Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

little84
7. apr 2011

@susi189 mne vychadza rovnaky termin aj podla UZV aj podla PM,ale aj tak si myslim,ze to bude skor..a chodim do augustoviek,uz som ta tam aj nasla 🙂

peta1230
7. apr 2011

@susi189 a to ako sa chodi do augustoviek?🙂)))

susi189
7. apr 2011

@peta1230 😀 Sme súkromná skupina, asi som sa blbo opýtala. Hlavne že little84 pochopila. 😉

svetluska4
7. apr 2011

@little84 tak v Hlohovci budete urcite spokojni 🙂 drzim palce nech je malinka v tej najlepsej pozicii aby boli krasne obrazky

little84
8. apr 2011

@svetluska4 dakujem,potom napisem,ako bolo 🙂

maca_p
8. apr 2011

tak aj my sme uz doma z GA porodnice, v celku nas pobyt hodnotim pozitivnejsie ako prvy porod v TT. lekari profesionalni, sestricky na 600 az na jednu smenu vyborne, ochotne, sestricky na novorodeneckom tiez ochotne, mile, zhovorcive. vsetko vysvetlili, ukazali a nakoniec dali podpisat zarucny list od bejbina 😀 😀.

co som postrehla, tak prave nesulad medzi 600 a novorodeneckymi sestrickami. ked som ako imobilna pacoska chcela vidiet bejby, tak som musela viac krat poziadat sestru na 600, aby mi ho priniesli ukazat. odpovedou mi bolo to, ze ona sa stara o mna (ozaj ma stale kontrolovala, menila infuzky) a o bejby sa stara novorodenecka smena. tak som sa jej opytala, ci im mam zatelefonovat aby mi ho doniesli na izbu 😲 . na druhy den uz som bola akotak schopna sa tam odhabarkovat 😀

siss_sz
8. apr 2011

@maca_p to je pravda... to som si aj ja vsimla.. rodim prvy raz a neviem km z konopi a uz duplom neviem, ze ktora sestra je ktora... ved nechodili rozdielne oblecene... a tiez ma zaskocili podobnou odpovedou... 😅

devu10
8. apr 2011

@maca_p gratulujem a teda som rada, ze bolo lepsie ako v tt

katrenka111
9. apr 2011

Ahojte baby, chcem sa opýtať ci nemate nahodou skusenosti s MUDr. Mýtnikovou, lebo som pocula na nu aj dobre aj zle veci tak teraz neviem.....

afrederik
9. apr 2011

@maca_p V tomto máš velku pravdu,človek má čo robiť sa postaviť z postele po cisárskom a nie to ešte behať na novorod.pre babo,ale co pre krpcekov neurobime,ked ich chceme vidiet a mat ich pri sebe?!

afrederik
9. apr 2011

@maca_p gratulujem k babatku!!!

maca_p
9. apr 2011

@devu10
@afrederik kocky, dakujem 😵
maly sa vola Denis, vazil 3700 g a mal 52 cm. porod lepsi ako prvy, comu som veeelmi rada.
uz nemam tolko casu na net.

ja by som sa aj postavila, keby to slo 😀 po sekcii. no povedzte, nepoprechadzali by ste sa s luxusnou kabeleckou plnou zltej tekutiny ? 😀 😀

deticky123
10. apr 2011

@katrenka111 ahoj,ja k dr.mytnikovej chodim asi 13 rokov a som maximalne spokojna,odrodila ma 2x,poziadala som ju aby ma nenastrihla,vyhovela mi,citila som,ze som v dobrych rukach,da sa jej doverovat,profesinalka,je sice svojska,posobi prisne a tvrdo 🙂 ale treba ju spoznat,skoda ze uz nerodi...tretie baby som rodila u dr.klementovej,ale aj s nou som maxi spokojna,akosi inklinujem k gynekologickam 😀 😀 .ale to je tazke posudit,ktory dr je dobry,na kezdom sa da "nieco"najst,staci ked ma dr zlu naladu a odradi pacienta aj ked je svedomity ☹ je len na pacientkach,ako si vyberu...a nepaci sa mi ked dr,capne sestricku po zadku...a nedajboze pacientku 😀 😀 (videla som to 🙂 )

afrederik
10. apr 2011

@maca_p ahojky,veru casu je pri drobcoch pomenej,ale to nevadí.Ze luxusna kabelka xi xi🙂)))

sissika
10. apr 2011

@maca_p Ahoj, gratulujem k synovi, môžem pár otázok? Vyzerá to tak, že aj ja budem rodiť v Galante. Čo si si tam musela zobrať? Aj oblečenie pre malinké? Alebo ako to presne je? Vopred ďakujem.

devu10
10. apr 2011

@maca_p no krasne meno si vybrala🙂 este raz vela zdravia a nech maly poslucha nech mas cas aj na net

maca_p
10. apr 2011

@afrederik veru tak menej a menej. a ked sa chccem akotak vyspat, tak do postele treba zaliezt max. okolo 22.00. nocne kojenie min. 2x, kazde zaberie tak hodku aj s prebalovanim... starsieho sme poslali na liecebny pobyt, je silny atopik, tak si uzivam bejbinko a za maxom mi srdco pisti 😀.

@sissika poslala som ti IP 😉

maca_p
10. apr 2011

@devu10 dakujeme moc 😵 . konecna verzia mena padla, ked sme si rano pred porodom fotili megabrucho 😀

afrederik
11. apr 2011
petulik14
11. apr 2011

@elenita Ahoj pozri si www.sprievodcaporodnicami.sk tam je o nej písané 🙂 ja tam tiež plánujem ísť rodiť a počula som na ňu len dobré referencie

svetluska4
12. apr 2011

@sissika ahojky mame podobny termin, ja mam 22.juna. Ja som uz v GA rodila mojho bambuliacika pred 1,5 rokom,
tak si to tentokrat zopakujem 🙂 Ked mas nejake otazky tak sa ma kludne spytaj :.-)
Babatku mozes zobrat svoje veci, nemaju s tym ziadny problem, maju oni aj svoje erarne oblecko to daju babu ked sa narodi potom ked ti ho donesu na izbu mozes si ho prezliect do svojho. To eraren je vacsinou kosielka a ciapocka, rukavicky, na nozky daju plienku a ak sa dobre pamamtam tak aj ponozky. Perinku maju tiez erarnu a podla mna je velmi dobra lebo je sita akurat na take malinke deticky, tieto nove perinky a zavinovacky su obrovske🙂 mne sa maly v zavinovacke stratil 😀 Tak som mala cely cas maleho v erarnej perinke ale satocky mal svoje.

diwa
12. apr 2011

@svetluska4 ahoj, ak sa mozem opytat, hoci je to mozno trivialna otazka, ale zaujima ma to..🙂 ked tam pridem a budem sa musiet zrejme presunut na porodnu salu, co s taskou? vsak tam budem mat veskere veci aj spolu s dokladmi a peniazmi. ked som isla teraz na monitor, videla som tri obcianky, ktore mali zrejme tesne pred porodom a boli tam uz hospitalizovane a uprimne, sama by som sa bala byt s takymi na izbe a nie ze si pri takych nechat veci 😒

siss_sz
12. apr 2011

@diwa no oni sa asi snazia - ked som ja rodila to tak bolo - na vzdycharni to nejak separovat aj... napr. aj cisarske zvlast, vzdychajuce zvlast/spolu... ked som ja rodila, korejka bola zvlast, ja-prirodzeny porod som bola zvlast a ciosarske spolu..myslim ze sa snazia aj "obcianky" separovat... a mne hlavne aj sestricky davali pozor aj za mna - ze ked idem na wc, ci mi neberu veci... a ked ides na salu, mne pozboeral veci manzel a ak tam manzel neni, urcite sestricky to pozbieraju...kto iny, hadam nie ty s kontrakciami alebo ty po porode... 😉

sissika
12. apr 2011

@svetluska4 Tak to budeme možno aj spolu v nemocnici. Ale ja idem aj teraz po sviatkoch. ☹ Co uz, vydrzime nejako.

sissika
12. apr 2011

ešte jedna otázka, čo si myslíte o tej pupočníkovej krvi???????

svetluska4
12. apr 2011

@diwa no ja ked som rodila tak mi sestricky preniesli tasku naporodnu salu,nakolko som tam mala ulozene aj vlozky, ale ja som rodila v ten vecera jedina, nik iny tam nebol, ale sestricky su velmi zlate a ked sa s nimi dohodnes tak urcite nieco vymyslia 🙂 A oni dobre pozanju aj tie obcianky 🙂 aj na 600 nedeli ich davali na jednu izbu a snazili sa nemiesat s nami .

silvia0111
12. apr 2011

bohuzial musim povedat ze ja som asi nemala stastie ale ja som dostala najprv jednu obcianku na izbu, potom ju presunuli, 1 den som bola sama na izbe a potom mi dali dalsiu.... 😒
takze ked som bola ja nejako to nedelili a neriesili, kto im prisiel pod ruku isiel hocikde

svetluska4
12. apr 2011

@sissika a coze ides hned teraz ? ci sa chcu doktory poistit keby daco?
no uvidime ci sa stretneme ja totiz tentokrat nechcem cakat kym to na mna pride a som sa dohodla s mojim dokym ze ked bude ten spravny cas tak sa ide na to 🙂

Ohladne pupocnikovej krvicky, malemu sme dali odobrat a dame aj bambulke, papiere uz mam doma, len vyplnit a poslat. Ono sa tosice neda pouzit pre samotne dieta na vsetko ale ked maju surodenci tak je to o mnoho lepsie lebo vtedy sa da na viac veci pouzit. A radsej mat odlozene a nikdy nepotrebovat ako potrebovat a nemat. To je moj nazor, ale toto si musi posudit kazdy sam 😉

svetluska4
12. apr 2011

@silvia0111 noo mala si sa ohlasit, ja som bola na izbe poporode s jednou pani, nie obciankou, bola fajn, ale ta izba bola hrozna, rolety sa nedali stiahnut dolu, okno otvorit a supli ma rovno pod okno a prazilo ako v pekle tak som bola do obeda taka spotena kao mys akoby som sa sprchovala, tak som pekne nacupkala z avrchnou a reku ci je volny apartman lebo ja v tej izbe nemienim ostat, nastastie bol volny a pekne ma prestahovali, keby nebol volny trvam na tom aby ma presunuli na lepsie miesto 🙂 a to by bol este len cirkus keby ma dali na izbu s niekym ako teba.

silvia0111
12. apr 2011

@svetluska4 aj som sa chystala, len som nevedela ako to mam povedat, bol mi to blbe a zrovna v tom case ich bolo strasne vela, a apartman bol obsadeny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre