Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

biba12
autor
7. jan 2008

To ste vazne ziadna nerodili v Galante?

siwike24
11. jan 2008

Ajoj uz je tato tema

elenita
11. jan 2008

Ahojte, a mozete na nu hodit link? Lebo aj ja som minule takuto temu hladala a nenasla som 😅 .
siwike, Teba som sa na to tusim pytala v teme A co takto GA a okolie 🙂

elenita
16. jan 2008

Hm, stale nic? Ja som si to zadala aj do vyhladavaca, ale nic take som nenasla.... 😅

bashka
16. jan 2008

aj ja by som rada tu Galantu, skusim to najst

bashka
16. jan 2008

ale nenasla som, teda priamo pokec o porodnici. Ja sa tera rohodujem medzi Salou a Galantou, Elenita ty preco GA ked si od NR?

lula5
16. jan 2008

Odporucam dr. barana v galante!

elenita
16. jan 2008

Jeeej, bashka, Ty chces tiez rodit v GA?
Ja mam tu porodnicu troska od ruky, ale manzel strasne chcel, aby ma odrodil primar, preto je aj moj gynekolog, aj sa tam chystam rodit..........
bashka, chod do GA, budeme si spolu zistovat 😉

bashka
17. jan 2008

Nooo, velmi o tom rozmyslam, sice mna by odrodil tiez primar, ale salsky...len sa mi nepacia ostatne sestricky ako jednaju s nami tehulami tu v Sali. Takze zacinam zistovat Galantu, uz mi bola viackrat odporucena, ked budem vediet napisem. 🙂
Lula, dik za odporucenie, popytam sa nanho 😉

elenita
17. jan 2008

bashka, ja som uz lezala v GA o poschodie nizsie na gynekologii a tam su vacsinou velmi mile sestricky 🙂

elenita
17. jan 2008

A aj teraz tam idem lezat, takze mozem sa povypytovat a pozistovat, ako to tam chodi 😉

kisska
17. jan 2008

Ahojte, aj ja sa chystam rodit v GA. Prave dnes idem prvy krat na stretko s dr. Havranekom, ale porodnicu som uz bola kuk. Vrchna aj zastupujuca sestricka su velmi mile a ochotne 🙂 vsetko mi pekne poukazovali, aj nove porodne kreslo (aj s mamickou asi hodinu pred porodom), aj apartman. Tie zrekonstruovane casti su prijemne, tak dufam, ze budu volne aj ked pojdem rodit 😅
Pripravu tam robi pani Takacsova (0905 574 237) kazdy stvrtok poobede, staci jej zavolat a dohodnut sa. A ci je tam laktacna sestra zatial neviem. Ked nezabudnem, spytam sa.
Do Sale mam tiez blizsie, ale nevidela som jednu dobru referenciu, takez pre istotu nie. A NR este prednedavnom prerabali,t ak neviem, ci uz skoncili a treba tam vraj mat stastie na porodnika, lebo zo 4 su dvaja otrasni...
V GA aspon viem, ze je vacsina ok, vratane pana primara... takze uvidime. A aj v Mama a ja mala Galanta velmi dobre hodnotenie - +epiduralku zadarmo 😀

bashka
17. jan 2008

elenita, supis, tak pozistuj a daj info. Dufam, ze ti nic vazne neni, ze si ides polezkat, aspon si oddychnes

bashka
17. jan 2008

kisska, dik za pozitivne veci, Emoke je super, to mate cvicenie, ze? Tebe sa to uz kraaaati, aj ja by som isla na taku okruznu jazdu po porodnici, treba tam rovno prist, ci zavolat, nemas kontakt?

sonenschein
17. jan 2008

to vaaazne? GA znie celkom dobre a to rozmyslam aj o epiduralke no neviem musim to este zhodnotit.

sonenschein
17. jan 2008

v ktorom cislo bola Galanta v "Mama a ja"? neviete co pisali?

kisska
17. jan 2008

Sonenschein (krasny nick 😉 ) v septembrovom Mama a ja bola hodnotena Galanta a v oktobrovom bolo zhrnutie. S epi som zatial rozhodnuta tak, ze si ju nachystam a az potom podla aktualnej situacie uvidim, ci sa necham pichnut 🙄

bashka - cislo do nemocnice je 031/7833 111 a klapka na vrchnu sestru je 600. S Emoke som dnes hovorila, cvicko dnes nie je, ale buduci tyzden bude, tak som zvedava, tiez velmi mila pani, takze sa tesim. Zobudila som sa trochu neskoro, ale aspon nieco. Dufam, ze mi drobec neprekazi plany chodit co najviac 😀

bashka
17. jan 2008

inac mam doma tie mama a ja, ale vtedy ma GA az tak nezaujimala, tak neviem ani ci som to citala, pozriem doma.

bashka
17. jan 2008

Kisska, este ti bubnuje malinky v brusku stale tak divoko, ci uz pomenej, uz asi nema vela miestecka. Zato moja babulka tam stvara riadne kusky

gween
17. jan 2008

Díky baby za pozitívne hodnotenie mojej osoby. Ste zlaté. Čakám Vás ! / Bližšie informácie na www. t- studio.szm.sk/. Emoke

kisska
17. jan 2008

bashka - drobec len zmenil sposob pohybov. Uz to nie su utocne boxaky, kopance a stuchance. Uz je to skor take, mrvenie, natahovanie sa - taky maly delfinik 😀 ale ked sa zapre chrbatikom do brusnej steny, ze tam ho mam skrabkat, tak je to dobra bublina 😀

gween - super, ze tu clovek najde aj odbornika v pripade nudze 😀 tesim sa, vo stvrtok sa vidime. Ozaj chcem sa spytat, pozerala som si tie ostatne kurzy, napr. masaze novorodencov a priprava otcov... kde prebiehaju tie kurzy?

elenita
17. jan 2008

kisska no super, to su dobre spravy 🙂 . A Ty to uz mas za par, tak potom nam menej skusenym mozes porozpravat 😉 .
bashka, no my cakame dvojicky, kopa komplikacii s tym spojenych, takze aj preto si tam idem polezat...

kisska
17. jan 2008

elenita - jeeej to je veeelmi pekne. Keby si cokolvek potrebovala, u nas v marcovkach (marec/brezen 2008) je jaja, ktora caka dvojvajecne dvojicky, tak sa jej ozvi, urcite ti rada poradi 😉 Drzim palce, aby ste si to uzili co najviac...

bola som dnes na prvej poradni v GA a som viac ako spokojna, ujo doki vyzera ok, sestricka je tiez symposka. A doki mi hned aj ukazal Adamka, je uz velky tucko - 2 kg, s velkou hlavickou (o tyzden vacsou ako zvysok tela 😕 ) a uz pekne otoceny, tak dufam, ze mu to zostane... Akurat mi vraj makne krcok (co vcera este nerobil), takze mam oddychovat... Neviem, ci sa da este viac....

bashka
18. jan 2008

Jeeeej elenita, vidis, ani som si nevsimla, ze budes mat dve babatka. Ja mam krsniatka dvojvajecnych chlapcov. Drzim palceky. Inac oddychni si, aj ich mamina bola od zaciatku tehu PN a doma si vegetila. Myslim ale, ze v nemocnici nebola. Takze asi tu aj dlhsie nebudes teraz, ze. Skoro sa ozvi potom. 🙂 🙂 🙂

bashka
18. jan 2008

Kisska, tak maculka mas riadneho, aj moja mala mala pred casom hlavicku vacsiu, najprv o 4 dni, potom uz o tyzden, no to som bola z toho na prasky...ale minule uz bola OK. Tvoj mozno bude politik 😀

kisska
18. jan 2008

bashka nestras 😀 , hned som vysadila vitaminy (brala som Calibrum 1 denne), tak by sa mohol dobehnut a uz moc nepriberat, lebo ja by som si prosila rodit tak max. 3kg 😅 . Lebo inak neviem, kadial by chcel vyjst 😕 Ale ved uvidime, snad si ho nenecham. Moja suseda pred polrokom bez epi odrodila 4,5kg dievcatko a je to babizna o hlavu mensia odo mna. Sice taka poriadna krv a mlieko, ale aspon vidim, ze sa to zvladnut da... A este sa tvari ze v pohode 😉

bashka
18. jan 2008

no tie vitaminy...ja papam maternu, ale uvidim, co povie doktor o dva tyzdne, ake je babo velke a podla toho vysadim...celkom sa snazim jest pestro aj zdravo, ale teraz v zime tych vitaminov moc neni, ze?
Zavolam do tej nemocky a dohodnem si exkurziu...ale ani jedneho doktora tam nepoznam, teda porodnika...koho si vyberiem?

kisska
18. jan 2008

no ja som sice zacala chodit do poradne k dr. Havranekovi, ale nie som nejaka odhodlana, ze si ho budem zazmluvnovat aj na porod. Ten bude trvat par dlho hodin a tahat kvoli tomu dokiho aby mi sedel dva dni pri hlave... Ked budem mat stastie, tak bude mat sluzbu on, ked menej, tak pride niekedy pocas porodu a inak ma odrodi ktokolvek iny... Zatial neviem o nikom, ze by bol vyslovene masiar, takze sa nebojim. A keby cokolvek, dam vediet, ked sa vratim 😉
Jedno co ma ale zaraza - tak som vcera zbezne preliezala stranky VsZP a v Galante vraj nemaju ziadne zmluvne zariadenie so specializaciou gynekologia... Tak som veeelmi zvedava, co je pravda na tych spravach, ze mi zabezpecia osetrenie inde... uz vidim ako ma poistovak s porodnymi bolestami vezie niekam, kde maju "svojich" lekarov. Neviem si celkom dobre predstavit, co tym myslia...

sonenschein
18. jan 2008

mne zasa doki zakazal vitaminy, vraj chemia a krv mam podla vysetreni v poriadku a staci ked sa budem pestro stravovat.

bashka
18. jan 2008

nooo, to je riadne blbe s tou poistovnou teraz...ja som presla z nej do inej hned ako to bolo mozne este hadam aj dva roky dozadu. Zo vseobecnej nikdy nic dobre neslo 😠 Asi je to fakt najlepsie nechat na doktora, kt. je v sluzbe, zalezi od porodu ako prebieha...
Lucia, a ja som sa raz este davno rozpravala so Simcou z lekarne ( tu co mas na svadob. fotke jednej) a ona sama my hovorila, ze vitaminy su v pohode ma ja stale, ze chemia...tak neviem teraz. Viem, ze na niektorych krabickach od vitaminov je popisane vselico, tieto pre tehule by asi mali byt OK...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre