Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

rose86
1. okt 2009

jej na super den sa narodil. aj ja mam dnes narodky 😀 tak mu prajem vsetko len to najlepsie 😉

evitkamalicka
1. okt 2009

rose tak aj my prajeme vsetko najlepsie 😵 ....no a domov sme si ho doniesli 6.10. na prve vyrocie svadby, takze onedlho dalsi vyznamny den 😅

rose86
1. okt 2009

evitka dakujem 😀

jarabica
1. okt 2009

ahojte kocky,
ako je to s klystirom v galantskej nemocnici pred porodom?

evitkamalicka
1. okt 2009

jarabica ja som klystir mala

rose86
1. okt 2009

ja som mala yal, pri prvom som nemala nic 😀

mandula
1. okt 2009

rose, ahoj. a musim si to yal priniest alebo to ti tam dali?

svetluska4
1. okt 2009

Ahojky

mandula, ja som tiez mala klystir a vypytala som si od dokiho na recept vyjde to o polovicu lacnejsie. Inak ked nemas svoj klystir tak ta vycistia teplou vodou, co vraj nie je bohvie co. Ja som mala Yal a bolo to celkom v pohode. no ako vies ja som mala porod behom dvoch hodin od prichodu do nemocky a klystir stihli dat, a si myslim ze je to aj lepsie , nemusis si hlavu zamestnavat tym ze co ak bude nehoda.

rose86
1. okt 2009

mandula- to ti musi predpisat gynekolog a ty si to v lekarni vyberes a doplacas necelych 5 €. da sa to aj kupit v lekarni ale je to o dost drahsie. ked si nekupis tak ti v porodnici urobia klasicky klystir

mandula
1. okt 2009

aha, dakujem baby - tak toto som ani len netusila 😀 no v pondelok idem do poradne - POSLEDNEJ 🙂 tak si to dam rychlo predpisat a vyberiem si to v lekarni. V pondelok mam aj termin, noo, tak ak to pride skor, tak sa podrobim tomu klasickemu. U mna nic neobvykle - ja vzdy vsetko zmeskam 😀
svetluska - inak z tej nehody mam teda trocha strach - ved ja sa hanbim ist na wc aj pred nasimi a nie este aby sa mi to stalo tam 😲

pipinka82
1. okt 2009

ROse všetko naj prajeme 😎

Evitka 😉 malému prajeme vela zdravia a štastia proste všetko naj naj 😉 užite si prvú oslavu 😎 😉

Ja som mala taktiež Yal pred pôrodom mi ho dala sestrička a nebolo to nič hrozného,bolestivého len nepríjemné.... iked som sa bála predtým a hlavne hambila že sa musíš pred nu sklonit roztiahnut zadok xixixi a strčí ti ho tam išla som od hambi umriet no ale prežila som 😀

trinidat31
1. okt 2009

Ahojte babenky! Chcem sa spítať neviete náhodou koľko sa platí v GA za epiduralku? Ja mám termín 2.11. je tu tiež taká? Možno sa stretneme🙂.

manika77
1. okt 2009

oslavencom prajeme vsetko len to naj 😀
Ja som mala yal tiez, a aspon som sa nemusela bat nehody 😅 bolo to v pohode 😉 prezila som 😎

mandula
1. okt 2009

tiez sa pridavam a prajem vsetko naj, naj, naj 😉

rose86
1. okt 2009

dakujeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀

rose86
1. okt 2009

trinidat pokial viem tak v ga sa ze epidural neplati. ani ja som za spinal neplatila.

lenoc
1. okt 2009

Ahoj baby.
Mandula, sice si momentalne medzi nami jedine kindervajicko, ale to uz coskoro bude inak, neboj. Vies co, ja uz sice nie som kinderko ale od porodu som zazila kopec sitacii, kedy si ludia mysleli, ze cakam babo a to ja som mala take brusko este po porode. Este stale mam brusko, aj ked uz teda mensie ako pred 2 tyzdnami tesne po porode. Aj teta v soc. poistovni si myslela, ze som tehotna, aj byvala spoluziacka vo vytahu ("jeej, vidim, ze aj vy uz coskoro budete mat"), aj predavacka v pekarni (" dlho som vas nevidela a vy teraz pridete s bruskom"),atd. 😠 😠 No na porazenie. 😀

Ja som klystir nemala, lebo nestihli. Kym sa porobili predoperacne vysetrenia a spisali vsetko, bolo vyse 8 hodin a mali ma brat na salu o pol deviatej (nakoniec ma brali o tristvrte).ale mala som prichystany Yal - na predpis od doktora.

Evitkinmu Adamkovi a Rose prajem vsetko naj k narodkam!!! 😉

luskacik
2. okt 2009

mandula, ja už viem prečo ešte nemáš bábätko... Lebo teraz nosia bociany len malých čertíkov ☹
Na sklade nič iné momentálne nemajú... Ver mi, priniesol ho aj k nám. Kmitáme celá rodina, no ja som už zničená. Prsia mám v hroznom stave, dole ma bolí to šitie, takmer vôbec nespím, mám depku ... a visí mi bruško ako v siedmom mesiaci tehotentstva ☹
Takže vydrž do termínu, dovtedy snáď príde nový tovar 🙂 Držím palce.

mandula
2. okt 2009

baby, ja mam jednu otazku. Mne este v BA predpisali uzivanie magnezia kvoli tomu, ze mi dost tvrdlo brusko. Uzivala som magne B6 2x1 tabletku a vlastne to uzivam este stale. Baby, nemoze to byt kvoli tomu, ze ja ho mam stale v bruchu? Nemam to vysadit? Ja som sa lekara ani nespytala. Nemate s tym niektora skusenost? Dokedy sa to ma vlastne uzivat?

luskacik - moooja, to mas teda doma huste. a co nespinka, zle papa, placka? Nemaj depku, to vsetko prejde, brusko sa Ti zmensi coskoro a ta bolest sitia tiez prejde. Ale co malicky? Je zly, alebo co?

rose86
2. okt 2009

mandula 😀 no to moze byt kludne kvoli tomu magneziu. pokial viem treba ho minimalne tyzden pred terminom vysadit 😀

mandula
2. okt 2009

radsej som volala teraz doktorovi, on mi povedal, ze ano, moze byt, ze ma to magnezium troska ukludnuje a ja preto stale nerodim. Ale vraj inak by to nemalo mat velky vplyv, tak nech neprepadam panike. Vraj to pride, aj kedby som to uzivala dalej.
Nooo, takze dnes som si uz dala jednu tabletku a dost. Od zajtra to neuzivam. Boooze, tak ja toho maleho este aj ukludnujem 😀
baby, ja snad vazne neporodim 😀 😀 😀

sylvyka
2. okt 2009

mandula ja magne beriem od zaciatku aj 3* denne, a mam ho brat aj po porode 😉 , ale to je este casu 😀 inak drzkam palceky a skory porod

rose86
2. okt 2009

tiez som ho papala 3x denne az do porodu. ale ja som mala planovany cisarsky tak to je ine. ale ked som si ho v lekarni vyberala tak mi magistra hovorila ze nezabudnite si ho tyzden pred terminom vysadit.

sylvyka
2. okt 2009

aj ja mam planovanu sekciu tak asi to je ine 😉

mandula
2. okt 2009

dakujem dievcata, ja uz riesim naozaj vselico, len aby som uz mala maleho pri sebe 😀 ale to s tym magneziom je naozaj tak, ako pise rose. Uz som volala aj do lekarne - povedali mi, ze ano, je lepsie ho vysadit asi tak tyzden pred terminom. Ale vraj staci aj 2 dni a niektore to vraj uzivaju stale az do porodu. Nevadi, ja ho dnes vysadim a uvidite, ze do pondelka bude maly na svete 😉 jemu sa u mna fakt moc paci.

mandula
2. okt 2009

sylvyka a preco by si ho mala uzivat aj po porode? to ma nejaky vyznam?

mandula
2. okt 2009

jeej, baby a este mam predsa len otazky 🙂
davaju v GA porodnici take tie baby bagy? Myslim tie tasky so vzorkami a knizkou.
kedy sa vybavuje prispevok pri narodeni dietata? To mi daju k tomu nieco v nemocke, alebo to musim niekde ist? Vsak toto som si nikde nepozrela.

sylvyka
2. okt 2009

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...
mandula tu je link su tam dost dolezite veci hod kukuc na to 😉

rose86
2. okt 2009

mandula- ano dava sa taska a kufrik, a tie tlaciva ti daju na matrike, naprv na tych 4,5 tis sk to mozes vybavit hned a potom na tych 25 tisic sk a to sa vybavuje ked dieta dovrsi 28 dni, to potom budes musiet ist ku gynekologovy pre potvrdenie a k detskemu lekarovy a potom to odniest na odbor socialnych veci a rodiny. ja som to bola vybavovat teraz v utorok a v stredu.

mandula
2. okt 2009

dakujem za odpoved.
sylvyka - vidim, ze ty si teda riadne pripravena 😉 ale Ti poviem, ze toho je celkom dost, boooze, vsak kedy to ja vsetko stihnem 😀
rose - tak to si ma potesila s tou taskou - to som sa vcera docitala v casopise mama a ja, inak som o tom vobec nevedela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre