v nemocnici je dosť vykurena alebo je tam chladno?

ccaro
13. sep 2013

@jaja018 Ahoj, ja som rodila vo februari. Bolo tam veeelmi teplo. Hlavne na nadstandardnej izbe - az prilis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre