Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ivka1910
28. nov 2011

@uva fiha tak to si mala potom dobre ked si mala svojho lekara....no ale ako co tu vsetko citam tak neviem teraz ci ist do tej Galanty rodit alebo niekde inde a ked Galanta tak zazmluvnit asi niekoho....ved to je uz vrchol ako sa spravaju k cloveku ked neda prachy....

zuska_29
28. nov 2011

@uva ahojky 🙂 ak sa mozem teda spytat, tak by ma celkom zaujimalo, co vsetko si treba pre drobceka zobrat do nemocky...a teda vravis, ze je potrebne si zobrat aj vlastnu nocnu koselu, ktoru budem mat pri porode? nedavaju nic stare??? ach jaj... 🙂 vdaka

uva
29. nov 2011

@zuska_29 ja som toho mala viac ako bolo treba, jediné čo som využila boli - pampersky, vlhčené obrúsky, benzínalkohol na pupček, deky, vecičky ale len pár lebo prvé dni ju obliekali do erárnych až na 4deň dávajú deti na izbu a vtedy som ju obliekla do svojich, perinka, plienky, šamponik som využila iba raz lebo pri mne ju kúpali len raz ked ma to akože učili, inak požičiavajú aj obyč.plienky, a to je asi tak všetko. Čo sa týka teba ano treba si zobrať aj nočné košele aspoň 2-3, župan, vložky, vlhčené obrúsky ako som písala, hygienické potreby, toaleták, príbor, pohár, podprsenky na kojenie, papuče aj žabky do sprchy, odsávačku , určite nejaké veci na oblečenie je tam teraz dosť kosa na chodbách aj niektorých izbách.

zuska_29
30. nov 2011

@uva no tusim si deku vezmem aj pre seba, lebo ja som taka zmrzlina... 🙂 tak uvidime, co vlastne pre drobca vyuzijeme, tiez mam prenho pobalene takmer vsetko, nejako to tam potom vydrzime a co bude chybat, tak nam prinesu. dakujem ti 🙂

uva
30. nov 2011

@zuska_29 ja som po sekcii ležala na izbe č.7 hneď oproti sesterskej a tam bolo neskutočne teplo, ešte aj paplóny sme mali také teplejšie, ale potom nás preložili na č.1 to bolo uplne na začiatku chodby a tam sa nekurilo asi vôbec, takže záleží aj od izby aká sa ti ujde. Držím palčeky 😉

zuska_29
30. nov 2011

@uva mam taky pocit, ze vacsi strach ako z porodu, zacinam mat strach z toho co bude "potom"... prvykrat byt v nemocnici - z niecoho sa zotavovat. no...kazdopadne dakujem 🙂

uva
30. nov 2011

@zuska_29 neboj všetko sa dá vydržať, neviem teda ako budeš rodiť, ja som bola na sekcii a bola som totalne odkázaná na personál, ale pri normálnom pôrode je to iné lebo môžeš skôr chodiť, starať sa o seba i o drobca, ja som mala super spolubývajúcu tak sme to nejak spolu prebojovali a stále si hovorili, že už bude len lepšie 😉 Treba si hovoriť, že je to len pár dní - 4 a tešiť sa na ten posledný 🙂

zuska_29
30. nov 2011

@uva zatial to vyzera na porod prirodzenou cestou, kedze maly je pekne otoceny dolu hlavinkou... (ak sa naaaahodou nezvrtol - zajtra uvidime na kontrole) ... no ale aj tak, nikdy nevies, uvidime. veru, nejako to budem musiet zvladnut, nic ine mi neostava. 🙂 dufam, ze budem mat stastie na dobru spolubyvajucu, bolo by fajn si s niekym takto navzajom pomahat 😉

strapco13
30. nov 2011

@zuska_29 potom..budes mamou 😉 http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
zotavenie..casto vetraj ranu, oplachuj sa vodou po kazdom wc
rodinu ak sa da zatiahni do prace kolo domacnosti, nech sa mozes venovat babatku
ak ti nema kto pomoct..navar si teraz do mrazaku, zide sa to potom

zuska_29
30. nov 2011

@strapco13 dakujem za rady a za clanok, citam o dusu 🙂 doma verim, ze to zvladne priatel, a mama nebyva daleko - iba na 3kroky, takze varenie bude urcite v jej rezii. Kazdopadne sa uz neviem dockat 😉

devilgirl821
30. nov 2011

Ahojte baby, som tu nová...🙂) A stále sa rozhodujem, či zvoliť pôrodnicu v GA a zazmluvniť si MUDr. HAVRÁNKA, alebo či pôjdem rodiť do BA (asi Kramáre)...no neviem, obávam sa každej pôrodnice a jej personálu...Chcela by som rodiť s EPI...

Je tu nejaká z Vás taká, ktorá rodila s EPI (v GA samozrejme) a bola spokojná aj s pôrodníkom a aj s anesteziologičkou ??? Ak hej, mohla by som poprosiť ich mená ? A taktiež, či to boli zazmluvnení, alebo náhodní doktori pri pôrode...

A ešte 1 otázku mám...Počula (a aj som videla v jednej reportáži na markíze) súkromný apartmán na Gynekologicko-pôrodníckom, kde je mamička po pôrode sama a má sa tam super...rodina k nej môže stále a partner tam tiež môže VRAJ aj spať...Chcela by som vedieť AKO sa môžem do tejto izby dostať aj ja...Či je potrebné sa tam nahlásiť skôr (do poradovníku), alebo Vám ju pridelia v deň pôrodu ak je vtedy voľná a vy s ňou súhlasíte...???? Lebo som počula, (ale dúfam, že je to len kačica) že to tam donedávna bolo tak, že ste sa mohli na tú izbu nahlásiť vopred, a že cena na 1 deň/noc je 16 Eur...No vraj tam nakoniec mamičky ani nechceli ísť, tak to zrušili (to rezervovanie vopred) a urobili to tak, že ktorá v ten-ktorý deň rodí prvá (a izba je samozrejme aj voľná) tak jej ju ponúknu a buď ponuku vezme, alebo odmietne a izba sa ponúka potom ďalšej rodičke po nej...Je to naozaj tak ????? Lebo ja dúfam, že nie...Ďakujem za odpovede 🙂

uva
1. dec 2011

@devilgirl821 ahoj ja som rodila u Havránka a maximálna spokojnosť čo sa týka jeho, mala som sekciu so spinálom, pri prvom všetko OK, teraz pri druhom som mala pocit, že ma zle napichla alebo dala slabšiu dávku, lebo som cítila viac bolest ako pri prvom pôrode, ale môže to byť tiež tým, že ma rezali druhýkrát a viac zašívali, neviem. Mená ansteziologov teda neviem, teraz to bola taká mladá blond lekárka inak velmi milá.
Čo sa týka apartmánov, sú dva, ja som si ho pýtala na prijme a bolo my hned povedané, že je obsadené, objednat dopredu sa nedá aspon čo ja viem, možno po známosti ano, je to o štastí či je zrovna volné,alebo sa uvolní a preložia ta potom ak sa nejak dohoneš u sestričiek, cena na noc je 19€ čo som ja počula, sú to pekné izby a máš tam ozaj nadštandart nosia ti tam jest, návštevy chodia na izbu, o prespatí partnera neviem ale môže byť a aj personál je k tebe hned milši 😀

pici
1. dec 2011

@devilgirl821 nie , izba sa zarezervovat neda dopredu, stoji 38 bez DPH na noc, su tam dva apartmany a moznost ubytovat sa je len v pripade aktualneho nastupu na prijem a ich neobsadenosti, ovsem ak nemas konexie s vrchnou co by ti to vedela vybavit.

devilgirl821
1. dec 2011

Ďakujem velmi pekne za odpovede 🙂 Hned mam v tom jasnejšie 🙂 ...aspoň ako tak...Este rozmýšľam... 😕 AK by som si nezazmluvnila Dr. Havráneka...Ktorý doktor v nemocnici stojí fakt za to ? Lebo nerada by som sa zverila do rúk, kto je bezcitný a chce to mať len rýchlo za sebou... 😠 a taktiež niekomu kto má zlú povesť...aspoň čo ja viem, tak pán primár nemá najlepšiu povesť...a tomu sa chcem teda véééľkým oblúkom vyhnúť... 😒 😝

A ešte jedna vec...Ako je to s platbou ???

Ak si zazmluvním Havráneka (dám mu tých cca 270 - 350 eur záleží, či príde cez pracovnú dobu, alebo mimo nej) zazmluvňujem (resp. vyplácam) ho pred ešte pôrodom, alebo až po ňom ??? A taktiež....Keď už dávam jemu toľké peniažky...musím ešte plus aj extra ďalšie peniaze platiť aj nemocnici, za to že tam budem tých pár dní využívať/obývať jej priestory ???

+ anesteziologičke zvlášť dať ďalšie peniaze za to, že len vôbec príde a zvlášť peniaze za dávku EPI ???

Lebo tak som to pochopila, keď som v rýchlosti zazrela cenník nemocnice v čakárni...A som si to zrátala, že keby to takto bolo, že dať aj doktorovi, aj anesteziol. aj za EPI zaplatím si za pôrod asi 700 Eur...+ ešte keby mám dať aj nemocnici nejakú sumu a tiež si zaplatiť apartmán - No nech ma vyjde pôrod 1000 Eur... 😠 Čo je nehorázna suma... 🙄 Tak teraz som na vážkach...Viete o tom niečo viac ?

svetluska4
1. dec 2011

@devilgirl821 rada by som ti predala svoje skusenosti, kedze obe deticky som rodila v GA. Ked som rodila prvy krat usiel sa mi apartman, mal svoje vyhody aj nevyhody. vyhody: mas sukromie, svoju kupelnu a wecko, zariadenie je krajsie, telku , radio , chladnicku, telefon. Pre navstevy je tam gauc, na ktorom by eventuelne vedel manzel ako tak prespat. Pre babatko mas drevenu postielku s baldachynom a hniezdom , paplonikom. nevyhody: je na severnej strane takze je tam zima a slniecko tam nesvieti , co ma nasledok to ze babo bude musiet byt casto na novorodeneckom kvoli opalovaniu. Dalsia nevyhoda je ze je hned na zaciatku chodby a tym daleko od novorodeneckeho oddelenia. Toto je ten starsi apartman, odvtedy ako som tam bola tak uz maju aj druhy apartman, ktory je hned vedla novorodeneckeho a je na juznej strane, takze je tam aj slniecko. Objednat sa veru neda, pokial nemate znamosti a hlavne ak nemate planovany porod alebo sekciu.
Ak by si nesla na apartman, tak sa obycajnych izieb netreba bat, s druhym babatkom som bola na obycajnej izbe a bolo fajn. So spolubyvajucou si navzajom postrazite drobce a pomozete si, pokecate.
Na margo lekarov, vsetci co su tam su dobry. Z profesionalnej stranky nemozem nic vytknut. Na porody som mala svojho gynekologa porodnika ale na balkonovych dychankoch s ostatnymi maminkami sme prebrali vsetkych lekarov 🙂

lucinka83
2. dec 2011

baby, ak chcete mojkaca pre svojho drobca alebo uzasny dar, toto je nieco nadherne, my takeho mame, takze odporucam, baba je velmi sikovna
http://www.sashe.sk/uva.zarcovich/detail/zajko-...

lucinka83
2. dec 2011

ja som tiez rodila v Ga a potvrdzujem, ze je tam riadna kosa, a to bolo v septembri, pretahuje cez tie okna, a hlavne nebojte sa na vsetko pytat a ziadat si, babatko po porode na hrudnik, neprikrmovat, pomoc pri dojceni, na to su tam 🙂

pici
2. dec 2011

@devilgirl821 ked zazmluvnis lekara platis sumu... do 320 podla toho ci ma alebo nema sluzbu
ak chces epi zaplatis k tejtoo sume plus max 190 ak je anesteziolog mimo sluzby..,. tie sumy ked v sluzbe je si nepamatam
nemocnici uz neplatis nic v sume za porodnika a anesteziologa mas uz aj alkikvotnu cast ktora ide nemocnici. plus apartman.. ale ako baby pisali... ma vyhody aj nevyhody, tak a hlavne musi byt volny...

kamoska teraz rodila a je to tam docela preplnene, v noci ked rodila bolo 8 porodov

pici
2. dec 2011

@lucinka83 ten mojkac je fakt krasny

dida84
3. dec 2011

Ahojte dievčatá... Kamoška rodila v GA pred troma týždňami... Dohodla sa s dr.Vaškom na deň, keď mal službu... Išla rodiť nejaké dva dni pred termínom, čiže dostala vyvolávačku... Jemu dala nejakých 200 eur... za dohodnutú EPI platila 70 eur... za to, že jej manžel bol pri pôrode nejakých 25 eur... a za nadštandardku 35 eur/noc... Bola veľmi spokojná...
Ďalšia kamoška, ktorá rodila pred ňou, chodila k dr.Havránkovi... Mala dohodnutú sekciu, keď mal službu a neplatila ani korunu... Bola na obyčajnej izbe a bola tiež veľmi spokojná... Dokonca sa o ňu vraj starali lepšie ako o spolubývajúcu, ktorá mala zazmluvneného lekára...
A tretia, ktorá mala dohodnutú vyvolávačku s dr. Zimmermanovou v deň jej služby, ale nakoniec išla sekciou, za ktorú potom aj tak zaplatila, bola úplne nespokojná... najmä s personálom... bola na obyčajnej izbe a vraj o ňu ani nezakopli...
Ja som prvého rodila ešte v Šali... rodila som pri dr. Zimmermanovej a vtedy som s ňou bola veľmi spokojná... Aj som k nej potom prešla od dr. Laluhu, ktorý má ordináciu v Šali... Teraz v tehu som s ňou tiež úplne spokojná. Všetko krásne povysvetluje bez toho, aby som sa musela vypytovať a zakaždým spraví UTZ a všetko poukazuje...
Takže koľko ľudí, toľko chutí... Ale začínam sa pôrodnice v GA báť... 😲

lulana79
3. dec 2011

@devilgirl821 Neviem, ako sa to pomenilo, ale ja som rodila pred dvoma rokmi, u Havráneka, ktorého som mala dohodnutého. S ním som sa, pri poslednej poradni dohodla aj na EPI. Hneď volal, žiaľ už nebohú, pani primárku na anesteziologickom a on mi povedal, že po starom sa dávalo 1000 korún. Takže keď potom prišla, aby mi to zaviedla, tak sme jej do obálky dali 50 eur. Viac už nič. Havránek berie peniaze až po pôrode, nie dopredu, aspoň mne to vtedy tak hovoril, že to má takú zásadu, že až keď je dieťa na svete, tak potom sa mu platí. My sme mu, pred tými dvoma rokmi, dávali 200 eur. Tiež som chcela nadštandard, ale mne bolo povedané, že tá izba patrí primárovi, takže v prvom rade sa uprednostňujú jeho pacientky a keď on má niekoho dohodnutého, tak sa tam pacientka iného lekára nedostane.

dd2112
3. dec 2011

Ahojte dievčatá ako to tu čítam normálne hororové scény..ja som rodila v GA v juni,ale ležala som tam od 15.mája a po pôrode ešte dalšie 3 tt a môžem Vám povedat len dobré skúsenosti či sestričky,alebo lekári...ked ste tam 4 dni po pôrode tak to vydržíte..ja som rodila sekciou u primára bol super a dakujem mu zato ,že teraz som tu ja aj moja krásna dcérka...a aj Dr.Janíčkovi ....tak sa nebojte bude o Vás postarané..a čo sa týka tých apartmánov neviem ja by som nechcela ,je to dost drahé a lepšie je ked ste na izbe s niekym aj pokecat,pomôct si navzájom ...uvedomte si že špitál nie je Interhotel

maca_p
3. dec 2011

@dd2112 co je na tom zle, citit sa v nemocnici ako v interhoteli? alebo aspon v hoteli? 😀 ja by som brala veru apt. vsetkymi 10 timi. ak by som sa k nemu teda mohla dostat....

mukiii007
3. dec 2011

Kočky, dr. Babišová je ešte tam, či? 🙂

natyi25
3. dec 2011

vyzerá to tak, že sa tam čoskoro poberieme 🙂 hoci majú plno 🙂

dd2112
3. dec 2011

@maca_p no v dnešnej dobe môžme byť radi,že vôbec zdravotníctvo funguje tak ako funguje..a nevyberat si...ja osobne obdivujem sestričky aj lekárov,ktorí pracujú v nemocnici...keby som chcela mat luxus ako v interhoteli tak by som išla ńa nejakú súkromnú kliniku,kde si všetko zaplatím/keby som mala toľko financii/ a ten apartmán tiež nie je výhra,,okrem toho je si tam sama

buffinko
3. dec 2011

nuž pokiaľ pôrodnica nie je preplnená a ujde sa vám izba, kde ste dve, môžte si gratulovať...mňa pichli na izbu úplne vpredu, bez záchoda, prebaľovacieho pultu, nočného osvetlenia - lampičky, postieľka sa mi k posteli nezmestila a boli sme tam 4!!!!! prístup personálu nebudem opisovať radšej...toľko na margo @dd2112 buďme radi, že zdravotníctvo funguje akotak a nevyberajme si...

deticky123
3. dec 2011

ja som velmi komunikativny clovek,milujem spolocnost,mam veeeela kamaratok,ale po kazdom porode (3)som chcela byt sama,proste som mala chut byt sama s babenkom,vsetky deti som rodila v Ga pocas 10 rokov,nikdy som nemyslela na to ako tam bude....len jednu vec som mala na mysli,nech porod dobre prebehne a krasne babenko si privediem domov 🙂

pici
3. dec 2011

kamoska teraz porodila vo stvrtok, druha pred dvomi tyzdnami a ziadne katastroficke scenare...

lienka01
3. dec 2011

ahojte baby!!budem rodiť až v máji..ak by sa dalo tak u primára..prvé som rodila sekciou, a druhé sa už prirodzením bojím risknúť..aké máte skúsenosti s primárom?uprednosťnuje prirodzený pôrod pred cisárskym?alebo je v galante automaticky po prvej sekcii aj druhá??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre