Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka aha... no pekne.. tak to si teda nemala moc dobry zazitok... pamatas si ma? ja som ti robila vlasy :D vtedy ste mali este len adamka :D

macka23
22. jan 2011

@evitkamalicka
to bol inak blby pocit...spravit macaci chrbat s takym brusiskom...tiez mi to nevedeli napichnut, som povedala, nech ma uz uspia...a dr, ze posledny pokus a podarilo sa 🙂

evitkamalicka
22. jan 2011

@macka23 ja som tiez mala indikaciu na cisarsky, oficialne jasne, ze nie je mozne si vybrat sekciu, ale neoficialne sa da vsetko

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici jasne ze pamatam, veru ja so spinalkou nemam dobru skusenost, pani anesteziologicka ma na nu prehovorila a nakoniec to takto dopadlo a to co som zazila kym ma davali do narkozy a este som v nej uplne nebola neprajem zazit nikomu, preto som si povedala, ze operovana uz nikdy v zivote nechcem byt aj keby som mala rovno umriet - prve dva rezy som total zaziva citila, kedze mam zle zily a vela mi islo pomimo 😒

siss_sz
22. jan 2011

@macka23 mozno oficialne nie je na zelanie... neviem...len viem, ze ju maju v cenniku, preco inak by tam botom bola suma za spinal alebo anesteziu?

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka jemine... tak to si mala veru velmi zle zazitky... a oni to akoze nevedia kedy to citis ? alebo co? pane boze ved by ma vystrelo.. a ked je zle pichnuty spinal a citis tak to by ma rovno odviezli asi...

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici ja neviem ci boli blbe alebo co, lebo oci som mala este otvorene, ale pusa mi uz nesla, nevedela som vydat zo seba ani hlasok, inac by som vrieskala jak diva, ale zacala som im trepat rukou a potom som len pocula, ze dalsich 500 alebo nejake take cislo a potom uz som nevedela o nicom

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka mh tak to musel byt krasny zazitok... ale je to za tebou.. mas krasne babo... kedy bude dievcatko????

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici dievcatko ani ziadne ine babo uz nebude, kedze uz mi ho neodporucaju tak som sa rozhodla pre razantne riesenie a v ramci cisarskeho som sa dala sterilizovat a po tejto skusenosti by som sa uz nedala nahovorit ani za milion, dve deticky su tak akurat

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka tak to som nevedela... to mi je luto... ale ked vies, ze to tak malo byt tak asi to bolo spravne rozhodnutie.. sterilita je nezvratna? neodporucali kvoli dvom cisarskym? ci ?

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici da sa otehotniet umelym oplodnenim....tam bolo viac dovodov, aj dva cisarske aj stav maternice aj zly tlak, ktory som mala pri oboch tehotenstvach a preto som aj mala obe sekcie, prva bola akutna a druha planovana a nakoniec aj z tej druhej bola akutna, kedze som bola 4 dni pred sekciou este v poslednej poradni a tlak sa im nepacil, tak si ma tam hned aj nechali a na druhy den hned doobedu ma robili

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka aha.. tak super... vies.. clovek nikdy nevie co mu osud prinesie...

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici presne tak, ja som rada ze mame dve deticky a som spokojna, vsetko je tak ako ma byt....a vy ako pokracujete?

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka no my zatial nijako :( bola som dva krat v nemocnici na laparke.. teraz sme boli v centre s manzelom , mame za sebou prve IUI tak uvidime o necele dva tyzdne ako to dopadne....

evitkamalicka
22. jan 2011

@pici tak drzim palce

lulana79
22. jan 2011

@strapco13 http://www.nemkrompachy.sk/obsah/propacienty/na...

Moderné spôsoby anestézie zahŕňajú aj tzv. spinálnu anestéziu, pri ktorej ide vlastne o miestne znecitlivenie (lokálna anestézia). - už keď to chceš presne... takže mylné info nemám

pici
22. jan 2011

@evitkamalicka dakujem.. budeme to potrebovat...

katelyn
22. jan 2011

macka23 no nechcem brat nikomu iluzie ale "sekcia na zelanie" existuje.. ja mam kamosku ktora mala oba cisaraky na zelanie s odovodnenym ze ona to nechce mat dole posramotene aby si mohla plnohodnotne uzivat po tom sex 😒

pici
22. jan 2011

@katelyn urcite sa to da vybavit. aj ked lekari to urcite nerobia radi... je to predsa len operacia

katelyn
22. jan 2011

je to operacia mne to hrozi a mam z toho total hruzu preto sa cudujem ze niekto si to zaplati aby nemal dole nieco posramotene ale tak kolko ludi tolko chuti...

pici
22. jan 2011

@katelyn asi je to individualne.. niekto ma aj panicky strach z bolesti.. atd... urcite to nie je velka vyhra podstupit to dobrovolne....

kisska
22. jan 2011

@maca_p , @evitkamalicka ja som za nu pred rokom platila. Spinal je podla mna rovnaky nadstandard ako epi. Celkova je "normal", tak asi preto si za nu Evi neplatila... Nie som si ista, ci to bolo 50 alebo 70 eur... jedine, ze by sa to za ten rok zmenilo 😉

kisska
22. jan 2011

babule je mi luto, ze mate take zle skusenosti. Mne pichal spinal anesteziolog, kt. sa vola Adam a jedine, co som citila, boli jeho studene ruky 😉 Dokonca ked som mu povedala, tak si ich posuchal aby ma nestudenil... vazne boli zlati. Vpich som necitila ani po operacii, dokonca som zostala prekvapena, ked som nasla na chrbte naplast, vobec som o nej nevedela. To, ze zacali mi povedal anesteziolog az potom, co mi dopovedal vtip... ja som necitila vobec nic. Slzy mi tiekli az ked mi ukazali malu 😎 Drzte sa a prajem vsetko dobre.

evitkamalicka
23. jan 2011

@kisska muselo sa to zmenit, lebo za spinal sa neplati, manzelova sesternica zan v Galante neplatila ani pred 2 rokmi

maca_p
23. jan 2011

@kisska mne to veru tiez nejde do hlavy... v TT som veru nepriplacala.
ved je zname, ze spinal je prospesnejsi pre doktora -ma viac casu na vybratie babatka, dietata - nema v sebe tolko anestetika, pre matku - vidi a pocuje mrnusa hned po vybrati. teda nehovorim o prikladani na porodnej sale - o tom som este nepocula pri sekcii ale bolo by dobre, keby sa aj to zacalo robit.
anesteza je sucast operacneho zakroku. mozno by si si mala zistit, ci tvoja zdravotna poistovna nemocnici zaplatila aj za anestezu. ak ano, to by bol priklad dvojitej platby a to sa proste nemooooze 😒 teda ja by som po tom isla nie kvoli tym 50-70 eciek, ale kvoli principu. ved tiez platis odvody...

evitkamalicka
23. jan 2011

@kisska a navyse anesteziologicka mi nehovorila nic o tom, ze by sa za nu platilo, takze ja som presvedcena, ze sa za nu neplati

macka23
23. jan 2011

@kisska
epidural a spinal sa nedaju porovnat.
epidural je stale len - epiduralna analgezia, cize posibi na bolest
spinal je druh anestezy, a nie kazdy moze byt trebars aj zo zdravotnych dovodov uspany v celkovej
bolo by proti rozumu aby za to niekto platil, ked ma indikaciu...a neda sa to povazovat za nadstanndart ako epidural.
Su proste dve moznosti: CA alebo spinal 🙂 /len s tym rozdielom, ze spinal nevie pichat kazdy anesteziolog 🙂 /

kisska
23. jan 2011

teraz ked nad tym rozmyslam... povodne som za spinal MALA platit, ale kedze som uz po operacii s anesteziologom nebola, nezaplatila som ...chcela som dat peniaze na kontrole Havrankovi, aby ich odovzdal... On ich ale nezobral, lebo vraj v ten den rodil anesteziologovu dceru... Zeby tak? 😉

anita3411
23. jan 2011

@katarina_04 no tak to je super mozno sa stretneme v nemocnici 🙂) a uktoreho lekara chces rodit ? alebo to nemas naplanovane ?

katarina_04
24. jan 2011

@anita3411 - no povedala som si, že to nechám na doktora, ktorý bude mať službu... možno to nebude až také strašné....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre