Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

novan
17. nov 2010

@mimuska77 No ja mám už bohužiaľ jednu skúsenosť za sebou s tvojou doktorkou Zimmermanovou. Mala službu v GA na pohotovosti ked som na ňu natrafila ale už vtedy som si povedala, že tú by som ani za svet nechcela za doktorku, nieto ešte u nej rodiť. Ale vidíš každá sme iná, ja ju ani za svet a ty ju chváliš 🙂
Veru, vecičky do nemocky si pomaly chystaj, radšej skôr ako neskoro. Ja som už pobalená, ešte mi ostáva prichystať vecičky (oblečko) pre bábo čo nám prinesie manžel a ešte veci v ktorých pôjdeme domka 🙂

lussy007
17. nov 2010

Ahojte... tak uz aj my sme doma... Nemocka v Ga bola super... ziadna vyhrada... 😉

leanela
17. nov 2010

@lussy007 a u koho si rodila?? a ako 🙂

novan
17. nov 2010

@lussy007 Vážne? no vidíš to, asi to tam fakt nebude také zlé. A ak sa dobre pamätám ty si chodila a mala rodiť u primára Ščasného, nie? ak áno, píš píš čo bolo, ako bolo atd. Zvedavá som 🙂))

zuzka_cz
18. nov 2010

Ahojte, viete mi prosím napísať kedy a kde ordinuje dr. Baran?

lussy007
18. nov 2010

@novan nie nie... ja som chodila k Baranovi... ale s primarom som sa stretla na vizite a moj dojem z neho bol super... este sme aj srandovali 😉

lussy007
18. nov 2010

@leanela rodil ma Janicek... bol uplne super.... mala som normalny porod a bez epi... a asi by som tak sla znovu... bolo to nieco uzasne... a teraz si nespomeniem ani na kvapku bolesti co som prezila 😉

novan
18. nov 2010

@lussy007 Pripomínaš jednu babenku ktorá tu písala, že chodí k primárovi 🙂 No áno, primár má vždy dobrú náladu, vždy vtipkuje. Zajtra idem na poradňu, už sa naňho teším 🙂))) A ako bolo v nemocke, sestričky ušli, a ostatné veci ?

pici
18. nov 2010

@zuzka_cz
pondelok , piatok galanta, utorok doobeda stvrtok poobede kralova pri senci :D

lussy007
19. nov 2010

@novan vsetko bolo v pohode.... praveze som bola velmi milo prekvapena ze su taki ustretovi.... jasne ze su tam nejake sestricky co zozrali vsetku mudrost sveta ale takym som sa snazila vyhnut a ked som videla ze nejaka fajn sestricka ma sluzbu tak vtedy som to vyuzila a pytala som sa a pytala 😀

mimuska77
20. nov 2010

novan ved práve ja som si to čítala,ked si písala nepríjemnú skúsenost s mojou doktorkou,ale presne jak píšeš čo baba to skúsenost,ja som s nou ozaj spokojná dokonca som k nej prihlásila aj švagrinú a ona pred tým chodila k Mudr. Vaškovi čo si myslím že je odborník,ale teraz sa švagriná velmi teší,že prešla k mojej dokine,je mi lúto,že si ju chytila v zlej nálade,lebo aj ona aj posranduje a v ambulancii je velmi milá 😵 😵 😵
lussy007 tak to Ti zo srdca blahoželám k bábatku a ešte viac k porodu,dúfam,že aj my ostatné,čo to máme "za pár" budeme mat také štastie na dobrý porod.... 😉

marhulka13
24. nov 2010

ahoj baby, tiez chodim do GA k prim. Scasnemu a kazal mi nabuduce prist na desinu. viete mi, prosim, povedat, kde to tam je?? ako volakedy ordinoval??? dakujem 🙂

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 vojdes hlavnym vchodom a potom stale rovno...az kym prides k vytahom a tam sa odvezies na 10nu..po pravej strane mas sestonedelie,kde lezia mamicky,vedla dvere su kancelarie doktorou a za vytahmi na lavo su dvere kde mas ukltrazvuk a ordinaciu,ti vies otvorit a po pravej strane je porodna sala...ty asi tam pojdes na monitor..tie dvere nevies otvotit tak tam zazvon a pustia ta sestricky...das im papier od dokiho a oni ta uz budu navigovat 😉

marika1977
24. nov 2010

@mimuska77 ja tiez nemam prave naj skusenosti s cimermanovou...ona je taka aku ma prave naladu...mna zopar krat zvozila za nic...ale ked ju stretnem,vzdy sa jej uctivo pozdravim 🙂 jaj a jedna zienka co mala u nej rodit nakoniec rodila uplne u niekoho ineho lebo ona sa neprisla na nu ani len pozriet a to ta baba lezala v nemocke dost dlho a bola rizikova lebo malinka jej nepriberala a musela na infuzkach byt...kamka k nej chodi a chvali si ju...ale asi aj cimermanova si vybera zeny ktore su jej simposky a ktore nie.... 😉
@lussy007 tak to si moja lepsieho dokiho mat ani nemohla...ja k nemu chodim a neviem si ho vynachvalit...je absolutne ustretovi a naozaj sa stara o pacientky a co je hlavne vypocuje si ich a otazky ho neznervoznuju,on sam povie nach sa este opytame alebo co este chceme vediet a tak...len dokedy mu to vydrzi?
@novan no ja som pocula scastneho aj frflat nadavat a kricat na celu chodbu...ale on je autorita a kazdy sa mu snazi vyhoviet...sak je primar a hlava oddelenia...

vera1132
24. nov 2010

@marika1977 aj ja idem už na kontrolu na desiate poschodie, ale nemam papier, treba od svojho doktora?

marika1977
24. nov 2010

@vera1132 neviem ti povedat,ale asi ano...mne moj dal ale ked si tak spominam,prvy krat som isla aj ja bez papierov...ak ti mozem poradit,pytaj si dr.janicka ten je najlepsi a zoberie ta urcite...ale asi ta zoberie aj iny.napis potom ako si dopadla 😉

vera1132
24. nov 2010

@marika1977 mne moj doktor povedal že mam ist na desinu a povedať jeho meno a to je všetko. tak som zvedavá. ako to dopadne 😉

marika1977
24. nov 2010

@vera1132 a ku komu chodis?oni na 10ne su uplne v poho vsetci,galantsky porodnici vychadzaju pacientkam maximalne v ustrety.ja si myslim ze nebudes mat ziadny problem,sak aj tvoj zensky vie ako to tam chodi 😉

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 cize treba ist do tej porodnej saly??? jejda, to je system 🙂 papier nemam ziadny, n idem k tomu istemu co aj n aprizemi, on tam bude 🙂

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 no tam zazvon a povedz sestricke kto ta posiela a oni si uz poradia...ty ides asi na monitor a potom na vysetrenie...neboj,pojde to raz dva a pri troske stastia budes aj svedkom porodu...ja ked idem,vzdy nejaka rodi... 😀

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 och, radsej uz nechcem byt svedkom porodu... vyse mesiaca som lezala v nemocke a vzdy ku mne na izbu dali rodicku, takze som sa skoro nevyspala a ten krik, no mala som chut vratit cas a nebyt tehotna 😀

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 tak to si si fakt uzila a na 11ci12izbe si lezala?ja som bola na 12z babou co cakala dvojicky dievcatka...min.stvrtok ju uz konecne dali rodit....ale neboj,nelakaj sa je to normalne aj si poplakat aj pojajkat 🙂 ja sa tesim na porod..tento moj posledny si uplne uzijem 😉 lebo uz viacej rodit isto nebudem

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 ja som lezala v nitre, kedze tu byvam, no rodit pojdem do ga, lebo nez som sa vydala, tak som byvala v seredi a uz som zvyknuta na galantsku nemocku, v nitre to bolo so starostlivostou horsie, no izby krajsie, tak som sa uplne rozhodla radsehj pre galantu nez nitru... ja tiez chcem, aby bolo toto nase posledne, aj ked je zaroven prve 😀

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 este sa mozno raz rozhodnete pre druhe 😀 sak uvidis.to fakt ta nitra nieje dobra...od viacerich som to pocula ze personal nulovi

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 tak nechaju ma tyzden tam len tak lezat a kazdy kazdeho sa pytal, ze naco ma prijali.. mala som vyrazky po nohach a dali ma n agyn, no nikto ma nevysetril...tak ma chceli prepustit, no jeden lekar sa asi prebral, ze ma aspon vysetria a vtedy zistil, ze mamm velmi skrateny krcok, otvorena na 3 cm a to som bola v 21 tt... tak som tam pobudla dalsie 3 tyzdne s vyvesenymi nohami... potom som sa radsej pytala domov, ze idem ja radsej k svojmu gyn. a on ma vysetril sonom, nie rukami ako v nitre a povedal, ze to vobec nie je take zle, no vysetreni arukami nie su take presne ako so sonom..,..

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 to je urcite pravda ale je dobre ked aj rukami lebo vtedy vedia presnejsie urcit nakolko je zena otvorena

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 to ano, len meranie krcku je nepresne, v nr mi povedali, ze ma 1,5 cm a v ga, ze 3,7, trochu rozdiel..no uvidime, snad to dokopeme do uspesneho konca

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 ved 3,7 je idealna dlzka,taka aka ma byt...nechapem...neboj,bude vsetko ok uvidis 😀

marhulka13
24. nov 2010

@marika1977 hmm, no v nr to zle odmerali, tak ma zacali dopovat kortikoidmi n azrychlenie rastu pluc a tolko tabletiek, co som ta brala som nejedla cely zivot.. chuda babo, bude mat abstinencne priznaky po narodeni, co s aliekmi dopuje 🙂

marika1977
24. nov 2010

@marhulka13 ale hadam nie..akurat skor dozrie a mozno ze aj skor porodis...kto vie. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre